Skocz do zawartości

Czerwiec 2010 | Forum dla mam


Maria_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ann my jeżdzimy jeszcze na zimówkach i wszyskie samochody firmowe a jest ich kilka maja zimówki. W górach wysoko jest jeszcze sporo sniegu. U nas ostatnio podsypało jeszcze śniegiem. Tzn przez dzien jest fajnie ale późnym wieczorem i rano jest jeszcze kiepsko i czasem sa większe przymrozki wiec powierzchnia jest jeszcze śliska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laaf ja mam proste zęby ale szczęka trochę wysunięta do przodu górna, a dolna do tyłu, wiec o to mi chodzi a w dolnych zębach 2 dwójki mam do tyłu troche a reszta ok i ciekawa jestem ile to potrwa? 😉 a pozatym obiadek sobie robię, Komsi my tez mamy w końcu sie spotkać, bede od maja pare razy w tyg w pracy ale jakoś moze uda sie nam spotkać, to Kubus z Maxymkiem by sobie pogadali hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, jak możesz to prostuj, prostuj! Ja te problemy ze stawem żuchwowym mam podobno przede wszystkim przez zaniedbaną wadę zgryzu (właśnie górna szczęka wysunięta do przodu w stosunku do dolnej), a dopiero w dalszej kolejności przez zaciskanie szczęk w stresie. Właśnie we wtorek odebrałam docelową szynę relaksacyjną (400zł mimo wizyty w ramach NFZ) i jestem zniesmaczona. Spartaczyli mi ją chyba bo na początku nie pasowała w ogóle, nie chciała w ogóle wejść a jak już weszła to myślałam, że zdejmą mi ją razem z zębami. W końcu ułamali jakiś blokujący kawałek i zdjęli mi ją. Chyba z godzinę mi ją dopasowywali aż w końcu niby było dobrze. Dziś w nocy po raz pierwszy w niej spałam i od rana chodzę cała zesztywniała a górna szczęka przestała mi pasować do dolnej, w sensie że zęby nie wchodzą tam gdzie trzeba i nie domyka się! Wydaje mi się że ta nakładka musi być trochę za mała i przez noc ściągnęła mi zęby z dolnej szczęki w inne miejsce i stąd to niedopasowanie. Przez jedną noc raczej nie jest to nieodwracalne i liczę że dziś, jutro dojdą do swojego stałego miejsca, ale na pewno przestanę ją na razie nosić bo boję się że mi coś poprzestawia na stałe. We wtorek mam wizytę kontrolną i będę reklamować. Najgorsze że tam te usługi są chyba trochę na krzywy ryj, u prywaciarza przynajmniej zasady są jasne a tam nawet nie wiem na jakiś zasadach mogę się czepiać.

Magda, dzięki, tam mi się wydaje że mimo dobrych prognoz zostawimy jeszcze zimówki na ten wyjazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No Ann ja mam to samo i jak zacznę prace to chociaż odłoże na górną szczękę 😉 hehe a potem aparat na dolny, to może męzuś mi pomoże w tym 😉 myślę,że 1500-2000 tys. to mnie wyjdzie, bo szwagierka sobei załozyła w grudniu i fajnie wygląda jej, nawet nie widac tak bardzo, ale u mnie moze byc inaczej, zobaczymy w wakacje zaczne działać w tym kierunku i o nowy aparat słuchowy musze się postarać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 😉 Jade dziś do dentysty bo ząb mi się wykruszył, a w sprawie aparatu na zęby na lipiec się umówię 😉 wtedy bede mogła, pomysleć nad aparatem i zobaczymy co ortodonta powie, marzę o ładnym usmiechu, bo przednei zęby mam wystające, a mnie to denerwuje coraz bardziej i jak mam okazje założyć ten aparat to czemu nie skorzystać, tym bardziej,że jakąś część sama na niego wyłoże. A pozatym szkoda mi mojego Kubusia samego zostawiać jak bede w pracy ale sie przyzwyczaji, najlepsze,że nie bede codziennie tylko kilka razy w tyg 😉 Miłego Dnia dziewczyny;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Melduje sie ze żyje 🙂 cos ostatnio brak czasu.
Piotrus spi a ja biorę sie w koncu za sprzatanie. 🤨 Ja ja nie lubie sprzątać.

Angela jak tylko masz okazje to rób z ząbkami żeby miec wymarzony usmiech.
Ja sobie nie wyobrażam noszenia aparatu choc teraz bardzo dużo osób nosi aparat i juz nie jest to powodem do wstydu jak kiedys. Z reszta kiedys były takie aparaty ze całe zęby były zakryte a teraz sa fajne i delikatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 😉 Ja jestem u mamy 😉 wczoraj byłam z siostrami i kuzynka chwile na dyskotece 😉 a jesli chodzi o aparat to z mężem najpierw auto porządne kupimy to potem wezmiemy sie za aparat...M jechał teraz na kogarty ze szwagrami. miłego Słonecznego dnia Babeczki;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka

jakoś czasu brak ostatnio na pisanie wczoraj tak sobie dałam czadu na budowie że ze zmęczenia się nie mogłam aż wysłowić i się sama z siebie śmiałam że bełgotam jakbym popiła

Igula ostatnio dostała czuczu i cały czas jest w ruchu i już większość zna mądralinka mała
kupowałyście maluchom to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sylwia85 napisał(a):
hejka

jakoś czasu brak ostatnio na pisanie wczoraj tak sobie dałam czadu na budowie że ze zmęczenia się nie mogłam aż wysłowić i się sama z siebie śmiałam że bełgotam jakbym popiła

Igula ostatnio dostała czuczu i cały czas jest w ruchu i już większość zna mądralinka mała
kupowałyście maluchom to?


Sylwia ale jaka satysfakcja 🙂 wlasne domostwo dopieszczac 🙂

nie slyszalam o tym ale w sumie fajna sprawa ale jak weszlam to jedna czesc za 10 zl a ile to w sumie Iga ma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
laaf napisał(a):
sylwia85 napisał(a):
hejka

jakoś czasu brak ostatnio na pisanie wczoraj tak sobie dałam czadu na budowie że ze zmęczenia się nie mogłam aż wysłowić i się sama z siebie śmiałam że bełgotam jakbym popiła

Igula ostatnio dostała czuczu i cały czas jest w ruchu i już większość zna mądralinka mała
kupowałyście maluchom to?


Sylwia ale jaka satysfakcja 🙂 wlasne domostwo dopieszczac 🙂

nie slyszalam o tym ale w sumie fajna sprawa ale jak weszlam to jedna czesc za 10 zl a ile to w sumie Iga ma?


to czuczu kosztuje 19,90 iga dostała na święta na początku nie bardzi ją interesowało a tydzien po śię zaczeło i teraz codziennie sie tym bawimy tam są pytania ale na razie jej nie czytam pytań tylko poznaje wszystkie obrazki a jest ich mnósto a później przejdziemy do pytań u nas jest teraz ciągle cio to? ciego? gdzie jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ola dostała karty Czuczu "W domu" na Boże Narodzenie i od razu przypadły jej do gustu,już zna na pamięć, potrafi pokazać na obrazku rzecz, o którą pytamy lub pokazuje/nazywa po swojemu to co znajduje się na karcie, a potem wskazuje gdzie to się znajduje w domu. Chcemy kupić jakieś inne - może z jedzeniem tzn. warzywa, owoce, bo chyba takie były. Zwierzątka sobie odpuścimy, bo ma w swoich książeczkach.

Ola od niezdzieli mówi KÓŁKO (a brzmi to kół-ko), a wzięło się od piosenki Kółko graniaste. Jak byłyśmy u moich rodziców to Ola wszystkich zbierała, żeby tańczyć do piosenek i potem chciała całyczas Kółko graniaste, więc jak kończyło się na bęc to od razu Kółko.

Poza tym czekamy na wyrżnięcie się 5, już na dziąsłach pojawiły się białe plamiki.

Muszę wrócić znowu do ograniczenia słodyczy i ponownie zacząć ćwiczyć, ale już normalne brzuchacze i może do tego wymachy nóg, żeby wyszczupilić trochę uda, bo już na buzi się zaczynam zokrąglać. Na wagę nie mam odwagi wejść, więc jak plan wprowadzę w życie to wtedy to zrobię hehe.

Dobra biorę się za robotę.

Macie plany na długi weekend?

MIłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Ja Anulka w długi weekend pracuje 2 maja,a potem po 3 maja tez mam isc, ale zobacze jak to będzie 😉 nawet moge robic kiedy chcą ważne,że jest praca 😉 Kubuś spi a ja robie Biały barszcz na obiad 😉 z jajkiem i biała kiełbaską 😉 mniam, zamóiłam sobei z avonu kremy do cery wrażliwej, zobaczymy czy sa dobre...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, co prawda niedawno jadłam żurek (jakoś wolę od białego barszczu) z jajkiem i białą kiełbasą, ale narobiłaś mi smaku i chyba zrobię w czwartek, bo na jutro mamy jeszcze fasolkę po bretońsku.

Ja mam urlop od 2-4 maja + weekend i zapobiegawczo napisałam prośbę grafikową, żeby mieć wolny 1 maja, ale zobaczymy czy mi uwzględnią. Jak będzie piękna pogoda, którą rzekomo zapowiadają, to wtedy majówkę na pewno spędzimy na długich spacerach. Ola 2 i 4 nie będzie szła do żłobka, już zgłosiłam paniom, bo sporządzają listę dzieci, które w dni pomiędzy świętami będą w żłobku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej. Ja dziś po wizycie u ginekologa, miałąm kontrolne usg piersi i wszystko ok, teraz zajadam czekolade i czytam sobie ksiażke, bo troche zostało. Kubus spi od 12, wiec pewnie z godzine jeszcze pośpi 😉 a pozatym pare kosmetyków sobie kupiłam i te tabletki belissa na paznokcie, skórę i włosy. Miała ktoraś i czy cos pomogło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Angela, Belissy nie brałam, ale tabletki ze skrzypem. Muszę sobie kupić Skrzypo Vitę, bo zaczęły wychodzić mi włosy i mam trochę problemów ze skórą. Zastanawiam się nad kupnem Belissy Sun,żeby skóra nie była taka blada i żeby miała ładniejszy kolor po opalaniu, bo ja spiekam się na czerwono, dopiero później opalenizna trochę brązowieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Wpadłam się przywitać 🙂

Dzisiaj mam dzień wolny. Do pracy jeszcze jutro i w poniedziałek, a potem urlopuje się do niedzieli 😁 🤪

W Gdańsku słonecznie, czasem lekki wiaterek powieje i 18* w cieniu, bo na słońcu to już na termometrze lato w pełni 35* hehe

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉 Kubus idzie niedługo spać a ja potem pojade zobaczyc tam gdzie bede pracowała, gdzie co jest itd, moj harmonogram wziąść...a w sobote bede sprzatała tez domek ale kilka godz, zawsze jakiś grosz się przyda 😉 przynajmniej wiem,że nie za darmo sprzatanie hehe 😉 Moja szwagierka co urodziła, dziś wychodzi ze szpitala, to koło wieczora pójdziemy ją odwiedzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...