Skocz do zawartości

..:: Listopadówki 2009 ::.. | Forum dla mam


Sathi_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 730
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Olga gratulacje 🙂 :*

Asiu badanie z krwi robi się prywatnie,czyli odpłatnie :/ My robiliśmy jeden panel,mieszany i wyszło Nas 165zł,bo jeszcze za pobranie krwi kasują heh,no i niestety ale chwilkę to trwa 😞 tak jak Paula napisała pobierają całą fiolkę 😞 ja nie mogłam patrzeć na to,a Vanesska trochę płakała i była o wiele mniejsza 😞

My urodzinki wyprawimy w Polsce 🙂 fakt będzie już po kalendarzowych urodzinkach ale co tam 😉

Aaaa i zapomniałam napisać że nie karmię już piersią 😞 szkoda mi trochę ale musiałam,miałam problemy z uszami 😞 i byłam prawie miesiąc na antybiotyku 😞 i nie mogłam karmić 😞 ale obyło się o dziwo bez krzyku 🙂 pierwszy i drugi wieczór chciała,ale tłumaczyłam że mamusia nie ma już mleczka i jak chce to może się herbatki napić i tak jakoś poszło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olga ale super! Mowilas juz reszcie rodzinki?

Nasza Sandra zaraz się rozpakuje hehe 😁

Sathi co do tej karkow to kolezanka mi powiedziala zebym ja pokroila w plastry (ale nie do konca), przyprawila a na sam koniec miedzy plastry wsadzila jakies kawaśne jabłka.
Ciekawa jestem jak to wyjdzie.

Gosiu chyba w miare latwo poszlo z tym odstawieniem, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a więc tak; leki typu silny kwas foliowy i progesteron. tak żeby malutek zaskoczył. to znaczy jeszcze jest bardzo wcześnie i miało prawo go jeszcze nie być widać ale lekarz stwierdził że na pewno nie zaszkodzi a za ok 1,5 tyg bynajmniej będzie pewność czy zarodek jest czy też pęcherzyk jest pusty. według usg to 4 tyg więc naprawdę wcześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O jej nie było mnie kilka dni a tu takie wiadomości 🙂 Olga gratuluje ale cudne wieści

ja się w tym miesiącu też zaczęłam starać o drugiego dzidziusia ale nie wiem czy coś z tego wyszło za tydzień w niedzielę powinnam dostać @ to zobaczymy trzymajcie kciuki żeby się udało

u nas wszystko dobrze, ciekawe jak nasza Sandra się czuje jak myślicie będzie miała syna czy córkę?? ja obstawiam syna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂

Pisałam Iwonce że tutaj na chwilę obecną jesteśmy...Iwonka 7 listopada wyjeżdża z dziećmi już do męża do UK 🙂 a tak w ogóle to spotkałam Iwonkę w Konsulacie 🙂 ale tak byłam zakręcona że jakoś tak tylko chwilkę przelotem pogadałyśmy 😞 chyba zmęczona po 6 godzinach jazdy,a gdzie tutaj jeszcze powrót 😞

Do Sandry napiszę rano sms,mam numer,mam nadzieję że aktualny jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ
ALE SUPER WIESCI OLGA GRATULUJE,MAIHA TRZYMAM KCIUKASY!!!!

CO DO URODZIN TO U MNIE KOKOSOW NIE BEDZIE,W ZESZLYM ROKU TYLE SIE NAROBILAM,TYLE NAKUPOWALAM I WSZYSTKO PRAWIE ZOSTALO,MOZE ZA DUZO DAN BYLO DO WYBORU 😉
W TYM ROKU ZROBIE OBIAD ZIEMNIAKI Z PIERSIA I SUROWECZKA,MIELONE
UPIEKE SZARLOTKE,ZROBIE STEFANIE I SERNIK NA ZIMNO,ZAKUPIE TORT I DODATKOWO JESZCZE JAKIES CIASTECZKA A Z SALATEK TO ZROBIE SALATKE Z FETA I Z ZUPEK CHINSKICH Z PIERSIA
I TO WSZYSTKO A I MOZE ROSOLEK JESZCZE 😉
TRUDNO NAJWYZEJ SIE NIE NAJEDZA 😉ZARTUJE

U NAS WSZYSTKO DOBRZE,A CO DO DZIDZI TO POWIEM WAM ZE JA CZESTO WSPOMINAM OKRES PORODU I POZNIEJ I STRASZNIE PRAGNE MIEC JUZ DRUGA DZIDZIE TYLKO OBAWIAM SIE MOJEGO PORODU ,NAWET NIE WIECIE JAK,A DOKLADNIE BY TYLKO NIE MIEC CESARKI...
MILEGO DZIONKA WAM ZYCZE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
100 lat dla Marysi! :-*


Gosiu dzięki za info o Iwonce! No to czekają ją zmiany... Gdzie tam teraz głowa do forum. Ale trzymajmy za nią kciuki! 🙂


MammaMia (Kukunari/Sandra 😜) dużo się udziela na starym forum brzuszkowym, na listopadówkach 2011 jak coś dziewczyny. 😉


U nas padła ostatnio propozycja od rodziców mojego M, żeby u nich zrobić urodziny. Z jednej strony fajnie, no i w końcu moi rodzice mieli by powód by odwiedzić rodziców mojego M (he, he 😉). Ale z drugiej strony... znając wrodzoną zaborczość mamy partnera, to albo bym się pogodziła, że ona tego dnia by tam rządziła, albo bym musiała się gotować na walkę (przynajmniej na walkę o jakieś szczegóły, na których mi zależy 😉). Nie wiem czy na to ostatnie mam siły. Inna opcja by zrobić we Wro, ale wtedy bardzo kameralnie, tylko w zasadzie z naszymi rodzicami i rodzeństwem... hm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paulinko nie zazdroszczę sytuacji bo jak tyu zrobić żeby wszystkich zadowolić

Marzenko jak czytam Twoje menu urodzinowe to zdaję sobie sprawę jak różne są kultury i obyczaje u mnie urodzinki Nadii będą wyglądały inaczej niż u Ciebie, goście pojawią się o 17 i zacznę od tortu i ciasta i kawy, potem podam przystawki u nas mówi się na to "zimną płytę" czyli pieczywo wędliny sery sałatki i jakieś takie przystawki a na sam koniec gorąca kolacja u mnie to będzie sałatka devolaje, kotlety,kurczak może pieczeń i frytki 🙂 oczywiście nie obejdzie się bez przysmaku panów czyli butelki wódki a goście pewnie zagoszczą do późnego wieczora może do 23 wyjdą:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!! W końcu się zarejestrowałam. 🙂 Czytałam Was codziennie; ale jakoś nigdy nie było czasu założyć konta. Jakiś czas temu Iwonka pytała się gdzie można Nas znaleźć, dałam jej namiary; ale się nie odezwała.

Co do urodzin, prezent od tygodnia leży, głęboko schowany w szafie; ny mój Mały odkrywca go nie znalazł. Dostanie pościel z motywem Stacyjkowa i pociąg 🙂 ; bo nie ma to jak ciuchciaki 🙂

Pisałyście kiedyś o nocnikowaniu....Jasiu woła sisi...Gdy jest na gościnie; w sklepie zawoła zawsze. W domu zdarza mu się jeszcze posiusiać w galotki gdy nie ma czasu zawołać 🙂 tzn. zabawa jest ważniejsza; czasem muszę mu przypomnieć że warto odwiedzić wc. Siusiu robi na nocnik, lub duży kibelek; czasem na stojąco.

Olga gratuluje i 3mam kciuki za resztę. Zazdroszczę...
Sandra niedługo będzie miała swoje 2 Maleństwo 🙂 POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!! W końcu się zarejestrowałam. Czytałam Was codziennie; ale jakoś nigdy nie było czasu założyć konta. Jakiś czas temu Iwonka pytała się gdzie można Nas znaleźć, dałam jej namiary; ale się nie odezwała.

Co do urodzin, prezent od tygodnia leży, głęboko schowany w szafie; ny mój Mały odkrywca go nie znalazł. Dostanie pościel z motywem Stacyjkowa i pociąg ; bo nie ma to jak ciuchciaki

Pisałyście kiedyś o nocnikowaniu....Jasiu woła sisi...Gdy jest na gościnie; w sklepie zawoła zawsze. W domu zdarza mu się jeszcze posiusiać w galotki gdy nie ma czasu zawołać tzn. zabawa jest ważniejsza; czasem muszę mu przypomnieć że warto odwiedzić wc. Siusiu robi na nocnik, lub duży kibelek; czasem na stojąco.

Olga gratuluje i 3mam kciuki za resztę. Zazdroszczę...
Sandra niedługo będzie miała swoje 2 Maleństwo POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki! Ja przepraszam ze sie nie odzywałam. Tak jak pisała Gosia wyprowadzamy sie do Angli czy dobrze robimy czy źle nie wiem 😞W sumie to chyba mus bo muszę pilnować męża a wsumie to jego kasy.Bo jednak on nie umie gospodarować kasą. Poza tym wiadomo wynajmował pokój z chłopakami to wieczne imprezy i tyle z tej pracy.Więc poleciałam zaciągnełam go do konsulatu podpisał zgode na dowody i zaczęłam dzialać.I tam spotkałam Gosie .Niesamowity zbieg okolicznosći ze znalazłyśmy sie w tym samym czasie i miejscu 🙂Dzieci juz są tam zapisane do szkoły .Mamy wynajęte mieszkanie .Puste 😞 Załatwiłam transport i trochę moge wziać. Ale jak spakować tyle rzeczy. Ale Już mi został prawie tydzień do wyjazdu więc muszę sie wziać w garść.Powinnam być juz spakowana bo w czwartek zabiera mi bus rzeczy.Mam sie spakować i zminimalizować wszystko żeby było jak najmniej. Otwieram szafe i wychodze. Wszystko bym chciała wziać 🙂 Ciężkie decyzje 🙂 W sumie to teraz tyle tych trudnych decyzji podjęłam że z ciuchami nie powinnam mieć problemu. Co do mojej Marysi to łobus straszny .Taka małpka. Nie wiem nawet co pisac taka jestem rozkojarzona.Teraz nie wiem kiedy się odezwe . mam nadzieję że szybo tak będe miała internet 😉.Dziewczynki trzymajcie za mnie kciuki! Bo boję się strasznie 🙂 Ale cóz jak trzeba to trzeba. Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I zapomniałam dziękujemy za pamieć. Marysi urodziny były bardzo skromne i było kilka osób pełno dzieci. Prosiłam żeby prezentów nie kupowali bo i tak nie wiem czy zabiorę to co mam 🙂 Następne będą huczne 🙂 W sumie najważniejsze że już będziemy razem. Chyba bo ostatnio to mam coraz więcej obaw 😞.Ale nawet jeśli przyjdzie mi zostać samej z dziećmi to w Anglii . To mam ja i dzieci lepsze perspektywy. Tak sobie to wszystko przemyślałam.Nawet mój mąż o tym nie wie. Ale coś muszę zrobić ze swoim życiem. Wiec biorę się ostro za język i za siebie. Bo jak ja bym tam nie poleciała to bardzo szybko byśmy się rozeszli. Źle się działo i to bardzo. Więc postawiłam ultimatum. Zobaczymy co z tego będzie! Mam nadzieję ze wszystko sie ułoży!BuziakI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Otlesiu witamy, witamy, he, he. 😉 Super, ze nareszcie się udzieliłaś, pisz częściej! 😜
Ooo... i też m.in. myślałam nad jakimś pociągiem dla Witka. Hm, mogę podpytać jaką to konkretnie zabawkę masz? 😉


Akigo super, że też nareszcie do nas wpadłaś! 🙂 Ale masz teraz zawirowania w życiu! Ale Cię podziwiam kobieto, bo na takie kroki przy takiej jednak gromadce... no trzeba odważnym być! Oby było warto, oby się opłaciło! Trzymam kciuki! 😘


U nas choróbsko, drugi dzień. Zawalony kinolek. Apetyt w miarę ma (w miarę, bo przeszkadza mu przytkany i cieknący nosek w jedzeniu i piciu). Wieczorem mu mierzyłam temperaturę to ok (36,8 st.C). Ale dużo, potwornie dużo mu leci z noska, non stop i bardzo gęsta ta wydzielina. Choć kolor ok (tzn. biało-przeźroczysta). Ale widać po nim, ze tak sobie się czuje, marudzi, chodzi rozbity i popłakuje.
Leczę go póki co na własną rękę. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My mamy akurat ciuchcie z Stacyjkowa. Ma np Wilsona, Koko Bruno, Cezarego i sterego Pita. Poszukaj na allegro wpisz Stacyjkowo. Nie mogę podać Ci linka; bo jestem nowym użytkownikiem. Ciuchcie są solidnie zrobione i żaden upadek im nie groźny 🙂 Jaś je uwielbia ma 5 szt. na urodzinki dostanie kolejną :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki i ja jestem 😁
Odwiedzam was i sledze ale jak widac nie jestem na biezaco... 🥴 wybaczcie... nie zostawilam Was dla nowej ekipy lisopadowek - szans nie ma - Listopadowki 2009 sa najlepsze 😉
Zaczne od mega gratulacji dla OLGI 🤪 no nareszcie ktoras poszla w moje slady 🙂

Iwonka - woooww decyzja o przeprowadzce niesmaowita wiesc - nic sie nie boj bedzie dobrze a nawet lepiej - zobaczysz!!!! Nie bierz za duzo rzeczy - ubran - tam sobie wszystko spokojnie dokupisz i dzieciakom tez - polecam sklepy Primark- wszedzie ich pelno a ceny nizsze niz w PL do tego ubierzecie sie od stop do glow - wszystko tam mozna znalezc i to na czasie 😁

Witam rowniez cala reszte i mega aktywna Shati - widze ze sledziszmoje internetowe poczyniania ty mala bestio 😉

teraz napisze o sobie 😜
tak wiec jutro koncze 37 tydz 😮 w zeszly poniedzialek bylam u lekarza oczywiscie prywatnie na USG sperwdzic jak tam dzidzia i w jakiej pozycji... Juz gotowa do wyjscia glowa w dol... zmartwilo mnie jednak, ze teoretycznie ma za mala glowke jakby tydzien do tylu niby miesci sie na wykresie na dolnych granicach normy ale jednak 🥴 Uspokaja mnie to, ze ja maloglow jestem a i Mia przy porodzie miala zaledwie HC=33cm ta dzidzia ma obecnie 32cm ale uwaga jest wieksza bo juz w tym momencie obliczono, ze wazy 3400g a termin na 18 listopada niby 🤔 Szyjka twarda, dluga i nierozwarta wiec maly bobo moze jeszcze msialo urosnac, z tego wzgledu lekarz zaproponowal abysmy pomogli dzidzi wyjsc za jej obecnego mieszkanka troche wczesniej poprzez czeste baraszkowanie 🙃 Mamy sie sexic ile wlezie 🤔.... osobiscie czuje sie malo sexi z ogromnym brzuchem do tego wiedzac co mnie czeka jakos ciezko mi sie zdecydowac na to aby dobrowolnie wywolywac w sobie bol porodowy nawet poprzez przyjemne igraszki 😉 no to tyle na razie u mnie - tak wiec jestem zwarta i gotowa ale nadal zapakowana 😜
Teraz troche o Mii- moim sloneczku 🙂 mia mieszkaj uz u siebie w pokoju obeslzo sie bez histerii i problemow zostalo jej wytlumaczone, ze jest juz jak sama twierdzi "duza" 🙂 I slicznie zasypia od dwoch tyg u siebie nadal jednak w swoim lozeczku... 🤔 Pomagala nam rozlozyc lozeczko dla dzidzi - wkladajac sroby w otwory (nie zawsze gdzie trzeba 😉 ) I teraz codziennie zaglada czy jest tam mala dzidzia 😁 Poza tym na dobranoc codziennie wycalowuje brzucho i tuli sie do niego mowiac "kochal" 😁 Slodka jest jak nie wiem... Slicznie sama sie bawi i dba o lale - karze je rozbierac i wyciera im pupy chusteczkami mowiac ze "lala-kupe" hmmm 🙂 Poza tym ciagle mowi i mowi - a tak sie martwilismy - duzo wyrazow juz mow wyraznie ale wiekszosc rozumiemy tylko my bo sa strasznie zmutowane 😉 Poza tym powoli zaczyna skladac dwa wyrazy do kupy... A pierwsze jej dwuwyrazowe zdanie to "tata gapa" 🙃 Pieluch nie uzywamy juz od dawna ale o tym juz wam pewnie pisalam i ladnie wola siku i kupe i leci na nocnik nawet juz nie popuszcza - wiec jestem z niej dumna 🙂 Niestety od tygodnia zlapala jakas infekcje i miala nieprzerwalna goraczke przez 3 dni plus chrypke -lekarka przepisala jej antybiotyk i niby goraczki nie ma ale za to slychac w jej oddechu splywajaca flegme , przez ktora czasem sie ksztusi 😞 Chyba po niedzieli pojdziemy ponownie do lekarza bo ten antybiotyk jakis lipny....
A unas dzis zaczyna sie dlugi weekend Halloweenowy 🙂 a dla nas czas imprezowyy - jutro smigamy na imprezke do znajomych, w niedzile moj ma urodziny halloweenowy poniedzilek spedzimy u brata mojego i beda przebierance 🙂 Choc ja to moge sie przebrac jedynie za beczke 😉
to chyba u nas tyle - wybaczcie, ze rzadko pisuje ale to forum mnie juz dwa razy zrazilo bo po mega referatach skasowalo moje posty gdyz wstawilam linka i jakos mnei zachecalo do daleszego pisania -mam nadizje ze tym razem sie tak nie stanie 🙂
Buziaki kochane - zycze zdrowka Wam i naszym slodkim listopadziakom 2009 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...