Skocz do zawartości

Marcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka_m

    1158

  • niunia26_m

    1010

  • Misia_m

    855

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A ja kupuję standardowe krzesełko z ikei. Dziecko i tak długo nie je z takiego krzesełka. O takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00069725. Znajoma miała i mi poleciła. A co do pieluch to też wyrzucam do normalnego śmietnika. My wywalamy śmieci codziennie, albo co drugi dzień i nic, a nic nie śmierdzi. Wolę tak, niż żeby to w jakimś śmietniku miesiąc leżało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szarla link nie działa... A w belgii ze śmieciami jest troszkę inaczej niż w pl... Bo w pl, albo sa śmietniki na osiedlach i wywalasz kiedy chcesz, albo masz kubeł na dworze... a tutaj jest tak, że są specjalne białe worki, z napisem miasto Bruksela... innych nie zabierają, szkło się wynosi do kubłów, papier do żółtych worków, a kartony po mlekach, butelki plastikowe do żółtych... i te białe worki mamy 60 L, a w pl czarne worki mielismy 30 l wiec tez codziennie albo co drugi dzien sie wywalalo 🙂 u nas male sie nie oplacaja, bo by sie przed drzwiami ze 3-4 wory nazbieralo :/... i się wystawia w środy po 18h00 i w niedziele po 18h00... no i tak u nas ten głupi system wygląda... i jesli w bialym worku znajda szklo i np jakas kartke z imieniem i nazwiskiem do domu przychodzi mandat!!! wiec lepiej segregowac smieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie!
Samantka fajna ta huśtawka,my mamy pożyczoną więc nie będziemy kupować z tym że niestety ona jest dla dziecka które już siedzi.Dlatego kupiliśmy leżaczek bujaczek i agatka po 3min płacze w niebogłosy w ogóle pozycji półsiedzącej nie lubi, więc szybkiego siadania nie przewiduje.
Co do kosza na pieluchy to my mamy też fajny nie trzeba żadnych wkładów tylko zwykłe worki.Nic nie śmierdzi i wygodne to jest ale wynosimy co kilka dni bo tych pieluch dziennie idzie,pomimo że kupy nie ma.
CO do tego stoliczka Chicco Polly magic to jest zarąbisty,ale strasznie drogi.(ok.550zł) Moi znajomi kupili fajny dla synka rok temu pamiętam jak go prezentowali nam i kosztował niecałe 200zł, więc chyba odpuszczę choć podoba mi się że jest funkcja leżenia,ale jak Agatce znowu by się nie widziało to by była masakra.
Poza tym to nockę miałam pierwszy raz od 2miesięcy tak fatalną, mała zasnęła po 1,5husypiania po 22:00 o 00:55 krzyk wielki i płacz, nakarmiłam ją odłożyłam i po 1h to samo i tak do rana co 1,5h pobótka wyraźnie ją coś męczyło.Chyba kupa,albo dziąsła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka napisał(a):
Ale się fajnie krzywiła na poczatku 🙂 A jaka grzeczna.. moja jak je, to się niecierpliwi żeby nastepna lyzeczke dostac i pcha rece do buzi, a wtedy wszystko jest w jedzeniu :P:P
A chodzilo mi o link z ikei ze nie dziala...


http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00069725

Bo ja kropkę na końcu postawiłam 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka napisał(a):
Szarla link nie działa... A w belgii ze śmieciami jest troszkę inaczej niż w pl... Bo w pl, albo sa śmietniki na osiedlach i wywalasz kiedy chcesz, albo masz kubeł na dworze... a tutaj jest tak, że są specjalne białe worki, z napisem miasto Bruksela... innych nie zabierają, szkło się wynosi do kubłów, papier do żółtych worków, a kartony po mlekach, butelki plastikowe do żółtych... i te białe worki mamy 60 L, a w pl czarne worki mielismy 30 l wiec tez codziennie albo co drugi dzien sie wywalalo 🙂 u nas male sie nie oplacaja, bo by sie przed drzwiami ze 3-4 wory nazbieralo :/... i się wystawia w środy po 18h00 i w niedziele po 18h00... no i tak u nas ten głupi system wygląda... i jesli w bialym worku znajda szklo i np jakas kartke z imieniem i nazwiskiem do domu przychodzi mandat!!! wiec lepiej segregowac smieci 🙂


I taki system bardzo mi się podoba 🙂. Wiem, że w Niemczech można sobie od podatku odliczyć segregowanie śmieci. A u nas w Polsce ani mandatów, ani korzyści, więc za szybko segregować śmieci nie będziemy, a szkoda, bo dużo z tego korzyści. W Polsce jedynie są śmietniki wystawione do segregacji, a i tak jak zabierają śmieci to wszystko do jednego wrzucają. I gdzie tu logika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka napisał(a):
Szarla mam takie krzesełko w piewnicy, bo dostałam od mamy koleżanki 🙂 Też mam zamiar go używać ale dokupie poduszeczkę http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90143392 i to coś http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40076093 :P:P


Tackę też mamy w planach, ale tej podusi to nie widziałam 🙂. Dzięki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem dlaczego poduszki nie widziałam. Bo w Gdańsku jest niedostępna. Będę musiała w Poznaniu kupić, w sumie i tak będziemy jechać jakoś na przełomie września i października 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka napisał(a):
Mój A. się zgodził, żeby kupić te krzesełko chicco polly magic!! tylko za jakiś czas 🙂 🙂 Ale fajnie 🙂 Dobrze, że mu tez się spodobało... przekonało go to, że jest dla starszych dzieci też 🙂 Na długo starczy 🙂


Cieszę się razem z Tobą 🙂. U mnie jest tak, że jak ja coś wynajduję to mój się pyta "Potrzebujemy?". Ja mówię, że tak, a on odpowiada "To kup". Hehe, więc mogę kupować co chcę 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka napisał(a):
Ja sie muszę pytać, bo to w końcu za A. pieniądze kupujemy... ja na razie nie pracuję... ale jak mam swoje pieniądze to się nie pytam, tylko kupuję 🙂


Hehe, super podejście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasienka napisał(a):
mam pytanko co najpierw podałyście swoim dzieciaczkom jabłko czy marchewkę? bo mam zamiar niedługo mojemu dać ale nie mam pojęcia co... i czy np. jabłko to trzeba go ugotować czy takie surowe? sorry ze pytam ale serio nie wiem!


Ja dzisiaj jako pierwsze dałam jabłuszko ze słoiczka bobo fruit. Także nie bawiłam się w gotowanie 🙂. A kolejny słoiczek mam marchewkę z jabłuszkiem. No i witam Cie kasienka, bo nie miałam okazji się przywitać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dalam dzis soczek gruszkowy! I malej bardzo smakowal! Oczywiscie rozcienczony z woda a we wtorek na 4 miesięcznice dam małej przecier z jabluszka! Juz sie nie moge doczekac!
U Nas dzisiaj beznadziejna pogoda! Caly dzien pada kapusniaczek i nawet nie ma jak wyjsc!! A mala w domu juz hopla dostaje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my zaraz jedziemy na zakupy i do restauracji, zamówić salę na chrzciny... Mieliśmy robić w domu, ale wczoraj A. był z szefem w grecko-polskiej restauracji i tam możemy zrobić chrzciny za 25euro od osoby... 2 ciepłe dania i jakies tam przystawki, kawa, herbata... może to i lepiej, nie będę musiała nic w domu robić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EdytaS napisał(a):
A ja dalam dzis soczek gruszkowy! I malej bardzo smakowal! Oczywiscie rozcienczony z woda a we wtorek na 4 miesięcznice dam małej przecier z jabluszka! Juz sie nie moge doczekac!
U Nas dzisiaj beznadziejna pogoda! Caly dzien pada kapusniaczek i nawet nie ma jak wyjsc!! A mala w domu juz hopla dostaje!


Też miałam dać we wtorek, ale dzisiaj jak jedliśmy obiad to tak na nas patrzyła, takim wzrokiem jakby sama chciała coś przekąsić. No i daliśmy jej jabłuszko 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...