Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wiesz co karmię go tymi kaszkami 2 miesiące nawet ponad dwa i nie widzę jakiegoś większego łaknienia u niego powiem nawet że od kont zaczęłam podawać razem z kaszką (tzn mleka 3 i 3 kaszka na 150ml wody ) to je znacznie mniej bo zjadał mi już 180 a na noc potrafił nawet 230ml 🤪 a i druga sprawa to to że samego mleka po prostu nie chce mi już pić a nawet jak się skusi to za 1-2 godz płacze że głodny a i dwa posiłki ma już stałe deserek i obiadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
My jemy kaszkę mleczno-ryżową na kolację w proporcjach 4 do 3 z mleczkiem w butli a rano dodaje do mleka kaszkę manne. Potem mleczko na drugie śniadanie, na obiadek słoiczek, owocki na deserek. Popija też soczki w trakcie dnia. Ostatnio też kupiłam takie jogurciki z Nestle dla maluszków o smaku malinowym i Pawełek się nimi zajada. Sama spróbowałam i w odróżnieniu od obiadków w słoiczkach to one są naprawdę pyszne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysle ze to wychodzi na to samo,nie mniej jednak kaszka pecznieje wiec moze z ta mala roznica. Nie chce podawac malemnu kaszki na noc dla zasady pelnego brzusia, jakis czas temu duzo rozmawialysmy o tym na forum.Nanka szeroko o tym wyrazila zdanie,ktre podzielam.Skoro nam doroslym ludziom nie jest zbyt zdrowo napychac sie na noc to czemu mialo by byc inaczej w przypadku naszych pociech ? Ale kazdy robi jak uwaza 🙂
Ja geste jedzenie podaje lyzeczka i tak jak u ciebie malamyszko,Szymonek bardzo to lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie kochane!
Adminie bardzo się cieszymy, ze zablokowałeś Apokalipsę, która narobiła tu spore zamieszanie, przestałyśmy w końcu na nią zwracać uwagę i przestała pisać, ale pewnie by znowu coś napisała, bo takie osoby jak onanie dają za wygraną więc JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY!!!!!!!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA NASZEJ ŚLICZNEJ ALUNI!!!!!! ŻYJ NAM 100 LATEK ALU KOCHANA!!!


Kaszki, widzę temat się rozwinął i sa podzielone zdania 🙂 U Nas jest tak, ze Blanka niechętnie je jadła, próbowałam zawsze z rana dać rózne smaki i mannę z owocami i ryżową i kukurydzianą, i posmakowała jej dopiero bardzo kaszka 5 zbóż z lipą na dobranoc ale ja daję jej na dzien dobry 🙂 też nie widzę, żeby jej się żołądek rozepchał, a ma bardzo dużo witam i żelaza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
najbardziej mnie cieszy Wasze podejście - jak ktoś próbuje mieszać, najlepszym rozwiązaniem jest nie zwracać na niego uwagi i nie rozmawiać z nim. No ale tak dla porządku ban również należał się.
...swoją drogą sam nick wiele wskazywał na ewentualne późniejsze problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka mamusie 😁
ja też na chwilkę mały cosik popalić dał dzisiaj jakiś maruda straszny tak po południu się zrobił do tego jeszcze ta położna była a tu Gabryś się zbiesił i o współpracy nie było mowy 😠 uciekam położę się może gazetę poczytam no jak nie zasnę oczywiście
miłej i spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
okej jeszcze raz
Dziekujemy, dziekujemy za zyczonka 😘 😘 😘 😘
Luska dzis w dobrym h'umorku, na placu zabaw poznala nowa kolezanke pare miesiecy starsza no i "zjezdzala ze slizgawki" Znaczy sie tak na niby ja ja trzymalam i przemieszczalam, ale bardzo jej sie podobalo 😁
I ja dziekuje adminowi takiej reakcji, ja apokalipsa napisala, ze damin poiwedzial, ze wszystko jest ok i ze moze wyrazac swoje zdanie w taki sposob to sie troche zdzwilam, bo zwyzywala wszystkich zupelnie bezpodstawnie!
Joanna jak tam u rodzicow 🙂 pewnie troche odrzylas no i jak Blanusi sie u babci podoba ??
Kasiu fajnie, ze jestes myslalam wlasnie co z wami. Fajnie, ze juz po chrzscie ! u nas jeszcze wszystko przed nami. Mielismy problem z ochrzszczeniem bo wybralismy rodzicow chrzestnych z polski, a niby musi byc jedno z rodzico obecne! tylko ze my tutaj nikogo takiego poczciwego nie mamy i byl problem. Baba ktora sie tym zajmuje w kosciele byla bardzo nie mila, trzeslam sie jak nie wiem po wizycie w kosciele- mozecie uwierzyc !! Nie wiem jak ktos tak zlosliwy moze pracowac na takim stanowisku nie chciala dac nam nawet nr do proboszcza !! Ale w koncu moja tesciowa pogadala z proboszczemi i wszystko zalatwoine. Czekamy na papiery z polski w niedziele idziemy mala zapisac- w kocnu 😁
Po czopku juz 3 dzien nie ma kupy 😞 bylo tylko mleko i dynka przez 2 dni, ale ja juz wiem chyba o co chodzi. Zuzka ty masz racje, ze to ta czekolada pozerana przezemnie tonami!! Tyle zelaza i napewno to powoduje te zaparcia !!! od Dzis szlaban na czekolade ehhh 😠 a wczoraj kupilam takie dobre lody z polewa 🤔
O i dzis jadla banana i Dalam Lusce possac go troche hehehe i tak jej smakowal, a sloiczkowy wogle. Tak go ssala ze wessala do buzki wiekszy kawalek i ja jej szybko go wyciagnelam bo sie przestraszylam, zeby sie nie zakrztusila to ta zaczela tak plakac, ze chce jeszcze heheh sloskie to bylo 🙂 Co do kaszy to ja juz zglupialam przez te problemy z kupka, ale tez bede podawac kasze rano na sniadanie potem deserek owoce i na obiad jakis sloiczek warzyw albo jakies miesko. Jak zjemy wszystkie sloiczki ( a jest ich troche) to zaczne juz sama gotowac 😆
buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie!
Nanusia - najlepsze życzenia dla ALusi, a filmiki z Szymonkiem - rozczulające.

Joasiu - moja Blanuszka też nie bardzo kaszki chciała i podobnie jak u Ciebie, zasmakowała jej ta, o której napisałaś - 5 zbóż z lipą - ona smakuje jak pokruszone ciasteczka zbożowe - pyszna. Robię ją na swoim mleku.Zjada jej kilka łyżeczek, więc się cieszę, bo ogólnie to jedzonka niepiersiowego je nie za dużo.

Alwo - tak to już jest, że gdy bardzo nam zależy, żeby dzieciaczki zachowywały się dobrze i współpracowały, to przeważnie jest odwrotnie. Tak miałam na warsztatach chustowych. Użyłaś słowa zbiesił - takie zapomniane, a świetnie brzmiące i dobrze obrazujące niektóre sytuacje 🙂

Wspaniałe zachowanie Administratora - dobrze wróży na przyszłość, gdy ktoś zechce pojątrzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusiu to na pewno ta czekolada! Skoro już nie je Alunia nic co mogłoby powodować zaparcia, a jak mówisz, że dużo jej jesz to ba bank to! No niestety musisz się powstrzymać od czekolady, doskonale wiem jak ciężko jest z niej zrezygnować jak się karmi piersią! Trzymam kciuki żeby Ci się udało!!! POcieszające jest to, że jak przestałam karmić to odrazu mi przeszła na nią ochota i teraz już jem sporadycznie i potrafię przejść obok regału z czekoladą obojętnie 🙂 hehe
A i jeszcze jak czasem przez pomyłkę coś wykazujesz pisząc to spróbuj prawym klawiszem myszki kliknąć opcję cofnij, tekst powinien wrócić 🙂 nie raz mi się też to zdarzyło, aż zobaczyłam, że można to cofnąć 🙂
A u rodziców to fajnie, Blanka śpi do 6h a nie do 4h! Więc jest dobrze: ) jej reakcja mnie zmartwiła na dziadków bo co chwilę robiła podkówkę i w płacz, nie zna starszych osób, tylko do młodych się cieszy, myślę, ze to kwestia przyzwyczajenia, trzeba częściej przyjeżdżać 🙂
Dobrze, że teściowa wszystko załatwiła z tym kościołem i będziecie mogli spokojnie ochrzcić Alę 🙂 A kreację już masz? 🙂
Karolla to się Blanki dobrały, tą samą kaszkę lubią 🙂 Uściskaj ją ode mnie 🙂 Moja to je tak ok 50 ml tej kaszki. Z czasem będą jadły więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przez weekend odświeżyłam sobie wspomnienia o tym, jak to było, gdy Blancia była taka jak ALusia i Szymonek na ostatnim filmiku. Była u mnie kuzynka z 1,5 miesięcznym synkiem - kochany taki i śliczny. Spędzili u nas cztery dni - jakże lekko było nosić tak niewiele ważącego jeszcze Maluszka. Dwa razy zasnął mi na rękach, taki spokojny i jakoś tak zapragnęłam, by mieć jeszcze synka - zawsze myślałam o dwójce dzieci, ale po tej wizycie marzy mi się synek. Teraz nasze pociechy już takie kontaktowe, same się zabawią, zaczepiają, śmieją się w głos i tyle rzeczy można z nimi robić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna niestety musze pozegnac sie z czekolada !! 😞
Co do stroju to widzialam taka fajna sukienusie i buciki ostatnio w sklepie i byla ostatnia w tym rozmiarze co chcemy, ale nie kuplismy bo nie wiedzielismy czy dojdzie do twgo chrztu eehhhh cholerka a teraz zaluje. Super, ze Blanka dluzej pospala heheh dobrze jej sie spi u dziadkow 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nanusia69 napisał(a):
Sobolinku dawalam jej zanim podalam czopek i nic, ale teraz sprobuje jeszcze raz bo wtedy byla mocno zapchana i pewnie temu nie podzialao- oby teraz sliweczki pomogly 😉

To trzymam kciuki za kupkę. Na pewno w końcu wyjdzie 🙂
My tez jeszcze przed chrztem, mamy teraz 4 września. Kreację mamy ze stanów :-) smieję się bo Ania dostała tą sukienkę i byłam przekonana, że będzie na roczek, a tu wyszło, że idealnie pasuje teraz na chrzest. Nie jest biała tylko ecru i to mi sie w niej najbardziej podoba 🙂 A poza tym jest śliczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...