Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej dziewczyny
Jak przeczytalam to co piszecie o tych puzzlach n apodloge to az mnie brzuch rozbolal. Normalnie sie zdenerwowalam, ze jezeli sa toksyczne to czemu sa w sprzedazy. No i zaczelam sie doszukiwac. Wiec moja mata jest zrobiona z EVA ktore mozesz znalesc rowniez w kazdym praktycznie gryzaku dla dzieci. Ogolnie Znalazlam, ze EVa jest uznane jakos bezpieczne. Choc na innej stornie pisalo jedna zeby tego tez uniakc. ALe najwazniejsze zeby byklo PVC, BPA i LEAD free!!! znalazlam storne (tylko , ze po angielsku bo na tyc stronach Z PL nigdy nie pisza nic dokladnie wszytsko jest gdzies uslyszane i w skrucie napisane, bez konkretnych inf) tam jezli ktoras oczywiscie zamierza kupic te puzzle to pod artykulem jest tabela z matami ktore dostarczyly swoje wyniki z laboratoriow czy nie sa toksyczne. http://www.safbaby.com/the-latest-updates-on-toxic-formamide-in-foam-puzzle-play-mats-plus-chart-of-manufacturers#more-4529 No i wogle smieszy mnie to ze jezeli to jest tak niebezpieczne i toksyczne to dlaczego dopiero w 2013 beda probowac to likwidowac. Tak naprawde nigdy nie bedziemy wiedziec co jest naprawde bezpieczne dla naszych dzieci. my jako spoleczenstwo zawsze bedziemy oglupiani. Nawet jak gdzies na opakowaniu napisza, ze produkt jest organiczny i bezpieczny nie mozna w to wierzyc. Pozatym Joanna pamietasz ten artykul o kaszkach. Jaka mozna zrobic afere z niczego - jedna produkcja kaszek we francji miala kawalki szkla- wlasciciel odrazu wycofal partie i bylo po sprawie a wszyscy w calej Europie przestali kupowac kaszki. W tej Francji to chyb akomus zalezy zeby te afery krecic bo juz nie pierwszy raz sie spotkalam z tym. Takze naszczescie z tego co znalazlam moja mata jest bezpieczna 🙂 ( mam nadzieje ) Bo jezeli nie byla by to nie zastanawialabym sie i bym ja wywalila. Tazke dobrze, ze poruszylscie ten temat takze jak chcecie je kupowac to najpierw sprawdzcie z czego sa, jakos wczesniej o tym nie pomyslalam- a powinnam- zawsze jak kupuje Ali jakies miseczki lyzeczki i gryzaki to patrze zeby nie mialy tych wszystkich swinstw.
Nic lece bo jeszcze chce o tym dokladniej poczytac 😉
3majcie sie
Evek kochana jestes Dziekuje !!!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nanka to fajnie, że trafiłaś na bezpieczne te puzzle i powiem szczerze, że ja też nie czytałam nigdy z czego są gryzaki i zabawki:/ nie znam się na tym, wychodziłam z założenia, ze skoro są w sprzedaży to nie zagrażają życiu!!! A tu okazuje się, ze tak nie jest...jednak trzeba uważać, bo tak jak Nanka napisałaś z tymi kaszkami to była plotka, która rozeszła się momentalnie! W co człowiek ma wierzyć i co kupować??? Komu ufać?
Zuzka mam nadzieję, że uda Ci się załatwić pozytywnie tą sprawę ze spadkiem!!! Oby nei było za późno bo już trochę lat minęło :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze Kasia biedni jestescie 😞 Miejmy tylko nadzieje, ze szybko minie i Pawel nie bedzie sie meczyl za bardzo.
Mnie tez cos chyba rozklada, bo gardlo mnie boli 😞
A ja dzisiaj sprobowalam dac na probe butle z mm i szok ! Maja zlapala butle od razu i jeszcze sama ja trzymala..Zjadla 120 ml i od razu zasnela..Ale i tak to juz nic nie daje, bo ja piersia karmie tylko rano i wieczorem, Maja pije z niekapka i je ladnie lyzeczka, wiec ta butla chyba i tak juz sie nie przyda.Chcialam karmic do 6 miesiaca, ale teraz jakos trudno mi z tego zrezygnowac.
A poza tym mleko chyba mi zanika, bo ostatnio po weselu sciagalam (24 godziny przerwy) i sciagnelam tylko 60 ml z obu piersi,,,nawet nie byly twarde..
A u was jak jest z mleczkiem? I jak dlugo bedzicie karmic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka-powodzenia ze sprawa spadkowa.Zanim skorzystasz z uslog adwokata,sprobuj z tym Krakowem,mysle ze oni sa w stanie Ci pomoc.Nawet jesli niedoslownie to napeno dadza wskazowki.

kasiaw-trzymam mocno,mocno kciuki za zdrowie Pawelka-bidulek maly 😞 Badz silna.
A czy szczepilas go na rotawirus??

Joanna-wlasnie dobre pytanie.Co jest dobre a co zle?? i co kupowac a co nie?? Mysle ze na wszytsko znajdziemy jakies ale wystarczy tylko glebiej poszperac w internecie.A jesli chodzi o ewentualne wycofanie "zagrozonego"produktu,jestesmy w UNI i sa normy i atesty unijne i mysle ze takie cos jak np te puzzle podlogowe,nie bylo by dopuszczone.Moja ciocia,ktora pracuje w zlobku mowila mi kiedys ze wszystkie zabawki, ktore nabywa placowka musza miec atesty i spelniac wszystkie wymogi.A sporo prawdy jest w tym ze,wystarczy jedna plotka i juz wielka afera.

Marta-wiesz,wlasnie mialam pisac ze mam bardzo bardzo malo mleczka .Dzisiaj musialm zmieszac z modyfikowanym 😞 Strasznie mnie to martwi .Piersi mam wiotkie ,po nocy zawsze byly nabrzmiale jak kamienie.Caly dzien z tym wlaczylam sciagalm co trzy godziny i nic,strasznie malutko.
Jak myslicie czy maja na to wplyw stresy jakie ostatnio mialam ?? I ten wyjazd T ??
Marta w Twoim przypadku,mysle ze nie do konca przyczyna jest to ze przez 24h nie sciagalas.Ja jakies dwa mies temu bylam na weselu i rowniez dlugi,dlugi czas bez sciagania i moje piersi po tylu godzinach byly przepelnione i twarde od mleka .Mysle ze to taki maly przestoj,nie martw sie zbyt wczesnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego naj Dla Szymonka i DOminika 😘 😘 😘 buziaczki maluszki ! 🙂
Zuzka ciekawa jestem czy cos zdzialacie? Zycze powodzenia!
Joanna tez sie ciesze, ze te puzzle podlogowe co mam sa okej bo naprawde tak sie jakos tym przejelam- bardzo je lubie sa dla nas swietnym rozwiazaniem na te zimne panele, a koce przy takim raczkowaniu i wierceniu sie naprawde nie zdaja wogle egzaminu!
Marta co do mleczka to ja w ciaz mam go tak akurat piersi juz od baaardzo dawna nie sa przepelnione nawet nad ranem juz nie sa tak nabrzmiale choc ostatni raz sciagam mleko kolo 22, a puzniej Ala je kolo 5,6 rano. Ja systematycznie sciagam co 3 h i co te 3 godziny przewaznie z 2 piersi sicagne 120 ml. No ale od kilku dni opuscilam sciaganie jedno kolo polodnia bo wracam niedlugo do pracy a i tak lepiej scuagnac puzniej i juz po 120 ml z kazdej piersi. Tylko boje sie, ze jak tak zaczne robic to mi zacznie zanikac no ale zobaczymy. Przed praca po nocy sciagne mleko i puzniej jak wroce wiec mam nadzieje, ze bedzie ok. Widzisz u mnie Ala je po 120 ml co 3h nawet jak zje zupke to wcina po 80 ml takze u nas mleczko to glowny posilek- tego jeszcze narazie jej trzeba do pokarmow stalych jest jeszcze mnostwo czasu zeby sie przyzwyczaic Idzie nam dobrze wiec jestesmy na dobrej drodze. Ja piersia planuje pokarmic do roku czasu o ile mi sie uda. Wracam do pracy i bedzie to napewno uciazliwe, ale Ala bedzie ciagle przy mnie wiec jak cos zawsze moge ja do piersi dostawic. Szczerze to juz jestem zmeczona tym ciaglym sciaganiem mleka itp no i ogolnie martwie sie o wyglad moich piersi 🤨 juz nie da takie jak byly i jak juz nie bedzie w nich wogle mleka to az sie boje jakie beda 😞 😞 😞 no Ale cuz przynajmniej bede spelniona co do karmienia. Takze zobaczymy jak to wyjdzie z praca- bardzo nie chce podawac jej formuly juz tyle wytrzymalismy, a po roku czasu juz bedzie krowie mleczko wiec mam nadzieje, ze uda sie dotrzymac 😉
Kasiu wracajcie tam wszyscy do zdrowia !!! Dobrze, ze mozesz z nim zostac w domku! Wzielas urlop czy chorobowe i czy nie mialas problemu z tym w pracy ?? 3mam kciuki za was.
Evek gratki, ze zabek w koncu wyskoczyl hihih 😁 dlugo mu to zajelo- czekal specjalnie na 7 miesiac !! 😉
Nic lece cos zjesc- moj maz na klasach przedchscielnych heheh wspolczuje mu !! 😜 Mi sie przynajmniej to upieklo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dominisiu Sto gorących buziaczków 🙂

Dzięki dziewczynki za wsparcie.
Evek na szczęście zaszczepiłam.
Nanusiu wzięłam L4 opiekę na niego. W pracy nie robili mi problemów, zresztą tam same kobiety prawie są więc każda z nich była kiedyś w podobnej sytuacji. ale na pewno nie byli zadowoleni.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Pawełek w ogóle nie chce pić ani jeść. kombinuje już na różne sposoby i jakieś odrobinki udaje mi się w niego wcisnąć 😞(((
Monia u Ciebie chyba było podobnie jak Filipek był chory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiaw
Probuj mu dawac piciu non stop !! zeby sie nie odwodnil-bedzie dobrze

Ja tak jak Nanusia bardzo chcialabym karmic swoim mleczkiem do roku,a pozniej to juz krowie 🙂
Nanus dasz rade z tym mleczkiem,zobaczysz -tylko nie mysl ze go stracisz bo praca itp,badz dobrej mysli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja tez sie rozchorowala...Wczorajsza noc byla tragednia..Budzila sie 3 razy, bo katar nie pozwala jej oddychac swobodnie. To byla pierwsza noc od 5 miesiecy, ktora nie przespalam..Zapomnialam jak to jest wstawac. Mam nadzieje, ze dzisiaj juz tak nie bedzie sie meczyc. Idziemy do lekarza dopiero na 17.

Evek cieszymy sie z pierwszego zabka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Evek gratulujemy pierwszego ząbka i witamy w klubie 🙂
Marta mam to samo Pawełek już od trzeciego miesiąca przesypiał całe noce a od dwóch dni pobudka 3 razy bo płacze ale wtedy przynajmniej ładnie herbatkę pije więc jest jakiś plus tych nocnych pobudek.
My Monika właśnie zamówiliśmy dla Pawełka fotelik od 9-18 kg z MaxiCosi Toby bo w nosidełku to już mu bardzo ciasno i niewygodnie. Powinien przyjść w tym tygodniu. a jaki wózek kupiliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, te większe foteliki, to już dla dobrze siedzących dzieci są, prawda? Bo Michaś jeszcze trochę się kiwa i nie wiem czy już rozglądać się za czymś nowym. Chociaż z 2 dtrony to mamy fotelik z maxi cosi do 13 kg, więc jeszcze niby 43,5 kg mamy w zapasie.

A Michaś dziś poszedł do żłobka. Ma mały katarek, ale go puściłam (nie miałam wyboru, bo obydwoje jesteśmy dziś w pracy). Na szczęście nie dzwonili po nas. A le przez te 3 dni w domu Michaś chyba zapomniał jak to fajnie jest w żłobku, bo znów strasznie płakał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Witajcie mamusie
My po chrzcinach, goście wyjechali nastała cisza i spokój 😉
Widzę ze fajne tematy były pierwszy to maty – właśnie podobną przywiozła mi siostra tylko taką z literkami i cyferkami i Jula jest zachwycona wydłubuje te literki i gryzie więc się trochę wystraszyłam ale niby jakieś tam testy ma no i jest wygoda tak jak Nanusia pisała na dywanie niewygodnie a teraz sobie fajnie pełza.

Zuzka wiem co przeżywasz z tymi podręcznikami, moja siostra ma trójkę dzieci w różnym wieku i w różnych szkołach więc co roku są te same zgrzyty, najgorsze że podręczniki to nie wszystko jeszcze plecaki, zeszyty, ubrania, buty, ubezpieczenia składki itd x3 jakaś masakra, a jeszcze mówiła że jak się spowiadała przed chrztem to ksiądz nie chciał dać jej rozgrzeszenia bo stosuje antykoncepcję tylko wziąć i się pociąć.

Evek szkoda mi Ciebie ale nawet się nie obejrzysz jak czas zleci, najgorsze są te pierwsze dni a co do mamy to spójrz na to z innej strony, ja zawsze się zastanawiam jakby wyglądało moje życie jakby moja żyła.

Dziewczyny ja też mam bardzo mało mleczka i już podaje na zmianę z modyfikowanym, a przez weekend przez stresy to praktycznie tylko modyfikowane ale już powoli wraca do normy właściwie do takiego minimum co 3 godziny 100-120ml. Chciałabym karmić jak najdłużej ale boję się ze to już ostatnie podrygi. Już nawet Karmi nie pomaga 😉

Asiula gratulacje z okazji rocznicy ślubu

Dzięki Monic, jeszcze dżentelmena nie mamy, ale taki kandydat będzie miał bardzo ciężko, bo Jula ma bardzo zazdrosnego tatusia 🙂!

Sto lat dla Szymonka, Dominika i gratulki dla zębolków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do fotelików to Ja chciałam kupić ten 9-36 ale sprzedawca mi odradził bo jeśli się dużo jeździ to są niewygodne bo się słabo rozkładają i dzieci muszą jeździć praktycznie na siedząco a te od 9-18 kg są zdecydowanie wygodniejsze dla dziecka, bo mają pozycję półleżącą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...