Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziś spotkałam na spacerze położną i zapytałam jak mam pomóc małej jak ma kolki i nie może zrobic kupy, kazała mi masować brzuch, robię to i więcej ją poić herbatka koperkową, i gdyby do jutra nie zrobiła kupy iść do pediatry i skonsultować zmianę mleka,ale na szczęście kupkę zrobiła więc mam nadzieję że te masaże i herbatka pomogły jej i nawet nie myślałam że kupa da mi tyle radości 😁 i śpi spokojnie włącznie ze spacerem już 4 godziny, ale będę dalej obserwować czy to nie będzie od tego mleka co jej podaje, choć i tak ściągam się co 2 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Doris_25 a może zaczął się u Twojej Małej ten skok rozwojowy, dlatego taka marudna się zrobiła? Myślałaś o takiej opcji?

Ja czytałam na necie i położne mi mówiły, że dziecko się najada wtedy, gdy moczy co najmniej 6 pieluszek dziennie i przybiera prawidłowo na wadze...
Moja Maryś z kolei to się przeżera chyba...


no myślałam o tym skoku... poszła wreszcie spać. łeb mi pęka - chyba ze zmęczenia, a tu kurna kawy nie można. Tak bym sobie walnęła i by przeszło.
Moja ma już drugą brodę i poliki jak pućki. Pieluch moczy około 7-8. Urosła napewno bo widzę po ubrankach aczkolwiek zawsze sobie coś wyimaginuję a potem się martwię. 😞
Niewiem czy laktator jest słaby czy jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris_25 No to się nie martw na zapas i ciesz się zdrowym bobaskiem 🙂
Ja tam kawę piję tyle, że słabą... a dzisiaj to nawet chyba drugą sobie zrobię i zjem ciasta drożdzowego 🤪 tak jakoś mnie naszła ochota...
Moja Księżniczka też jeszcze śpi, ale pewno niebawem się zacznie budzić na karmienie, więc idę coś zrobić może... choć lenia mam strasznego 😁
No i trzeba się przyszykować na podróż do Wawy jutro.... z jednej strony boję się jak cholera i najchętniej bym nie pojechała a z drugiej już chce mieć to za sobą... 😞... okropne uczucie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
byłam dzis po raz 3 na badaniu słuchu 🥴 i oczywiscie nie udało sie z badać ..mały sie wiercił krecił , tam potrzebna cisza a jemu sie akurat zachciało usmiechac i gadac po swojemu .. za kilka dni jeszcze jedno podejscie ,, mogło by sie udac bo za tydzien wyjezdzamy na wakacje i chciałabym miec to za soba 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Usg powinien zrobić ortopeda od razu jak do niego pójdziesz, u mnie w każdym gabinecie jest aparat do usg bioderek... z tymże ja miałam skierowanie nie konkretnie do ortopedy a poradni preluksacyjnej... ale pewnie to jeden grzyb...
Co do badania słuchu to moja miała od razu robione badania czy słyszy... ale 5.09 jesteśmy zarejestrowane (ze skierowaniem) do poradni profilaktycznej słuchu na dodatkowe badania ze względu, że ja mam genetyczne uszkodzenie słuchu... więc będą sprawdzali Małą pod tym kątem... teściowa i tak chce zafundować nam wizytę w Kajetanach żeby tam Malutką przebadali... chociaż mi się wydaje że to za wcześnie wszystko, bo u mnie wada słuchu dopiero jak miałam coś koło 17 lat się ujawniła...
beti82 to też debile za przeproszeniem, żeby od razu takie "wyroki" przekazywać... zamiast posprawdzać najpierw dwa razy... ech szkoda słów...
a co do "ryczenia" to wiecie co... ja w szpitalu nie miałam dnia żeby nie ryczeć... takie newsy codzień dostawałam... a najbardziej ryczałam jak widziałam własne dziecko... dobrze, że to przeszło wraz z wyjściem do domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti - jakiś poj..any ten twój pediatra, że Ci skierowania odrazu nie dał. Wogóle chory kraj, że trzeba skierowanie mieć - skoro to badanie jest konieczne około 6 tygodnia, bezsens.No ale to Polska.
No i co myślicie z tym laktatorem, ooo Monia 29 - TY masz też laktator tommee, dobrze Ci idzie ściąganie ?

Na mnie szpital też działał depresyjnie i choć wszystko u nas było o.k. to na wyjściu się rozwyłam bo mnie wkurwili bo łachę robili ze wszystkiego i dodatkowo hormony zadziałały i miałam taki płaczliwy dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mnie przynajmniej o mineło załatwianie papierów z becikowym itp..

tu podpisałam jeden papier .szpital po informował wszystkie instytucje ze mały jest juz na swieci i migiem dostał wszystkie papiery akt urodzenia, żólta karte .. i juz wpłacili pierwsze pieniadze na dziecko..

przynajmniej nie trzeba chodzic i załatwiac .. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 co do lekarzy w tym mieście, którzy się mną "opiekowali" jak byłam w ciąży, to sprawą się moja teściowa zajmuje... ja nie mam teraz nerwów bo muszę przede wszystkim z Małą pozałatwiać wszystkie poradnie, lekarzy... i kurna oby już się żaden lekarz niczego więcej ponad to co jest nie dopatrzył bo ja i tak mam już nerwice, depresje i wszystko naraz...
Dominika no to za****ście, że tam u Ciebie wszystko szpital załatwia... tutaj to "150" zaświadczeń potrzeba do becikowego, paranoja, skarbówka, PUP... no mnie jeszcze czeka wizyta własnie w Urzędzie pracy po zaświadczenie do becikowego... nie wiem kiedy ja to wszystko załatwię... Byłoby dobrze gdyby pogoda była, ale Małej w takie wichury i deszcze ciągać nie będę a nie mam jej z kim zostawić 😞 no i niemobilna jestem... a autobusami się rozbijać to tez przewalone 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
powiem Ci że sama byłam w szoku , ja dostałam tylko list ze wszystko jest załatwione .. a potem ze przelew juz zrobili i informacje i za jaki miesiac .. jedyne co załatwialismy to paszport.
nio ale w Polsce to jest straszna Biurokracja.. nic sie na to nie poradzi ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...