Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hejka,melduję się że jestem,wieczorem ciotka wyjeżdża więc wpadnę do Was jak nie padnę ze zmęczenia 😉no i nie wiem czy dam radę nadrobić bo się rozpisałyście hehe,a mam duuuużo do opowiedzenia(jak zwykle) 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
hejka,melduję się że jestem,wieczorem ciotka wyjeżdża więc wpadnę do Was jak nie padnę ze zmęczenia 😉no i nie wiem czy dam radę nadrobić bo się rozpisałyście hehe,a mam duuuużo do opowiedzenia(jak zwykle) 😜

czekamy na relację 🙂 najważniejsze że przeżyłaś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mAMUSIE!
Alwo już kiedyś rozmawiałysmy o tym filmiku i wygląda to tak jakby te dziecko się smiało ze strachu, Asiula kiedyś o tym wspominała. No i super, ze Niutek tak ładnie pospał 🙂 U Nas było przebuedzenie ze 2 razy, więc nie było źle ale rano zobaczyłam, że kolejny ząbek już sie przebił więc będzie lepiej 🙂 no i ją pewnie ten katar męczy też jak śpi, dlatego się budziła...
Ale smaka narobiłyście tymi rybkami!!! : )
Nanusiu jak Blanka coś wymusza to ja nie zwracam uwagi i działa to na nią bo za chwilę już nie płacze tylko odchodzi i szuka sobie innego zajęcia, musisz Ali już teraz uczyć, ze nie może mmieć wszystkiego, bo będzie CI bardzo ciężko :/ Im dzieci starsze tym lepsze sposoby wymyślają!
No i 100 latek dla NAszej Kochanej Alusi!!! Słucham mamy i ładnie przesypiaj nocki! 🙂 buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie 🙂
ja już wolna NIUTEK ŚPI 🤪 a to przecież jeszcze 20 nie ma 🤪
Alusia wszystkiego naj a przede wszystkim rośnij zdrowo i zawsze bądź uśmiechnięta
sobolinku też mi się tak wydaje najlepiej złe zachowanie tępić w zarodku tylko sama po sobie wiem że czasami jak chwilkę dla siebie chce to mu daję coś czego nie wolno np.telefon (który właśnie przez Gabrysia i tak ledwo zipie) 😜
co do rybki to też lubię ale niestety do pierwszej ości 😞 jednym słowem mało jej u nas bo i mąż mówi że z ryby to on najbardziej schabowego lubi 😁 w ogóle my to mięsożerni jesteśmy pamiętam z paru lat do tyłu że piątek to dla mnie gehenna była bo staramy się nie jeść mięsa to ja cały czas głodna chodziłam normalnie brak mięsa miałam 😮
no na razie uciekam ale jeszcze zajrzę bo i tak seriale pooglądam jak synek taki łaskawy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂
100 LAT DLA NASZEJ KOCHANEJ ALUSI!!!!!!!! 😁 😁 😁 😁 😁 ROŚNIJ ZDROWA I BĄDŹ GRZECZNA DLA SWOJEJ MAMUSI!!!!!!!!! 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Dziś miałam cały dzień zajęty. A jeszcze czeka mnie zmywanie wrrr. Ania dziś nie była dla mnie łąskawa przy południowym zasypianiu. Wyła 40 min, aż w końcu zasnęła i spała ponad 2,5h. W tym czasie przyjechała moja przyjaciółka i mogłyśmy w spokoju pogadać 🙂 Zrobiłam dla nas obiadek i po 17 pojechała. Na szczęście wieczorem Ania bez większych problemów zasnęła. Ona cały czas staje w tym łóżeczku a ja ją kładę 🙂 I tak w kółko 🙂
Karolla dzięki za cynk o obiadkach w Rossmannie. Kupiłam 12 🙂 i chusteczki z Nivei, bo je uwielbiam a też były w promocji 🙂
nanusiu fajnie, że zmieniasz Alli plan jedzonka. Wygląda podobnie jak mój, tylko,że brakuje w nim wieczornej kaszki. Ja widzę, że Ania ciut lepiej śpi jak zje sobie jeszcze kaszkę przed cycusiem. Dziś pierwszy raz się obudziła o 1,30 a nie o 21 🙂 Zobaczymy jak będzie dziś.
Co do tego Alusiowego wymuszania to nie możesz jej na wszystko pozwalać, bo kiedyś Ci na głowę wejdzie. Nie daj się tylko próbuj podstępem zmienić jej obiekt zainteresowania i tłumacz, że nie wolno. Roczne dziecko rozumie już ok 50 słów, tylko nie do wszystkich się stosuje, bo tak mu wygodnie 🙂 Stąd Ci nasi mali terroryści 😁 😁
zuzka super, że przeżyłaś najazd rodzinki 🙂 Czekam na obszerny i dokładny opis, ale o to się nie boję 😜 😜
alwo super, że Gabryś Ci tak pięknie w nocy pospał 🙂 Oby dziś pobił swój wczorajszy rekord 🙂 Twój mąż jest przeciwieństwem mojego jeśli chodzi o gusta kulinarne. Mój to najchętniej codziennie by jadł ryby, sałatki, surówki. Za to mięsa nie lubi.
malamyszko szkoda, że komp Wam siadł 😞 😞 😞 Wiedz, że my z Anulą myślimy o Tobie i Michasiu 🙂
A dziś tak żeśmy rozmawiały z przyjaciółką o teściowych i D życzyła Ania dobrej teściowej, a ja jej na to, że taką właśnie ma 🙂 hehe Zobaczyłabyś jej minę 🙂 Musiałam jej opowiedzieć o naszych zacnych planach matrymonialnych, ale się uśmiała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane 🙂
lecicie jak burza z tymi postami 🙂 -super,a ja mam tak malo czasu na odpisanie,ale czytam was codziennie.

U nas ciezko o swieze sprawdzone ryby,tak ze pozostaja te mrozone ja uwielbiam milune no i juz nie wspomne o lososiu i tak jak Joanna w sosach-mniam

Wspomnialyscie cos o basenie,dla mnie to wrecz wskazane jest.Mam skoljoze lewostronna,co bardzo mi wadzi,zwlaszcza kiedy w gre wchodzi dluzsze siedzenie w pozycji zgarbionej tj krojenie,pisanie itd.I wiecie co,wlasnie od dzisiaj postanawiam sobie raz w tyg odwiedzic basen.T z Szymciem na teren dla dzieciakow a ja na olimpijski i jazda 🙂 ojj przyda sie taki ruch mam jeszcze pare kilo do zrzucenia a wesele wielkimi krokami sie zbliza :P

Jesli chodzi o jedzonko,ja juz od jakiegos czasu daje mu to co my jemy,przed koncowym przyprawieniem,odkladam porcje dla niego.Zreszta nie jest wybredny,jedyne co kupowalam w sloiku to lasagne z gerbera ale ostatnio zrobilam dla niego w mini foremce.A dzisiaj moja mama przygotowala uszka na obiad i 3 dla Szymcia tez byly specjalne 🙂 Tak ze z jedzonkiem nie ma problemu

Joanna
Pamietam ze pytalas skad wywnioskowalam ze to rota,tak wiec nic takie nie jadl co moglo to spowodowac,napewno nic nowego.Hm moze sie myle nie wiem,takie "slepe" wnioski 😉

Nanusia
U nas obiadek o 14-15 zostaje a reszta tak jak u Ciebie 😉 Tylko juz modyfikowane,mleczka od 3 tyg brak,tyci tyci.Ja mysle moze to te stresy,szkola no i ech niestety spory z rodzicami-uroki mieszkania razem.
Kochana Szymcio tez jest marudka wymuszajaca wszytsko,ale ja nie dam sie zwariowac NIE i koniec 😉 a on wtedy patrzy na mnie i kiwa glowka na nie nie hehe, slodko to wyglada.Urwisek jest z niego nie maly !! Ciaga za wlosy i patrzy tylko na mine jaka temu bedzie towarzyszyc haha.

Nic lece do T,bo cos foszy sie ostatnio na mnie z tylko w ksiazkach siedze :P Buziaczki kolorowych snow i przespanych nocek dla maluszkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 😘
I chyba znów jakoś się z Wami nie zgrałam, bo coś żadnej nie widać...

Więc ja krótko. Na sankach bardzo się Uli podobało, krótko byliśmy, bo nieprzyjemny wiatr wiał, ale byliśmy 🙂
U mnie z kolei Ula nie chce słoiczkowych obiadków jeść. Deserków używam jako dodatek do kaszek.
Ze wstawania to Ula bardzo lubi na kolana stawać, trzyma się czegoś i klęczy 😜

I straszna złośnica się z niej zrobiła ostatnio (jak się złości to potrafi nagle "rzucić się" do tyłu, gdy ją trzymam na rękach). A dziś mnie rozwaliła. Kiedy zakładałam jej pieluszkę, będąc już u teściowej, to "kłóciła się" ze mną, marudziła i w ogóle. A gdy tylko zobaczyła babcię to wszelkie złości jej minęły i banan na twarzy od ucha do ucha 😜

A mnie ząb boli i na jutro umówiłam się do mojej dentystki... Ciekawe czy będę mogła znieczulenie dostać, bo ja bez tego ani rusz...

Sto lat dla Ali 😘 już za miesiąc roczek! 🤪

Życzę wszystkim Mamusiom i ich Maluszkom spokojnej nocki 😘

PS. Za oknem śnieg, w domu stoi jeszcze ubrana choinka, a mój małż kilka dni temu tulipany mi przyniósł 😜 I teraz obok choinki stoją tulipany w wazonie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ,A poszedł do pracy wiec mam chwilę ,puki Zuza (zołza)śpi,
Jestem wykończona i NIE POLECAM urodzin w domu,jakbym miała kasę to zrobiłabym w lokalu,niestety u mnie zwykle brak więc zaoszczędziałm jakieś 500 zł.ale żyję i to jest najważniejsze,więc pokolei(jeśli jeszcze pamiętam) 😉
W piatek rano o 11 przyjechała ciotka z Gdanska,A był po nocce i spał tylko 3 godz.bo trzeba bylo po nia jechać,a ja w czwartek poszłam spac po północy bo sprzatałam jeszcze dom żeby mi znowu nie wypomniala ze mam bałagan(nie wiem dlaczego ja się tym przejmuję ,ale taka juz jestem)no i wszystko posprzatałam ,a rano jeszcze A poskładał pranie z suszarki i przed wyjazdem po ciotke połozył je ładnei w sypialni na łózku bo nie wiedział jak ma być ułozone w szafkach,i wyobraźcie sobie że jak ciotka weszła do domu to nie zauważyła ze wszystko jes posprzątane na cycuś0glancuś ,tylko zapytała dlaczego mamy bajzel na łóżku w sypialni 😠 😠normalnie rozwaliła mnie totalnie,zostałam bez słowa,po południu przyjechała kuzynak A ,ale trzeba było odebrać ją w Czechach(mamy 20km),do wieczora był w domu szum,i wieczorem A poszedł znowu do pracy a ja zostałam z Zuzia i ciotkami,i wtedy się zaczęło,Zuza po kapaniu i kolacji(była wykończona) wyła w łóżeczku przez 2 godz,nie mogła zasnąc ,wytłumaczyłam ciotkom nasze metody z usypianiem i powiedziałam ze wszystko działało do ich przyjazdu,a wtedy nie wiem co sie stało,i jak wczesniej mala tylko pojękiwała ewentualnie w łózeczku to w ten piatek wyła okropnie ,ciotka powiedziała mi ze nie mam serca ,ze sie nad Zuza znecamy,ze mam ja ululac ,to sie uspokoi i ze ona wcale nie jest śpiąca,kuzynka A poparła mnie ,ale na tym skonczyło sie jej gadanie na ten temat,a ciotka swoje ,na szczescie szybko poszły spac i ja tez ,tylko ze księżniczka moja budziła sie w nocy co pół godz, z placzem okropny, a ja zeby nie obudzic ciotek ,siedziałam przy łóżeczku,efekt był taki ze w sobote byłam nieprzytomna a czekało mnie gotowanie ,na szczęscie kuzynka A,jest przeciwienstwem swojej ciotki i cały czas pomagała mi w kuchni bo niestety sama nie dałabym rady,no a ciotka siedziała na kanapie i kawusie trzeba było jej robic i kolacyjke ,poszłm spac ok północy znowu,Zuza kolejny wieczór dała koncert,w dzien nie było nic lepiej,a ciotka dalej swoje,ze ona tego nie moze słuchac itp.ja trzymałam zeby zaciśniete i powtarzałam sobie ,ze jeszcze 2 dni i jakos wytrzymam.W niedzile rano jakby tego wszystkiego było mało, obudziłam sie zalana ,dostałam okresu po 20 miesiącach nieobecności(wcale za nim nie tęskniłam) 🤢.Na 11 poszlismy do kosciola a ze o była pora spania Zuzi to jak weszliśmy do ławki to zaraz musiałam z nią wyjść,bo sie jej nie podobało,przeciez ona w domu w miejscu nie usiedzi 5 min a co dopiero w kosciele,ale w sobote na kolendzie (o zapomniałam napisac ze w sobote jeszcze kolęda była)ksiądz powiedział ze to msza dla dzieci i nie ma problemu moge z nia chodzic po kosciele,no i tak sobie chodziłysmy 5 min a potem Zuza cały czas płakała na koncu juz nie płakała tylko wyła a ksiądz cały czas miał jeszcze cos do powiedzenia,na szczescie sie skonczylo i pojechalismy do domku ,tutaj Zuza zasneła i pospala godzinke,pozniej po poludniu jeszcze jedna a wieczorem polozylismy ja do lozeczka i zasnela w 3 min .kuzynka A ,zapytała po 10 min co sie stało ,przestraszyla sie ze cos sie stało Zuzi ,bo przeciez ona nie płakała,ogólnie goscie byli zadowoleni ,my tez poszli o 19 ,po kolacji,ale ciotka nie poszła ,siedzielismy sobie i gadalismy i ok 23 ,rozmowa zeszła na tematy bardziej szczere i wtedy sie zaczęło ,ciotka stwierdzila ze skoro juz tak szczerze rozmawiamy to mi powie co myśli,bo jej kiedys powiedziałam ze ma mi mówic jak cos do mnie ma(myśałam ze jej dotychczasowe zachowanie juz o tym świadczyło)wygarnęła mi jaka ja to jestem zła ,jak ja potraktowałam w listopadzie ,ze ściszyłam jej telewizor jak usypialam Zuzie w sypialni a ona przeciez byla w salonie ,ach szkoda gadac i tak od słowa do słowa i ja tez zaczęłam jej mówić co o niej myślę,ale w pewnym momencie ugryzłam się w język ,bo widziałam przerażoną minę A,a jescze to nie był koniec tego co miałam do powiedzenia,robiło sie coraz bardziej gorąco ,wiec wstałam i powiedziałam ze koncze bo zaraz to wszystko sie źle skończy,trzeba btło widzieć przerażenia w oczach kuzynlki A ,biedna tyle złego sie nasłuchała o ciotce,wyszłam do sypialni nerwy mi puściły z tego wszystkiego i sie poryczałam ,ciotka zaraz do mnie przyszła i porozmawiałyśmy jzu same ,spokojnie ,wytłumaczyłyśmy sobie wszystko i potem ryczałyśmy obie tak do 2 w nocy,na szczęście wwszystko dobrze sie skonczyło,goście pojechali i mam juz spokój i dzięki kuzynce A ,posprzątane bo mi pomogła,i wieci jeszcze wczoraj w tej złości ciotka powiedziała mi ze nawet jej herbaty nie robie jak jest u nas ,co jest nie prawdą,i dzisiaj jak jej robiłam rano śniadanie to niby juz było wszystko ok,a mi przez myśl przeszło ze chyba jej nasypię czegoś na przeczyszczenei do tej herbaty ☺️,wiem ,wiem okropna jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wszystko nadrobiłam ale nie wiem juz co komu odpisać ,teraz bede na biezaco,
Sobolinku dzięki za info o foremkach,bylismy odwiezc ciotke i zaliczylam Ike i foremki kupione ,cena rewelacyjna ,a zadowolona mina Zuzi bezcenna ,ona naprawde strasznie je lubi
Jeśli chodzi o te zabezpieczenia to my ich juz nie potrzebujemy ,bo Zuza przestała sie interesować szafkami i szufladami,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez jest pełno śniegu ,byłam dzisiaj z Zuzią na spacerku ,i niby mam duże pompowane koła w wózku ale śnieg strasznie lepił mi się do nich i byłam zmachana jak koń po westrenie 😁
Jutro jadę po sanki i kalosze ocieplane dla mnie bo przemokły mi dziś 2 pary butów,widziałam w CCC wyglądaja jak kozaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobrze, że wszystko z siebie wylałaś a poza tym ciekawa byłam jak Ci się wszystko udało zorganizować i przeżyć. I czytam, o Twoich zmaganiach z wredną ciotką i doszłam do wniosku że następnym razem cioteczce trzeba by podać herbatkę z arszenikiem. I to dawkę dla konia z westernu 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny piszecie o jedeniu Waszych maluchów,jestem troche zmartwiona ,bo Zuzia jak juz zje kaszke (obojetne czy sama robie ,czy kupna )to ledwo zje z 50ml wody,a wy piszecie ze Wasze dzieci zjadaja ze 180,na obiad zjada tylko zupke ogórkową,za to wczoraj zjadła 3 kluski,uwielbia frytki i mandarynki,jest strasznym niejadkiem i Sobolinku piszesz o tym wieczornym jedzonku ,ja podaje ,a przynajmniej staram sie juz od miesiąc dawac Zuzi przed cyckiem wieczornym kaszka ,ale ona zje tak jak pisałam 5 łyżeczek i ma dość ,i chyba dlatego właśnie ze jest głodna budzi mi sie w nocy co 2 godziny,a mleko mi sie konczy ,i pewnie dlatego dostalam okres ,no chyba ze to chwilowy kryzys związany z ostatnim stresem
a jescze mis ie przypomniałało ze w sobote Zuzia mi nie zrobiła kupki przez cały dzien co sie jej jeszce z zyciu nie zdazylo,a w czoraj tylko 2 x ale strasznie malutko i strasznie zbite i twarde,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dlatego ja postanowiłam ocalić mieszkanie i nerwy i robię roczek w knajpce za śmieszne pieniądze.
Dzięki za wiadomość odnośnie zabezpieczeń, będę musiała coś wykombinować, bo Ania otwiera każdą szufladę, staje przy wszystkim, nawet przy wannie i tak fajnie staje na paluszkach, żeby zobaczyć co jest w środku 🙂
Gdzie kupujesz sanki? i Jakie? Ja też o tym myślę bo ponoć ta zima ma trwać 6 tygodni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
Dlatego ja postanowiłam ocalić mieszkanie i nerwy i robię roczek w knajpce za śmieszne pieniądze.
Dzięki za wiadomość odnośnie zabezpieczeń, będę musiała coś wykombinować, bo Ania otwiera każdą szufladę, staje przy wszystkim, nawet przy wannie i tak fajnie staje na paluszkach, żeby zobaczyć co jest w środku 🙂
Gdzie kupujesz sanki? i Jakie? Ja też o tym myślę bo ponoć ta zima ma trwać 6 tygodni!


sanki jade jutro zobaczyc do nas do sklepu z sankami ,mamy taki specjalny,ktos sobie otworzył,podobały mi sie takie z oparciem i rączką do pchania która ma regulowana wysokosc jak w wozkach,widzialam dzis u sasiadki ,ale nie wie ile kosztowaly bo je dostala ,jutro sie dowiem,no tez myslalakm ze zimy nie br=edzie a tu jest i ma byc dlugo ,a sanki sa na kilka lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...