Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Moja Mary ma czasami wzdęcia, ale zanim cokolwiek podam (na szczęście radzimy sobie póki co bez niczego) to robię masaż i gimnastykę 🙂 i idą bączki jak cholera 🙂 wczoraj byłysmy w poradni preluksacyjnej to nawet na lekarza napierdziała hahaha 🤪 no cóż bywa, szczególnie, że kręcił bioderkami i nóżkami, uciskał nimi brzuszek, więc się jej nie dziwię, że w końcu puściła bączka... z kleksikiem prosto w ręce pana doktora ☺️ i oczywiście po tym fakcie błogi uśmieszek na buzi wystąpił na co pan doktor łacha pocisnął z niej haha
Też myślimy nad szczepieniami i doszliśmy do wniosku, że zrobimy państwowe wszystkie i dodatkowo pneumokoki, boimy się, że po zamartwicy i podduszeniu okołourodzeniowym Mała może mieć osłabiony układ oddechowy, więc będziemy go dodatkowo jakoś chronić... przynajmniej tyle możemy zrobić...
Jejku jaka ona jest słodziutka 🤪 nie mogę się napatrzeć na nią 🙂 hihi i jak urosła ślicznie 🙂 pomimo, że urodziła się długa to wydawała się taaaaaaka maluteńka, a teraz to "kawał baby" już 😁
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂 chcialam sie zapytac jakie czopki dajesz małej? moj synuś tez sie meczy z kupka robi raz na 3, 4 dni i sie meczy przy tym bardzo, juz nawet lewatywe mu robilam. mam czopki glicerynowe ale na opakowaniu pisze ze stosowanie leku u dzieci ponizej 3 roku zycia skonsultowac z lekarzem. nie wiem czy moge je podawac malemu. moje nazywaja sie Glyceroli suppositoria 1g takie w rozowym pudeleczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti82 napisał(a):
moja nocka kolejna koszmarna aż sie popłakałam że takie trudne mam macierzynstwo, mały spał tylko 2 godziny... dałąm i koperkowa herbatke i nad ranem dałam mleczko modyfikowane bo chciałam w koncu pojsc spac. i co...mały usnał na godzine tylko po modyfikowanym!!! w koncu zapisałam sie do lekarza bo ilez mozna wytrzymywac spanie 1-3 godzin dziennie...policzyłam dzis małemu godziny snu,choc dzis dzieki spacerkowi pierwszemu usnął na dłużej ale od północy do teraz czyli przez 15 godzin spał raptem 6! czytałam że noworodki spia od 16-20 godzin.mój dzis i tak pobił rekord długosci ale raczej nazbiera sie moze 12 godzin.byłam u pediatry ( wy miałyscie wizyty ustalane wczesniej? bo mi nikt nic nie mowił o wizytach kiedy do lekarza mam sie zgłosic, sama wiec poszłam bo juz wykitowac idzie) no i otóz mały ma kolki głownie przez jego rozleniwienie. mam zakaz karmienia długiego.mam go karmic 20 minut i koniec.ewentualnie za godzine kolejna porcja jak głodny ale pozniej by było co dwie. a nie wiszenie na cycu godzine czy dwie.zobaczymy czy sie uda.dzis mały poraz pierwszy załapał ciamkanie smoka takto nie chciał i ja tez myslałam ze sie obyje bez niego ale jednak z takim płaczkiem i głodomorem sie nie da bez smoka. przybrał pół kilo w ciagu półtora tygodnia!!!masakra. ale w sumie uspokoiłam sie i wiem że moje mleczko jest dobre. poza tym mam za duzo estrogenów w mleczku dlatego cycuszki mu podrosły i musze mu okłady z sody zrobic.ale to fizjologia.a jak bede zmeczona mam pokarmic mleczkiem sztucznym ale dla alergików.a i na te kolki mam nic nie dawac zadnych espumisanów ani nawet herbatki z kopru..nie wiem czy sie uda...przeciez jak bedzie wyc w nocy to nie dam rady. mam go kłasc na brzuszek i mniej karmic.


beti biedaku-doskonale cie rozumiem i 3mam kciuki moje poczatki tez byly okropne i tez ciagle plakalam a jeszcze nawal pokarmu i zapalenie ale twoj i maluszka stan jeszcze potrwa z tydzien max 2 i bedzie z gorki-zobaczysz zastosuj rady dr-dzialaja a usmiech malucha da ci 'kopa'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moja już śpi 4 godziny :/ zaraz chyba ją obudzę, przewinę, nakarmię i na spacer pójdziemy bo nie byłyśmy... chociaż taka jakaś pogoda dziwna... sama nie wiem...
Beti82 będę trzymała kciuki żeby kolki przeszły i żebyś się w końcu wyspała 🙂

Wiecie co, zauważyłam, że pomimo tego że moja Mała przesypia nocki to i tak o 22 ja już śpię z moim Rafałem... i wczoraj doszliśmy do wniosku, że to ze strachu, że Mała może coś odwalić nam w nocy i będziemy niewyspani 🤪 i dlatego wolimy tak szybko chodzić spać 😁 ja to się zastanawiam kiedy będę w stanie sobie jakiś film wieczorem bez obaw obejrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti trzymam kciuki za ciebe i małego głowa do gory bedzie dobrze 🙂

ooo i Igula sie w koncu pokazała . 😜

mam takie pytanie czy wasze malchy tez chrapią? bo Nathaniel czasem tak zaciaga jak stare chłopisko.. a nosek ma czyst nic mu nie zalega .. 😮
a tak wogole to juz zaczoł wydawac z siebie super dzwieki jakby chciał gadac 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Agatka z dwóch piersi tylko 100 ml...czytałam że im częściej przykładamy maluszki do piersi tym więcej będziemy mieć pokarmu...ale co z tego jak Wojtus sie okropnie denerwuje jak mu nie leci...
Wiecie ja też różne opinie słyszałam na temat tego napletka, ale np dziś znalazłam artykuł w którym właśnie napisano że jeśli jest takowa mastka pod napletkiem to trzeba przemywać rivanolem. Z resztą poszukam tego artykułu to Wam wkleje 🙂
Mastka sama w sobie nie jest niczym złym, ale stanowi pożywkę dla bakterii i czasem potrafi zropieć. Taki stan zapalny objawia się swędzeniem żołędzi, obrzękiem i zaczerwienieniem napletka oraz najczęściej pozornym częstomoczem. Mały chłopiec nie do końca odróżnia czucie parcia od swędzenia i usiłuje oddawać mocz, choć robił to skutecznie przed chwilą. Zwykle po 2-3 dniach ropa spod napletka znajduje sobie ujście częściowo odklejając napletek i proces ulega wyciszeniu. Jedynym leczenie jest tutaj stosowanie ciągłe przymoczek z rivanolu. Czasem objawy są tak skąpe, że po prostu znajduje się w pielusze lub majtkach ropną wydzielinę bez słowa skargi ze strony dziecka.

Niekiedy zlep jest tak rozległy lub mocny, że treść ropna nie potrafi się wydostać. Po 3 dniach obrzęk jest bardzo duży, a czasem dołącza się gorączka. Te sytuacje wymagają pomocy chirurgicznej. Polega ona na wprowadzeniu pod napletek tępego narzędzia (krzywika) lub igły zakończonej kulką i wytworzeniu przy ich pomocy drogi ujścia dla ropy. Jeśli napletek jest wystarczająco szeroki (rzadko) można go odprowadzić w całości. W kolejnych dniach stosuje się również przymoczki z rivanolu.

O i tyle mojego pisania, mój kochany terrorysta mnie wzywa 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no ja te czopki z polski sobie przywiozlam bo ja mieszkam w szwecji.ja tez malemu podaje espumisan. daje mu 4 razy dziennie po 5 kropli na opakowaniu pisze zeby do mleka dawac, mi pielegniarka kazala dawac na lyzeczce po karmieniu bo mleka moze wszystkigo nie wypic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobity nie narobcie biedy z tymi czopkami-najpierw probujcie domowymi spoobami oklady cieple masaze herbatki albo woda ostatecznie termometrem

a takie dzieci moga nie walic kupochy nawet 6 dni i to normalne(choc sama po sobie wiem ze zal takiego szkraba jak steka i czerwienieje podczas 'cisniecia'

nika moja mala smieje sie w glos tez jakies dziwne dzwieki wydaje 🙂 i na nozkach staje jak ja mam na klacie 🙂 silacz-glodomor 🙂 A W NOCY TO NORMALNIE SIE BUDZI CO 2 GODZINY! ja to spie po 4 godziny na dobe...juz czekam jej pelnoletnosci hehehe

aha a powiedzcie z tymi pieluchami bo jaj mam 1 i ma odcisniete nozki i kupilabym 2 ale kurka te 1 jej wisza w kroku i nie wiem czy 2 nie beda za duze...wasze 1 tez tak wisialy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
a poza tym czy was tez wk...ają tescie i rodzice? bo moja matka chyba sie pomyliła i mysli ze to jej dziecko. wpiernicza mi sie we wszystko od ubierania małego do mojego zywienia. poza tym oboje non stop u mnie siedzą, nawet jak im powiedziałam ze nie usne jak są to i tak siedzieli do 10ej w nocy!!! a ja mogłam akurat sie kimnac na godzine ale nie bo po co.mam ich dosyc



o tak...
" może weź jej główkę wyżej, a może ją cieplej ubierz, a może to, a może śmo... "
a najgorzej mnie wku...iła jak mi palnęła, że mała napewno się nie najada bo wg niej mam strasznie małe piersi ... ale się wkurzyłam - aż się popłakałam. Chyba ja najlepiej wiem czy mi mleko leci czy nie. Jakby mała była głodna to by ryczała w niebogłosy a nie kwiliła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już przeszłyśmy na pampers 2 ale dziadek myślał, że jeszcze nosi 1 i kupił, więc wróciłam na 1 paczkę do jedynek coby się nie zmarnowały, ale chyba jednak się zmarnują bo ma slady na nóżkach ... To chyba oznacza, że zamałe ? 😮
Niby na jedynkach jest napisane od 2-5 kg, a mała ma ok. 4200 kg
A dwójki są od 3 do 6 kg. Dziwne te rozmiarówki bo się pokrywają przecież 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siema Iga !!! Miło Cię znów czytać !

U nas koszmarna nocka i koszmarny dzień. Kolki nie było ale marudna strasznie - noc nie przespana, co godzinę cyc, kwilenie, stękanie, nerwowe przebieranie nóżkami.
Chyba bolał ją brzuszek więc znów poczyniłam analizę jedzenia i chyba mam !
Wypiłam sporo nestea brzoskwiniowej... Kurna - nawet mi do głowy nie przyszło, że może zaszkodzić - a jednak to herbata, ale myślałam, że z herbatą ma jednak niewiele wspólnego ...
Zasnęła dopiero o 14:00 i gdyby nie to, że mam jeszcze przy sobie męża to można by się pochlastać ...
No i w ruch poszła herbatka (miałam na szczęście z probek) od 1 tyg. z kopru - dałam jej jedną łyżeczkę na 50ml wody i po jakiejś godzinie chyba jej było lepiej.
Naiwnie myślałam, że jak minął już miesiąc to już ma lepiej rozwinięty brzusio i jej nie zaszkodzi ...


Butterfly - współczuję uczulenia. Myślę, że wapno to możesz bez obaw - zresztą co innego ?
Inaczej się zadrapiesz. Ja się nie pocę więcej, za to jest mi często gorąco - podczas gdy mojemu m. nie. Szczególnie gdy karmię w nocy to się wtedy wkurzam bo jak mała już zassie to mam atak gorąca a najchętniej bym wtedy na golasa karmiła ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doris-jak kwili to glodna a jak sie dże to cos boli(moze kolka bo sie nie odbilo itp) choc moja czasem jak za dlugo czeka na mleko to kwilenie sie zamienia w mega wrzask ze ja tak glosno nie umiem

a mamy sie wtracaja i to okropnie mnie to nawet sasiadki wkur...bo mi stara pipa mowi czy dziecko jest dobrze ubrane a co ją to...

tak wiec sluchajcie siebie bo to wy macie instynkt maciezynski

a moja tez jak sie czasem rano obudzi o 8 to do 14 nie spi tylko by na raczkach siedzila w lozku to bee wiec gloduje caly dzien bo moj stary w pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny co wy o tym sadzicie mój mały już drugi dzien jak go nakarmie(a karmie sztucznie) popołudniu i mu się beknie to zwymiotuje mleczko nie jest to fontanna ale chluśnie delikatnie nie jest to całe mleczko ale mało tego nie jest i dziwne ze wieczorem,w nocy i rano nie wymiotuje nic zadko mu się ulewa a tu wczoraj i dziś az się wystraszyłam jak zwrócił 😞od czego to zalezy ? tez tak macie te co karmia sztucznie?
I jak na złosc nie ma mojej pediatry ma urlop dopiero ide na wizyte na poczatku sierpnia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia szalona tylko nie panikuj 🙂 moze przez caly dzien jest 'napchany' i dlatego pozniej mu sie ulewa(moja mala tez glownie je sztuczne i np dzis jej sie ulalo kilka razy a juz po 10 minutach bek bo glodna i musialam dorobic butle) mlodemu bankowo nic nie jest nic sie nie martw a jak wroci polozna to w razie W i dla wlasnego spokoju sie spytasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...