Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Sobolinek czy dobrze zrozumiałam i Ty i Ania macie kreskę ?Ja przy Zuzi nie miałam wcale,ale przy Michale miałam i szybko mi zeszła

Tak, my od początku mamy obie te kreski. Pytałam teściowej kiedyś to mi powiedziała, że dopóki karmię piersią to jej przechodzą moje hormony i dlatego Anulka też ma kreskę ciążową 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
julik napisał(a):
Sobolinku ale nie musisz mieć miejsca możesz z nich robić domki, opierać o meble itp... a cyferki na pewno się przydadzą 🙂

Tak właśnie myślę, że kupię 2 komplety za jedną przesyłką i w dodatku mam pewność, że będą do siebie pasowały, bo widziałam różne różniste te ząbki i pewnie nie wszystko da się super połączyć. A jeśli chodzi o miejsce to nie narzekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki dziewczyny, ze wam sie filmik podobal 🙂
Sobolinku apropo tego sprzecioru to nie jest chodzik. To fakt, ze wklada sie tam dziecko podobnie, ale ALunia nie chodzi w nim. Moze stanac tam na nozki i podskakiwac do tego obracac sie w kolo. To jest od 4 miesiaca niby. Dostalam to od sasiadki pomyslalam, ze przyda mi sie w pracy, Ala moze sie tam dluzsza chwilke zajac.
Marta co do odbijania to Ala jak nie spi to zawsze ja odbijam bo tak jak Evek napisala jest w ruchu i czasem samo sie jej odbija. Ale jak ja karmie na noc i mi zasypia przy butli to poprostu bujam sie z nia na fotelu i trzymam jak najbardziej pionowo przez okolo 10 min, zeby mleczko ladnie sie ulozylo 😜 i odkladam do lurzeczka na boczek. Potem i tak sie sama przewraca na brzuch wiec jej sie samo odbija w tej pozycji.
Dziewczyny dzis cos sie podzialo z moja Alusia. Wczoraj miala taki dobry humorek, a dzis normalnie taka maruda nigdzie nie chciala sama posiedziec- doslownie. Chciala tylko siedziec przy stole i sie podnosic. Zciagala ze stolu wszystko co bylo w zasiegu jej reki, a jak jej cos odbieralam to placz i nerwy, az czasami sie ze mna silowala!! Mala cwaniara sie z niej robi mowie wam. Jak ja wkladalam do lurzeczka turystycznego to tylko wolala mama ciagle. Puzniej przy obiadku plakala i plula zupka ale to chyba dlatego, ze za zadka wyszla. Ale potem zaczelo sie lezki jak groszki jej lecialy przy marudzeniu i pchala kciuczka do buzi i tak o gorne dziaselka zaczepiala. MYslalam ze to zabek, ale podotykalam i nic tam nie ma nawet dziasla nie spuchniete. Potem naszczescie sie uspokoila, ale i tak byla bardzo powazna..
Ciekawe jak bedzie jutro w pracy, az sie boje !! 😲
Mania ciekawa jestem co u ciebie wyjdzie. Zrob test bo juz chyba mozesz, Edzia jeszcze kilka dni musi poczekac. Jestem normalnie dziewczyny za was podekscytowana hehehe
Nic lece przygowoac rzeczy na jutro do pracy- zabawki itp 😉
Milego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, ale mnie zmartwiłyście tą informacją o tabletkach, które nie działają zbyt dobrze po ciąży. Ja wiecznie mam jakieś plamienia, ale zawsze pojawia się "okres" (czyli takie mocniejsze plamienie). Mam nadzieję, że w ciąży nie jestem. testu nie robiłam, bo wydawało mi się, że jak jest plamienie - okres, to nie ma możliwości ciąży.
Trzymam kciuki za wszystkie, które zastanawiają się czy są w ciąży. Oby wszystko wyszło tak jak chcecie.
Widze, że większość z Was kupuje te piankowe puzzle. My przenieśliśmy do pokoju dywan od Michasia i na nim cały czas się bawi. Niestety, nie myśli wogóle o raczkowaniu. Dobrze Mu na brzuszku. Leniuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojej - jutro do szkoły 🤪mprzerazona jestem :P

mam nadzieje ze nikt nie poskarzy adminowi 😜
zapraszam do oglądania:

[color=red][linki zostały usunięte z uwagi na naruszenie zasad regulaminu forum]
Tym razem tylko ostrzeżenie - do takich akcji jest osobny wątek "kupię - sprzedam" w dyskusji ogólnej.
Następnym razem będzie ban.
Admin[/color]

jest możliwość dogadania się i skonczenia aukcji przed czasem 🙂





Ja czekam az minie drzemka i idziemy na kasztany :P
i mam pytanie na ile kupujemcie juz rzeczy? my mamy na 80 dobre ale lepiej wyglada na 86....74 sa na "styk"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Nanusia to marudzenie to zabki,skoro tak uporczywie wkladala je do buzi i przy tym placz,wiesz najgorszy moment to taki kiedy mają sie "wykluc" przez tą najbardziej unerwioną warstwe dziąsła.
Wiesz ja jak Liamek wchodził w etap kiedy wszystko musiało być dotknięte, albo pałał nieodpartą chęcia zciągania przedmiotów z pólek,stolików,pozwalałam mu je dotknąć,poznać ich krztałt,strukture ale zaraz palcem robiłam nunu i nie wolno !!.Wiesz, po jakimś czasie to poskutkowało i takim sposobem Amy nie musiała pozbywać sie swoich dekoracji w domu 🙂

nic zmykam sciagac mleczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja próbowałam brać tabletki, ale to nie dla mnie. Nie chodzi bynajmniej o samopoczucie, ale ja strasznie zapominalska jestem i w ciągu miesiąca przynajmniej kilka razy zapominałam o tabletce 😮 a to jeszcze te jednoskładnikowe były, które trzeba brać zawsze o tej samej godzinie 🤔 I wróciliśmy do gumek, może to i mało finezyjne i pewne zabezpieczenie, ale dla nas wystarcza i jeszcze nas nie zawiodło. Zresztą, jakby teraz zdarzyła się nam wpadka to wcale nie byłoby źle 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 😉
100 LAT DLA ULEŃKI !!!

Ale miałam dziś marudę, straszna była. Od wczoraj robi 3 kupy dziennie. Nawet ma apetyt, ale wyje prawie cały czas z wyjątkiem kąpieli w wannie i cycusia. Na szczęscie błyskawicznie zasnęła
🙂
My już po remoncie, mieszkanko pomalowane, teraz powolutku sprzątamy.
Ale się dziś wkurzyłam, pękł mi ząb na pół. Ja to mam pecha ;( W sumie miałam umówioną wizytę u stomatologa na środę, taką kontrolną co pół roku, ale udało mi się wcisnąć w grafik w poniedziałek. Mam nadzieje, że nie będzie to beznadziejny przypadek i lekarka mi go uratuje. Humor mam sp.... .

Evek byłam dziś w SMYKu w Silesii i znalazłam tylko puzzle cyferki firmy EVA i takie dla starszych dzieci jakby ścięte z mniejszymi elementami. Te cyferki były za 34,99 i też nietoksyczne. Szkoda, że nie było literek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku, to pewnie ząbki tak Anię męczą (u nas przy pierwszych też było kilka kup dziennie). Ula też maruda, od kilku ładnych dni. Dzisiaj próbowałam jej wytłumaczyć, że siedmiomiesięczniaki już tak nie marudzą, ale chyba mi nie uwierzyła 😜
Współczuję przygody z zębem, oby udało się go jakoś bezboleśnie i elegancko "posklejać'.

Ach, i dziękuję w imieniu Ulaszki za życzenia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula napisał(a):
Sobolinku, to pewnie ząbki tak Anię męczą (u nas przy pierwszych też było kilka kup dziennie). Ula też maruda, od kilku ładnych dni. Dzisiaj próbowałam jej wytłumaczyć, że siedmiomiesięczniaki już tak nie marudzą, ale chyba mi nie uwierzyła 😜
Współczuję przygody z zębem, oby udało się go jakoś bezboleśnie i elegancko "posklejać'.

Ach, i dziękuję w imieniu Ulaszki za życzenia 😘


Ząbki chyba to jeszcze nie są, bo nie ma nic opuchniętego i spokojnie mogę ją dotykać po dziąsełkach a ona się wtedy cieszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂
na samym początku to wszystkiego najlepszego 100lat dla wszystkich solenizantów ostatnich dni ba nawet 4tygodni bo to jakoś właśnie od tego czasu było mnie mniej ☺️ ☺️ ☺️
ja jak zwykle na chwilkę chociaż humorek lepszy pewnie to zasługa dzisiejszego spotkania młodych mam pogadania i naocznych oględzin że to nie tylko ja tak mało śpię ostatnio i chodzę już jak zombi 😉 kurczę nawet wstyd się przyznać że przemęczenie u innych mi da takiego pozytywnego kopa ☺️ 😜 ☺️ mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi ☺️
a tak w ogóle to po katarze ani śladu (woda morska i maść majerankowa zdziałała cuda) został lekki kaszelek ale to jeszcze podaję mu syropek prawoślazowy czy jakoś tak i przynajmniej w nocy go nie męczy no i kupki też się normują 😁 jednym słowem wszystko zmierza w dobrym kierunku 🙂
jeśli chodzi o bieżące tematy to niestety ciężko cokolwiek powiedzieć bo się nie wgłębiałam ale od poniedziałku postaram się już zaglądać regularnie 🙂
spokojnej przespanej nocki życzę 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc kochane, na pewno nei napiszę tyle ile bym chciała, ale postaram się!
Blance znowu się pogorszyło 😞 ma okropny katar, budzi się ciągle, kaszle, znowu wymiotuje flegmą! Masakra ja już nie wiem co robić, kropli do nosa nie daje, bo 7 dni mozna stosowac a juz minęło! Byliśmy wczoraj u lekarza przed szczepieniem to pwiedział, ze jak choroba nie postępuje, nie ma gorączki to mozna szczepić i jej przejdzie, tylko kiedy??????/// 😞 nic nie przepisał wiecej.... ale jak jej się nie polepszy przez weekend to idę w poniedziałek znowu do niego. Ona się tak męczy że masakra... Na szczepieniu nie było tak źle, chwila płaczu i po krzyku. Waży 7600kg i ma 69, 5 cm! głowa 43 cm, klatka p. 44 cm...
jeszcze jedno dziewczyny, czy zdarzało sie u waszych maluszków, ze miały jakby krostki na pupie, myslalam ze to odparzenia ale wygląda to jak malutkie pryszcze, które się powiekszają :/ nie wiem co to jest:/ ma to od tygodnia, mysle ze to przez ten żlobek :/

Co do miesiączki to ja mam już regularnie, mniejsze bóle - co mnie bardzo cieszy i krwawienia umiarkowane w sumie, pierwsze były silne a teraz ujdą 🙂 a kreskę Nanusiu też mam jeszcze, jasna bo jasna ale jest niestety! Chyba do końca życia z nią będę żyła, takie mam wrażenie, ze to taka pamiątka!
Nanka miło mi to czytać, że Twój M tak Ci pomaga, naprawdę baaaaaaaaaaardzo się cieszę 🙂 będzie tylko lepiej z tą pracą zobaczysz, wpadniecie w rytm i wszyscy będą zadowoleni 🙂)) trzymam kciuki:*:*:* Fajny filmik Aluni 🙂 super ten sprzęt!!!!!! o Ala taka marudna bo pewnie tak jak Evek napisała to ząbki zaczynają iść, widać na tym filmiku jak chce wszystko gryźć!... albo po prostu miała zły dzień!
Malamyszko fajnie, ze okres przyszedł 🙂 wiem jak się martwiłaś, a teraz możesz byc spokojna 🙂
Edziu trzymam kciuki i za Ciebie, aby Twoje podejrzenia stały się mylne 🙂 Będzie dobrze!!! I 100 lat dla Piotrusia, Wow to już 8 miesięcy!!!!!!!!!!!! 🙂

Mania zazdroszcze Ci takiego porodu!!! 🙂 No i gratulacje dla Szwagierki!!! 🙂 Z chęcią poczytam o Twoim porodzie!

Evek słodkie filmiki obejrzałam też inne 🙂 Jaki on jest kochany!!!!!!!! I masz racje, bystrzaki już z tych naszych dzieci, potrafią rządzić i wymuszać! Niezłe ziółka rosną 😁 A na zimę mam i kombinezon i kurtkę, wszystko po kuzynce Blanki!

Marta współczuje Ci tego kamienia 😞 moja mama rodziła kamień i to był taki ból ogromny, ze ledwo dała radę:/

100 latek dla Uli!!!!!!!!!!

Alwo moze i my powinnismy ta masc wypróbować.... gdzie sie smaruje?? kupie w aptece?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
Ja dzis od rana ciagle w biegu
Maly dostal ostatnie szczepienie - zoltaczke i do roczku spokoj. Nawet nie plakal tylko jeknal i tyle. Ma 73 cm , 8490 g i 45 cm obwod glowki. Marudny pozniej byl do wieczora.
Dzieki za gratulacje dla szwagierki i dla mnie. Filipek juz w niedziele wraca z mama do domu.
Ja jutro do szkoly bo sie nowy semestr zaczyna i musialam przygotowac siebie i malego bo tatus nocki robi i maly idzie do tescia i jego kobitki i pierwszy raz go zostawiam i przezywam glupia 🥴
Joanna dzis juz mykam pluskac sie i spac ale jutro napisze o porodzie
Nic mykam
Milej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sto lat dla Ulci

Joasiu
Tak mi przykro z powodu Blanusi 😞,co to ją tak dopada...myślisz że to przez ten żłobek ?? A powiedz mi czy ona ma kaszel taki glęboki i chrapiący aż z samych płuc ??Bo jeśli tak to wydaje mi się że lekarz powinien zalecic inchalacje ale do tego ten katarek hmm mBiduleczka i najgorsze że nie ma tak naprawde leku który jej w 100% pomoże 😞 Bedzie dobrze,wiem że strasznie to przeżywasz ale,przejdzie jej bądź dobrej myśli.A co do pryszczy na pupce,to nigdy czegoś takiego nie było u Szymcia a jakiego kremu urzywają w żłobku ?? czy jest to Twój sprawdzony ??

Kurcze wiecie co już popadam w paranojea obiecałam sobie po ostatniej rozmowie poruszonej na temat puzzli że nie będe wnikać.Co jakiś czas okazuje się że co raz więcej rzeczy z którymi nasze maluszki mają styczność są szkodliwe:/ No i poszukałam i znalazłam http://dzieci.pl/breedingAid,12953908,title,Popularne-maty-puzzle-sa-toksyczne,wychowanie_artykul.html?smgputicaid=6d13f
i ??? Nie wiem ale wydaje mi się że, tak jak jest z każdym produktem w którym coś jest nie tak-odrazu wycofują,więc jaka jest w tym logika że UE wiedząc o tym zarządza że do 2013 r mają być one wycofane,a dlaczego nie od zaraz ??? Przecież to nie byle bzdeta PODOBNO !! Jakoś nie może to do mnie dojść.
Tyle już było wycofanych produktów ale była to reakcja natychmiastowa !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiul
Formamidy to właśnie związki toksyczne, wiec dla mnie informacja iż niezawierają takowych jest jednoznaczna.I wiecie co ??? te wszystkie kolorowe zabawki ?? fishera itp,żadna z nich na opkaowaniu nie ma niewiadomo jakich atestów i wszystkie są Made in China i na żadnym nie ma inf co one zawierają a na zdrowy rozum,te kolory to dopiero chemia,zresztą gdzie jej teraz nie ma.To powinnyśmy zrezygnować z wielu rzeczy.A maty edukacyjne i druki ktroe na nich widnieją ?? też gdzieś się natknełam że toksyczne sa.
Kobieta ktora wypytałam o wszystko na temat tych puzzli,powiedziała mi jedno: trzeba zwracać uwage na cene i zapach.Są takie-oni też je mieli,te tańsze które bardzo śmierdziały-wycofali je z sprzedazy.Chyba się nie dam "zwariować"

Dobranoc :* dla was i maluszkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze na chwilke bo tak sie przejelam ze w koncu wygrzebalam informacje na temat puzzli ktre kupilam
Sobolinku smialo mozesz kupic firmy SMIKI ,sa przetestowane,niezawieraja zadnych zwiazkow toksycznych maja cert CE.Uwazaj na te bardzo miekkie i brzydko pachnace co powoduje formamid.
Te ktore kupilam sa twarde i maja blady kolor plus zero zapachu 🙂
To tyle 🙂

http://www.ksiz.pl/produkty-niebezpieczne/kategorie/2,zabawki,36

Tu sie dopiero zaczyna !!! jest mowa o tych puzzlach eva mats ale wycofane dlatego ze zawieraly male kawalki ktore mogly spwodowac zadlawienie dziecka.Ta strona to najlepszy dowod na to ile jest rzeczy niebezpiecznych w swiecie w ktorym zyjemy i zyc musimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Dziewczyny dzis tak tylko sie przywitam i lece sie polozyc. Jestem padnieta!! W nocy spalam 4h potem do pracy po pracy obiad i trzeba bylo Ali wiecej czasu poswiecic- wiec same rozumiecie.
Joasiu kurcze co z ta Blanusia 😞 😞 😞 martwie sie. Pedz do lekarza- wogle nie wiem czemu ja zaszczepil jak ciagle byla chora to bardzo niebezpieczne!!! 😲 3mam kciukasy za was !
Evek ja tez sie tak przyshizowalam tymi puzzlami, ale juz sie odshizowalam 😉
DO jutra kochane ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...