Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
u nas masakra, moje dziecko nie lubi spać w dzień... tyle lulania i może 40 min snu to max.. 😞
co do ulewania, u nas nigdy się to nie zdarzało, aż do poniedziałku tego tygodnia... mamy problem z odbijaniem, a wcześniej bekał jak stary... no i ulewa mu się, a dzisiaj po cycku tak mu się ulało, że synek i mama do przebrania... na koniec tego wszystkiego czkawka... 🙃 ehhhh moj syn to mały terrorysta 🙂 na szczęście noc ładnie przesypia. dziś od 23 do 4:30 spał fakt, że na modyfikowanym, potem dostał cycka spał do 6, potem cyc spanie do 9 🙂 nie tak najgorzej, no i sam zasypia w swoim łóżeczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
czerwcowka, ja sciagam zawsze na wieczor, bo przed spaniem daje mu tylko troche cyca i dobijam modyfikowanym zeby mi sie nie budzil co 2 godziny. W nocy u mnie najwiecej przybywa mleka, generalnie przeciekam, wiec karmie go cycem jak sie obudzi.
Wieczorem udaje mi sie przewaznie 100-120ml sciagnac. Daje do lodowki, narazie nie zamrazam bo rzadko kiedy wychodzimy na dluzszy spacer wiec nie potrzebuje.
Poza tym slyszalam ze mleko modyfikowane po otwarciu mozna tylko miesiac przechowywac, nie wiem czy to prawda ale jesli tak, to musze czesciej go dokarmiac zeby nie zmarnowac.
nika cos mowila chyba ze w tym samym dniu sciaga do jednego pojemniczka, tylko jak w inny dzien sciaga to juz nie miesza.

Iga dzieki, jak bede miala chwile, to podesle jakas fotke.


hehe Marlena ja robię to samo, na wieczór dobijam małego sztucznym, żeby dał trochę rodzicom odsapnąć 🙂 najpierw cyc po kąpieli i potem buteleczka pełna mleczka:P I to samo u mnie w nocy najwięcej moje mleczarnie produkują, może dlatego, że po modyfikowanym spi ok 4h więc jest dużo czasu na produkcję, bo tak w dzień co 1,5 h karmię piersią więc mleczarki nie wyrabiają 🙂 w każdym bądź razie w nocy przeciekam, tej nocy dwa razy koszulkę zmieniałam, więc jak się budzi to zawsze cycusie obciąga 🙂

A co do Twoich problemów, że mały się spina i kwęka... może faktycznie ma kolki. Słyszałam, że kolka nie zawsze objawia się strasznym płaczem, czasami dziecko jest po prostu niespokojne, spina się itd... a jak jego brzuszek jak tak marudzi? twardy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
agata, no on ma czesto twardy brzuszek. Daj mu kropelki sab simplex, ale tak co 4-6 godzin, bo nie chce go za bardzo faszerowac.
czerwcowka, z jednego dnia mozesz w jednym pojemniczku trzymac. Dolewac po prostu. Inaczej oszalejesz jak wszystko osobno bedziesz przechowywac.

ale to cały dzień mogę zlewać a wieczorem w jednym zamrozić?

brrrr my po pierwszych zakupkach większych (market) ani na chwilkę ie otworzyła oczka 🙂
musieliśmy ją obudzić na kąpiel i wtedy dała koncert że hoho
ledwo co dała się ubrać tak się zwijała ze złości!!
akcja szybki cyc, a nawet dwa i zasnęła podczas kolacji 🤪
i śpi twardo 🙂
100ml stoi i czeka na następne karmienie 😉

jutro planujemy wyskoczyć na cały dzień do siostry a tam prawie 3 letni Kacperek - mały rozrabiaka i mam w związku z tym małego pietra..

co do kolek to moja Nikolka ma właśnie tą odmianę duszenia, stękania, twardego brzuszka a czasami wrzeszczy wniebogłosy ale to rzadziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja nie karmie w nocy sztucznym i od 8 do 2-3 spi a potem do 6-7 ale musi dostac pelna falche odciagnietego mleka bo z cyca to nie ma sensu nie napije sie tyle by spal tak dlugo a w dzien jest praiwe non stop przy cycku ja juz z produkcja nie nadazam a szkoda mi kasy bym pila jak moja kuzynka po 2-3 piwa Karmi dziennie bo ona tez malego non stop przy cycku ma i maly 2 miesiace i 5kg ja sie smieje a moj bedzie to samo ma 3 tyg a ma 3,5kg w ciagu 3 tygodni przybral 1kg wiec co to dla niego za 2 miesiace bedzie jak on tyle je O BOZIU RATUNKU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka9118 napisał(a):
A ja nie karmie w nocy sztucznym i od 8 do 2-3 spi a potem do 6-7 ale musi dostac pelna falche odciagnietego mleka bo z cyca to nie ma sensu nie napije sie tyle by spal tak dlugo a w dzien jest praiwe non stop przy cycku ja juz z produkcja nie nadazam a szkoda mi kasy bym pila jak moja kuzynka po 2-3 piwa Karmi dziennie bo ona tez malego non stop przy cycku ma i maly 2 miesiace i 5kg ja sie smieje a moj bedzie to samo ma 3 tyg a ma 3,5kg w ciagu 3 tygodni przybral 1kg wiec co to dla niego za 2 miesiace bedzie jak on tyle je O BOZIU RATUNKU


karmi to myślałam że na wzmocnienie laktacji a nie przeciwnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly jak masz z aventa reczna, to zapewne wina tej bialej gumy, czytalam ze jak to sie uszkodzi to juz dupa.
Ja dzis chyba nie bede miala spania, maly ma kolki i wierzga, a przed jedzeniem to tak sie darl ze szok. Kropelki nie bardzo pomagaja jak narazie.
Wypil 100ml modyfikowanego i jeszcze z 15 min cyca i dalej oczy wielkie. Mam nadzieje ze zasnie i ze nie bedzie cyrku dzis w nocy, bo jestem naprawde zmeczona 😞.
Dobranoc mamusie i dzidziusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey dziewczyny z tej strony agnieszka 28, musiałam zmienić nick, jak wasz pociechy? moja mała w niedzielę skończy 3tygodnie chciałam się was zapytać ile wasze dzieci piją mleka? czy to ściąganego z piersi czy sztucznego? ja karmię swoim i dokarmiam butelką, bo swojego dziennie ściagam 200-240ml to jakieś 3-4karmienia zależy czy mała wypija 60 czy 80 ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spokojnie laski ja pije tylko jedno na wieczor przed spaniem ale juz widze ze chyba bedzie trzeba siegnac po wiecej bo maly dzis w nocy dostal flache 100 ml i jeszcze sie domagal pociagnol chwile cycka i wkoncu zasnol ale ze go meczy cos to od 2 do 4 sie meczylismy wiec dzisiaj padam z nog polozna przyjdzie to musze zapytac o to jego picie bo ja nie wyrabiam juz z produkcja on tyle w dzien pije ze nie mam z czego odciagnac zeby moja mama mu dala po kapaniu z butelki maly pil o 7 a ja mam jeszcze puste cyce tzn napewno tam cos jest ale laktatorem tego nie sciagne

A tez mam z aventa jak narazie odpukac dziala czasem jak nie zasysa dobrze to moze sie przesunac taka mala czesc jest na samym dole zatykajaca tez myslalam ze po 2 dniach uzywania sie zepsul ale go caly rozebralam i znalazlam przyczyne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam z Tommee Tippee, naprawdę był super. I właśnie mam wrażenie Marlena, że to ta gumka nawala. Coś się z nią musiało podziać. Ściągam nim,ale dłużej to trwa i na pewno do porządku nie "wyczyszczę" piersi. No trudno. Najwyżej wezmę od kuzynki jej laktator, bo użyła go tylko raz. Szkoda mi znowu kupować nowy, bo jak się znowu zepsuje, to chyba oszaleję!
Mały przespał znowu nockę. Jestem zła, bo pogoda u nas tak totalnie do dupy, że nawet nie ma jak wyjść na spacer. Cały czas aż ciemno od chmur, nie wiadomo, kiedy lunie, a mój Mały jakoś nie łyka oszukaństwa z balkonem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,
Moj adi w lozeczku nie mogl zasnac przez te kolki, masakra. Musialam wziac go do lozka i ze mna spal do 5 rano. Od tej godziny juz raczej jest niespokojny. Jeszcze na dodatek tak zalatwilam dziecko, bo ja durna zjadlam pizze z ananasem, cala buzie ma wysypana, normalnie muchomorek maly.
ja chyba od nastepnego tygodnia zaczne mu dawac troszeczke herbatki koperkowej.
Znacie jakas fajna stronke z dieta dla karmiacych mam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka mamuśki !
U nas nocka przespana co bylo dla mnie wielkim zaskoczeniem ponieważ wczoraj wpadli do nas przyjaciele na grilla - mieli być o 19 a byli o 21. My grilowaliśmy a mała sobie spała od 20 - nie moglam jej dobudzić (szkoda, że tak nie ma w nocy). No i suma sumarum spała do 00:00.
Dałam jej cyca, zmieniłam pieluche i ku mojemu zdziwieniu znów poszła spać. Pierwsza pobudka o 04:20, potem o 09:00 🙂 🙂 🙂
Czy z waszymi maluchami też jak się obudzą w nocy to się schodzi około godziny na cyc i pieluchę, żeby znów je móc położyć ?

Powiedzcie mi - wasze szkraby śpią z wami w sypialni czy już w swoich pokoikach bo zastanawiam się kiedy jest odpowiedni czas żeby ją wyeksmitować do jej własnego łóżeczka - teraz śpi w kołysce.
Muszę w związku z tym kupić nianię elektr. - Agata ty coś pisałaś o niani - jaką masz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25, mi tez zajmuje ok. godziny zanim poloze malego znow spac.
Ja przenioslam lozeczko do sypialni zeby od poczatku spal w swoim lozku, tyle ze u nas w sypialni. Ja tak planuje go przeniesc do swojego pokoiku jak bedzie mial 1,5 miesiaca.
Nie bede kupowala niani, bo pokoj jest od razu obok.
Na dzien mam zamiar kupic cos takiego, zeby byl ze mna w duzym pokoju.

http://www.kadocus.nl/baby-box-whitewash.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas od początku Pawełek śpi w swoim królestwie. Pierwsze 2 noce spałam na łóżku obok na wszelki wypadek, bo wtedy jeszcze raz w nocy się budził. Ale od 3 nocy stwierdziliśmy z mężem, że to nie ma sensu i przeszłam do naszego wyra 🙂 I tak jak Mały kwęknął chociaż to ja już na nogach byłam, bardzo czujnie śpię. A teraz jak przesypia od 21 do 6 to już w ogóle nie widzę powodu, żeby spać wspólnie. Pilnuję też, żeby w ciągu dnia nie spał w łóżeczku tylko w wózku albo gdzies obok mnie jak siedzę, żeby to łóżeczko kojarzyło mu się z noca. I powiem Wam, ze mam wrazenie, że to naprawdę działa. Już pomijam karuzelkę, którą włączam tylko na noc lub jak zdarzy mu się obudzić w nocy- zasypia jak anioł. Ale w ciagu dnia choćby nie wiem co nie włączamy- ma to zarezerwowane na nocki. Nawet my z mężem jak czasem siedzimy u niego i czekamy aż zaśnie to niemal zasypiamy przy tym Mozarcie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...