Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witajcie. W końcu weszłam na forum. Cały dzień albo zajmowałam się Michasiem albo czytałam "Pamiętnik". No i właśni skończyłam. Piękna książka. Oczywiście poryczałam się jak głupia.

Sobolinku, gratulacje dla długiej nocki Ani - oby kolejne były takie same.
Joanna - koniecznie idźcie po robioną maść do lekarza. My też walczymy z małym odparzeniem. Sudokrem nie pomaga, więc dziś poszłam do lekarza po tą maść. Okazało się, że przez te problemy z NFZ maść kosztuje zamiast 5 zł , jak zawsze płaciłam, to teraz 60 zł !!!! Masakra. Na szczęście moja lekarka pokombinowała z datami itp i mamy maść za 7 zł, ale mniejszą niż zwykle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Malamyszko ta maść co my mamy to pomogła jej odrazu, w czwartek ją lekarz przepisał, a w niedziele już było zagojone, tylko zostały czerowniaste ale wyblakłe plamy, które lada dzien by zeszły, juz jej nei swędziało...tylko dzisiaj musiała długą z kupką siedziec w żłobku i się odparzyła ponownie 😞 jeśli jej nei przejdzie znowu po tej maści to na pewno pojdę do lekarza po co innego!

A co do książki to ja juz pisałam, ze ogladalam film (ksiązek nei lubei czytać) i też sie poryczałam 🙂 lubie takie historie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór mamusie 🙂
Ale tutaj gwarno dzisiaj 😁Ja jestem troszkę zajęta,muszę stworzyć plakaty reklamowe dla najszej szkoły,
Rany Małamyszko słyszałam ze te ceny w aptekach maja pójsc w góre ale zeby az tak? szok,
Joanna ,faktycznie rozpoczęly sie wyprzedaze,przeleciałam dzisiaj po sklepach i az zal ze w portfelu pustki 😉
Sobolinku tak pomslałam ze pozostaja mi tylko katowice ,ale jechac po sam golf to bezsensu,w sumie to jakby Ci to nie sprawilo problemu to mogłabyś mi kupic ten golfik jak jeszcze są ,a przy okazji kiedys bym sobie go odebrała u Ciebie,moze jak przyjadę Ci podziękować ,bo chyba będe musiała,Zuza robi coraz większe postępy,jestem naprawde zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
dobry wieczór mamusie 🙂
Ale tutaj gwarno dzisiaj 😁Ja jestem troszkę zajęta,muszę stworzyć plakaty reklamowe dla najszej szkoły,
Rany Małamyszko słyszałam ze te ceny w aptekach maja pójsc w góre ale zeby az tak? szok,
Joanna ,faktycznie rozpoczęly sie wyprzedaze,przeleciałam dzisiaj po sklepach i az zal ze w portfelu pustki 😉
Sobolinku tak pomslałam ze pozostaja mi tylko katowice ,ale jechac po sam golf to bezsensu,w sumie to jakby Ci to nie sprawilo problemu to mogłabyś mi kupic ten golfik jak jeszcze są ,a przy okazji kiedys bym sobie go odebrała u Ciebie,moze jak przyjadę Ci podziękować ,bo chyba będe musiała,Zuza robi coraz większe postępy,jestem naprawde zadowolona.


Pewnie, że Ci kupię, tylko jaki chcesz kolor?
A dziękować nie masz mi za co. Ja tylko podsunęłam Wam narzędzie, a to Wy tak dzielnie nad Zuzią pracujecie 🙂 Brawo !!! I baaaardzo się cieszę, że są efekty.
Dziś byliśmy w bibliotece śląskiej i pożyczyłam jeszcze 2 książki o usypianiu maluszków 🙂 Przejrzę je jak nie zasnę, bo już mnie oczy bolą z tych puzzli.
I weny twórczej życzę! 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
dobry wieczór mamusie 🙂
Ale tutaj gwarno dzisiaj 😁Ja jestem troszkę zajęta,muszę stworzyć plakaty reklamowe dla najszej szkoły,
Rany Małamyszko słyszałam ze te ceny w aptekach maja pójsc w góre ale zeby az tak? szok,
Joanna ,faktycznie rozpoczęly sie wyprzedaze,przeleciałam dzisiaj po sklepach i az zal ze w portfelu pustki 😉
Sobolinku tak pomslałam ze pozostaja mi tylko katowice ,ale jechac po sam golf to bezsensu,w sumie to jakby Ci to nie sprawilo problemu to mogłabyś mi kupic ten golfik jak jeszcze są ,a przy okazji kiedys bym sobie go odebrała u Ciebie,moze jak przyjadę Ci podziękować ,bo chyba będe musiała,Zuza robi coraz większe postępy,jestem naprawde zadowolona.


Pewnie, że Ci kupię, tylko jaki chcesz kolor?
A dziękować nie masz mi za co. Ja tylko podsunęłam Wam narzędzie, a to Wy tak dzielnie nad Zuzią pracujecie 🙂 Brawo !!! I baaaardzo się cieszę, że są efekty.
Dziś byliśmy w bibliotece śląskiej i pożyczyłam jeszcze 2 książki o usypianiu maluszków 🙂 Przejrzę je jak nie zasnę, bo już mnie oczy bolą z tych puzzli.
I weny twórczej życzę! 😜 😜 😜


Jak są to poproszę różowy ,jeśli nie będzie to niebieski,dzięki ,spokojnej nocki i udanej lektury
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
zuzka napisał(a):
dobry wieczór mamusie 🙂
Ale tutaj gwarno dzisiaj 😁Ja jestem troszkę zajęta,muszę stworzyć plakaty reklamowe dla najszej szkoły,
Rany Małamyszko słyszałam ze te ceny w aptekach maja pójsc w góre ale zeby az tak? szok,
Joanna ,faktycznie rozpoczęly sie wyprzedaze,przeleciałam dzisiaj po sklepach i az zal ze w portfelu pustki 😉
Sobolinku tak pomslałam ze pozostaja mi tylko katowice ,ale jechac po sam golf to bezsensu,w sumie to jakby Ci to nie sprawilo problemu to mogłabyś mi kupic ten golfik jak jeszcze są ,a przy okazji kiedys bym sobie go odebrała u Ciebie,moze jak przyjadę Ci podziękować ,bo chyba będe musiała,Zuza robi coraz większe postępy,jestem naprawde zadowolona.


Pewnie, że Ci kupię, tylko jaki chcesz kolor?
A dziękować nie masz mi za co. Ja tylko podsunęłam Wam narzędzie, a to Wy tak dzielnie nad Zuzią pracujecie 🙂 Brawo !!! I baaaardzo się cieszę, że są efekty.
Dziś byliśmy w bibliotece śląskiej i pożyczyłam jeszcze 2 książki o usypianiu maluszków 🙂 Przejrzę je jak nie zasnę, bo już mnie oczy bolą z tych puzzli.
I weny twórczej życzę! 😜 😜 😜


Jak są to poproszę różowy ,jeśli nie będzie to niebieski,dzięki ,spokojnej nocki i udanej lektury
Dobranoc 🙂

Dobra, jutro się przejdę z Anią na łowy 🙂
Dobranoc, pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Wiecie kochane z tym spaniem to ciezka sprawa. Zuza masz racje, ze nie ma co czekac, ale ja poprostu musze sie uzbroic i postanowic sobie. Teraz bedziej spokoniej w zyciu-bo juz po swietach itp wiec zbiore sie i zaczne. Narazie poprostu jak placze mi w nocy i sie budzi to nie biore jej juz na rece ani do siebie do lurzka. Dzis obudzila sie o 12 w nocy wiec bylam u niej 2 razy i zasnela potem obudzila sie o 3 i pewnie juz bym ja wziela, ale dalam smoka polozylam i zasnela i spala do 6 potem cyc i o 7:30 sie obudzilysmy.
Evek u mnie ala nie wydaje takich dzwiekow hmmm ciekawe co Szymciowi jest moze kolejne Zabki ??? Super, ze sylwek sie udal 😁 😁 😁
Joasiu kurcze tak mi przykro z tym odparzeniem- co za baby w tym zlobku !!! Normalnie poszlabym tam i powiedziala im co mysle! Mam nadzieje, ze przejdzie jej szybko- przemywaj do tego pupke rumiankiem u nas to bardzo pomoglo przy kazdym przewijaniu. Powodzenia kochana 😘
Sobolinku brawa dla Ani za taka ladna nocke 😁 😁 😁 😁 jeeej oby takich wiecej
Zuza kurcze te rowerki sa swietne widzialam w te lato tez dzieci na nich sobie smigaly i mi sie podobaly. Moze na taki tez sie skusze 😉 i z tym glofikiem to przykre, ale w Pl pelno zlodziejstwa bylo jak ja jeszcze bylam, ale widze ze sie chyba nie zmienilo za duzo.
ok uciekam kochane musze troche ogarnac stol bo przenioslam sobie laptopa bo stol jadalny przez to byl nie do uzytku hehehe teraz jestem w kuchni 😉 na normalnym biorku. Mam nadzieje, ze wszystkie smacznie spicie bo u was 3:30 rano 😉 😉
do jutra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doberek!

STO LAT DLA ZAUZ I BLANUSI!! wszystkiego najsłodszego dziewczynki! 🙂

Joasiu przykre to że panie w żłobku doprowadzają do takich sytuacji, masakra boje się za samą myśl że wkrótce będę musiała i ja oddać małego do żłobka.

Sobolinku gratulację dla Ani za piękną nockę!! 🙂 🙂
u nas też mały postęp Piotruś od 2 dni śpi w swoim łóżeczku i budzi się tylko raz na jedzenie w nocy.
Piszecie o metodach usypiania z książki czy któraś mogłaby mi ją przesłać??

Co do roczkowego prezentu to pewnie tak jak niektóre kupię to co akurat będzie potrzebne, ale oprócz tego chcę kupić jakąś lekką spacerówkę, a co do imprezki urodzinowej to też będę robić sama, tort też sama upiekę chcę zrobić taki http://www.garnek.pl/xdorota/13611389/elmo może nie wyjdzie tak perfekcyjnie ale może uda się ulepić coś podobnego 🙂 🙂

Pisałyście o nocniczku u nas narazie też nic z tego jak tylko sadzam go na nim to pręży się i wstaje, narazie na trochę odpuszczamy bo jeszcze się do niego zrazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane!
Dziękujemy za życzonka 🙂

Dziewczyny ja też bym powiedziała w zlobku co myślę, ale nie che z nimi wojny prowadzić, grzecznie porozmawiam tylko, to są bardzo miłe Panie na pewno można się z nimi dogadać....
Dzisiaj już jest lepiej, nie płacze przy przewijaniu, troche zeszło....jutro pojdzie tylko na 3 godziny do zlobka, mam nadzieje, ze przez ten czas nie pogorszy się :/
Nanusiu wytrwałości w usypianiu Ali! Dasz radę, twarda jesteś i masz dużo samozaparcia!
Edziu torcik śliczny,a le ja niestety nawet podobnego nie zdołam zrobić 🙂 mam takie pisaki do tortów więc spróbuje coś namalować 🙂 podaj maila to ci wyslę, tą książkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki
Dziś nocka była już tradycyjna, ale dłuuga 🙂 Ania spała od 19 do 7,30 z pobudką o 2 i 6. Za to z poobiednim zasypianiem to męka. Dziś byłam sama (wczoraj T pracował w domku) i Anka próbowała mnie podejść na litość. Żal mi jej było, ale się nie poddałam i po 1,5 h w końcu usnęła 🙂Mam twardego zawodnika, który walczy do końca 🙂 Na szczęście wieczory znowu są fajne i Anka zasypia sama bez żadnego problemu.
Dziś wielki dzień hehe spotkanie z zuzką 😁 😁
Joanna super, że Blanusi już przechodzi to odparzenie. Trzymam kciuki za Was!
Edzia masz już książkę? Bo jak nie to Ci prześlę na maila, albo wróć się kilka stron wcześniej, podałam tam linka bezpośredniego do tej samej książki w innej wersji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Ale dzisiaj mnie zaskoczyły Pani z przychodni, przyszły tu we 4 zrobić taki wywiad na temat Blanki, obejrzeć ją i zobaczyć czy się prawidłowo rozwija! Szok! Nie spodziewałam się, a w domu taki bałagan, wszędzie Blanki zabawki 🙂) Miałyście coś takiego???

A to miałaś niespodziankę 🙂 Z jednej strony fajnie, że tak dbają o dobro maluszków, ale z drugiej trochę niefajnie, że robią takie naloty bez uprzedzenia. Nawet jak byłam kuratorem to się umawiałam na spotkania ze swoimi podopiecznymi. A może działają w porozumieniu z opieką społeczną i chcą wychwycić wszelkie patologie? Czort ich wie. U nas nie ma takich praktyk, a nawet jakby były to do mnie nikt nie przyjedzie 🙂 Mama trzyma rękę na pulsie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mnie się podoba, że przychodzą bez zapowiedzi. Przynajmniej wiedzą jaka jest rzeczywistość w rodzinie, domu i czy dziecko jest wychowywane w odpowiednich warunkach.

Ja zaraz się biorę za czytanie Sobolinkowej książki. Chce Michałka nauczyć zasypiania w ciągu dnia bez smoczka. No i ciekawa jestem tej książki, skoro Wy ją tak wychwalacie.

A jutro idę kupić nowy kubek niekapek, bo mamy z Aventu i za Chiny Michaś nie chce z niego pić. Może z Nuka kupię lub Tommie Tippie, bo słyszałam, że są dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to jak byście mogły to wyślijcie mi tą książkę mój e-mail [email protected]

a co do kontroli u Joasi to według mnie też jest to dobre bo tak jak któraś pisała pomaga wyłapać rodzinne patologie znałam kiedyś taką rodzinę że jak przychodziła do nich kontrola to wszystko ładnie pięknie ale szkoda że tylko wtedy tak było, a co do bałaganu to Panie pewnie są wyrozumiałe bo przecież mamy małe dzieci, nie wiem czy oglądacie "Pierwsza Miłość" u Marysi w domu był wiecznie bałagan - to normalne 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No z jednej strony to wlaśnie dobrze, ze bez zapowiedzi, dobrze jest mieć zawsze czysto w domu, bo nigdy nie wiadomo kto Nas nawiedzie 🙂
Malamyszko ja mam TT ale Blanka nie chce z niego pić, bo i poza tym to kubek kapek a nie niekapek :/ dziewczyny tu polecają Lovi 360 i na roczek chcemy dla Blanusi taki kubek 🙂 zrobiłam listę prezentów dla Blanki na roczek dla rodziny, żeby nie było niepotrzebnych kolejnych zabawek ale przydatne rzeczy, jak np. śpiworek do wózka, zestaw talerzy i misek ze sztućcami - plastikowe, czy właśnie kubek niekapek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):

Malamyszko ja mam TT ale Blanka nie chce z niego pić, bo i poza tym to kubek kapek a nie niekapek :/ dziewczyny tu polecają Lovi 360 i na roczek chcemy dla Blanusi taki kubek 🙂 zrobiłam listę prezentów dla Blanki na roczek dla rodziny, żeby nie było niepotrzebnych kolejnych zabawek ale przydatne rzeczy, jak np. śpiworek do wózka, zestaw talerzy i misek ze sztućcami - plastikowe, czy właśnie kubek niekapek 🙂


co do lovi 360 jak dla mnie super ale Piotruś jeszcze nie wie o co w nim chodzi i trochę drogi w smyku prawie 50zł a w markecie wiedziałam za 39zł.
Co do listy prezentów to super pomysł, ale nie dla mojej rodziny już słyszę jak mówią "co ona sobie wyobraża, ble ble ble..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edzia wlaśnie widziałam, ze ten kubek w smyku najdroższy, w aptece dbam o zdrowie, w której zamawiam wszystkie leki i smoczki itd jest po 35 zł, jest to apteka internetowa i jest taniej, wszystko co zamówisz dostarczają do wybranej apteki i odbierasz bez kosztów transportu, jest tez plus taki, ze nie musisz kupic jak oglądajac tą rzecz na żywo stwierdzic ze jednak jej nie chcesz 🙂 polecam naprawdę tą aptekę!

U mnei rodzinka pozytywnie zareagowała na tą listę prezentów, ja powiedziałam tylko, ze jak ktoś ma dylemat i nei wie co kupic to zrobilam liste rzeczy, które muszę kupić Blance w najbliższym czasie, więc nikogo nei zmuszam a wręcz przeciwnie, niektórzy się ucieszyli, ze będą musieli się główkować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Dziewczyny Blanka dzisiaj stała sama przez dłuższą chwilę i zrobiła dwa kroki w moją stronę 🙂 jeszcze troszkę i będzie biegała 🙂


Jej super! 🙂 będziemy mieć kolejnego chodzącego maluszka 🙂 🙂
maluszka już coraz mniej to pasuje do naszych szkrabów 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Edzia wlaśnie widziałam, ze ten kubek w smyku najdroższy, w aptece dbam o zdrowie, w której zamawiam wszystkie leki i smoczki itd jest po 35 zł, jest to apteka internetowa i jest taniej, wszystko co zamówisz dostarczają do wybranej apteki i odbierasz bez kosztów transportu, jest tez plus taki, ze nie musisz kupic jak oglądajac tą rzecz na żywo stwierdzic ze jednak jej nie chcesz 🙂 polecam naprawdę tą aptekę!


O nie wiedziałam o takiej aptece zaraz aż sobie sprawdzę ich stronę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edzia u nas Ania ma ten kubek Lovi 360 i świetnie sobie radzi, To kwestia czasu i Piotruś na pewno załapie o co w nim chodzi. Ja kupowałam w Tesco, ale teraz bym kupiła na allegro. Są nawet za 30 zł z przesyłką no i widziałam promocje 2 kubeczków w atrakcyjnych cenach.

Joasiu WIELKIE GRATULACJE DLA CHODZĄCEJ BLANUSI 🙂
A my nadal na 4 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...