Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziękuję Oktawia. Chyba muszę się umówić do pediatry, żeby pobrała wymaz.
Na pewno nic nie mogło zafarbować jej jezyczka, próbowałam ręczniczkiem zwilżonym to usunąć, ale nie schodzi, chociaż ręczniczek tak jakby troszkę się zabarwił, no ale nie wiem czy to nie przez resztki jedzenia, bo jadła obiadek wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
GERda żałuję ale nie mogę odtworzyć tego w komórce. Może uda mi się znaleźć chwilę to komputer odpalę.Powiem szczerze że troszkę zaskoczona jestem,bo piszesz że on tak ze zrozumieniem? Niedawno Monika się cieszyła że Julka takie dzwięki na mamę wydaje oczywiście przez przypadek, no i w sumie okazało się że kilka innych dzieciaczków też.
Samantka nie mam pojęcia co to może być. Moja mała wszystko do buzi bierze i choć staram się przepłukiwać jej wrzątkiem te zabawki to nie wszystko się da. Pytałam się pediatry ostatnio na wizycie czy jest coś co mogłoby uchronić ją przed pleśniawkami,ale powiedziała że nie,że i tak je w końcu dostanie wtedy trzeba będzie smarować maścią. Dziecka chronić też nie należy przed zarazkami i bakteriami bo układ imunologiczny musi się wzmacniać.
JA to w ogóle boję się że pleśniawek nie zauważę,Agatka od samego początku ma dziwne podniebienie takie białe miejscami, ale lakarka powiedziała że ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczka a propo tej książki i gotowania. To baebczka ma świetny pomysł, gotuję się papkę i wsadza do pojemniczków do lodu i później do woreczków. I można później łatwo mieszać i np. jednego dnia 2 kostki cukinii i dwie kosteczki ziemniaczków, drugiego dnia np. kosteczka marchewki, kosteczka groszku i kosteczka ziemniaczka. Takie cuda można robić 😁. Każdego dnia co innego do jedzonka 🙂 Oktawia o Tobie też będę pamiętała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla, pomysł na prawdę rewelacyjny!!!! A możesz napisać co można podawać dziecku od 4-5 miesiaca??? Jakie warzywka? Bo w Belgii to te słoiczki od 4 ubogie:/ Dopiero się zaczyna wybór tych od 6 miesiąca.. I chcialabym jakoś małej dietę urozmaicic... I jak gotować tą cukinie na przykład???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my juz wrocilismy 🙂Fajnie bylo sie dotlenic i przy okazji prawdziwkow do jajecznicy nazbierac 😁 😁 Ale byla pyszna 🙂Gerda ale slodko Patryczek nawija 🙂Julka czasem tez mama powie,ale ona to tak nieswiadomie 😉 😉Samantko ciesze sie,ze wieczor sie udal.Ja znikam prasowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, myślę, że po takiej popijawie to na podłodze będziemy spały 😜 😜 😜
Samanta, Marta super, że wypady się udały ;-)
Patryczek gadułka ;-)
Pochwalę Pawlisia, dziś nurkował i nic nie płakał ;-) Jak polewaliśmy go wodą po oczach to otwierał je i zaczynał się śmiać a głos,a po nurkowaniu tylko sobie kichą i zadowolony był ;-)
Oktawia, zaraz obejrzę galerię.
Dorota mam nadzieję, że w tym żłobku będzie tak jak mówisz, jeszcze ie gadałam z babką w sierpniu mam przyjść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
Ja dziś byłam z mamą w Olsztynie (100 km od mojego miasta) na zakupach. Nakupiłam mnóstwo ubrań, buty i trochę kosmetyków. Jestem bardzo zmęczona ale zadowolona. Tatuś zajmował się Grzesiem.
Gerda Patryczek jest świetny. Naprawdę to jego "mama" robi wrażenie. Tak wyraźnie to wymawia. Grzesio tak bardziej mruczy mmmmammmmma...
Szarla ja też mam tę książkę Giny Ford o wprowadzaniu jedzonka i nawet próbowałam ten ryż małemu zmiksowany z mlekiem podać ale od razu wypluł i nie było mowy, że coś zje. A Twoja maleńka je ten ryż?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj mail masz na fb.
Moje kochanie to jak dziecko wojny wyglada. Kolo oka szrama, kolo buzi podrapane, matka go paznokciem drapnela lekko, a na koniec prawie z lozka zlecial, bo tak mu sie zebralo na obroty... Ehhh moje zywe srebro... Oj bedzie pieknie jak raczkowac zacznie... A do buzi tez wszystko bierze, lacznie z naszymi nosami 🙂)))
W ogole dzis mlody wykapal sie z mana w wannie i lowil kraby 😉 troche widy nu do buzi wpadlo, ale nie plakal.
Dziewczyny, ale mam zajebiscie gladka skore po kapieli w oilatum!!! :O normalnie jak Antonio!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haliszczanka ja z ryżem się nie bawiłam, bo książkę kupiłam już po wprowadzeniu słoiczków. Korzystał z przepisów i z tych przypadków tam opisanych i jestem bardzo zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Misia książka jest skierowana zarówno do matek karmiących piersią jak tych co karmią mm. Tłumaczy wiele zależności pomiędzy jedzeniem a snem dziecka, wyjaśnia różne problemy wynikające z wprowadzania pokarmów stałych i zawiera też dużo przepisów i wskazówek, co, kiedy i w jakiej kolejności podawać. Ogólnie bardzo fajna książka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szara ja właśnie dzięki tej książce zaczęłam podawać małemu owocki rano, zamiast po południu i dzięki temu mały zaczął jeść więcej po kąpieli i mogłam zrezygnować z karmienia przez sen o 23 i teraz karmię go o 19 a potem już o 7 rano 🙂 Także z tym jedzeniem i spaniem wszystko się zazębia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...