Skocz do zawarto┼Ťci

Czerwc├│wki 2021­čĄ░ | Forum o ci─ů┼╝y

Rekomendowane odpowiedzi

@Patrycja2701┬áw┼éa┼Ťnie mustel─Ö rozwa┼╝am na teraz, te┼╝ jest na promocji, tak my┼Ťl─Ö ┼╝eby na ko┼äc├│wk─Ö si─Ö szarpn─ů─ç, bo chyba najbardziej jak maj─ů wyj┼Ť─ç to na ko┼äcu ci─ů┼╝y.┬á

@paula22 byli┼Ťmy tylko w trzy pary, a z nimi akurat mamy sta┼éy kontakt, wi─Öc si─Ö nie obawia┼éam, a to jeszcze w dodatku ozdrowie┼äcy ­čśë a popatrz m├│wisz, ┼╝e szaleje Ci ostatnio cukier, a ja w┼éa┼Ťnie w ci─Ö┼╝kim szoku, bo pi─Ökne wyniki na czczo ca┼éy czas mam. Jednak musz─Ö si─Ö dobrze wyspa─ç, jak wstawa┼éam nieprzytomna i mierzy┼éam to by┼éo gorzej. Fajnie, ┼╝e fryzurka zrobiona. ┼╗el te┼╝ przez wiele lat robi┼éam, ale jako┼Ť na samym pocz─ůtku ci─ů┼╝y zdj─Ö┼éam i chodz─Ö z golaskami, a ┼╝e takie jakie┼Ť mocne nic si─Ö nie rozdwajaj─ů, to nic nie robi─Ö i o dziwo nawet mi si─Ö podobaj─ů ­čÖł fajnie, ┼╝e masz wizyt─Ö jutro, ja jako┼Ť lubi─Ö, zawsze spokojniejsza jestem po niej, a swoj─ů mam za tydzie┼ä ­čśŐ┬á

Jutro za to szko┼éa rodzenia i b─Ödzie o k─ůpieli i piel─Ögnacji dzidziusia i po┼éo┼╝na rozbi┼éa grup─Ö i przychodzimy z m─Ö┼╝ami­čą░

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w─ůtku

Popularne posty

Niestety dzi┼Ť poronilam ­čśş jestem ju┼╝ po zabiegu ┼éy┼╝eczkowania ­čśş­čśş­čśş trzymam kciuki za Was moje drogie i dzi─Ökuj─Ö za wsparcie ­čĺĽ

Ja ju┼╝ po, wszystko w porz─ůdku, termin z usg taki jak z ostatniej miesi─ůczki ­čÖé a krew na miejscu pobrali, wyniki za 2 tygodnie, jakby wysz┼éo co┼Ť nie tak to sami b─Öd─ů dzwoni─ç i umawia─ç do genetyka, jak

Hej dziewuszki ­čśÇ i witam nowoprzyby┼ée ­čśś┬á #Juka92 te┼╝ mam tak z jedzeniem ­čĄŽjem co chwil─Ö po troszku. M─ů┼╝ si─Ö ze mnie ┼Ťmieje, ┼╝e skubie jak ptaszek, tylko czemu dupsko ro┼Ťnie? Mam 1kg na plusie ­čśş a

Przesłane zdjęcia

Co do rozst─Öp├│w to mi wysz┼éy na bokach w sumie tylko, pod brzuchem, na brzuchu p├│ki co czysto. Rano smaruj─Ö si─Ö kremem, a wieczorem oliwk─ů, ale to bardziej dlatego ┼╝e sk├│ra mnie sw─Ödzi ni┼╝ ┼╝ebym wierzy┼éa ze to co┼Ť da ­čśä

Dziewczyny, jak dobiera┼éy┼Ťcie rozmiar stanika do karmienia? Chcia┼éam zam├│wi─ç z h&m, ale nie ogarniam tej rozmiarowki M/L/XL, jakby nie mogli poda─ç normalnie, np. 80C XD opis rozmiar├│w na stronie odnosi si─Ö w┼éa┼Ťnie do rozmiarowki typu 80C, wi─Öc nie pomaga, a nie bardzo mi si─Ö widzi potem bawi─ç ze zwrotami...┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusia

@Juka92Ja nie zamawiam z hm bo nie wiem jak tam wypadaj─ů staniki bo nigdy nie kupowa┼éam . Zamawiam na Bonprix bo rozmiar├│wke maj─ů normalnie miska +obw├│d . Obw├│d zostawi─Ö taki jaki mam a misk─Ö wezm─Ö o rozmiar wi─Öksz─ů . Cenowo wychodz─ů podobnie┬á okolo 100 z┼é za 2 i opinie dobre maj─ů.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

ja ostatnio wylicytowa┼éam 2 staniki na allegro po czym po odbiorze przesy┼éki okaza┼éo si─Ö ┼╝e staniki s─ů z bonprix ­čśë w obwodzie wzie┼éam ciut mniejszy a w miseczkach o rozmiar i o 2 rozmiary wi─Ökszy... ten o rozmiar wi─Ökszy okaza┼é si─Ö prawie dobry na ju┼╝...

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Kociara dzięki za podpowiedź z tymi badaniami czyli już muszę się umawiać. 

Co do rozstępów to ja już od dawna smaruje sobie brzuch i boczki balsamem Palmers na rozstępy. Super jest. Nie wiem czy to jego zasługa czy moje geny ale póki co ani jednego nie mam :-). 

Dzi┼Ť dokanczalismy z m─Ö┼╝em k─ůcik dla ma┼éej. Wywiercilismy dziury pod obrazki i p├│┼éeczk─Ö ozdobn─ů :-). Od jutra bior─Ö si─Ö za pranie i pakowanie walizki. Ciekawe czy si─Ö zmieszcze. No i w ko┼äcu zam├│wi┼éam laktator po wielu bojach i wertepach - Neno uno. Mam nadziej─Ö ┼╝e si─Ö sprawdzi.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej. Ja dzi┼Ť po wizycie. Miko┼éaj wa┼╝y 2800g. By┼é spokojny, cho─ç czu┼éam jak wierzga┼é n├│┼╝kami na wysoko┼Ťci ┼╝eber. ­čśů Chyba by┼éam bardziej wystraszona GBSem ni┼╝ m├│j lekarz. Przepisa┼é globulki dopochwowo i kaza┼é wr├│ci─ç za tydzie┼ä. Podejrzewam, ┼╝e b─Ödzie chcia┼é powt├│rzy─ç badanie. Poza tym dosta┼éam kolejne skierowanie na krew, mocz i HIV z zaznaczeniem, ┼╝e nie mam tego robi─ç na nast─Öpn─ů wizyt─Ö, ale w kolejnym tygodniu ju┼╝ tak.┬á

@paula22 z tym, że u mnie ejest duże prawdopodobieństwo cięcia cesarskiego. Zobaczymy.

Je┼Ťli chodzi o rozst─Öpy, to w pierwszej ci─ů┼╝y wysz┼éy mi na piersiach, boczkach i na brzuchu po obu stronach p─Öpka. Wtedy mia┼éam bio oil i fakt, nie smarowa┼éam systematycznie, wysz┼éy, by┼éy czerwone, zblad┼éy i zosta┼éy. Teraz kupi┼éam sobie Bielenda Sexy Mama. Te┼╝ nie stosuj─Ö systematycznie, jako┼Ť nie mam nawyku kremowania. Ale szcz─Ö┼Ťcie mam w tym, ┼╝e nie mam nowych, tylko u┼╝ywam starych rozst─Öp├│w.┬á

Aha. I chcia┼éam kupi─ç sobie stanik do karmienia, ale wstrzyma┼éam si─Ö bo nie wiem o ile mi uro┼Ťnie biust, nie chc─Ö kupi─ç za ma┼éych. ­čśë┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Juka92 te┼╝ nie wiem jak te z h&m wypadaj─ů, chyba stacjonarnie tylko bym si─Ö odwa┼╝y┼éa po zmierzeniu, ewentualnie po opiniach pr├│bowa─ç... Ja kupi┼éam jeden w lidlu taki sztywniejszy "na wyj┼Ťcie"­čść, bo z fiszbinami, a drugi z bon prix lekko usztywniony w sensie, ┼╝e ma kszta┼ét, ale bez fiszbin, fajny z tak─ů koronk─ů, rozmiar taki jak nosz─Ö, my┼Ťl─Ö, ┼╝e b─Ödzie ok, odrobin─Ö zapasu jeszcze mam, mam nadziej─Ö, ┼╝e wystarczy ­čÖł

@Klaudiuszka4 o jaki du┼╝y ch┼éopczyk ju┼╝ ­čśŐ podobno tak w 36 tyg bezpiecznie ju┼╝ zaopatrywa─ç si─Ö w stanik. Mo┼╝e mie─ç np. jeden i ewentualnie potem ju┼╝ dokupi─ç.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja kupi┼éam jaki┼Ť czas temu w HM. Niby super. A cycki uros┼éy... poczekam mo┼╝e p├│┼║niej co┼Ť si─Ö zmieni i dopasuje. Do szpitala je wezme bo biust naturalnie mam du┼╝y a teraz to jest pogrom. Dlatego nawet jak b─Ödzie troche za ma┼éy to b─Ödzie lepiej. Og├│lnie nosz─Ö sportowy z Sinsay i kto wie mo┼╝e nada si─Ö nawet do karmienia. Jest mega wygodny.┬á

W poniedzia┼éek nagle dosta┼éam b├│lu brzucha. To m├│j pierwszy por├│d dlatego nie wiem jak wygl─ůdaj─ů skurcze. Wr├│ci┼éam do domu przera┼╝ona. Po┼éo┼╝y┼éam sie i zasn─Ö┼éam. Uspokoi┼éam si─Ö, ┼╝e b├│l├│w porodowych nie da si─Ö przegapi─ç. Wi─Öc bym ich raczej nie przespa┼éa.

No ale fakt faktem. Czuje ju┼╝ ci┼Ťnienie ┼╝e lada moment ka┼╝de z nas "p├│jdzie" w swoj─ů stron─Ö XD┬á

Dzisiaj ide dokupić reszte rzeczy do szpitala. Z rana pobiegłam na badania żeby już mieć gotowy komplet w torbie. 

Trochę stresu jest... a potem mysle że mam tyle jeszcze do roboty przed porodem, że nie ma czasu na stres tylko trzeba działać.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ufff, spakowa┼éam walizk─Ö... I osobn─ů torb─Ö materia┼éow─ů z rzeczami dla maluszka XD powiedzcie mi, czy to tylko ja tak nie umiem si─Ö spakowa─ç w ca┼éo┼Ťci do kabin├│wki? Ogl─ůda┼éam wczoraj filmik na YouTube o torbie do porodu, przejrza┼éam komentarze i si─Ö za┼éama┼éam, po┼éowa dziewczyn twierdzi ┼╝e spakowa┼éa si─Ö w ma┼é─ů torb─Ö albo kabin├│wk─Ö... Nie wiem jak, jak mi po┼éow─Ö miejsca zaj─Ö┼éy podk┼éady poporodowe ­čśé

Zosta┼éo mi tylko jeszcze te biustonosze ogarn─ů─ç i spakowa─ç.┬á

Apropos podk┼éad├│w - bierzecie te┼╝ takie prostok─ůtne na ┼é├│┼╝ko czy nie? Bo r├│┼╝nie widzia┼éam, na jednych listach s─ů, na drugich nie.┬á

A i jeszcze jedno - bierzecie do szpitala kocyk czy rozek? W sumie zastanawiam si─Ö czy w og├│le co┼Ť bra─ç - ubranka bior─Ö tylko na wyj┼Ťcie, wszyscy m├│wi─ů ┼╝e wcze┼Ťniej swoje ┼éatwo zgubi─ç, mog─ů przypadkowo wymiesza─ç si─Ö ze szpitalnymi. Pieluch tetrowych bior─Ö kilka, ale to te┼╝ dlatego, ┼╝e po pierwszym dniu jedn─ů-dwie chce pisa─ç m─Ö┼╝owi do domu, ┼╝eby zwierzaki oswoi┼é z zapachem ­čÖé Tak┼╝e w sumie poza pampersami i mokrymi chusteczkami niewiele dla M┼éodego bior─Ö, wi─Öc ten ro┼╝ek jeszcze jako┼Ť zabior─Ö, ale pytanie czy jest sens.

W┼éa┼Ťnie przypomnia┼éo mi si─Ö, ┼╝e przecie┼╝ wod─Ö i przek─ůski dopiero m├│j m─ů┼╝ dzi┼Ť na zakupach kupi, zacz─Ö┼éam si─Ö zastanawia─ç czy jednak nie wzi─ů─ç zamiast ma┼éej walizki i dw├│ch toreb materia┼éowych jednej, ale ogromnej ­čśä znaj─ůc ┼╝ycie, jeszcze 3 razy to przepakuj─Ö­čÖł

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Juka92ja spakowa┼éam si─Ö w ┼Ťredni─ů┬áwalizk─Ö 60l. Jakos upchn─Ö┼éam w niej wszystko. W moim szpitalu trzeba mie─ç wszystko swoje. Dla Stasia zabra┼éam na pocz─ůtek ro┼╝ek ale mam te┼╝ kocyk bambusowy na wszelki wypadek. Musia┼éam zabra─ç te┼╝┬áubranka na ca┼éy pobyt ( Mam 5 komplet├│w popakowanych w woreczki strunowe). M├│j szpital nie daje ┼╝adnych ubranek. Na li┼Ťcie szpitalnej mam te┼╝ 10 pieluch tetrowych! O pampersach i kosmetykach dla dziecka ju┼╝ nie wspomn─Ö...

Dla siebie mam zarówno podkłady na łóżko jak i takie podpaskowe. 

W osobn─ů torb─Ö, tak─ů shoperk─Ö na suwak, spakowa┼éam tylko pierwsze rzeczy potrzebne do przebrania dla mnie, czyli koszul─ů, szlafrok, kapcie, butelk─Ö wody.┬áSpakuj─Ö do niej te┼╝ teczk─Ö z wynikami, dow├│d i telefon. Ja id─Ö na planowe cc i wiem, ┼╝e po papierologii na IP b─Öd─Ö musia┼éa si─Ö przebra─ç od razu w str├│j szpitalny i p├│┼║niej trafi─Ö na jedn─ů noc na patologi─Ö. Mam┬áplan ubra─ç si─Ö na przyj─Öcie do szpitala w sukienk─Ö kt├│r─ů si─Ö mega nie gniecie i jakie┼Ť lekkie buty ┼╝ebym mog┼éa w tym wr├│ci─ç do domu po porodzie. Do szpitala mam max. 10 minut samochodem wi─Öc je┼Ťli na IP nie ka┼╝─ů mi d┼éugo czeka─ç to my┼Ťl─Ö, ┼╝e sukienka b─Ödzie si─Ö nadawa┼éa ┼╝eby j─ů za┼éo┼╝y─ç na powr├│t.

Powiem wam, ┼╝e troch─Ö si─Ö nagimnastykowalam ┼╝eby te wszystkie niezb─Ödne rzeczy jako┼Ť zmie┼Ťci┼éy si─Ö w walizce. No, ale jako┼Ť si─Ö uda┼éo.┬á

W kabinówkę nie byłoby szansy tego wszystkiego spakować. Ale tak jak mówię, wszystko zależy od tego co zapewnia szpital.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja się jutro może skończę pakować... kurczaki nawet nie wiem ile litrów ma moja walizka na kółkach. 

Idzie dosta─ç do g┼éowy. Jedna z po┼éo┼╝nych powiedzia┼éa nam ┼╝e podpasek poporodowych to nawet z 4 paczki trzeba mie─ç. Ja mam dwie + Maxi normalnej firmy. Podk┼éady na ┼é├│┼╝ko kiedy┼Ť dosta┼éam w moim szpitalu. Ale wole mie─ç swoje.

Szlafrok chyba nie trafi do mojej torby. Ostatnio w szpitalu korzystałam z bluzy zapinanej na zamek. 

Mam zapisane wszystkie wyniki bada┼ä jakie musze ze sob─ů zabra─ç. Jutro b─Öd─Ö wszystkiego szuka─ç.┬á

Musze te┼╝ ma┼éego przepakowa─ç. Miesi─ůc temu byli┼Ťmy u lekarza i wa┼╝y┼é oko┼éo 2kg. W nast─Öpn─ů ┼Ťrod─Ö dowiem si─Ö ile teraz mo┼╝e wa┼╝y─ç. Obstawia┼éam du┼╝ego ch┼éopaka... a tu si─Ö ma┼éy orzeszek szykuje. Brzucha te┼╝ nie mam najwi─Ökszego. Chyba najchudsza jestem na szkole rodzenia.┬á

Dzi─Öki za przypomnienie o ┼éadowarce. Ostatnio jedna ciotka zakosi┼éa mi moj─ů. W domu mamy jedn─ů wi─Öc si─Ö wymieniamy. Ale b─Öd─Ö musia┼éa dokupi─ç. Kiepsko nie mie─ç ┼éadowarki w szpitalu. Zamierzam jeszcze kupi─ç z 5 gazet do czytania.┬á

Nad ro┼╝kiem te┼╝ si─Ö zaczynam zastanawia─ç czy go bra─ç. My┼Ťla┼éam ┼╝eby go w pieluszki tetrowe czy falnelowe zawija─ç jak b─Ödzie ciep┼éo. A teraz sama zdurnia┼éam jak tam mo┼╝e┬á by─ç.┬á

Na oficjalnej li┼Ťcie te┼╝ jest du┼╝o wody napisanej. Ale chyba wezm─Ö ma┼é─ů butelk─Ö ze sportowym dzi├│bkiem i ten kubek filtruj─ůcy wod─Ö. (na li┼Ťcie by┼éo chyba z 4 litry wody)┬á

Mam nadzieje ze wychodzac ze szpitala sie spakujemy XD

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Katarzynaa┬ápociesz─Ö Ci─Ö. Te┼╝ nie wiem ile litr├│w ma moja walizka, ale pakowa┼éam si─Ö w ni─ů, w pierwszej ci─ů┼╝y+torba na rami─Ö. Teraz mam do niej plecak. Nie ┼Ťwiruj─Ö ze sprawdzaniem listy, bo na stronie naszego szpitala jest og├│lna dla pacjent├│w wszystkich oddzia┼é├│w. Ale od po┼éo┼╝nej w przychodni kiedy┼Ť dosta┼éam reklam├│weczk─Ö z pr├│bkami i tam by┼éa taka ulotka z tym co przygotowa─ç do porodu (i nie tylko) dla dziecka i siebie.

@Magdalena.B powiem Ci, ┼╝e uleg┼éam dzi┼Ť. Zam├│wi┼éam jeden w rozmiarze jaki nosz─Ö. Jak mocno mi piersi urosn─ů to wezm─Ö z wi─Öksz─ů misk─ů drugi, a na razie zobaczymy. Na pocz─ůtek b─Ödzie. Cho─ç chcia┼éabym mie─ç jeden mi─Ökki, bez fiszbin, ale na m├│j biust mo┼╝e by─ç ci─Ö┼╝ko.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusia

U nas po wizycie ok . 17 maja mam USG , KTG  i GBS na jednej wizycie . 

@Katarzynaa┬áTeraz trzeba si─Ö oszcz─Ödza─ç . Ja nawet kupi┼éam trampki wci─ůgane bo wi─ůza─ç mi ju┼╝ ci─Ö┼╝ko ­čśé­čśéJa kupi─Ö tylko 2 butelki ma┼ée i butelk─Ö Dafi┬á z filtrem.┬á

@Juka92┬áJa zapakowana jestem do ┼Ťredniej walizki . Dla ma┼éej ciuszki na wyj┼Ťcie┬á 2 komplety, skarpetki, niedrapki w razie co, smoczki, pampersy, chusteczki i wezm─Ö jedna ma┼éa butelk─Ö, 5 pieluszek tetrowych. Dla siebie kosmetyczk─Ö , os┼éonki na piersi, wk┼éadki laktacyjne, podk┼éady na ┼é├│┼╝ko, podk┼éady podpaskowe , 6 sztuk majtek siatkowych, 3 koszule, szlafrok cienki , stanik do karmienia, skarpetki , klapki pod prysznic, kapcie , ma┼Ť─ç do brodawek , butelka Dafi.Musze dorzuci─ç ciuchy na wyj┼Ťcie dla mnie i kocyk dla ma┼éej.

Dzi┼Ť zam├│wi┼éam ma┼éej karuzele do dostawki z Chicco bo t─ů co kupi┼éam wcze┼Ťniej nie da rady za┼éo┼╝y─ç . Byli┼Ťmy po farb─Ö i b─Ödziemy od┼Ťwie┼╝a─ç wsz─Ödzie kolor na ┼Ťcianach . Zam├│wi─Ö teraz naklejk─Ö na ┼Ťcian─Ö i imi─Ö┬á do przywiedzenia ┼╝eby zrobi─ç k─ůcik .┬á A od 37 tyg zaczynam okna my─ç ­čśé­čśé­čśé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ja mam w┼éa┼Ťnie do wyboru tylko albo kabinowke albo du┼╝─ů walizk─Ö. Ostatecznie stwierdzi┼éam, ┼╝e wol─Ö mie─ç jedn─ů wielk─ů ni┼╝ 3 ma┼ée torby i ostatecznie spakowana jestem do tej kolumbryny, trudno, najwy┼╝ej b─Öd─ů patrze─ç na mnie jak na wariatk─Ö ­čÖł przynajmniej mam jeszcze miejsce, wi─Öc jak uznam ze chce jeszcze co┼Ť spakowa─ç, to nie b─Ödzie problemu.┬á

U mnie te┼╝ jeszcze nie wiadomo gdzie b─Öd─Ö rodzi─ç - wci─ů┼╝ licz─Ö ┼╝e szpital w moim mie┼Ťcie wroci do pracy hybrydowej, g┼éupio by┼éoby jecha─ç 30km maj─ůc ca┼ékiem dobr─ů porod├│wk─Ö 500m od domu ­čśä

Ja oficjalnie zacz─Ö┼éam ostatni miesi─ůc do terminu wg OM ­čśä z jednej strony chcia┼éabym ┼╝eby M┼éody by┼é ju┼╝ z nami, z drugiej coraz wi─Öcej obaw mam, nawet nie o por├│d, bo na niego nie mam wp┼éywu, ale o to o potem - np. wsz─Ödzie pisz─ů, ┼╝e jeszcze przed porodem mo┼╝e pojawi─ç si─Ö siara, a u mnie nadal nic ­čśŤ w zwi─ůzku z tym zacz─Ö┼éy si─Ö g┼éupie my┼Ťli typu, ┼╝e nie b─Öd─Ö mia┼éa w og├│le pokarmu co odczuj─Ö jako totaln─ů pora┼╝k─Ö... Oczywi┼Ťcie na logik─Ö wiem ┼╝e to nie tragedia, ┼╝e wlasnie na takie przypadki miedzy innymi jest mleko modyfikowane i ┼╝e w ┼╝aden spos├│b nie uczyni mnie to gorsz─ů mam─ů, ale schizy i tak czasem nachodz─ů.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Juka92┬ánie martw si─Ö brakiem siary przed porodem. Ja ani w dw├│ch poprzednich ci─ů┼╝ach ani teraz nie mia┼éam siary przed urodzeniem dzieci.┬áPoza tym moje piersi w zasadzie wcale nie powi─Ökszaj─ů si─Ö w ci─ů┼╝y. Ca┼éy czas nosz─Ö biustonosze z przed ci─ů┼╝y ( rozmiar B) wi─Öc biust mam raczej niewielki. Dwoje dzieci urodzonych przez cc ( co podobno te┼╝ op├│┼║nia laktacje). Syna karmi┼éam 1,5 roku, a c├│rk─Ö prawie 2 lata. Dzieciaki nigdy nie by┼éy dokarmiane mm. Pierwsze 6 msc tylko na moim mleku.┬á

Tak wi─Öc nie stresuj si─Ö na zapas ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Hej. M─ů┼╝ zabra┼é c├│re na rower wi─Öc mam chwil─Ö na b┼éogie lenistwo ­čśÄ

Ja spakowana w walizk─Ö 54l a mam w niej nawet prostownice i suszark─Ö do w┼éos├│w ­čśé.

Zastanawiam si─Ö czy wzi─ů─ç co┼Ť malutkiego jeszcze ┼╝eby przemyci─ç wod─Ö na porod├│wk─Ö ale znaj─ůc mnie i tak b─Öd─Ö si─Ö ba┼éa jej napi─ç ­čśů wi─Öc chyba walizka wystarczy

@Juka92┬ánie pomog─Ö, nie mam biustonoszy z h&m. Kupi┼éam tylko dwa w Lidlu i dwa w lumpku takie szmaciaki. Jak laktacj─Ö unormuje to poszukam co┼Ť sztywnego i ┼éadnego stacjonarnie

Podk┼éady na ┼é├│┼╝ko bior─Ö 4 do szpitala, cho─ç mam zamiar od nich wyprosi─ç. Ro┼╝ka ani kocyka nie bior─Ö, niech daj─ů, nie chce co chwil─Ö tego prac bo szkoda a ze szpitala ciuszki w wy┼╝szej temp trzeba wypra─ç.

@Klaudiuszka4┬ákawa┼é ch┼éopca ju┼╝ musisz nosi─ç, ja id─Ö w ┼Ťrod─Ö, a┼╝ si─Ö boje ile us┼éysz─Ö, ┼╝e Kaja wa┼╝y

@Katarzynaa4paczki podpasek!? To ju┼╝ chyba przesada. Ja mam 1 paczk─Ö pomieszana p├│┼é na p├│┼é na dzie┼ä i noc, na pocz─ůtek i tak chce w legninie by─ç bo to jednak bardziej przewiewne.

@paula22te┼╝ po sko┼äczonym 37tc myje okna, cho─ç m─ů┼╝ jak us┼éysza┼é to na mnie nawrzeszczal i powiedzia┼é, ┼╝e sam umyje, ciekawe.. lepiej niech firany wiesza ­čśů

Ma┼éa mi si─Ö ostatnio s┼éabo rusza┼éa, wczoraj j─ů zacz─Ö┼éam gn─Öbi─ç to mi dawa┼éa popali─ç ca┼éy dzie┼ä, ale niech kopie, wol─Ö to ni┼╝ si─Ö zastanawia─ç czy jecha─ç na IP.

Og├│lnie si─Ö czuje super jak na ostatni miesi─ůc, fakt zadyszka i b├│le r├│┼╝nych cz─Ö┼Ťci cia┼éa nie s─ů przyjemne ale w por├│wnaniu do 5-6msca jest ekstra! Tylko mam w nocy cz─Östo sk├│rcze z kr─Ögos┼éupa, zwijam si─Ö wtedy z b├│lu, ciekawe co na to lekarz powie. Da┼éabym wszystko, ┼╝eby tym razem b├│le mie─ç z brzucha ­čÖĆ, chocia┼╝ ten jeden raz.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@elvi┬ádzi─Öki za otuch─Ö ­čÖé

Co do stanika, zam├│wi┼éam z bonprix na razie dwupak mi─Ökkich, ┼╝eby mie─ç cokolwiek, potem b─Öd─Ö martwi─ç si─Ö o porz─ůdniejsze ­čÖé

┬á@Kociaranam na szkole rodzenia po┼éo┼╝na m├│wi┼éa ┼╝eby kupowa─ç dopiero po porodzie, bo to dost─Öpne od r─Öki jest, a najlepiej kupi─ç to samo, kt├│re dziecko dostanie w szpitalu ewentualnie. I na pocz─ůtek ┼╝eby kupi─ç pojedyncze saszetki tylko w┼éa┼Ťnie na awarie, ┼╝eby potem ca┼éej puszki nie wyrzuci─ç otwartej. Zamierzam pos┼éucha─ç ­čÖé

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Te┼╝ tak w┼éa┼Ťnie chcia┼éam zrobi─ç ale jak sobie wyobrazi┼éam mojego m─Ö┼╝a niewiedzacego co kupi─ç to zacz─Ö┼éam si─Ö zastanawia─ç.┬á

Koszmarna noc za mn─ů, zn├│w b├│le krzy┼╝a i jak na okres, spa┼éam mo┼╝e 3 godz. C├│r─Ö na autobus zaprowadz─Ö i mam zamiar le┼╝e─ç ca┼éy dzie┼ä

Wrzuci┼éam zdj─Öcie do klubu, pochwalcie si─Ö te┼╝ ­čśś

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Te┼╝ byle jaka noc za mn─ů. ­čśÉOd kilku dni mam takie b├│le miednicy, ┼╝e nie mog─Ö si─Ö przekr─Öcic z boku na bok┬á i zmuszam si─Ö do spania g┼é├│wnie na lewym. Ci─Ö┼╝ko si─Ö podnie┼Ť─ç z wyrka czy po┼éo┼╝y─ç bo tak boli. Ma kt├│ra┼Ť podobne dolegliwo┼Ťci?┬á Wizyt─Ö mam dopiero 21go maja.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
  • Mamusia

@Juka92┬áJa przy pierwszej ci─ů┼╝y te┼╝ nie mia┼éam ┼╝adnej siary a dopiero po tygodniu od odrodzenia mia┼éam pierwsze mleko . Mia┼éam wywo┼éywany ­čÖäTeraz w nocy jakby koszula wilgotn─ů ale sza┼éu nie ma . Po k─ůpieli ostatnio przy ubieraniu nacisn─Ö┼éam pier┼Ť i sik┼éo ­čśé­čśé­čśé

@Kociara┬áu mnie to ci─Ö┼╝ko nazwa─ç ruchami raczej takie rozpychanie ju┼╝ u ma┼éej .Te┼╝ kiepsko sypiam , krzy┼╝ mnie boli . Mo┼╝e kupi─Ö kilka butelek ma┼éych na pr├│b─Ö nie wiadomo na jak─ů po┼éo┼╝na si─Ö trafi ­čÖäI jak b─Ödzie z pokarmem na pocz─ůtku ale planuje zaopatrzy─ç si─Ö w laktator do szpitala.┬á

@Patrycja2701┬áTe┼╝ mam problem ┼╝eby si─Ö przekr─Öca─ç w nocy ­čśöNieraz mam taki dzie┼ä ┼╝e nie wiem jak usi─ů┼Ť─ç , po┼éo┼╝y─ç si─Ö bo w ka┼╝dej pozycji mi nie wygodnie.

Ja dzi┼Ť planuje wyj┼Ťcie do Rossmana bo ┼éadna pogoda i spacerek zrobi─Ö po kosmetyki i do Pepco bo chcia┼éam zakupi─ç pojemniki na pampersy na komod─Ö . Mieszkanie ju┼╝ posprz─ůtane ,zosta┼éo mi obiad zrobi─ç .┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Patrycja2701┬áte┼╝ tak mam. Na jaki┼Ť czas by┼é spok├│j, ale znowu wr├│ci┼éo. W ci─ůgu dnia raczej mi si─Ö nie zdarza, ale w nocy to praktycznie ca┼éy czas, ci─Ö┼╝ko zmieni─ç stron─Ö ­čÖä

@Kociara┬ána razie z mlekiem si─Ö wstrzymam, tak doradza┼éa po┼éo┼╝na. W razie czego to m─ů┼╝ kupi, mam nadziej─Ö ­čść

Ja sobie kupi┼éam 2 biustonosze w Lidlu. Jeden z fiszbinami, wi─Öc raczej b─Ödzie na p├│┼║niej, drugi mi─Ökki. Planuje kupi─ç jeszcze 2 takie bardziej sportowe na pocz─ůtek w┼éa┼Ťnie, bo te┼╝ tak po┼éo┼╝na poleca┼éa i waham si─Ö pomi─Ödzy tymi z bonprix a z hm (bo te┼╝ widzia┼éam du┼╝o polece┼ä).

Da┼éam rad─Ö si─Ö spakowa─ç w walizk─Ö kabinow─ů, ma 34l ­čÖł ale opr├│cz tego mam tak─ů pojemn─ů torebk─Ö pla┼╝ow─ů i do niej spakowa┼éam rzeczy potrzebne od razu na porod├│wk─Ö ­čśů nie wiem czy si─Ö sprawdzi, ale zobaczymy ­čśÇ u mnie w szpitalu nie trzeba mie─ç ubranek dla dziecka, wi─Öc mo┼╝e te┼╝ dlatego odesz┼éo mi troch─Ö miejsca. Chocia┼╝ 2 komplety ciuszk├│w sobie zapakowa┼éam w woreczkach strunowych na wszelki wypadek. Jak co┼Ť to te┼╝ m─ů┼╝ dowiezie.┬á

Szczerze licz─Ö troch─Ö ┼╝e mo┼╝e uruchomi─ů porody rodzinne ­čÖł w dw├│ch szpitalach w okolicy ju┼╝ s─ů, ale w moim na razie cisza. Ale zosta┼é jeszcze miesi─ůc wi─Öc mo┼╝e co┼Ť si─Ö zmieni┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Juka92┬ája te┼╝ oficjalnie zaczynam ostatni miesi─ůc. Do 10.06 ju┼╝ coraz bli┼╝ej i z jednej strony chcia┼éabym, ┼╝eby ma┼éy z nami by┼é, a z drugiej pok├│j nie gotowy, wi─Öc niech da nam jeszcze troch─Ö czasu. ­čśů A je┼Ťli chodzi o siar─Ö to si─Ö nie martw. W pierwszej ci─ů┼╝y nie mia┼éam wcale. Por├│d pocz─ůtkowo wywo┼éywany, zako┼äczony cesark─ů. Urodzi┼éam w pi─ůtek, do poniedzia┼éku jak nie dawa┼éam rady jej nakarmi─ç bo nie by┼éo czym, to po┼éo┼╝ne dokarmia┼éy j─ů mm. Od poniedzia┼éku ju┼╝ w domu, cz─Östo przystawia┼éam i nawa┼é pokarmu dosta┼éam dopiero w ┼Ťrod─Ö. Teraz nie mam te┼╝ nie wiadomo czego. Po ┼Ťci┼Ťni─Öciu brodawek tylko z jednej kropelka wysz┼éa. Licz─Ö, ┼╝e nie zniknie. Ale pami─Ötam, ┼╝e w pierwszej ci─ů┼╝y pod koniec i po porodzie pi┼éam herbatk─Ö wspomagaj─ůc─ů laktacj─Ö.┬á

@Kociara┬áu mnie te┼╝ wczoraj m─ů┼╝ zabra┼é c├│r─Ö na rower, a ja delektowa┼éam si─Ö b┼éog─ů cisz─ů. ­čśŐ Ja id─Ö jutro na kontrol─Ö, wszystkie czopki na infekcj─Ö sko┼äczy┼éam, wi─Öc pewnie ma┼éego mierzy─ç nie b─Ödzie po tygodniu, tylko GBS powt├│rzy. MM nie zamierzam kupowa─ç, z jednej prostej przyczyny... Moja c├│rka ulewa┼éa po ka┼╝dym jednym mleku jakie mia┼éa podawane. ┼╗adne jej nie pasowa┼éo, nie chc─Ö teraz wyrzuca─ç. Jak nie dostan─Ö pokarmu, b─Öd─Ö walczy─ç oczywi┼Ťcie, ale raczej b─Öd─Ö pr├│bowa─ç jaki┼Ť ma┼éych opakowa┼ä.┬á

@Patrycja2701┬ámi si─Ö zdarza. ┼Üpi─Ö na og├│┼é na lewym boku, ale czasem biodro zaczyna bole─ç i trzeba si─Ö przekr─Öci─ç. Wtedy nie wiadomo co gorsze sam moment przekr─Öcenia gdzie boli ca┼éa miednica czy samo lewe biodro. Ale mam ten komfort, ┼╝e teraz mog─Ö spa─ç te┼╝ na prawym boku. W pierwszej ci─ů┼╝y nie da┼éo si─Ö w og├│le, od razu mia┼éam atak zgagi. ­čśë┬á

Ostatnio też czuję małego mniej. Może dlatego, że nie jest już taki mały i raczej czuję rozpychanie pod żebrami albo smyranie niżej w pobliżu pęcherza.

Ci─Ö┼╝ko mi ju┼╝ nieco. Mam wra┼╝enie, ┼╝e musz─Ö je┼Ť─ç jak ptaszek, bo w przeciwnym wypadku brzuch jest napi─Öty, jakbym mia┼éa p─Ökn─ů─ç.┬á

Poza tym jestem ostatnio nie w nastroju. Kuzynka urodzi┼éa par─Ö dni temu syna. Plany co do imienia by┼éy inne, teraz si─Ö okazuje, ┼╝e nazywa syna tak jak my. ­čÖä Wiem, ┼╝e nie mam wy┼é─ůczno┼Ťci na to imi─Ö, ale zawsze jako┼Ť si─Ö patrzy┼éo na to by si─Ö imiona nie powtarza┼éy, a tu taki wyskok. I g┼éupie t┼éumaczenie, ┼╝e 3-letni syn im nie da┼é wyboru, bo wybra┼é tylko 2 imiona inspirowany bajkami.┬á Jako┼Ť mi si─Ö przykro zrobi┼éo...

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç obrazk├│w. Dodaj lub za┼é─ůcz obrazki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...