Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dziewczyny ja byłam wczoraj u lekarza bo mój mały też ma pełno krostek na twarzy i wiem że ma ten tradzik noworodkowy i potówki jednocześnoie i przemywam 2 razy dziennie nadmanganianem potasu i już mu schodzą powoli coraz mniej ich jest i nie sa juz takie widoczne tzn czerwone.

Dziś zmieniłam mleko na bebilon comfort i o dziwo mały śpi jak zabity aż mi dziwnie 🙂może mu pomoże bo pisze że jest dla dzieci z problemami kolkowymi i wzdeciami.

Nequitia jak masz tak mało pokarmutzn tylko zostaje ci te 20ml to koniecznie zaopatrz się w to modyfikowane bo zgadzam się z tobą nie warto ściągac 🙂Twoja córeczka jest śliczna taka księżniczka mała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc,
Muszę Wam powiedzieć że mój mały wypija na raz 135 ml! Zastanawiam się czy żołądeczek mógł się rozciągnąć? Kurcze, nie chce żeby póżniej walczyć z nadwagą u niego:/ No ale jak On sie domaga, płacze to nie mam serca żeby mu nie dać tyle ile chce...
Dzis pojechaliśmy do Ikei na 3 godzinki...przespal grzecznie, dopiero jak weszliśmy do domu pokazał jaki ma głosik i jak głodny już jest 😉 A jeszcze kąpanie mu przed jedzeniem zapodałam hehe.
No i dziś mamie spłatał psikusa przy przewijaniu 😁 Miał kupke więc przewinęłam, nasmarowałam jak trzeba, zapinam pampersa a tu sruuu kolejna kupka, wyczyściłam mu pupkę, już mam zakładac pieluche, a tu kolejny kleks, wyczyściłam, miałam zacząć smarować a tu znów! I uwierzcie mi że po tym był jeszcze jeden! Hehe normalnie porządnie mu sie jelitka oczyściły 😉
Wczoraj miał wzdęcia, biedny sie napinał i namęczył. Moja mama mówi że możliwe że ma te wzdęcia jak mu sie nie odbija. A ma czasem takie dni, że mogłabym go trzymac i nic go nie ruszy.
No i powiem Wam że jest bardzo silny. Miał dwa tygodnie jak na brzuszku podnosił główke i kładł raz na lewa raz na prawą stronę. Teraz jak go kłade na piersi to potrafi podnosic główkę razem z pleckami. Rączkami sobie pomaga. A jakie miałam oczy jak wstałam do niego w nocy, bo juz spał prawie 5 godzin jak nie on i zobaczyłam że leży po przeciwnej stronie łóżeczka niz go położyłam i to na brzuszku!!! Wiecie jak sie wystraszyłam! A jakby mu sił brakło i nie odwrócił głowki!!! I teraz mam stracha żeby znów tego nie zrobił! A normą jest ogólnie to że "wędruje" mi po łóżeczku. Nie wiem jak on to wyczynia 😮
Pytanko. Jakie pieluchy uzywacie? Bo podejrzewam że mój synus jest uczulony na pampersy i babydream, więc musze dalej szukac odpowiednich dla niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
No widzisz Agulinka, niepotrzebnie sie martwilas.
Ja nosze spodnie ktore nosilam przed zajsciem w ciaze, ale troche cisna ze wzgledu na biodra, troszke sa szersze i to juz pewnie sie nie zmieni.

Malgorzatta, wlasnie pije herbatke koperkowa. Nawet mi smakuje, smak podobny do anyzu 😁.
Adrian caly dzien spokojny, normalnie jestem w szoku.


Marlena nasze maluszki chyba się zmówiły, bo mój też dziś taki grzeczny w dzień był jak nie on... spałłłłłłłłłł normalnie spałłłłłłłłł 🙂 🤪 🤪 bałam się że nie będzie chciał spać po kąpieli skoro cały dzień przespał... a tu kąpu kąpu, butelka, bek i śpi 🙂 super 🙂 może minął mu marudny okres 🙂 Mam taka nadzieję 🙂
co do herbatki też ją bardzo lubię, nawet w ciąży ja piłam dla lepszego trawienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia29 napisał(a):
Dziewczyny ja byłam wczoraj u lekarza bo mój mały też ma pełno krostek na twarzy i wiem że ma ten tradzik noworodkowy i potówki jednocześnoie i przemywam 2 razy dziennie nadmanganianem potasu i już mu schodzą powoli coraz mniej ich jest i nie sa juz takie widoczne tzn czerwone.


monia to jest myśl 🙂 o nadmanganianie nie pomyślałam. Jutro zacznę mu przemywać ten trądzik! 🙂
oklask dla Ciebie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała od wczoraj nie może zrobić kupki masuje masuje i narazie nic, nie wiem czy to nie będzie od mleka nan Active bo kolezanka mi mówiła że jej mała nie mogła się po nim załatwic bo ma w składzie dużo żelaza i zdarzały jej się zaparcia, poobserwuję małą jakby co i jej zmienię na jakieś inne,a wy jakie podajecie swoim mlekiem? ile wasze skarby przybrały na wadze w ciągu mca? bo ja idę ze swoją niunią dopiero 3 sierpnia a mała już coś przybrała koło kilograma, choć wcale jej nie przekarmiam, bo 4 razy dziennie dostaje moje mleko i 3-4 sztuczne po 60 ml bo jej to wystarcza i dodatkowo jak jest ciepło przepajam ją woda przegotowaną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czy jest tu jakas mamusia kotora nie dokarmia dzidizusia sztucznym bo sie tak zastanawiam czy tez nie przejsc na sztuczne i go dokarmaic chocby i w nocy bo nie wyrabiam tak jak iwony moj maly potrafi wypic 125 ml i by jeszcze chcial teraz ma kolki wczoraj ledwo zrobil dwie kupki na dzien a wcxzoraj w nocy od 20 do 24 nie chcial spac i go 3 razy przewijalam dzisiaj juz tez od rana 2 razy kupka nio i w nocy plusk fontanna ja go przewijam a tu leci jak z fontanny na podloge on jest czasem szybszy ode mnie 🙂

Nie wiem co z tym mlekiem on przybiera na wadze w 3 tyg 1kg przybral i to na moim mleku wylacznie ale przeciez jakby mogl to by non stop wisial na cycku nio i w nocy bez pelnej butelki nie przespi mi co najmniej 4h a jakbym moze dala mu modyfikowane by spal dluzej i mniej sie domagal dzisiaj podobno polozna ma przyjsc musze sie jej spytac bo mi zal tego chlopca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118, ja jestem zdania zeby dokarmiac, bo nie zawsze dziecko sie naje z cyca. Chociaz raz dziennie dokarmic skoro masz wrazenie ze jest taka potrzeba.

Adrian spal dzis do 5 rano, szok 😁.
Dzis juz troche bardziej marudny, ale zobaczymy jak bedzie dalej.
Mam pytanie do mam ktore podawaly juz herbatke swoim dzidziusiom. Podajecie herbatke na cieplo czy na zimno??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do pieluch to ja używałam już Pampersówi Happy, a teraz te większe mam Huggies i też nie ma żadnego uczulenia. A w ogóle to chcę przetestować pieluszki DADA, bo chusteczki są super! One są tylko w Biedronce.
Co do herbatki to ja też daję taką letnią, coś jak mleko.
Darka ja nie dokarmiam Małego sztucznym mlekiem. Ale nie znaczy to, że za jakiś czas nie zacznę. Po prostu mam na tyle pokarmu, ale jak zacznie brakować, to się zastanawiać nie będę, bo co? Głodówę mu zafundować??
Dziś wyprawa do dziadków. Maluszek jeszcze tam nie był, więc mam nadzieję, że mu się "na wsi" spodoba 🙂 Przynajmniej będzie można zjeść obiad na dworze i trochę go powietrzyć, bo w końcu nie pada.
A co do tej wysypki, ja wczoraj przemyłam mu na wieczór twarz przegotowaną wodą i dziś jest znacznie mniej tych krostek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja podaje herbatke malemu jak skonczyl 2 tyg czasem go oszukuje tym i jak wypije cala butelke to spi 2h i mam wiecje czasu na zgromadzenie pokarmu choc dostalam ochrzna od pediatry ze jak karmie piersia to herbatki nie dawac a zas polozna mowila ze jak jest niespokojny lub upaly to nie zaszkodzi mu herbatka wiec kogo tu sluchac ja napewno nie bede dziecko suszyc jak jesst upal ja pije wode a on biedny co tylko mleko oj nie jak mu po herbatce nic nie jest i pije ja bo niektore dzieci nie chca od sasiadki malusek jest 1,5 miesiaca starszy od mojego i herbatki nie chce w ogole a smoczkiem sie dlawi to juz w ogole ja bez smoczka bym zwariowala ogluchla jak sie maly czasem drze to ino smoczek pomaga. Herbatke daje albo zimna jesli biore ja jak gdzies wychodze to wiadomo zanim wypije bedzie zimna albo taka letnia

Aaa tu ktoras mowila o sciaganiu pokarmu 7-5-3 cxzym to ma sluzyc?recznym laktatorem to ja sie zamacham na smierc chyba

Pieluch to ja uzywalam Dada 1 na samym poczatku bo sa sztywniejsze bynajmniej 1 bo 2 juz widzialam sa podobne do "pampersa" a ze juz mi sie skonczyly to mam w zapasie 300 pieluch "pampers" 2 bo jedna paczke dostalam premium care, 2 paczki new baby i 1 ja kupilam przed porodem bo liczylam ze maly urodzi sie troszke wiekszy a wiec mam zapas na 1,5 miesiaca przy jego obrotach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Darka - ja karmię tylko piersią, ale wczoraj podczas karmienia moje dziecko było jakieś niespokojne, wierzgała nóżkami, denerwowała się, cyca chciała co godzinę i wydaje mi się, że moje cyce nie nadążały z produkcją i dlatego ...
Zaczęłam się martwić czy moje cyce dadzą radę dalej. Zapodałam jej na próbę po cycu 50 ml mleka HIPP żeby zobaczyć czy weźmie. No i wypiła i się uspokoiła i poszła spać.
Ja się troszkę boję zacząć dokarmiać sztucznym bo przecież jakbym miała za mało pokarmu i zapodawała sztuczne to moje cyce nie dostaną sygnału, że mają produkować więcej. Z drugiej strony nie chcę dziecka głodzić no i nie wiem co mam robić 😞
Boje się też strasznie, że jak zacznę dawać sztuczne z butli to mała będzie rozleniwiona i nie będzie chciała się męczyć z cycem ... Chyba nawet Agata ma teraz ten problem.
Sztuczne mleko jest pewnie tak samo dobre jak i nasze tylko zależy mi na tej wiezi dziecka i matki . 😞
Zobaczę jeszcze - może to dlatego, że bardzo mało wczoraj wypiłam no bo już miesiąc karmię i mała była zadowolona do tej pory. A w nocy to muszę piżamę zmieniać bo mam mokrą 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Maminki!)
u nas noc super! mały spał odd 22;30 do 05;06 🙂 nie mogłam w to uwierzyć 🙂 super! 🙂

Marlena ja herbatkę zaczęłam podawać jak skończył 2 tyg kiedy pojawiła się kolka, wtedy nie myślałam że powinien mieć skończony miesiąc, tylko chciałam mu jakos pomóc, nic mu się nie stało, a tylko pomogło. Do tej pory mu podaje tą herbatkę, taką letnią: 🙂 zwłaszcza kiedy widzę, że pić mu się chce.

Doris z tym cycem bywa różnie... np dziś w nocy i jak na razie do tej pory łapie cyca ładnie i ssie bez problemu, bez krzyku 🙂 to chyba zależy od jego humorku 😁

Gosia z tym rumiankiem też super pomysł.. że ja głupia nie pomyślałam... przecież do kąpieli dodaje napar z rumianku to i mogę do buźki też przygotować i przemywać kilka razy dziennie 🙂 oklask dla Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Darka, z tego co się naczytałam już wiele razy, to w mleku mamy na początku jest nazwijmy roboczo 'pićku', a potem 'amciu' 😉 dlatego nie trzeba dopajać maluszka, ale jeśli czujesz, że ma problemy brzuszkowe, to herbatka koperkowa jak najbardziej. Ja wczoraj wieczorem podałam synkowi pierwszy raz herbatkę w butelce (właściwie to tatuś 😎 ) i synek wypił za dwoma podejściami 20ml.
Marlenka, dzięki 🙂 szkoda, że Ty nie możesz zdjęć wrzucić...
Pępek synka daje mi się we znaki... Wydzielinka taka jest przy nim, krewki trochę, odpadać zaczyna, ale zapaszek nieciekawy... wszędzie piszą, żeby do pediatry się zgłosić, ale zaczerwienione nie jest, spirytuskiem przemywam i bacznie obserwuję. Jeszcze ani jednej wizyty patronażowej nie miałam i głupia się w każdej chwili spodziewam... 🤢 Może jak odpadnie wreszcie, to się ładniej zacznie goić, bo póki co, to tak dociśnięty ten strupek był, że pomimo odchylania nie miał szansy praktycznie się zagoić wg mnie. Nie miałyście żadnych problemów z pępkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny 🙂Tez urodziłam w czerwcu i siedziałam jak do tej pory na brzuszku,dopiero dzis postanowiłam tu sie zalogowac i dzielic z Wami opiniami i wrazeniami po porodzie,no i pisac o maluszkach naszych kochanych 🙂
Widze tu ze jestes Darka juz,jest ktos jeszcze z brzuszka nam znany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris moj tez czasem jak pije jest niespokojny ale jak sprawdzam potem czy mam mleko to az tryska nie wiem moze leniuszki z tych naszych dzieciaczkow i chca sie bawic bo moj dostaje tez z butelki moje mleko i sie chyba rozleniwia bo korkiem sie moze bawic a cyckiem nie

WitAJ RAMONKA co my potem zrobimy jak nasze dziewczyny zaczna pisac na mamusiach bo watek nasz kochany admin zalozyl chyba sie rozdwoimy hhehe 🙂

moj urwis herbatke uwielbia a problem z kolkami niestety sie pojawil ja juz prawie nic nie jem po ciazy to mi nie zostalo ani 1kg cale 13 kg schudlam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...