Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mama88 napisał:

A ile już dziewczyny przytyłyście od początku ciąży? Bo ja jestem ciągle na zero 🙄

 

U mnie +1kg. Nie wymiotowałam, ale staram się uważać co i ile jem. Zavhciewajki mam raczej zdrowe, co mnie bardzo cieszy, bo już przed ciążą miałam dodatkowe kilogramy i nie powinnam teraz przytyć zbyt dużo. Ale wyjdzie w praniu ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
21 minut temu, brzuchatka90 napisał:

Aż byłam się zważyć.

Poprzednia ciążę zaczynałam z 42 i skończyłam na 67.

Teraz zaczynałam z 46. Weszłam na wagę a tam 50.5.

 

Zupełnie nie wiem jak to się stało bo na ost wizycie 28 października ważyłam 48kg. 

2.5 kg w niecałe 3 to tygodnie to syto.

Ale przyznam się Wam szczerze, że jem wszystko i ciągle...

 

No to z jednej strony dobrze że masz apetyt 

Mnie ciągnie teraz do niezdrowych przekąsek 🙈🙊no ale nie ma co sobie odmawiać wszystko można jeść tylko wiadomo są albo hmm powinny być granice 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mama88 napisał:

No to z jednej strony dobrze że masz apetyt 

Mnie ciągnie teraz do niezdrowych przekąsek 🙈🙊no ale nie ma co sobie odmawiać wszystko można jeść tylko wiadomo są albo hmm powinny być granice 😁

Mnie też. Wczoraj robiłam kebaby, ostatnio hamburgery.... I tak co drugi dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, Mama88 napisał:

A ile już dziewczyny przytyłyście od początku ciąży? Bo ja jestem ciągle na zero 🙄

 Ja ważę się codziennie rano na czczo i codziennie kg lecą w dół od początku ciąży zeszło mi już ponad 10 kg. Mało jem bo mam wstręt prawie do wszystkiego plus mdłości i wymioty nie ma ranka żebym do toalety nie biegła i to jeszcze przed zjedzeniem i dopiero przechodzi koło 15. Ale wagi mam zapas więc nie jest źle 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mama88 napisał:

A ile już dziewczyny przytyłyście od początku ciąży? Bo ja jestem ciągle na zero 🙄

Ja póki co jestem 1kg na plusie, ale z racji tego że mam niedoczynność i jeszcze teraz ta cukrzyca mi wyszła to muszę się pilnować co i ile jem. Musiałam wyeliminować całkowicie cukier i wszystkie produkty go zawierające. Mój endokrynolog i ginekolog zalecają, że najlepiej jakbym przytyła maksymalnie 9kg, ale nie wiem jak to zrobię(chociaż muszę), zwłaszcza że w pierwszej ciąży przytyłam 18kg 😱 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, Mainusia napisał:

 Ja ważę się codziennie rano na czczo i codziennie kg lecą w dół od początku ciąży zeszło mi już ponad 10 kg. Mało jem bo mam wstręt prawie do wszystkiego plus mdłości i wymioty nie ma ranka żebym do toalety nie biegła i to jeszcze przed zjedzeniem i dopiero przechodzi koło 15. Ale wagi mam zapas więc nie jest źle 🤣

No to nie dobrze ze tyle na minusie jesteś. Ja też przed jedzeniem idę ale to dlatego że często ociagam się ze śniadaniem bo muszę brać na czczo tabletki na tarczyce a później dopiero po pół h moge pierwszy posiłek ale zawsze się przeciąga te pół h i niestety to mi napędza wymioty. Wczoraj miałam smaka na lody po drzemce zjadłam cała szklanke koło godziny 20 i niestety 🤮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
29 minut temu, Mama88 napisał:

No to nie dobrze ze tyle na minusie jesteś. Ja też przed jedzeniem idę ale to dlatego że często ociagam się ze śniadaniem bo muszę brać na czczo tabletki na tarczyce a później dopiero po pół h moge pierwszy posiłek ale zawsze się przeciąga te pół h i niestety to mi napędza wymioty. Wczoraj miałam smaka na lody po drzemce zjadłam cała szklanke koło godziny 20 i niestety 🤮

Mam nadzieję że jeszcze trochę i to się uspokoi bo masakra samopoczucie 🤨 ja nawet po wypiciu wody od razu 🤮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mama88 napisał:

No to nie dobrze ze tyle na minusie jesteś. Ja też przed jedzeniem idę ale to dlatego że często ociagam się ze śniadaniem bo muszę brać na czczo tabletki na tarczyce a później dopiero po pół h moge pierwszy posiłek ale zawsze się przeciąga te pół h i niestety to mi napędza wymioty. Wczoraj miałam smaka na lody po drzemce zjadłam cała szklanke koło godziny 20 i niestety 🤮

Współczuję ci bo z tego co piszesz to często wymiotujesz. 

W 1 ciąży zwymiotowałam 2x ale to w sumie na własne życzenie.

 

A teraz 1x w sumie zaraz po kawie rano. 

A tak to mnie mdliło ale tak żeby wymiotować to nie. 

Współczuję Ci naprawdę. W 1 ciąży do którego tygodnia wymiotowalas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 minuty temu, brzuchatka90 napisał:

Współczuję ci bo z tego co piszesz to często wymiotujesz. 

W 1 ciąży zwymiotowałam 2x ale to w sumie na własne życzenie.

 

A teraz 1x w sumie zaraz po kawie rano. 

A tak to mnie mdliło ale tak żeby wymiotować to nie. 

Współczuję Ci naprawdę. W 1 ciąży do którego tygodnia wymiotowalas?

W pierwszej ciąży skończyl się 3miesiac i skończyly się wymioty a teraz niestety jeszcze są 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
10 minut temu, Krystaliczna napisał:

Myślę że mogą to być ruchy może wypych gdzieś główkę dlatego czujesz górkę 😉😉

Główki nie wypycha napewno jeszcze za malutkie tak mi się wydaje. 

Nawet przed chwilą czekoladę zjadłam ale coś nie chce nic się pokazać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mama88 napisał:

Główki nie wypycha napewno jeszcze za malutkie tak mi się wydaje. 

Nawet przed chwilą czekoladę zjadłam ale coś nie chce nic się pokazać 😁

Kochana, może się wypychać, uwierz 😉 Ja tak miałam w poprzedniej ciąży od 13tc. Właśnie nie tyle że się ruszał, co po prostu się wypychał. Kiedyś poszukam zdjęcia i Wam pokażę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brzuchatka90 napisał:

Jakie macie plany na niedzielę dziewczyny?

U nas dzisiaj leniwa niedziela, bo cały tydzień miałam sporo do roboty.

 

I jeszcze ktoś nam podrzucił małego koteczka. I tak się zastanawiam co z nim zrobić, bo mój najstarszy syn ma taką alergię na kota, że już prycha i dycha, a oczy ma całe opuchnięte i czerwone. A kota nawet w domu nie ma, tylko siedzi w kotłowni 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, brzuchatka90 napisał:

Jakie macie plany na niedzielę dziewczyny?

Ja świętuje pierwszy dzień bycia żoną 😄😊 ale jestem pół żywa bo też choroba mnie trzyma 😒 a tak to odliczam czas do następnej wizyty bo nie mogę się już doczekać 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
52 minuty temu, Mainusia napisał:

Ja świętuje pierwszy dzień bycia żoną 😄😊 ale jestem pół żywa bo też choroba mnie trzyma 😒 a tak to odliczam czas do następnej wizyty bo nie mogę się już doczekać 😁

Gratuluję i wszystkiego dobrego Wam życzę 😘🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
3 godziny temu, banasiatko napisał:

Kochana, może się wypychać, uwierz 😉 Ja tak miałam w poprzedniej ciąży od 13tc. Właśnie nie tyle że się ruszał, co po prostu się wypychał. Kiedyś poszukam zdjęcia i Wam pokażę 😉

No u mnie też się nie rusza tylko wypycha i już nie wiem co to bo wydaje mi się że na ruchy to jeszcze za wcześnie 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mama88 napisał:

No u mnie też się nie rusza tylko wypycha i już nie wiem co to bo wydaje mi się że na ruchy to jeszcze za wcześnie 🤔 

Niekoniecznie 😉 W drugiej i kolejnej ciąży można czuć ruchy dużo wcześniej niż w pierwszej 😉

 

Ja w drugiej, jak pisałam, 13tc.

Teraz jest 11tc i też już czuję ♥️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny pomóżcie proszę boje się drugiego porodu z dnia na dzień coraz gorzej sama myśl doprowadza do płaczu i nerwów. Wizyta u ginekologa przede mna więc jeszcze nie rozmawiałam z nim na ten temat. Zastanawiam się czy po pierwszej CC mam jakieś prawo do drugiej. Proszę nie oceniajcie mnie z góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Krystaliczna napisał:

Hej dziewczyny pomóżcie proszę boje się drugiego porodu z dnia na dzień coraz gorzej sama myśl doprowadza do płaczu i nerwów. Wizyta u ginekologa przede mna więc jeszcze nie rozmawiałam z nim na ten temat. Zastanawiam się czy po pierwszej CC mam jakieś prawo do drugiej. Proszę nie oceniajcie mnie z góry. 

Pytałam o to mojej położnej. Mówiła, że jak pierwsze cc było ze wskazaniem to druga ciążę też CC, chyba, że rodząca ma życzenie rodzic naturalnie i nie ma przeciwskazań. 

Mam zamiar dopytać o to lekarza. 

Pierwsza ciąża rodziłam  do 8cm i potem cc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MonaLila napisał:

Pytałam o to mojej położnej. Mówiła, że jak pierwsze cc było ze wskazaniem to druga ciążę też CC, chyba, że rodząca ma życzenie rodzic naturalnie i nie ma przeciwskazań. 

Mam zamiar dopytać o to lekarza. 

Pierwsza ciąża rodziłam  do 8cm i potem cc. 

Ja nie mam żadnych przeciwwskazań do porodu naturalnego a pierwszy poród skończył się na CC przez brak postępu porodu.

Edytowane przez Krystaliczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...