Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
kasiar12 napisał(a):
Moja Zuzia tez kicha codziennie, my jej czyscimy woda fizjologiczna codziennie i wybieramy koziurki. 🙂


czym wybierasz te koziurki bo ja kupiłam taki aspirator babyono - do d...y
Może i do gilków to on dobry ale do koziurków to nie i właśnie nie wiem co kupić bo mała czasen ciężko oddycha i mi jej szkoda, że się męczy.
Napisz też o tej soli fizjologicznej - czy to się wlewa tak poprostu do noska ? Czy to bezpieczne ?
Doradźcie coś


Ja wlewam kropelke do noska, a pozniej patyczkiem do uszu (tym dla dzieci) wyciagam watke w taki rulonik dluzszy, kropie woda fizjologiczna i wkladam do noska i takim ruchem spiralnym wyciagam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej mamusie! 🙂
Dawno mnie ie było, ale mój mały jest dość absorbujący w ostatnim czasie.. jakiś marudny.
U nas zaczęły się delikatne kolki... 😞 ja dodaję do mleczka taką zawiesinę, która ma zapobiegać... ściągam swoje mleczko na wieczór i dodaje ten lek... i wydaje mi się, że są lżejsze... bo tydzień temu w piątek... masakra, płakałam razem z moim synkiem, bo nie wiedziałam jak mam mu pomóc, masaże i ciepła tetra na brzuszek nie pomagały... Mam też Espumisan, ale tam pisze, że można stosować jak maleństwo skończy miesiąc.

Mamuśka co do skórki u mojego synka też się łuszczyła, cały czas smaruję go oliwką, Teraz na buzi zaczyna mu się łuszczyć. Trzeba przeczekać.

Co do kozek w nosku... u nas też często są, próbujemy je wyciągać gruszką, nawet idzie. I codziennie na wieczór przed spaniem zapuszczamy sól fizjologiczną do noska, dla oczyszczenia i lepszego oddychania. jest to sól w sprayu specjalna dla dzieci, można ją stosować już od pierwszych dni, 1 psik do każdej dziurki. Jeśli chodzi o kichanie to codziennie i to nawet 3 razy za jednym razem.. 🙃

Jeśli chodzi o odbijanie, mojemu synkowi się odbija i to nawet kilka razy. Zawsze trzymam go w pionie i oklepuję plecki albo masuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris ja mam aspirator Fridy i jestem zadowolona. Moja kuzynka ma Sopelek i też jest b.zadowolona- generalnie to to samo, tylko sopelek jest polski,a frida szwedzka. Początkowo też używalam soli fizjologicznej w ampułkach, ale u nas się to nie sprawdzało- ciężko było cokolwiek wyciągnąć.Dostaliśmy od kuzynki wodę morską Sterimar-rewelacja! Wychodzi wszystko! Mam też wodę Marimer,ale nie polecam, bo strumień jest tak mocny, że nawet mnie jest nieprzyjemnie jak sobie zapodam.
Co do SabSimplex to też dostałam od kuzynki (nie ma to jak porządna wyprawka od młodej mamy-przynajmniej wie, co jest potrzebne), ale widziałam na allegro.
Co do kichania, to u nas też często dość. Mnie położna mówiła, że w ten sposób bobas sobie czyści przewody 🙂
Agata ja mam obydwa,ale używam Sudocremu i jak na razie Małemu nic nie jest. Ale różnie mówią- bo niby powinno się go używać dopiero jak się coś zacznie dziać, a nie "na zapas". Bepanthen ma lepszą konsystencję na pewno, bo Sudocrem jest dość "twardy". choć przy tych upałach to i tak jest lżejszy niż zazwyczaj..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
hej mamusie! 🙂
Dawno mnie ie było, ale mój mały jest dość absorbujący w ostatnim czasie.. jakiś marudny.
U nas zaczęły się delikatne kolki... 😞 ja dodaję do mleczka taką zawiesinę, która ma zapobiegać... ściągam swoje mleczko na wieczór i dodaje ten lek... i wydaje mi się, że są lżejsze... bo tydzień temu w piątek... masakra, płakałam razem z moim synkiem, bo nie wiedziałam jak mam mu pomóc, masaże i ciepła tetra na brzuszek nie pomagały... Mam też Espumisan, ale tam pisze, że można stosować jak maleństwo skończy miesiąc.

Mamuśka co do skórki u mojego synka też się łuszczyła, cały czas smaruję go oliwką, Teraz na buzi zaczyna mu się łuszczyć. Trzeba przeczekać.

Co do kozek w nosku... u nas też często są, próbujemy je wyciągać gruszką, nawet idzie. I codziennie na wieczór przed spaniem zapuszczamy sól fizjologiczną do noska, dla oczyszczenia i lepszego oddychania. jest to sól w sprayu specjalna dla dzieci, można ją stosować już od pierwszych dni, 1 psik do każdej dziurki. Jeśli chodzi o kichanie to codziennie i to nawet 3 razy za jednym razem.. 🙃

Jeśli chodzi o odbijanie, mojemu synkowi się odbija i to nawet kilka razy. Zawsze trzymam go w pionie i oklepuję plecki albo masuję 🙂


a jak zawiesina? i czy pomaga?
bo moja mała od tej żółtaczki ma osłabioną wątrobę i podobno z tego powodu ma te problemy brzuszkowe.. i szukam czegoś żeby jej ulżyć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malgorzata ja to samo referat caly napisalam chcialam wstawic zdjecie i dupa wszystko poszlo...

Na kolki mi polecono Bobotic narazie maly kolek nie ma a ja nie rezygnuje z jedzenia pysznosci po kotletach smazonych na oleju nic ani mi ani malemu nie bylo jem wszystko z umiarem ale tez patrze czy malemu nie zaszkodzi i czasem np z kapustki rezygnuje az zal bo u mnie teraz kapusta to marnuje sie na oklady na moja mleczarnie

Odparzenia ja stosuje tormentiol w szpitalu mi powiedzieli bo dostal odparzenia na posladkach dosyc mocno przesadzilam z sokiem grejfrutowym i maly robil kupke z woda+ husteczki pachnace podraznily jego deliktane posladeczki nio i teraz w domu nie uzywam husteczek nawilzajacych jak narazie tylko przemywam pielucha mokra i smaruje tym tormentiolem po tygodniu zeszlo bez problemow mi polozna mowila ze sudokrem teraz to juz sie zepsul ze nie kazdemu dziecko sluzy a bepanthen to ja smaruje piersi

kwilenie podczas snu to normalne dziecku sie faktycznie cos sni nieciekawego i ja tylko przyjde poglaszcze go po glowce i maly spi jak aniolek i sie jeszcze zasmieje z mamy 🙂

Problem z potowkami juz tez mialam bo go przegrzalam i teraz ubieram go tylko w body i skarpetki a na dwor jak ide to czapeczka i przykrywam nozki kocykiem w domu ani w szpitalu czapeczki nie uzywalam na potowki jest dobrze malego wykompac w krochmalu tak kiedys robili w nocy tez go przykrywam kocykiem ale tylko nozki i tak jak sie budzi to ma je odkryte bo to krolewicz i lubi spac na boku i nozka na nozke i na lampe jakby mogl

Aaa jesli chodzi o czyszczenie noska polozna poradzila platek kosmetyczny + sol fizjologiczna polowe platka namoczyc zrobic dosc cienkiego skreta i wszystko ladnie wyczyszcze

Odbijanie malemu sie czasem nie odbije ale za 10 min biore go spowrotem i wtedy mu sie odbije bo tak to sie biedactwo meczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata, ja uzywam bepanthenu do smarowania pupki. jestem zadowolona.
Nie martw sie ze maluszek jest niespokojny w nocy. Przed chwilka wyszla ode mnie Pani z biura konsultacji (tutaj zabiera sie co miesiac maluszka do takiego biura, gdzie go mierza, waza, sprawdzaja czy jest dobrze pielegnowany, szczepia itp). Pytalam ta Pania wlasnie czy to normalne ze Adrian wierci sie w nocy, jest niespokojny i wydaje odglosy (glownie steka). Ona mi powiedziala ze to jest normalne i zeby nie wstawac do niego za kazdym razem, tylko dopiero jak porzadnie zacznie wyc. Powiedziala mi tez ze jesli karmie piersia i maly spi w tym samym pokoju co ja, to czuje ze jestem blisko i ze to tez wywoluje takie reakcje. Z tym ostatnim to wydaje mi sie ze przesadzila, no ale niech jej bedzie.

Ja jeszcze nie czyscilam niczym jego noska, nic tam w nim nie widze. Poza tym mysle ze jest przeziebiony, bo procz kichania, troche charczy. W nosku ma mokro, ale ogolnie pusto.

PS. Zasikal mi sie juz 3 razy pod rzad. Ta Pani powiedziala jednak ze wieksze pieluchy niepotrzebne, tylko zebym sprawdzala po bokach, bo jak jego faldka bedzie akurat na falbance, to moze wyleciec bokiem i zeby najperw wyprostowac w tym miejscu jego skore. Zobaczymy czy podziala. Ja juz nie mam ciuszkow, wszystko zasikal lobuz jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mało tu zaglądam bo mój mały marudny ostatnio jest bo nie może zrobic kupki dziś twardą zrobil i ma czerwoną pupę ja mu ją smaruje maścią specjalnie zrobioną dla niego pediatra mi ją zalecil i wypisał receptę.a tak jak nie ma chorej pupci to smaruje bepantenem i jestem zadowolona z niego.
Mam pytanie jak wyglądają pleśniawki w jamie ustnej pytam tak na zapas/????
Mojemu małemu też wyskoczyły tylko na buzce czerwone krostki wyglądają jak trądzik mam nadzieję że mu zginą 😮
Co do łuszczenia skóry to jemu już przechodzi smaruję te okolice oliwką i pomaga prawie już się nie łuszczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a Ja czuję, że coraz bardziej się docieram z Małą.
Czuję, że np. chce jej się pić, co z tego że karmię piersią bo moje dziecko i tak w taką pogodę po prostu jest spragnione.. Połączyłam to z herbatką Humany "na brzuszek" - kompozycja ziół np. koperek etc. i pije tak w ciągu dnia 40-50ml więc mizernie ale pije 🙂
nawet ostatnio znajduje sposób na to żeby ją podejść i uśpić 🙂 tylko w godzinach czuwania moge robić wszystko a ona i tak nie zaśnie..
lubi wtedy żeby być koło niej, może nawet leżeć koło nas na kanapie ale aby nie zostawała sama 🙂 taka cwaniarka malutka
zamówiłam jej huśtaweczkę z muzyczką i światełkami nad główką, będę ją brała np do kuchni ze sobą i np jadła a ona będzie się bujała albo po prostu sobie leżała 🙂

Dziś jesteśmy same w domku i nawet udało mi się umyć włosy hehehe do tej pory tylko jak mąż się nią zajmował albo jak porządnie usnęła mogłam np zjeść albo wskoczyć pod prysznic, robiłam wszystko na raty i tak ok 17-18 byłam po śniadaniu, prysznicu i przebrana 😉

teraz powoli się docieramy i zaczynam funkcjonować w miarę normalniej

co do kolek i problemów z "duszeniem kupki" i napinaniem się aż do ulewania to stosuję Wspominany wcześniej BOBOTIC i jestem zadowolona
napina się już tylko 2 razy dziennie (nie 20 jak wcześniej..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka milo slyszec ze sie juz do siebie w wiekszosci przyzwyczailyscie.
Ja rowniez robie wszystko na raty i boje sie isc pod prysznic i zostawic malego samego. Zawsze czekam az tata wroci z pracy.
Przez caly dzien tylko daje malemu jesc, przebieram go i w momencie jak zasnie to na szybkiego robie prosty obiad, pranie, sprzatanie itp.
Dzis ta pani z biura konsultacji powiedziala ze mam o siebie zadbac a nie ciagle na malego patrzec i przez to pozno i byle co jesc i w ogole chodzic w dresie byle jak. No ale latwo sie mowi. My chyba jeszcze troche czasu potrzebujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pawełek zaliczył dzisiaj swój pierwszy spacer-co prawda tylko 30minut, ale zbierało się na deszcz... W każdym razie spał nieprzerwanie prawie 4,5h przed spacerem i jeszcze po... Ja-odpukać-nie mam problemu z czasem. Tzn. jest go mniej, ale jak Mały budzi się zawsze o 7 i dostanie jeść to potem jakieś 2-3h mam dla siebie- na prysznic, śniadanie itp. Jeszcze mężowi zrobię coś do pracy. Spinam się tylko ok.17, bo Marcin wraca z pracy i chcę mu przygotować obiad, a Pawełek nie zawsze to rozumie i domaga się mamy. Ale staram się tak wycyrklować, żeby wtedy spał albo przynajmniej był przebrany, pojedzony i wyprzytulany, żeby dał chwilę oddechu 🙂
U nas teraz taka burza, że Mały az nie chce spać w ogóle. Co huknie to widzę, jak się wzdryga i tak mi go żal, bo pewnie biedaczek nie wie co się dzieje i się denerwuje niepotrzebnie.
Marlena te kropelki u mnie Kuzynka powiedziała, że używa się 15 kropel przed jedzeniem. Ale nie dopytałam ile razy dziennie... ale coś znalazłam na necie, że to zalezy, czy są z Czech czy z Niemiec,bo różnią się też gęstością..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wasze maluszki zmierzle a moj jak o 11:30 zasnol tak spi z godzinna przerwa na jedzenie i przebranie jeszcze go musialam dobudzic bo polozna mowila by budzic dzieci po 3h spania

Ja od poniedzialku zostaje sama z malym bo mama wraca do pracy wtedy zacznie sie sajgon bo rano zawsze bralam malego i szlam z nim do mamy a ja szlam do lazienki zjadlam sniadanie a mama sie nim zajela choc zwykle jej usypial teraz bede musiala dac sobie rade nio i w poniedzialek 1 wizyta u lekarza masakra sama mam stracha mimo ze to nie mnie beda badac ale zal mi malego bo on tego nie lubi widzialam w szpitalu jak mu sie nie podobalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój M. jak dziś wrócił z pracy to się szczerze zdziwił, jego mina: bezcenna!
włoski umyte i wysuszone na prosto, zamiast dresika spodeneczki, bluzeczka z dekoldzikiem, kolczyki, pyszny obiadek...
Dostałam na wejściu soczystego buziaka i tekst że wyglądam pięknie 😉
chyba mamy lepszy dzień po prostu..

dziewczynki czy któraś z was próbowała napić się kawki?....
czy trzeba czekać pół roku na rzadszego cyca i dodatkowe posiłki żeby się napić w "międzyczasie" ?

już szukam linka z huśtawką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hj dziewczyny,

poczytałam sobie wpisy --- uf trochę tego jest !

- co do odparzenia - mąka ziemniaczana jest najlepsza, ja stosuje od urodzenia i jest oki,

- jesli chodzi o kolki (narazie nie ma) ale lekarz stwierdził probkem z gazami 🙂 i dał nam Espumisan już w 2 tygodzniu , podajemu mu po 5 kropelek co 6/7 godzin 🙂

- mam tylko pytanie co do diety 😞 jest tyle różnych opini 😞 jak wy sie odrzywiacie ??


buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂
Czerwcowka ten płyn na kolki zapobiegawczy o ktorym wczesniej pisałam - firma Dentinox nazywają się Colic Drops (jestem w Irlandii więc tu je kupiłam) dodaje według przepisu do butelki z mleczkiem 🙂
Fajnie Ci, że już się w miarę dotarłaś z małą... my jeszcze do tego etapu nie dotrzeliśmy. Tak samo jak Marlena zawsze czekam na męża jak wróci żeby wziąć prysznic, głowę umyć, a czasami zrelaksować się w wannie... Mój synek często jest marudny i mimo że jest pojedzony, przebrany nie poleży sobie sam za długo, lubi jak mu się poświęca cały czas uwagę, z resztą ze spaniem w dzień nie najlepiej, bardzo szybko się wybudza, więc u mnie wariatkowo jak tylko zaśnie to wszystko na najwyższych obrotach żeby zdążyć 🙃 hehe pomaga mamusi zrzucić po ciąży 😁 a właśnie jak u Was z wagą? ja nawet nie sprawdzałam jakoś się boję sprawdzić 🙂 a jak z brzuchami? u mnie obkurczył się dość ładnie, tylko taki flaczek mały ze skóry wisi, zaczynam nosić majtki poporodowe, bo już krwawię mniej, może to pomoże skórze szybciej się obkurczyć 🙃
Ja mimo że karmię cycem, też mojego dopajam koperkiem... bo widzę jak często ma gęstą ślinę, tak jak by chciało mu się pić, ale niewiele pije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...