Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
znalazłam tą zabaweczkę co Nanusia polecała na allegro, super jest i nie droga
http://allegro.pl/okragle-kubeczki-do-ukladania-fisher-p-k7166-i1765224251.html

http://allegro.pl/listing.php/search?category=0&string=Okr%C4%85g%C5%82e+kubeczki+do+uk%C5%82adania¶ms_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8&order=p&change_view=1

no z przesyłką to prawie 50zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

no dla mnie tak .jak juz pisalam fb tylko awaryjnie,
Evek w naszym kraju to nie tylko zabawki sa strasznie drogie tu wszystko co dotyczy dzieci jest okropnie drogie masz przyklad kaszki gotowej w sloiczku 6 zl za sloik to rozbuj w bialy dzien nie mowiac o cenach ubran,dlatego ja wszystkie zabawki narazie dostalam od kuzynki ktora ma syna starszego od zuzy o 9 miesiecy ,kojec,lezaczek tez od niej,z kolei ubranka kupuje na wyprzedazach albo w komisie dzieciecym ,u nas sa 2 takie a ciuszki naprawde super i niedrogie,pozniej oddaje tam te zamale od zuzy i jeszcze od michala i mam kase na nowe,Jak bylam w gdansku to ciotka meza chciala pojsc do smyka i kupic zuzi pare ciuchow ale mnie bylo szkoda kasy ,chociarz to nie moja i zabralam ja do komisu w gdansku iona sama byla zdziwiona ze takie miejsca istnieja i mozna kupic i oddac naprawde fajne ubranka,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też mam większość ciuszków dla Ani z 2 ręki (po dzieciach siostry lub z ciucholandu) Nowe lubię kupować w Auchanie bo tak są takie świetnie rozciągliwe body w super cenach ostatnio w promocji były za 3 zł-krótki rękaw i 5 zł -długi rękaw w super kolorkach 🙂
Uważam, że nowych drogich ciuszków nie warto teraz kupować, bo dzieci rosną w rekordowym tempie i zdarza się, że nawet ani razu ich nie ubierzemy 😞 Za te pieniądze wolę Ani kupić pieluszki albo słoiczki, które w Auchan też są najtańsze i tam jest największy wybór. Polecam

Wyszło jak reklama Auchan 🙂 Nie pracuję tam i nie zamierzam, ale jak coś jest dobre to chcę się tym z wami podzielić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogolnie wszystko lubie kupowac w Auchan ,ale to tylko przy okazji bo mam do niego 15 km.i nie oplacaloby mi sie tam jezdzic ,wiec pozostaje Biedronka,dzisiaj bylam na ostatnich przecenach po remoncie naszej Biedrony,i znowu nakupilam bananow za 1,20 i pomidorow za 0,80 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie kochane! Już po pracy. Jutro znowu do 21h :/ w wrześniu to bardzo często mam do 21h, normalnie chyba chce mnie wykończyc kierowniczka, nie zna litości!!!! Prosiłam ją o jak najwięcej zmian pierwszych to zrobiła na odwrót 😞
Evek kochana jak Twoje plecki??? Mam nadzieję,że już nie bolą? Uważaj na siebie!
Nanka pytałaś jak Blanka zniosła moją nieobecność...w sumie dobrze, trchę była marudna i mniej jadła, ale to w pierwszy dzień, dzisiaj już było lepiej 🙂 w końcu jest z tatusiem 🙂 zobaczymy jak zniesie żłobek:[ Widziała mnie rano jak zawsze, bo jak wracam to śpi, więc reakcja taka jak zawsze rano czyli uradowana i w najlepszym z możliwych humorze 😁
Tęsknie za nią strasznie i widzę u niej postępy, których się nie widzi jak jest się cały czas z dzieciątkiem 🙂 A jak tam twoi sąsiedzi, dali na luz trochę czy dalej biedna sie męczysz??? Kurcze a macie możliwość zmiany mieszkania, czy to nie wchodzi w grę?? Bo Ty się biedna wykończysz! Chociaż z drugiej strony niedługo powrót do Polski prawdopodobnie, więc nie ma sensu. No chyba że już naprawdę nie wytrzymasz! Trzymaj się tam i nie daj się! No i słuchaj kochana, jeśli chcesz aby Ala sama zasypiała, to czeka Cię cięzka próba, o ile się zdecydujesz na metodę płaczową, bo tylko taka tu zadziała niestety :/
Kurcze Ewcia to faktycznie masz cięzko z Dominikiem 😞 dobrze, że mąż cię czasem odciąży żebyś mogła odetchnąć!
U Nas z nowości to tyle, że Blanusia się turla, zamiast raczkować to się turla 🙂 śmiesznie to wyglada 🙂 upatrzy sobie cel i na plecy i brzuch, na plecy i brzuch hehee

Zuzka ja nie mam zamiaru rozstawać się z mamusie.net! Będę tu zawsze pisała! 🙂

Co tej kaszki i szkła, to ja też skopiowałam od kogoś z fb! Nie mam pojęcia czy to prawda czy nie, ale wkleiłam na wszelki wypadek!

Wiecie co Blanka dziwnie oddycha, tzn to tak jakby specjalnie tak robiła, tak dziwnie, jakby chciała coś powiedzieć ale wychodzi z tego taki dziwny oddech, robi to z uśmiechem i zadowoleniem....lekarz powiedział, ze to normalne:/ Czy wasze maleństwa coś takiego robią???

mój A też nie ma nic przeciwko forum 🙂 rozumie mnie doskonale 🙂

Evek to fakt zabawki u Nas sa bardzo drogie, za zwykłą książeczkę z polarku, która ma 4 strony szeleszczące zapłaciłam 30 zł :/ za yle kupiłabym już dość sporą książkę do czytania z bajeczkami! No i jeśli chodzi o te spotkanie na żywo, to ja już pisałam, że trzeba 🙂 jestem za! 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku własnie czytałam, ze Twoja Ania tak oddycha, ale nie byłam pewna czy podobnie jak moja Niunia 🙂 Dziękuję, że mnie uspokoiłaś 🙂 :*
A wszelkie promocje mile widziane 🙂 a jaka to byla ta stronka z bieżącymi promocjami??? Dzisiaj widziałam, ze znowu są albumy na zjdęcia za 10 zl w biedronce 🙂 Ja już mam ich z 6 sztu bo są fajne i ładne 🙂
A jesli chodzi o odpoczywanie, to odpoczywam tutaj z Wami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
julik-dzieki za linka,ty to jestes szybka,ja zapomnialam ze przeciez jest allegro-a tam jest wszystko 🙂

Joasiu z kregoslupem juz znaczna poprawa.Rehabilitacja ale przede wszystkim leki pomogly.Musze teraz bardzo uwazac i zadbac o wzmocnienie miesni i rozciagniecie ciala.Tak wiec pilates idzie w ruch,kupilam juz nawet plytke do cwiczenia w domu.
Jesli chodzi o glos Blaneczki,ktory Cie niepokoi,wydaje mi sie ze to normalne.Szymonek nie raz wydaje z siebie taki "gruchot",gdzies tam pewnie slinka zalegnie i takie odglosy wydaja 🙂 Jesli jest zadowolona i sie smieje,wydaje mi sie ze nie ma obaw 🙂

Kurcze, wiecie co martwi mnie cos.Ostatnimi czasy Szymcio uwielbia spac na brzuszku i sam bardzo sprytnie zmienia pozycje z pleckow na brzuch.Ale odwrotnie juz nie 😞 Czesto budzi sie w nocy z placzem chcac zmienic pozycje.Nie radzi sobie z raczka ktra blokuje ruch,to samo jest podczas zabawy.Tak samo jest z raczkami podczas zabawy na brzusiu,podniesie cialko wspierajac sie na nich tylko na chwilke,szybko traci sile.A jesli chodzi o nozki,ma baaardzo silne,nie chce siedziec tylko sie podrywa do stania.
A i jeszcze jedno pytanko,czy zdarza sie waszym maluszkom robic zielone kupki?? Od trzech dni podaje mleko modyfikowane i od tego momentu sa zielone czy to ma jakis zwiazek ?? Jutro mysle juz podac swoje mleczko tylko znowu mam dylemat czy aby napewno leki ktore zazywalam zostaly wydalone z mojego organizmu... ech
Dobrej nocki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek dziewczynki 🙂
U nas na razie spokój, nocka ładnie przespana do 5.27 i od tego czasu pełna aktywność Ani. A mnie się nadal chce spać 🙂
Evek jak czytałam opis zachowań Szymka to tak jak bym widziała Anię. Jota w jotę to samo. Z tą różnicą, że nie śpi na brzuszku i już wyciąga spod siebie rączki jak się obraca z plecków na brzuszek. Dziś nauczyła się to robić z drugiego boczku 🙂 Uwielbia sobie robić FIK na brzuszek, a jaka zadowolona później 😁 No i odpycha się już nogami, podnosi pupę tylko nie wie, że trzeba jeszcze nóżkami ruszyć do przodu, Na razie chodzi do tyłu 🙂 I jak leży na brzuszku to ładnie podciąga całą klatkę piersiową na prostych rękach. To tyle z jej nowych umiejętności, wiem, że inne maluszki już raczkują, ale dla nas to ważne i cieszy 🙂
Miłego dzionka mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku jak Szymcio sie bawi na brzusiu wyciaga spad siebie raczki bez problemu,problem w tym ze tak jak wspomnialam nie potrafi zmienic pozycji z brzuszka na plecki.Nie wiem moze to kwestia czasu.Pupcia idzie w gore nozki tez,potrafi obrucic sie wokol wlasnej osi.Tylko nie utrzyma sie dlugo na sztywnych raczkach.I to mi nie daje spokoju.Na raczkowanie przyjdzie czas a moze nawet nie beda raczowac a odrazu chodzic-tak tez sie zdarza!!!.
Sobolinku zawsze jest tak ze jak Ania budzi sie o tej 5-6 juz nie spi ?? Tzn probujesz ja klasc do lozka na powiedzmy godzinke -dwie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek napisał(a):
Sobolinku jak Szymcio sie bawi na brzusiu wyciaga spad siebie raczki bez problemu,problem w tym ze tak jak wspomnialam nie potrafi zmienic pozycji z brzuszka na plecki.Nie wiem moze to kwestia czasu.Pupcia idzie w gore nozki tez,potrafi obrucic sie wokol wlasnej osi.Tylko nie utrzyma sie dlugo na sztywnych raczkach.I to mi nie daje spokoju.Na raczkowanie przyjdzie czas a moze nawet nie beda raczowac a odrazu chodzic-tak tez sie zdarza!!!.
Sobolinku zawsze jest tak ze jak Ania budzi sie o tej 5-6 juz nie spi ?? Tzn probujesz ja klasc do lozka na powiedzmy godzinke -dwie??

Próbować to próbuję bo jak się budzi o 5-6 to zabieram ją wtedy na cycusia do naszej sypialni, wtedy wstaje mój mąż do pracy więc mamy pusto i spokojnie, a ona przeważnie i tak woli buszować niż jeszcze pospać. Za to później zazwyczaj pada po 10 i ładnie śpi ok 3 godzin.
Dziś zasnęła na 10 min po 8.30 i teraz jest problem ze spaniem 😞 A niedługo musimy jechać do mamy do Chorzowa. I pewnie zaśnie w wózku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek u nas jeszcze niedawno było podobnie a już teraz turla się z plecków na brzuszek i z brzuszka na plecki, to tylko kwestia czasu jeszcze kilka dni i rączki się wzmocnią. A jeśli chodzi o noc to Jula nadal nie potrafi odwrócić się z brzuszka na plecki ale ja to tłumaczę tym że jest zzaspana i te rączki są bardziej wiotkie bo główkę na chwilkę uniesie a potem leży i jeczy bo nie daje rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinku Wydaje mi sie ze jezeli dzieciaczki,przegapia odpowiednia godzine dla drzemki,jest im ciezej zasnac.Ja jednego musze oduczyc Szymcia-lulania !! sprobuje zostawic go w lozeczku.

julik Masz racje,w nocy miesnie sa przeciez wiotkie i"rozleniwione".Zobaczymy,bede go obserwowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek masz rację z tym przegapieniem pory snu. Dziś cały dzień praktycznie nie spała i w kąpieli już zasypiała (znowu pianę wzięła za coś do czegoś można się przytulić i zasnąć 🙂 Teraz leży w łóżeczku i zasypia.
Dziś strasznie marudziła przed wyjściem (od 10.30 próbowałam ją uśpić i z zerowym rezultatem i dopiero przed samym wyjściem przed 13 zasnęła sama w swoim łóżeczku). Już jej nie budziłam tylko tak niekompletnie ubraną przełożyłam do wózka 🙂 Obudziła się dopiero w tramwaju.
Ja też muszę sobie postanowić, że jak Ania nie zaśnie na cycusiu a będzie śpiąca to kładę ją do łóżeczka. Co prawda ja jej nie noszę i nie lulam, ale chce żeby sama zasypiała również w dzień.

Udało mi się kupić dla siebie ciuszki na chrzest 🙂 Ciężko było z Anią w przymierzalni ale panie mi pomagały i same wyszukiwały i podawały odpowiednie ciuchy 🙂 Czułam się jak Julia w Pretty Woman hehe 😁 😁 😁 Wystarczy odpowiednie podejście do klienta i aż chce się kupować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czxeść kochane!
Sobolinku ja tak właśnie obsługuję Panie u siebie w sklepie 🙂 szukam, kombinuje, pomagam, doradzam itd cały dzień ubieram Panie 🙂
Jutro pierwszy dzień w żłobku! Jak pozostałe Mamusie żłobkowych maleństw przygotowane? Ja zaprowadzam Blankę ok 12h a niania odbierze ok 16,17h bo mam zwowu drugią zmianę, czwarty raz pod rząd:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...