Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej
My dziś miałyśmy nawet fajny dzień, obfitujący w odwiedziny babć Ani 🙂 Na moją mamę rano Anie reagowała różnie, raz płakała i cały czas przy mamusi a raz się bawiła z babcią. Śpiąca była i marudna. Natomiast moją teściową powitała po spaniu (spała dziś ponad 3 h) i na początku chciała być tylko na moich kolanach ale później babcia była już ok i przez ostatnią godzinę bawiły się same we dwie a my z T pialiśmy ze śmiechu 🙂 Powiem Wam, że babcia odżyła jak Ania dała jej się wziąć na ręce i przytulić i nawet babcię pocałowała. Do tej pory nie dawała się nawet dotknąć. Wiadomo, jak była mała bez lęku separacyjnego to dawała sobie wszystko robić, ale od jakiegoś czasu tylko ja się liczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jeśli chodzi o mówienie to Ania wdała się w tatusia. Mówi oszczędnie 🙂 a tak na poważnie to T zaczął mówić po 2 roku życia. Teściowa była ponoć zielona z zazdrości jak przychodziły do niej do poradni inne dzieci w wieku T i mówiły jej wierszyki a T nic, aż nagle przemówił i od tego czasu buzia mu się nie zamykała 🙂 Ania mówi tata, ta (zamiast tak), papa, koko, koka 🙂 ale nie łączy tego ze zwierzętami. Za to bardzo dużo rozumie jak ją o coś proszę. Dziś powiedziałam jej, że idziemy umyć ząbki to pobiegła do mojej łazienki (bo w tej myjemy ząbki) i pokazała na swoją szczoteczkę. W zabawie też wykonuje wszystkie polecenia jakie jej mówię. Także nie martwię się tym że jeszcze nie mówi, teściowa ją dziś poobserwowała w zabawie i powiedziała, że się bardzo dobrze rozwija. No i od 2 dni nie wymiotuje 😁 😁 😁 😁
Od wczoraj Ania do kaszki je mleko HIPP PIO Combiotik z preobiotykami, probiotykami i kwasami omega 3 i powiem Wam, że wcina je najchętniej ze wszystkich jakie mieliśmy do tej pory (w próbkach 🙂 czyli Bebiko i Bebilon (który miał super konsystencję w kaszce) Ten Hipp z kaszą manną i deserkiem robi się straszna breja, którą muszę nieźle rozcieńczać, ale jej to właśnie smakuje 🙂 i je do samego końca (już nie pamiętam kiedy tak ładnie jadła)

Zapomniałam jeszcze o "gdie" (gdzie) i "a co to?" A jak jej odpowiadam co aktualnie trzyma w rączce to później zadowolona odpowiada "ta" 🙂 Aaa i jak mówię, żeby dała mi buziaczka to przybiega, przytula się i daje mi buzi 🙂 Jakie to słodkie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiul(k)a 🙂 (taki żarcik 😉 ) ja dziś zaserwowałam teściowej właśnie marynowane piersi z kurczaka z surówkami i sałatkami a na deser praliny 🙂 Smakowały jej i od razu chciała przepis 🙂 Jedna sugestia do moreli, ja je kroję w kosteczkę ale jeszcze dobrze je drobniej poszatkować, to wtedy będą się lepiej lepiły w kulki i ja już nie obtaczam w kakao, bo wtedy to strasznie gorzkie jest i bee (mimo, że T lubi czekoladę najbardziej gorzką jak się da to to kakao zaburza cały smak) Ale najlepiej sama spróbuj na początek kilka obtoczyć i skosztuj. Ja tak właśnie zrobiłam.
hmm co do sobotniej pogody to bardziej nastaw się na grilla w piekarniku bo ma być 12 stopni niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwo to spokojnej podróży,
Dzień dobry kochane mamuśki,sporo naskrobałyscie ,ale to dobrze bo jest co czytac ,mi wczoraj komp odmówił posłuszenstwa i w zwiazku z tym poszłam spac o 21 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula,nie mialam pojecia ze licznik moze sie nie przestawic po zmianie czasu 😲ja tez mam wlasnie taki jak Ty ,musze dzisiaj sprawdzic miedzy 13-15 ktory chodzi,ja mam na dworze ale moge do niego zajzec w kazdej chwili bo sama robie odczyty,
Moja Zuza duzo mowi ale wiekszosc po swojemu i tutaj zaczyna sie problem bo ona nam cos mowi ,my nie mamy pojecia co chce a ona w ryk,i wtedy mowie jej zeby pokazala bo nie mam pojecia o co jej chodzi ,a z wyraznych slow to mama ,tata,daj,nie,am,koko,auaucicia,baba,siedź,chodź,ato-auto,myju-myju jak sie myje,no i mniej wyrazne a dla nas zrozumiale to deti-dzieci ,beba-berta,mama -michal ,ale w innym tonie niz mama,tati-kwiatki,pepo-pępek i cycy-pokazuje swoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mi przypomniala wlasnie apa-jak mam ja wziac na rece albo wstac no i papa , heloi od kilku dni mowi akuku
Wydalam tyle kasy na kapelusz a ta moja małpeczka nie chce go miec na glowie wszystkiego juz probowałam ale zaraz go zrzuca 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku ja po poludniu nie mam problemu z zasypianiem zuzi jak zje obiad w poludnie to zasypia czesto przy nim,a i wrocilismy do zwyczajow sprzed wyjazdu ,czyli wstajemy o 6 😞chyba tylko nad morzem jej sie dobrze spalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julik ,pełnia to chyba już była w zeszłym tygodniu ,bo jak byłam w Gdańsku to przez 2 noce nie spalismy przez sąsiadke -wariatke,mieszka 2 pietra nad ciotka a spac sie nie dało,kobieta ma 75 lat i strasznie sie dsaje we znaki sasiadom ,ci co mieszkaja pod nia chca sprzedac mieszkanie nawet bo spac nie moga ,kobita albo puszcza na cała pare MTV po 22,albo wali bezprzerwy czyms o podłoge,ostatnio miałam wrazenie ze to jakas duża zelazna kula,i podobno nie ma na nia sposobu,policja daje tylko mandaty,mozna niby pozbyc sie uciazliwego lokatora ale to nie dotyczy wspólnot mieszkaniowych,mowie Wam masakra,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😘

Sobolinku, dzięki za rady odnośnie pralinek 😘 🙂 A pialiście ze śmiechu z powodu babci czy Ani? 😉 😜 Ania naprawdę dość intensywnie przechodzi lęk separacyjny, bo odnosi się nawet do osób, które często widuje, a chyba nie zdarzyło się tak, że zniknęłaś jej nagle ukradkiem w ich obecności... Ale tak jak napisałaś po jakimś czasie jej mija, może ten czas będzie ulegał skróceniu i niedługo nie będzie tego problemu 🙂

Kasiu, tak podejrzewałam, że Zuzia najbardziej gadatliwa z maluszków 😆 A to już chyba wyższa szkoła jazdy odróżnić "mama-Michał" od "mama-mama"? 😁
Co do licznika to dziś spróbuję się czegoś dowiedzieć ale nie wiem czy mi się uda, bo pewnie numer licznika będą chcieli czy coś takiego, a na tej skrzynce nic nie widać było... 🤨
Ula dziś była w miarę łaskawa i obudziła się po 6, a do tego zajmowała się sobą w łóżeczku przez dłuższy czas zanim zaczęła domagać się wyjęcia. I padła na drzemkę przed 9 już...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Joanna, trzymam kciuki, żeby leki Blanusi pomogły. Kurcze, my mamy leki na alergię i są super. Pobiliśmy rekord chodzenia do żłobka przed urlopem. Michaś chodził 3 tygodnie.


Super, 3 tygodnie to bardzo długo! Bardzo fajnie!
Dzisiejsza nocka była ciężka, Blanka budziła się ciągle z płaczem, troche kaszle i katar już jest spory 😞 rano pojechałam do pateki po kojelne leki na infekcje, powinny pomóc a jutro Blanka musi isć do złobka, ale potem 4 dni wolne bedzie miała... Jeśli te leki nie pomogą to wtedy spróbuje tych na alergie, bo tez ma zapisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):

Wydalam tyle kasy na kapelusz a ta moja małpeczka nie chce go miec na glowie wszystkiego juz probowałam ale zaraz go zrzuca 😞

A kupiłaś na wiązanie czy zwykły, bo ja właśnie w Smyku nie widziałam żadnego na wiązanie i poszłam do H&M a tam do wyboru do koloru. Anka musi mieć na wiązanie bo inaczej właśnie ściąga sobie z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My po spacerku i wizytach na 2 placach zabaw 🙂 Anka się wyszalała, wybawiła w piasku, zjadła ładnie obiad z 2 dań + cyc i "próbuje" zasnąć hehe. A póki co leży z nogami w górze i sobie gada, i gada, i gada 😁 😁 😁 😁 Właśnie zapomniałam napisać, że Ania bardzo dużo gada ale po swojemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julik napisał(a):
wow co za kobita, albo samotna i urozmaica sobie cza 🙃s albo świruska, no ja dziękuję za taką sąsiadkę


ona ma "zielone papiery"jest emerytowana nauczycielka a zeby nie byc samotna to znalazla sobie kompana od wodki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wykonczona Zuza nie spala w nocy od 00-3 o 3 juz nie moglam i wzielam ja do swojego lozka,zasnela wtedy w 3 min i spala do 7,czyli cyba nic ja nie bolalo tylko poprostu chciala spac ze mna 😞i to chyba jest efekt wyjazdu nad morze ,bo tam spala z nami w pokoju,i do tego nie chce sama zasypiac wieczorem ,a było juz tak pieknie i znowu wszystko zaprzepaszczona 🤨jestem zla sama na siebie ,pies mi sie rozchorowal przez ten wyjazd,Zuza sie rozregulowala,i do tego pogoda tez była do d..y,juz wiem ze na wakacje napewno tam nie pojedziemy
a wogóle to miłego dnia bo chyba zapowiada sie piekny
Sobolinku ten kapelusik nie jest na wiazanie ,ale mamy i taki i tez go ciagnie a jak sie nie da to sie drze,wogóle ostatnio jak cos chce a tego nie dostaje to reaguje strasznym ,przerazliwym piskiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malamyszka napisał(a):
Hej Dziewczynki. Ja tylko wpadłam przed pracą zobaczyć co u Was. Popołudniu jadę do moich chłopaków do Zwardonia na weekend !!!!!!! 🤪 🤪 🤪

Pozdrawiam Mamuśki i ściskam dzieciaczki.


Małamyszko ,fajnie ze juz dzisiaj bedziesz miała swoich chłopaków przy sobie ,miłego dnia w pracy zyczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam wczoraj Zuzi blok i kredki,zabawy jest co niemiara ,ale...musze ja pilnowac bo chce bazgrac po wszystkim 😉
no i wczoraj na dworze poscilam ja bez pampersa ale jak sie zesikala i lecialo jej po nogach to był ryk niesamowity wiec postawilam nocnik na srodku ogrodu zeby go widziala ale ona przyniosla mi pampersa i kazala sobiw zalozyc ,oj bedzie ciezko z oduczaniem 😲wogole jak chodzi w pampersie a nie ma zalozonego body tylko zwykla koszulke to jak do niego nasika to jej zwisa az do kolan i przeszkadza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...