Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Sobolinku udanego weekendu 🙂 Muszę obczaić te klocuszki, bo jeszcze Blanka takich nie ma. Kupiłam jej takie drewniane na palecie różne figurki, kóre się nakłada po 2 szt na 6 drążków, bardzo je lubi ale musze uważać bo o drewno, a ona jak chwyci je to strasznie nimi macha i uderza jeden o drugi 🙂 To prawda Sobolinku bardzo szybko się rozwijają nasze skarby , dzisiaj Blanusia jak płakała to powiedziała tak fajnie "mama", tez mi się łezka zakręciła, nei wiem czy to świadomie czy nie ale powiedziała :p hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 dziękujemy Wam również życzę udanego weekendowego wypoczynku 🙂
Klocuszki nazywają się My building blocks firmy SMIKI i teraz są w Smyku przecenione z 69,99 na 34,99. Ania też zaczyna wszystkim co ma w rączce walić i zrzucać, więc tym sobie przynajmniej krzywdy nie zrobi. Drewniane klocki też są fajne ale chyba dla nieco większych maluszków.
Acha, zazdroszczę Ci tego "mama". Pewnie wspaniałe i wzruszające przeżycie 🙂 Nasza Ania na razie jest bardzo głośna, ale jeszcze nie składa samogłosek ze spółgłoskami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór mamusie, ja tylko się przywitam i lecę do łóżka,jestem dziś padnięta,Zuzia miała male święto i trochę gości przyszło,Sobolinku masz rację ja też czasami mam wrażenie że Zuzia czegoś nowego przez noc się nauczyła,dzisiaj na przykład, sama już całkiem dobrze siedziała na łóżku ,a potem jakoś tak odwróciła się na bok ale się nie przewróciła tylko podtrzymała rączką i położyła na brzuszku byliśmy z mężem w szoku 🙂
Dobrej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek - Szymcio rowniez uwielbia spac na boczku i to w szczegolnosci na lewym.Mialam kilka juz takich nocy ze przez wiekszosc czasu czowalam,majac obawy jesli chodzi o jego szybkie zwroty na brzusio 🙂 Tej nocy poddalam sie,pozwolilam mu spac na brzuszku i tak spal do rana. Tak jak wspomnialas , nie sadze ze moglo by sie stac cos zlego.Nasze pocieszki oddychaja juz buzka i maja wieksza kontrole nad soba i swoimi wyczynami 🙂 Jednym minusem jego fikow heh jest to ze podczas zmiany pozycji z boczku na brzusio,jego raczka klinuje sie pod brzuszkiem.Teraz staram sie to kontrolowac po sotatniej zarwanej nocy jaka zszykowal nam Szymcio.Zdretwiala mu raczka na ktrej lezal 😞 i wyobrazcie sobie jak go to musialo bolec-placz?? zamienil sie w pisk,jej jak ja sie wystraszylam.
A propo drewnianych zabawek-puzli -strasznie je lubie !!, swietnie rozwijaja koordynacje ruchowo wzrokowa.Opiekowalam sie dzieciaczkiem (bedac w Chic) ktory mial problemy rozwojowe i pierwsza rzecza jaka uzywaly terapeutki podczas sesji to byly wlasnie drewniane klocuszki,puzle itd !! I naprawde byly rezultaty.Zreszta jestem zwolenniczka tego typu zabawek a przeciwniczka zbyt chaotycznych,glosnych,swiecacych itd.Owszem,sa sliczne,kolorowe wrecz przyciagaja wygladem!! Jest ich mnostwo i rownie mnostwo rodzicow wydaje na nie zbedne pieniadze myslac ze im wiecej tym lepiej !! Pracowalam u zamoznych ludzi i uwierzcie mi,ich dzieciaki nie mialy pokoi przewalonych zabawkami !! I co ?? czy to o czyms swiadczy ?? A mam przyklad,chrzesniaka Tomka,ktory co gwiazdka,urodziny byle okazjia, byl wrecz obrzucany roznego rodzaju rzeczami. I co druga po kilku chwilach rzucal w kat !! A mial ulubiona ?? NIE !! bo bylo ich zbyt wiele 🙂
AAAA mam pytanko czy wasze pocieszki,po sloiczkach a moze bardziej domowych specjalach robia twardsze kupki i takie ciemne ?? Bo Szymcio,wlasnie taka nam dzisiaj zmajstrowal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wkońcu nadrobiłam, czytałam i czytałam ale żeście się rozpisały 🙂 🙂 Już nawet nie pamiętam wszystkiego co miałam w planach napisać 😜 wybaczcie ale dużo tego 😜 😜

Evek witaj ponownie wśród nas 🙂 🙂 super że jesteś!! i że wszytko u Ciebie wporządku 🙂

Gratulacje dla Pawełka aż tyle ząbków naraz 🙂

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich solenizantów 🙂 🙂

Nanusia super że Ala wkońcu śpi w nocy, też już o tym marze Piotruś dalej budzi się na karmienie co 3h a w dodatku po tym skoku który teraz mieliśmy budzi się w nocy nie śpi godzinkę chodzi po mnie budząc mnie w ten sposób.

Co do "mama" mały jak zaczyna marudzić czy płakać to odrazu jest ma ma ma ma

Mamy kolejne umiejętności!! Dziś Piotruś zaczął normalnie raczkować przestawiając rączki bo do tej pory rzucał się do przodu hehe i kolejna to "wspinaczka" gdzie tylko może złapać się rączkami to tylko do robi podciąga się i staje na nóżkach troszke mnie to martwi bo nie wim czy to nie za wcześnie i czy nic mu po tym nie będzie. A tak śmiejąc się to cały czas mówiłam że szybciej zacznie chodzić niż samodzielnie siedzieć (bo jeszcze troszkę się chwieje jak za długo siedzi) hehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku udanego wyjazdu 🙂
Evek Luska robi kupki ciemniejsze i gestrze i baaardziej cuchnace heheh ostatnio jak otworzylam pieluszke to zadalam sobie pytanie "gdzie ta kupka o slodkim zapachu" heheh, ale juz teraz takich nie bedzie- niestety. U Luski tez nie raz raczka jest przycisnieta i jak zobacze ta wtedy jej wyciagam, ale z regoly sama tez umie to zrobic, Szymus tez niedlugo zczai jak to sie robi 😉
Joanna mam nadzieje, ze Blaneczka w koncu przestanie chciec jesc w nocy. Sprobuj moze teraz jak troszke kaszki zjada dac jej rano z owocami razem i potem np kolo 15 troszke. Kaszka sie lepiej naje przez dzien i moze zjesc jej wiecej. Ja narazie i tak uwazam, ze mleczko wciaz jest najwazniejsze w ich menu, a te obiadki i owocki to narazie male przystawki. Ja nawet jak dam jej owoc czy kaszke, czy warzywko to zawsze daje jej 120 ml mlek ile zje to zje, ale przewznie zjada wiekszosc. Bedzie dobrze w koncu ten dzien przyjdzie. Widzisz u mnie Ala nie je w nocy, a i tak sie budzi hehe Na to regoly nie ma. Dobrze tez ze mozesz troszke dluzej pospac branie do siebie zawsze praktycznie dziala, zeby przeciagnac troszke snu 🙂 No i super slowo "mama" 🙂 och to musialo byc uczucie 😉
Edzia gratki, za nowe umiejetnosci. Nic sie nie martw, ja jak mialam 8 miesiecy to juz chodzilam, opieralam sie o wszystko i dreptalam. Przewaznie kolo 7 miesiaca dzieci podciagaj sie i probuja stawac o cos oparte. Piotrus juz ma 6 i tydzien takze cwiczy 🙂 U mnie Ala tez stoi na kolankach ale jeszcze do przedu nie idzie, za to bardziej wychodzi jej odsuwanie sie w tyl hehe No i wczoraj jak podciagalam ja do siadania to zamiast siadac, stawala na nuzki. Raz stanela a ja trzymalam ja za raczki i sie wystraszylam tak szybko to zrobila 😲
Teraz z dnia na dzien wszystko sie bedzie zmieniac 😉
Zuzka mialam pisac- ale macie zarabisty wozek !!! Bardzo mi sie podoba- tutaj o takim to mozesz pomarzyc heheh 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek Blanusia robi zawsze rano jedną porządną kupkę, najpierw gęsta i twarda, czasem kolorowa jak u Ani Sobolinka 🙂 a po chwili już rzadsza i bardziej żołta. Ja ją trzymam na przewijaku jak robi kupkę i wtedy swobodnie może zrobić, bo w pieluszkę to ciężko taką twardą kupkę zrobić i się biedna męczyła....póki nie siedzi samodzielnie to na leżąco, ale pozniej będzie w nocniczek.

Edziu gratulujemy nowej umiejętności 🙂 ja też uważam, że to nie za wcześnie! Skoro sam się stara to nie ma w tym nic złego, nie masz czym się martwić... ja podobnie jak Nanusia zaczęłam chodzić jak miałam 7,5 miesiąca...także powoli do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek mamusie 🙂
Zuzka mialam pisac- ale macie zarabisty wozek !!! Bardzo mi sie podoba- tutaj o takim to mozesz pomarzyc heheh 😜


Dziękujemy Nanusia,(za komentarze również)mnie też się bardzo podobał,ale u mnie na Śląsku takiego nie było, a w Polsce znalazłam tylko 2 sklepy jeden był w Sopocie no i jak pojechaliśmy na wakacje w zeszłym roku to ciotka mojego męża(mieszka w Gdańsku) która zaraz na początku ciąży powiedziała że chce kupić wózek,kupiła go Zuzce bo jeje też się bardzo podobał,swoją drogą mnie w życiu nie byłoby na niego stać a na pomorzu co trzeci wózek jest z tej firmy,ale Zuzia nie bardzo chciała jeździć w gondoli jak już kiedyś pisałam,za to teraz uwielbia spacerówkę jak tylko w domu ją do niej wkładam to aż piszczy z radości bo idzie na spacerek,myślałam że nacieszę się jeszcze wózkiem jak moja siostra będzie miała dzieci ,ale ona rodzi za 2 miesiące więc nie dostanie wózka w spadku no i powiedziała ,że nie jest w jej stylu bo ona woli nowoczesne.Ja to wogóle mam dziwny gust jak mówi moja siostra,dom wybudowałam w stylu kanadyjskim(z drewna) ,auto mam też mało spotykane .
Monic sadzasz jeszcze Filipka na nocniczku? bo tak sobie myslę że zacznę sadzać Zuzię skoro sama już siedzi,pamiętam ,że jak Michał mój był mały to bardzo szybko zaczął siadać na nocniczku i dlatego jak już miał półtora roczku to nie robił mi do pieluchy,a używałam tylko tetry,bo terazjak widzę dzieci nawet 4 letnie w papmprsach to mam wrażenie ,że to wina pampersów i wygody mamusi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny:*

Kurcze ja jestem już załamana :/ mały gorączkuje byliśmy wczoraj na pogotowiu bo gąrączki nie umiałam mu zbić wybadała go lekarka i stwierdziła że po chorobie jego nie ma śladu że gardełko czyste uszka zdrowe wszystko jest dobrze a on nadal gorączkuje 😞
Powiedziała że może to na ząbki i dlatego też ma taką rozrzedzoną kupke. Jest marudny wszystko go drażni ale ja jakoś sie martwie gdybym tylko mogła być pewna że to na pewno na ząbki ta gorączka to troszke bym sie uspokoiła a zbiegło sie to z tym przeziębieniem i teraz nie jestem pewna 😞 może panikuje ale nie umie inaczej 😞 martwie sie może nie potrzebnie ale martwie sie bardzo 😞 Dominik płacze w niebogłosy nie umie go nawet czasem uspokoić 😞 widać że jest całkiem inny niż zawsze i męczy sie tym też a ja biedna chiodze i płacze 😞 Boże oby to był obiaw ząbkowania na 100%. No nic wasze posty może uda mi sie nadrobić i poczytać co u was a mam nadzieje że wszystko w jak najlepszym pożądku. Narazie to nie odchodze od małego na krok. Buziaki i pozdraiwam trzymajcie kciuki żeby to wszystko mineło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia24 napisał(a):
hej dziewczyny:*

Kurcze ja jestem już załamana :/ mały gorączkuje byliśmy wczoraj na pogotowiu bo gąrączki nie umiałam mu zbić wybadała go lekarka i stwierdziła że po chorobie jego nie ma śladu że gardełko czyste uszka zdrowe wszystko jest dobrze a on nadal gorączkuje 😞
Powiedziała że może to na ząbki i dlatego też ma taką rozrzedzoną kupke. Jest marudny wszystko go drażni ale ja jakoś sie martwie gdybym tylko mogła być pewna że to na pewno na ząbki ta gorączka to troszke bym sie uspokoiła a zbiegło sie to z tym przeziębieniem i teraz nie jestem pewna 😞 może panikuje ale nie umie inaczej 😞 martwie sie może nie potrzebnie ale martwie sie bardzo 😞 Dominik płacze w niebogłosy nie umie go nawet czasem uspokoić 😞 widać że jest całkiem inny niż zawsze i męczy sie tym też a ja biedna chiodze i płacze 😞 Boże oby to był obiaw ząbkowania na 100%. No nic wasze posty może uda mi sie nadrobić i poczytać co u was a mam nadzieje że wszystko w jak najlepszym pożądku. Narazie to nie odchodze od małego na krok. Buziaki i pozdraiwam trzymajcie kciuki żeby to wszystko mineło....


Ewciu wiem co czujesz je przechodziłam to w zeszłym tygodniu gorączka, ból gardła, rzadsze kupki też strasznie się bałam i martwiłam o niego, ale u nas pani doktor stwierdziła zapalenie gardła co w rezultacie okazało się 3dniówka (w naszym przypadku czterodniówka 😜), mały był przy tym osłabiony, w większości leżał w bezruchu, mało płakał a dużo spał,więc może jak piszesz Dominik płacze wniebogłosy a nic innego nie stwierdzona to może to faktycznie ząbki i tak bardzo go to boli, w wyczuwasz bądź widzisz coś na dziąsełkach???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ma białawe dziąsełka i jak dotykam bardzo gorące do tego jak tylko coś wkłada do buzi to gryzie i aż sie trzęsie po chwili płacze. smoczka nie ssie tylko go cały czas gryzie i sie denerwuje. wydaje mi sie że to ząbki ale przez to że był chory to teraz sie martwie że może mu nie przeszło idalej ma jakiegoś wirusa 😞 no nie wiem skoro lekarka go przebadała to może faktycznie panikuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia współczuję 😞,może to faktycznie ząbki mu idą ,sprubuj mu je pomasować może odczuje jakąś ulgę ,biedny tak się męczy,pewnie to nic poważnego ,trzymamy za małego kciuki z Zuzką ,żeby wszystko szybko minęło,będzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewciu, trzymam kciuki za Dominika i życzę Tobie i jemu, żeby ten ciężki czas jak najszybciej minął.

U nas trochę łagodniej te zębole wychodzą. Ula nadal marudzi, ale już mniej, co mnie bardzo cieszy.

Nanusiu, jakoś nie mam zapału, żeby zakładać agu... 🤢 Ale może za czas jakiś się zmobilizuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia kurcze przykro mi 😞 Mam nadzieje, ze ta wstretna goraczka minie i to szybko! Wiem jak sie denerwujesz, bo ja tez bym chodzila i plakala. Mi wydaje sie, ze to zabki, piszesz ze gryzie slini sie, a przy tym az drzy ti napewno to to. Moze mu trujki odrazu wychodza?? Ponoc one najbardziej bola itp, albo kilka na raz i temu z tad takie zachowanie. Mysle, ze jak bylas na pogotowiu i stwierdzili, ze juz po chorobie to nie martw sie napewno to zabki! Sprobuj moze robic mu chlodne oklady i na dziaselka kup mu specjany zel, ktory mu chociaz troszke znieczuli je. 3mamy z Luska kciuki ! buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O i zapomnialam wsponiec, ze wczoraj kupilismy specjalna paste i taka gumeczke do czyszczenia dziaselek, takze w czsie kapieli dojdzie jeszcze jedna czynnosc 😁 To nic musze chronic ALusi zabki, a to ze jeszcze ich nie ma to nie znaczy, ze nie trzeba o nie dbac. 😉 Ja mam slabe zeby wiec nigdy nie wiadomo czy akurat nie bedzie ich maiala po mamie 😜
Matko!!! znowu obzeram sie czekolada !! ratunku 🤪 nie moge przestac !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...