Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hejka 🙂

Dawid ma konia na biegunach juz od pol roku a jesdzi na nim doslownie po calym pokoju 😜
Anulka moj lobuz juz od dawna lapie za klamki i dzrwi wejsciowe zawsze musza byc zamkniete na zamek....

Ann to tam same slodycze byly? Z reguly w takich pakach jest tez cos z zarelka np. szynka w konserwie itp...ale mialas gest i oddalas i dobrze 🙂

KOmsi spoko czekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂

Zajrzałam na chwilę, bo wcinam śniadanie i piję kawę, ale na 9:00 idę do fryzjera, a potem na zakupy.

Ann, moim zdaniem super zrobiłaś chcąc przekazać słodycze dzieciakom, skoro nie chcieliście ich zatrzymać. Nie wiem czy Twój mąż pracuje w małej czy dużej firmie, ale osoby odpowiedzialne za robienie paczek dla dzieci mogliby przeliczyć koszty i zrobić symboliczną paczuszkę ze słodyczami i do tego zabawka, książka lub coś innego albo bez słodyczy tak jak w firmie mojego męża.
U niego kiedyś też były robione paczki ze słodyczami do tego dorzucili dvd z bajką, jakąś małą zabawkę itp., ale od kilku lat robią w ten sposób, że zawsze są po 2 rzeczy z danej kategorii wiekowej i pracownik może wybrać sobie 1 z nich dla dziecka. W tym roku można było wybrać dla młodszych zabawki z firmy VTech http://vtech.trefl.com/vtech/ , które są rewelacyjne, konkurencja dla Fischer Price. Był też do wyboru Elmo śpiewająco-gadający. Dla starszych ładnie wydane albumy lub książki, jakieś rzeczy gadżeciarskie itd. Dla Oli jak już wspominałam wybraliśmy laptopika http://vtech.trefl.com/zabawki-vtech/pre-school/laptop-malego-odkrywcy/

Na mnie już czas, miałam jeszcze coś napisać, ale komp mi zamulał. Jak wrócę to zajrzę.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek ;*

my dziś wolne 😉 kawka i śniadanko 😉
popołudniu wybieramy się do koleżanki na kawke 😉

dzisiaj zaglądałam do buzi Zuzi i został jej tylko jeden ząbek do przebicia i bedzie komplet 😜
cholercia w sobote wigilia a tu ani nie czuć magii świąt ani nic 🤢 poczuje je pewnie dopiero jak nie bede mogła wyjść z kuchni 😜 hehe

miłego dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulka, to jest duża firma i raczej nic nie zmienimy. Jest im wygodniej zamówić dla wszystkich jednakowe paczki słodyczy niż kombinować, zbierać zamówienia itp. W sumie najwyżej pożywią się na nas jakieś inne dzieciaki a Staś nauczy się dzielić tym co ma 🙂

Magda, bardzo fajna ta praca 🙂 Będziesz robić to co lubisz a przy okazji trochę grosza wpadnie 🙂 Takie talenty trzeba poza tym przekazywać dalej, fajnie żeby dzieciaki się uczyły tego typu rękodzieła bo w dzisiejszych czasach to już w ogóle nie jest popularne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ja robię zapke warzywną a Kubus spi, ucho mnie dziś strasznie bolało w nocy, a nie mam kiedy do laryngologa iść, jedtnie po świętach by było, a prywatnie nie mam kiedy, za duzo czekania... Nie wiem co dobre na ból ucha, najlepsze,że tylko w nocy mnie boli w dzień prawie nigdy, czasem się zdarzy, Kubi tez ma laptopa ale nie chce sie nim bawic za bardzo, to dalismy szwagierce synkowi na jakis czas, bo mu sie podobało jak tu był 😉 a tak to to świąt coraz bliżej, też ich nie czuje pzrez to,że sniegu nie ma;( 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja miałam ostatnio problem z uchem, okazało się że mi się przytkało, zrobił się twardy korek który mi rozpychał ucho od środka i właśnie od tego mnie bolało szczególnie w nocy jak położyłam się tym uchem na poduszkę. Pomogło wypłukanie korka u laryngologa, a wcześniej przez kilka dni wpuszczałam płynną parafinę żeby rozmiękczyć dziada. Ale boleć przestało dopiero po płukaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Madalena super by było z tę pracą pod nosem i Piotruś też by na tym skorzystał a Iga dostanie identyczny laptop jak ma Piotruś już jej babcia pokazała ale kazałam schować i zapomniała ale bawiła się nim ładnie

Zuziek i inne baby czy wasze dzieciaczki już mają wszutstkie zęby i wszystkie tzn ile?
My mamy 8 4 na górze i 4 na dole i cisza dziąsła niby napuchnięte od jakiegoś miesiąca lub więcej i nic nie wyłazi

co du ucha to mnie też pobolewa ale mnie owiało bo się czapki jeszcze nie dorobiłam i nie to że ucho boli tylko mi krosta wyskoczyła w środku i ona boli jak dotykam

a ja dziś na zakupkach byłam humorek poprawiłam kupiłam spodnie przymierzam jedne zaduże drugie i trzecie też i chyba pierwszy raz mówiłam mniejsze mniejsze he he a nie mówiłam wam że dietke sobie strzeliłam przed świętami 5 kg zrzuciłam teraz luzuje na święta bo za dużo pyszności będzie ale po nowym roku biorę się od nowa i jeszcze 2 bluzki sobie kupiłam nietoperki he he

a i mąż mnie wkurzył dzisiaj bo szukał kluczyków od samochodu i nie mógł znaleźć a ja zaglądam do pralki dzisiaj i proszę leżą sobie wyprane i pachnące bo kurtkę dziad prał i nawet kieszeni nie sprawdził ech chłopy bić i patrzeć czy równo puchną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Już po zakupach, prezent dla męża kupiony, krem do twarzy i krem do demakijażu dla siebie kupiłam, trochę spożywki z listy też już z głowy.

Sylwia, och te chłopy, nie mają tej głowy na karku 😉 ale grunt kluczyki czyste i pachnące hehe Pozazdrościć zgubionych kilogramów, ja nadal próbuje zrobić coś w tym kierunku, ale nic z tego i zapuszczam się dalej, mam nadzieję, że w jakąś ze swoich kiecek zmieszczę się na Sylwka.
A co do ząbków to Ola ma łącznie 16, po 8 u góry i na dole. Brakuje jeszcze górnych i dolny 5. Mleczaków dzieci mają 20.

Ann, widocznie zależy to od chęci i organizacji tych pracowników, bo mój mąż pracuje też w dużej firmie i zbierają sporo zamówień z kilkutysięcy zatrudnionych pracowników, którzy mają dziecko lub dzieci w wieku od 0-18 lat. Ale mniejsza o to...Staś ma jeszcze czas na paczki ze słodyczami, bo szkoda ząbków, a Ty masz na koncie dobry uczynek i to najważniejsze w tym świątecznycm czasie 🙂

Madalena, to super, jak wypali ta praca i Piotruś będzie mógł brać udział w zajęciach i będzie miał styczność z dzieciaczkami 🙂

Zuziek, ja też nie czuje atmosfery świąt, ani śniegu ani jakiegoś specjalnego zapału, może też poczuje jak czwartek, piątek coś tam jedzeniowego podszykuję, kupi się choinkę, popakuję prezenty.

Dzisiaj prześlą mailem grafik jak co tydzień i będzie chwila prawdy czy pracuję w święta czy nie, a jeżeli będę pracować to w jakich godzinach. Na szczęście od kilku lat kino raz do roku jest zamknięte przez cały dzień i jest to Wigilia 🙂

Angela, biedna jesteś, że ucho boli, znam ten ból. Jedyne co możesz zrobić to wziąźć coś przeciwbólowego, a poza tym jak Ann pisze może koreczek się zrobił, bo przy zapaleniu ucha non stop czułabyś ból mniejszy lub większy, a że boli tylko wieczorem to nie wiem.
A teraz tak pomyślałam jak musisz czekać na termin do laryngologa prywatnie lub na nfz, to nie zastanawiajcie się i jedźcie wieczorem na ostry dyżur, powiedz, że boli ucho i niech obejrzą. Będzie przynajmniej wiedziała o co chodzi.

A co do laptopika to Ola sobie go włącza i wyłącza, trochę poprzyciska klawiaturkę i na tym koniec, ale z czasem zainteresuje się bardziej.

Jak pranie skończy się to będę lecieć po Olcię do żłobka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Komsi, może to i lepiej bo podróż chyba byłaby taka sobie (ma jednak pobielić podobno) a dużo byście się nie nasiedzieli.

A ja mam dobrą wiadomość, mąż odebrał wyniki mojego cukru i są wreszcie dobre 🙂 🙂 🙂 Ciekawe jak będzie z tą dietą ale spodziewam się że w jakimś zakresie i tak będę musiała na nią przejść (hmmm... podwójny stan przedcukrzycowy, to brzmi zobowiązująco 😉 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😞 (dzisiaj bez uśmieszku, bo mam kiepski humor)

No i wczoraj przysłali mi grafik. Jak go zobaczyłam to z mężem dostaliśmy wkur.., ja jeszcze poryczałam się ze złości, mąż mi trochę nagadał, że nic nie zrobiłam, żeby wreszcie zmienić tę pracę w kinie na inną z wolnymi świętami (bo sklepy mają wolne) i lepszą pensją (nie mowa tu o jakiś kokosa, ale żeby była powyżej średniej krajowej). Ale do rzeczy...Wigilia jest dniem wolnym w kinie, ale 1 dzień świąt kino czynne jest od 13:00, a ja mam do pracy na 12:45 do 21:30, a w 2 dzień świąt zaserwowali mi zmianę kur.. 9:00-19:00. Maskara poprostu 😠 😞 Nawet jak w poprzednie lata pracowałam to nigdy nie miałam takich beznadziejnych zmian. W Święta nie obowiązują dyspozycyjności i mogą nie uwzględnić próśb grafikowych. Moja prośba była o wolne w 1 dzień i pracę w 2 dzień do 14:00, kij nawet jakbym dostała do 16:00, ale szybko przyleciałabym do domu zjedlibyśmy obiadek i popłudnie i wieczór razem. A tak zero spaceru i spędzenia choć małej namiastki świąt z Olcią i Sebkiem.
A już szlag mnie trafił jak zobaczyłam, że niektóra gównarzeria,która nie ma rodziny w sensie mąż/żona i dziecko, ma wolny 1 dzień lub krótsze zmiany.
Idę dzisiaj pogadać w tej sprawie, jak już nie zamienić tych zmian z kimś innym to, chociaż skrócić. Na cholerę mi wolny wtorek i czwartek...ehh. Strasznie się zawiodłam i jest mi cholernie przykro.
Wogle chciałam po hamsku pójść z Olą do lekarza i wziąć L4 na opiekę, ale lekarka ma ponad komplet do świąt i jak nic złego nie dzieje się to nie przyjmą ani na zdrowe ani na chore dzieci.A jak coś na ostry dyżur. Oli nic jest, więc tu też kicha.
Muszę coś z tym zrobić, dzisiaj obgadam z mężem, czy zaryzykować złożenie wypowiedzenia, mam 3 m-ce i iść na L4 (chodzące) i mega aktywnie szukać innej pracy, bo pracując do 16.00-16:30 i co jakiś czas mieć wolne to już wg mnie minie się z celem. Tylko będzie kiepsko jak po 3 m-cach będę nadal bez pracy, nawet nie dostanę kuroniówki,bo osobom, które same zwolniły się taki zasiłek nie przysługuje.
Nie wiem...ja już uważam święta za zakończone 😞 😞 😞

Ann, dobrze że wyniki cukru są ok.

Lecę pozałatwiać swoje sprawy i do babci po żarełko na święta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to kicha faktycznie 😞 Strasznie to przykre jak nie liczą się z człowiekiem i jego potrzebami. W sumie pewnie sobie wykombinowali że jak tak długo byłaś w domu z dzieckiem to będzie Ci mniej przykro niż tym co wtedy pracowali, ale co to ma do rzeczy? Mam nadzieję że uda się coś wytargować.

A ja wyjątkowo w tym roku czuję Święta, bo mam możliwość się do nich solidnie przygotować dopóki Staś jest z opiekunką. Staram się faktycznie zrobić wszystko co lubię związanego ze Świętami tak żeby były to wyjątkowe Święta, w końcu Stasia pierwsze świadome 🙂
Dziś maluję pierniczki i dogotowuję kapustę. Powiem Wam dziewczyny że chętnie bym ten gar kapusty z grzybami wrąbała sama, taka wyszła pyszna 🙂 To jest jednak kwestia dobrej kapusty przede wszystkim - w tym roku nam kupiła nasza opiekunka u swojej "baby kapuścianej" i właściwie prawie niczego nie muszę dodawać żeby miała smak jak trzeba. Jest tylko cebula (na oliwie), kapusta, grzyby (podgrzybki dla koloru i prawdziwki dla smaku) i trochę suszonych śliwek. Przyprawiłam jedynie pieprzem, jeszcze raz zagotuję i muszę głęboko schować żeby coś zostało do Wigilii 😉

Stasiek był wczoraj na kolędowaniu w szkole muzycznej u córki opiekunki i podobno słuchał jak zaczarowany 🙂 O tyle śmiesznie że grały wyłącznie wiolonczele 😎 W czwartek idzie na wigilię klasową do niej do klasy, nie wiem czy będę w stanie zapewnić swojemu dziecku takie życie towarzyskie kiedy już zostanę z nim sama 😁 😁 😁 Na szczęście cała rodzina opiekunki deklaruje że chce Stasia nadal widzieć u siebie towarzysko, więc kontaktu nie zrywamy, zresztą bardzo się z nimi zaprzyjaźniliśmy, bardzo fajna rodzinka i mam nadzieję że jeszcze długa znajomość przed nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Anulka przykro mi,że musisz w świeta pracować;/ ja obiadek robi a Kubi śpi, 18 pstrągów czysciłam z łusek, ale obślizgłe, co zostaje to do mrożenia. Na obaid robię skrzydełka, męzuś sobei zazyczył, on by ciagle je jadł he w pt bede robic sałatkę a jutro juz chyba zrazy albo w pt nie wiem sama juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej!
Anulka, trzymam kciuki, żeby dało się coś wykombinować. Nie dziwię się, że Ci się humor zrypał - też bym miała ochotę parę ścin w domu poprzestawiać 😉 L4 jest ryzykowne, bo ZUS może się przyczepić i byś miała problemy.
Ann, super, że wyniki są ok 🙂
Magda, łap tą pracę! Nie ma się nad czym zastanawiać 🙂)) blisko, miło, przyjemnie, pożytecznie no i jakaś kasa wpadnie 🙂)

Ja upiekłam wczoraj piernik, dziś zrobiłam marchewkę do ryby po grecku, jutro będę smażyć rybę i robić babeczki makowo-serowe. Na dziś koniec, bo mam wychodne - idę z kumpelami na grzańca, mąż zostanie z Agniesią 🙂
Co do ząbków, to my mamy od kilku miesięcy 16. Piątki pewnie za kilka miesięcy 😉

Byłam dziś u gina - pobrał mi cytologię, zrobił usg. Mięśniaków ani widu, ani słychu 🤪 więc mogę myśleć o tabletkach anty 🙂 🙂 ale to za jakiś czas, chcę sobie jeszcze próby wątrobowe i nerkowe zrobić tak na wszelki wu.

Dobra, lecę kawkę na szybko wypić, wtrąbię trochę bigosu i lecę na to spotkanie, bo sie umówiłyśmy o 17, a ja na piechotę mam bite 40 minut.

Miłego wieczoru! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek ;*

Anulka przerąbane z tą pracą... 🤨 jak nic szukaj innej... 🥴 ja natomiast byłam mile zaskoczona bo szefowa dzwoniła wczoraj do pracy czy ktoś się w grafik wpisał na święta bo ma otwarte na całe święta... ja jej mówie że się nie wpisuje na święta a ona mi mówi " przecież to oczywiste masz rodzine i małą córcie jeszcze tego by brakowało żebyś w knajpie siedziała zamiast w domu" 🤪 w szoku byłam ale pozytywnym 😉 i tu widać LUDZI i parapety 🤨 🤨 masakra...

dziś na 10h i jeszcze w trakcie pracy robimy wigilie z pracownikami 😉 troche się zasiedze ale nie długo bo jutro akcja regeneracja jade prezenty kupić dla dzieciaków i potem z kuchni nie wychodze 😜 po za tym babcia jeszcze przyjeżdża więc wkońcu bedą święta 😜 hehe (babcia mi się strasznie kojarzy z magią świąt) 😁

miłego dnia ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...