Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nooo troszke się tu rozkręciło 😉

Irciu kurcze wy to macie z tymi choróbskami 😞 😞 😞 Ciągle coś... czekamy na relację, mam nadzieję, że już wszystko jest w porządku z Kacperkiem.

Amelko witamy po długiej nieobecności 🙂 To mimo wszystko dobre wieści na temat twojej teściowej, super, że czuje się dobrze. Oby tak dalej, mimo tak ciężkiej choroby musi się trzymać, wkońcu ma dla kogo.
No i fajnie, że praca sprawia ci satysfakcję, pewnie jak ja wrócę na etat to też z jednej strony poczuję troszkę upgę bo będę mogła psychicznie odpocząć od coraz częstszych histerii Emi, dzięki temu można zając umysł czymś zupełnie innym...ale oczywiście na bank będę cholernie tęsknić, wkońcu teraz Emi jest nieodłącznym elementem mojego żcyia, jestem z nią non stop...trudno będzie się na początku przestawić.Ale trzeba dać radę, grunt to dobra organizacja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Irciu mamy nadzieje że już jest o wiele lepiej ze zdrowiem Kacperka! tulimy mocno!! i dalej życzymy zdrówka !
Edytka też myślę że powrót do pracy może wiele w życiu pomóc oprócz większych finansów to pozbycie się tej rutyny bycia przeważnie w domu i głównie z tymi samymi osobami a możliwość napotkania nowych przygód, osób itd. Dla mnie takim wyrwaniem się z domu są teraz studia ale też się nieraz jeszcze zastanawiam jak by było jakbym poszła gdzieś do pracy na tygodniu tylko wolałabym najpierw kinie do przedszkola wysłać by rodziców w ten sposób nie obciążać.
Amelio 3mamy kciuki by ze zdrowiem twojej teściowej było coraz lepiej!!!
Co do popychania zauważyłam że kinia niestety ma czasem taką manie jak nie wie jak zachęcić dzieci do zabawy jak się w koncu z kims swego wieku spotka wychodzi nam efekt jedynaka w domu i to że więcej czasu jednak spędzam z dorosłymi niż z dziećmi... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka kochane jestem a wiec od poczatku:
W srode bylam u lekarza bo ta wysypka zwiazana byla z antybiotykiem augumentin do tego doszedl kaszel i katar od tej wysypki i zmienila mu na zinacef sa to zastrzyki wieczorem dostal jeden i nie bylo ani lepiej ani gorzej fakt dusil sie jak niewiem ale myslalam ze mu to po 2-3 zastrzykach przejdzie,w czwartek rano wstal i wysypka byla bledsza i pojechalismy na zastrzyk po godzinie od zrobienia zastrzyku zrobilo mu sie cale czerwone policzko zadz do niej bo akurat przyjmowala do 12 i powiedz jej co i jak a ona ze mam obserwowac i jakby sie powiekszylo to przed zastrzykiem mam isc do drugiej pediatry ktora przyjmuje do 18 bo ona o 12 konczy,jak sie wkurzylam to ubralam malego i pojechalam z nim do przychodni zeby go sama obejrzala tym bardziej ze zaczelo to sie rozlewac na cala buzie.Przyjela mnie od razu jak go zobaczyla to od razu wypisala skierowanie do szpitala bo ona juz nic nie mogla zapisac bo nie wiadomo jakby organizm sie zachowal,a kaszlu sie wystraszyla jeszcze bardziej bo dusil sie jak niewiem bala sie zeby sie nie udusil i tak trafilismy do szpitala,tam mu od razupodali kroplowke porobili wszystkie badania i czekali co dalej bedzie z ta wysypka bo najlepsze jest to ze ona go nie swedziala 😮i to bylo dla nich najbardziej zastanawiajace....Ogolnie nasze leczenie polegalo na dawaniu mu kroplowek i robieniu inhalacji nie dostal zadnych lekarstw bo byl poprostu przeantybiotykowany,po 3 dniach zeszla wysypka kaszel sie zmniejszyl i w niedz nas wypisali z kaszlem ale powinien mu zniknac w przeciagu 2 tyg bo osluchowo byl czysty... 🙂Musze wam powiedziec ze moje dziecko przez te kilka dni bylo bardzo dzielne we wszystkim czy przy zakladaniu wenflonu czy przy pobieraniu krwi czy robieniu innych badan,najgorsze bylo to ze musial siedz w tej malej sali i nie mogl wychodzic na korytarz bo na samym poczatku powiedz pielegniarki zeby nie wychodzic bo wiecie jak to na korytarzach pelno bakterii roznych chorob krazy,i chyba tylko ja jako jedyna sie do tego stosowalam bo kiedy bym nie wyszla to korytarz pelen matek i dzieci ktore sie razem bawily normalnie jak mozna byc tak glupim.......
Zrobili mu jeszcze badanie na atopowe zapalenie skory zeby wszystko wykluczyc ale trzeba czekac na nie 2 tyg,ale na 99,9 jest to od tych lekow i teraz nasowa sie pytanie jak zachoruje i z nim pojde do lekarza czy znowu nie bedz uczulony na inny antybiotyk bo niemam zamiaru za kazdym razem ladowac w szpitalu,pytalam sie lekarza czy mozna zrobic testy na jakie sie jest uczulone antybiotyki a na jakie nie to niby mozna robi to alergolog ale nie kazdy,i badz tu madry i pisz wiersze,musze isc do rodzinnego i sie jej wszystko wypytac...
To tyle u nas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Irciu to faktycznie przeżyliście 😞 Dobrze, że wszystko się szcześliwie skończyło...Koniecznie musisz postarać się o te testy na alergie, bo nie wiadomo, czy po jakimś innym antybiotyku nie zareagowałby jeszcze gorzej...a tak to bedziecie przynajmniej wiedzieć na czym stoicie i czego unikać.
No a Kacperek to dzielny mały pacjent 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
irka wspolczuje, to musialo byc starszne... oby ostatni raz...
a ja testy na alergie robilam amlej w sanepidzie, w szpitalu pobrali malej krew i poszlam do sanepidu oddac na badania na alergie i musialam zaznaczyc na ktore, a byla rozpiska roznych badan, moze przedzwon do najblizszego i sie zapytaj? bo jak ja dzwonilam do alergologa to mi powiedzial, ze on nie robi badan tylko ewentualnie analizuje... ale wyniki samemu mozna odczytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
IRKA- oby Kacperek (jak to mówią): szybko wyrósł z tych chorób!

Lusia- wydaje mi się,że trochę bezsensu tkwisz w związku z R 🤢 Pewnie byłoby Wam lepiej z Frankiem we dwójkę.

Ja właśnie wróciłam z zakupów. Wraz ze znajomymi co roku robimy "Mikołajki" dla naszych dzieciaków- dwójka moich i w sumie trójka od znajomych, więc musiałam kupić prezenty. Pomimo tego że wszystkie zabawki są obecnie w promocji to trochę kasy musiałam wydać. 😲 Hani kupiłam kucyka Pony- myślę,że się Jej spodoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusiu napisałam ci wiadomośc na priv.

Amelko no to się musiałaś zapewne nieco wykosztować...

Ja właśnie skończyłam oglądać na kinomaniaku Zmierzch Przed świtem i barrrrdzo mi się podobało zakończenie 🙂 🙂 🙂 Świetny film, polecam jeśli któraś z was lubi tego typu historie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem 🙂

Irciu - współczuję, wiem, co to znaczy siedzieć z młodym w szpitalu. Teraz jest jeszcze trudniej, kiedy dziecko chodzi i nie rozumie, że nie wolno wychodzić. Ale jeśli Kacper był tak dzielny, że znosił nawet wenflon, to super!! Mój na sam widok przychodni wpada w ryk jak nie wiem, bo kojarzy mu się ze szczepieniami.

Amelko - dobre wieści jakby nie było, odnośnie teściowej. Dużo zdrowia dla niej!

Wiecie co, kiedyś z Monią pisałyśmy wam o tej naszej znajomej, co ma raka piersi. Niedawno, taka inna moja znajoma zmarła na raka żołądka. Nie mogę w to uwierzyć!! Miała 31 lat, zostawiła swoje dzieci 2 i 4 latka. Najgorsze jest to, że jak dowiedziała się o chorobie, to zmarła 3 miesiące później. Masakra! Musze się przebadać pod każdym względem, bo nie wyobrażam sobie, żeby Frankowi zabrakło mamy!!!

Edytko - przeczytałam i odpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W ogóle powiem wam, że ponad 2 lata temu zerejestrowałam się na takim serwisie, gdzie są opinie o art. dla dzieci, kosmetykach i żywności. Serwis tak fajnie się rozwinął, rozdają produkty do testowania. Ja, jako że jestem tam aktywna i wiele innych dziewczyn tez, jesteśmy ambasadorkami i regularnie stosujemy przeróżne kosmetyki dla nas, dzieci i nie tylko. Teraz czekam np. na przesyłkę od Tołpy. Dostałyśmy kosmetyki wg. planu pielęgnacji, począwszy od mycia włosów, twarzy, kremów, balsamów, po stopy. Cały zestaw to ok. 550zł.
Jak macie ochotę i czas, i was to interesuje, popatrzcie sobie tam, może któraś już tam była 🙂 Za pisanie recenzji i dodawanie zdjęć można dostać naprawdę fajne kosmetyki 🙂 Ten serwis to Bangla.pl.
Acha, i zapraszam na mojego bloga lusia1982.blogspot.com 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusia, ja jestem zarejestrowana na www.streetcom.pl juz ladnych pare lat, dostawalam tez kosmetyki, pampersy,mleko i inne pierdoly, choc ostatnimi czasy ciezko sie zalapac bo jest duzo ludzi ale rzeczy do testowania czesto byly bardzo fajne. teraz w niemczech tez jestem zarejestrowana na kilku takich portalach i bardzo latwo sie zalapac...

Dziewczyny, nie wiem czy sie rejetrowalyscie juz na profilu shinybox?zaprasza sie kilku znajomych i mozna dostac kosmetyki za darmo, brakuje mi jeszcze kilku osob wiec gdybyscie zechcialy to tutaj jest link
http://shinybox.pl/?ref=d88ca19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusia, w Streetcom też jestem zarejestrowana, ale nie dostałam jeszcze nic, bo nie wysłałam do nich pisma, że wyrażam zgodę na przetwarzanie danych 🙂

Z tym shinybox nie do końca jest tak, że za darmo. Nie znam się na tym, ale dziewczyny ode mnie kupują te paczuszki, ale tam są same próbki.
Zarejestrowałam się Olusia, i co dalej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no w tkz. dziurze snieznej zyje, ale na szczescie juz niedlugo 😉 na wiosne planujemy zjechac troche nizej okolice Übersee.
Widok widokiem ale wydostac sie ciezko, wszedzie daleko;D
co do testow i innych atrakcji jesli masz fb, to poszukaj sobie testbiene albo gratis hausfrau 😉 i wiecej do szczescia nie trzeba, no tylk oszczescia;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Komsi ja jestem zarejestrowana na trnd.com tam co tydzien jest nowa kampania i bardzo latwo sie zalapac, bywalo ze testowalam 2 produkty na raz a przychodzilo tego naprawde duzo. Mozna tez obejrzeć zdjecia z roznych kampanii.
A powiedz mi, Max chodzi do przedszkola czy do zlobka? Bo u nas przyjmuja do przedszkola od skonczonych 3 lat wiec Viki idzie dopiero po wakacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Reit to na prawde malutka miejscowosc, i Maxym chodzi do przedszkola, zlobka tu nie ma nawet. Chodzi do grupy mieszanej sa takie trzy i wkazdej sa dzieci od np 2 do 6. Maxym jest najmlodszy w calym przedszkolu 😉 mowili ze jakby zglosilo sie wiecej dzieci mlodszych niz 3latka zrobili by krippe (czyli grupe w grupie) ale ze nikt nie dal to Maxymek cisnie z innymi straszymi. I powiem Ci ze tylko na dobre mu to wychodzi 😉 Spiewa liczy do 15 ... hihi nawija "nicht doch" i w ogole smiesznie. Ostatnio przyszedl i zaczal do mnie montag dienstag .... sonntag 😉
Zarza lookne na ta strone 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halooooo a cóż tu znów taka cisza nastała...

Święta idą, śnieg za oknem, pojawiła się reklama Coca coli, zima wkroczyła wraz z grudniem pełną parą 😁

Ja zaprowadzam w środę Emilkę do osiedlowego klubu na Mikołajki 🙂 Najpierw będzie oglądanie bajki, potem Święty Mikołaj rozda prezenty (oczywiście zaniesione przez rodziców dzień wcześniej) i wspólna zabawa z dziećmi. Myślę, że Emi będzie zachwycona, bo czeka na Mikołaja z utęsknieniem 🙂 A dla mnie plus za to, że to wszystko jest organizowane za darmo 😉

A u nas zaświeciło słoneczko 🤪 Nie będę opisywać szczegółów, ale z grubsza powiem, że oczyściliśmy atmosferę i teraz jest o niebo lepiej, znów się przytulamy itp 😉 Wkońcu jest tak normalnie, podkresliliśmy wszystko grubą kreską i zaczynamy od nowa wszystko budować. Idealny czas tuż przed świętami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...