Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
IRKA- musisz być twarda!Absolutnie nie możesz ulegać!Jeśli będąc w markecie nie jesteś w stanie nieugięta to nie zabieraj Kacperka ze sobą. Jeśli chodzi o wychowanie to ja jestem na maxa twarda (mąż niestety nie) i dzięki temu mój synek jest ułożony i moim zdaniem dobrze wychowany a Hani napady złości też raczej już poskromiłam!. Moja zasada brzmi: histeria nie robi na mnie żadnego znaczenia!
Współczuję Ci bardzo,że babcia wychowuje Kacperka. Jeśli Ona nie będzie przestrzegać Twoich zasad to macie przewalone. Wiem jak moja mama zajmująca się siostrzeńcem bardzo go zepsuła. Ciągle powtarzała:"Serce mi się łamie jak słyszę,ze On płacze"! Tak Go rozpuściła,że teraz mając 7 lat jest nadal nieznośny na maxa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Irka glowa do gory! Kazde dziecko ma taki etap, jedno bardziej wymusza drugie mniej ale chyba nikogo ta atrakcja nie omija. Nasza mala ogolnie jest grzeczna i sie w miare slucha ale jak jestesmy na zakupach to jets masakra, tzn musimy byc oboje bo jedno chodzi z mala a drugie robi zakupy bo mala biega po sklepie, sciaga wszystko itd. ostatnio bylismy w sportowym i jeczala bo chciala chodzic po schodach.

A ja dzis robilam mezowi torta, pol dnia nad nim siedzialam, bo mi sie smietana nie chciala ubic i kombinowalam jak to uratowac:/ Dobrze, ze mala spala od 13.30 do 17.30 to mialam czas 😉
Pochwale sie moim dzielem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂

Ale dzisiaj pogoda 😲 27* w cieniu pokazuje u mnie termometr....muszę wyjść na zakupy, ale szczerze tak nie znoszę upałów, że wcale takie gorączki nie wprawiają mnie w zachwyt 😉
Dodatkowo mam takiego wielkiego siniaka na ręku, że nie mogę założyć krótkiego rękawka 🥴 😞 😞 Na szczęście mam taki 3/4 więc nie jest źle.

Wracając do wychowywania - to u mnie w domu jest tak, że ja jestem twarda, a R rozczula się jak nad małym kotkiem. Czy Franek zrobi źle czy dobrze, R taką samą intonacją głosu chwali go i karci....i nie dociera do niego, że tak nie wolno 😠
Moja mama też małego rozpuszcza, tata natomiast ma twardą rękę - chociaż do mnie jak byłam mała też miał słabość i mnie rozpuszczał 🙂
Teściowa też ma jakieś dziwne podejście....tu pozwala, później zabrania, no i taka lekko krytycznie nastawiona do mnie 🤨

Olusiu - super torcik 🙂 Podeślij kawałek 😜

Dzisiaj śnił mi się biedronek...miło było 🙂 😜 😎 Ja to mam coś z głową 😁

Idę sie szykować do sklepu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam pokacowo 😜

Wczoraj byłam na tym panieńskim i bawiłam się fantastycznie!!! 🤪 Ale poimprezowy kac dał mi się dziś mocno we znaki, dobrze, że M. zajął się małą 😉 No i miałam wielbiciela, co nie ukrywam podniosło znacznie moją samoocenę hehheh 😁 😎

Olusiu torcik świetny, ale cię naszło 🤪 Nie dziwię się, że miałaś mnóstwo roboty, ale warto było bo efekt fantastyczny!!!

Pogoda dzisiaj typowo letnia juuupiiii 😎 Wyszliśmy z Emilką na dwór, pojechaliśy do moich rodziców na grilla więc mała nie miała kontaktu z innymi dziećmi, a na dworze było cieplej niż w domu więc nie było sensu się kisić w czterech ścianach. Kurcze jak tylko M. dostanie wypłatę to muszę kupić małej jakieś baleriny i sandałki bo na zabudowane buty jest zdecydowanie za ciepło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
EDYTKA- no nieźle...wielbiciel!!!I tak ma być zawsze!He,he!
Co do sandałków to mała już dzisiaj latała w nich bez skarpetek 🙂

OLUSIA- zdolna bestia z Ciebie!
Ja jestem kiepska kuchennie,ale dzisiaj dokonałam eksperymentu 😎 Zrobiłam szparagi zawijane w szynce z parmezanem w cieście francuskim! 😎 Pycha 😜

A Hania od dzisiaj oficjalnie w dzień jest bez pieluchy! Nawet dzisiaj byliśmy w centrum handlowym na zakupach i żadnej wpadki nie było! Kupiliśmy też nakładkę na sedes i jak wyszliśmy ze sklepu to mała powiedziała,że chce siusiu na trawkę i kazała położyć tą podkładkę i wtedy usiadła i zrobiła siku!

Jutro cd pięknej pogody!Jakie macie plany?
My zoo i grill u znajomych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wow Edytko, znów zaszalałaś 😜

Amelia - gratulacje dla Hani 🙂

A my dzisiaj byliśmy króciutko na spacerze, nie był to nawet spacer, po prostu do sklepu i do domu, a później trochę na balkonie posiedzieliśmy. Też założyłam sandałki. Wyobraźcie sobie, że te, co miałam były w rozmiarze 27 i były akurat 🤪 😮 A przecież Franek nosi 24/25.
Wysmarowałam młodego kremem z filtrem dla dzieci i naprawdę po niedługim siedzeniu na balkonie poszedł spać. Zauważyłam, że robi się na buzi coraz bardziej czerwony w jasne plamy.
Teraz jest tak rozpalony, nadal czerwony że szok. Ale humor i apetyt mu dopisuje.
Jednak bez sensu było wyjście i ten balkon, ale na zakupy musiałam iść.....tak się bałam na początku, żeby nie było gorszych objawów.

Jutro jadę do rodziców na obiad, typowo rodzinny, bo będzie brat 🙂 Dzisiaj przylatuje, nawet chyba już wylądował 🙂 Ale bez R, bo on umówił się ze swoim ojcem.
Mam nadzieję, że do jutra mu przejdzie.

Miłej nocki mamusie i udanej niedzieli 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilka nosi 23 ale w 22 na styk też jeszcze wchodzi 😉 Franio ma potężną nóżkę, ale co się dziwić wkońcu to facet 😉

My dzisiaj byliśmy u teściów i opaliłam się na plecach jak niewiem co 🤪 Teraz słońce najbardziej opala więc trzeba bardzo uważać. Na szczęście Emilki nie złapało, bo większość czasu przesiedziała w cieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie, kurcze ja nie wiem co sie dzieje...czy wam tez sie tak czasami nie chce strona wyswietlic? bo mnie czesto. dzisiaj jestem w pracy i szalenstwo..połaczyło!!!

Olusiu, jak dostaniesz opaski daj znac co sądzisz no i wez jaka dla Viki w prezencie 😁
Torcik rewelacja!!1 niedziwie sie ze tyle czasu w kuchni siedziałas..naprawde warto było no i musze ci powiedziec ze ja tez lubie tak poichcic 😁

Lusia no to niezły numer ma Franio, Gabi nosi 20-21 heheh. Lusiu choc sny masz przyjemne a w nich Pana Biedronke heheh, tylko nie gadaj przez sen bo R usłyszy heheheh

Amelio, super ze hania juz nie uzywa pampków, gratulacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Irciu, badz twarda...ja tez sie staramm...no bo co ulegac nie ma co choc wiem ze to nie takie proste..tez czasami wymiekam. Staram sie n9ie zabierac małej ze soba do sklepu bo tez jest zainteresowana wszystkim w około... no i trzeba ja ganiac po sklepie.
my jutro jedziemy do tesciów i mamy zamiar isc na działke tam gdzie chcemy siew przyszłosci osiedlic,las jes ok0,5km i zeka duzo jezior blisko super. Bedzie gril obowiazkowo. Jak bylismy w sobote( bo mala sien juz czuła oki) to nie chciała wejsc do domu tylko na dwór i koniec... oczywiscie byl płacz jak ja zabieralismy hnehhe tak jej sie spodobało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dzieki dziewczynki za rady mam nadzieje ze dam rade i wytrzymam jego potezny ryk,chociaz ja jestem twardsza niz maz ten od razu peka,i maly bardziej sie boi mnie niz taty,bo z tata sa wyglupy i wszystkie inne zachcianki,a z mama nie,sa ale na dystans hehe 🙂 🙂 ☺️
Moj maly ma rozmiar nozki 23?24 adidaski ma 23,a sandalki 24 kazda rozmiarowka jest inna wiem z doswiadczenia 🙂No ale w koncu to duzy chlopak i musi miec taka nozke,smiejemy sie z siora ze miedzy naszymi chlopakami jest 7 tyg roznicy a jej Filip nosi 21 czasem 22,no ale z niego to drobinka taki patyczak,wysoki a chudy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia moj maly jest od samego rana na dworze robi przerwe na drzemke(zaraz idzie spac) i po spaniu od poczatku do samego wieczora biega po dworze,i za cholere nie chce przyjsc do domu,je na dworze i wszystko inne robi tam 🙂A co do grilla to my mielismy wczoraj karkoweczke i kielbaski zostalo jeszcze na obiad na dzisiaj bo pozniej jedziemy do mojego taty na urodziny.

Olusiu tort super wy to z Monia macie talenty i przede wszystkim cierpliwosc hehe...ktorej ja nie posiadam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak, tak, Franek ma taką wielką girę 😁

Wczoraj byłam u rodziców, po przylocie brata wszyscy poimprezowali że ledwo co żyli 😁 Mój brat kupił Frankowi sandały - rozm. 25 i są akurat, i trampki też 25. Wybraźcie sobie, że taka sama firma, a sandałki akurat są (mam nadzieję, że do końca wakacji nie urośnie mu za bardzo stopa) a trampki 2 cm. większe 🤢

Ok. 17 jak młody uciął sobie drzemkę taką czerwoną buzię dostał, a jak wstał to już wogóle 😲 Drapał się po dekolcie i za uszami, tam gdzie był też czerwony, więc zadzwoniłam po teścia, żeby mnie przywiózł do domu i do od razu chciałam iść do lekarza. Niestety lekarze już nie przyjmują w tym miejscu co zawsze, ale poszłam do apteki i kupiłam krem i wapno i dzisiaj już jest cacy 🙂

Jutro miałam jechać na działkę do rodziców, ale odpuszczę sobie, bo nie chcę eksponować jeszcze Franka na słońce. Dzisiaj tez rano wyskoczyliśmy na zakupy i będziemy siedzieć w domu, a na balkonie zrobiłam kotarkę, żeby tak słońce nie świeciło 🙂

Wczoraj byłam w małym tesco i czasem są takie przeceny, że aż grzech nie kupić, no i ie myliłam się 🙂 Kupiłam 3 szampony - Pantene 400ml. za 8zł i 2 Wella po 4,25zł. Była cena 2 zł na odżywkę Elseve, ale już nie było....

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny jak u was teraz z wychodzeniem na dwor? Bo u nas juz rano jest 20 stopni w cieniu a kolo 12 juz bedzie 30 i w domu juz duchota jest. Z mala wczoraj wyszlam dopiero kolo 16 a tak to siedzimy w domu bo jeszcze udaru mi dostanie. Zaraz czerwona jak burak. Kremem 50 ja smaruje ale i tak wole uwazac.

Lusia maly pewnie uczulenia od slonca dostal, ja od tego pierwszego mam wysypke swedzaca i skora taka grubsza mi sie robi jakby spuchnieta. W tym roku jeszcze nie mam ale pewnie mnie to czeka 😉

Co do butow to mala ma rozmiar przejsciowy miedzy 21-22 z czego 21 juz na styk a 22 lekko luzne, ale w niektore 20 tez sie miesci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusiu my tez smarujemy malego 50 ale za cholere go nie utrzymam w domu,ma czapke z daszkiem i staram sie z nim byc w cieniu,nie chodzimy po sloncu jak sie oczywiscie uda,o tyle mamy dobrze ze spi od 11 do 15 czasem do 14 no to ta godz mi sie go uda jakos utrzymac w domu,bo w te najgorsze slonce to sobie nie wyobrazam co by bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia bo lekki listy byl, do 300g chyba jakos tak kosztuje, pewnie zwyklym listem jeszcze wyslal, bo priorytet cos kolo 4 kosztuje 😉 Ale pewnie do czwartku dojdzie, aby przez polske przeszlo bo przez niemcy listy 1 dzien ida

A ja sie zastanawiam czy z mala wychodzic, bo jak na chwile to bedzie plakac ze trzeba wracac do domu:/ ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...