Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
takie pyt - nie wiem o co chodzi ale od kilku dni mojemu szkrabowi strasznie się ulewa mleczko, zarówno po cycu jak i po butelce, dodam, że zawsze czekam na beka, ładnie się odbije... a mimo wszystko ulewa się mleczko 🤢 nie wiem o co chodzi, bo wcześniej to się nie zdarzało... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agata, karm go z główka wyżej, a po jedzonku nie tyle na beka czekaj co go ponoś na ramieniu masując plecki... albo, jak mu się beknie połóż go na chwilkę i znowu podnieś, pomasuj albo poklep plecki... mi położna powiedziała, że lepiej robić dwa podejścia do beka nawet jak dziecku się odbije za pierwszym razem...
Moja Mała ulewa ale okazało się że przez jej problemy... więc ja muszę się pomęczyć troszeczkę i przebierać nieraz po 3 razy i siebie i ją 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry,
My pospalismy do 8 rano. W nocy 2 pobudki, ale wzielam Adrianka do lozka i spal sobie do rana.Taki tulaczek z niego. Teraz ni cholery nie chce zasnac.
Dopadl nas problem wyprozniania sie. Od wczoraj zero kupki, brzuszek twardy i napina sie mocno. Buzka nadal wysypana, strasznie to wyglada. Zastanawiam sie czy nie pojsc do lekarza, bo boje sie ze pomyle tradzik z wysypka. Moze cos zle zjadlam, nie wiem. No ale raczej to sa pryszcze a nie wysypka, ale sama juz zglupialam, bo mu nic nie przechodzi. Zaczelam przemywac rumiankiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam u nas nocka dzis masakra mala co 1h sie budzila i prezyla brzuszek a juz myslalam ze jej sie wszystko unormowalo. godzine temu jak masowalam jej brzuszek to sie uspokajala dalam jej nozki do gory i walnela taka kupe ze musialam isc sie przebrac hehe nawet do oka mi wpadlo lee. teraz zasnela zobaczymy na jak dlugo. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiam mamusie!
Ja tu pojawiam sie od czasu do czasu i pisze tez tak,ale jak tylko mam chwile wolnego to czytam Was.Butterfly wiesz moja mała to tak jak Twoj synus,w dzień spokojna i w nocy,za to wieczory sa jej,czyli okolo 18 ;00 godziny mamy czuwanie albo marudzenie albo poplakianie.Ale ja juz mam patent na Nia,a mianowicie otulam pielucha tetrowa i smok w buzke i klaade taka liszke do lozeczka i o dziwo lezy tak spokojnie 🙂Zobaczymy jak dlugo to jej bedzie sie podobac 🙂
Moja mala jest narazie tylko i wylacznie na cycu i nie dokarmiam jej niczym,glukoza przepajamy czsem.Ale zastanawiam sie nad herbatkami,jakie byscie polecily?ktore najlepsze sa wedlug Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti oklask dla Ciebie za to, że sobie poradziłaś w awaryjnej sytuacji! 🙂 Ja to nie wiem, co bym zrobiła, bo wystawianie cyca w miejscu publicznym mnie przeraża.
Ramonka co to jest liszka? Jakaś jej zabawka? Mój jeszcze nie reaguje na zabawki- jedynie na jedną grzechotkę, ale to tata musi grzechotać, bo mnie ręka odpada. Co do herbatek to ja wczoraj podałam Małemu pierwszy raz HIPPa z kopru włoskiego i ani razu się nie prężył przed kupką! Ale fakt,szło z niego co chwilę. Dlatego dzisiaj dam mu znacznie mniej. Wczoraj wypił ok.50ml, dziś dam mu tylko 20ml.No i wczoraj drugi raz od porodu porzygał się na mnie jak nie wiem co! Akurat goście byli 😁 Tak mi go było szkoda! Ale wydawał się dośc zadowolony tym, że całe wyjściowe ciuszki mam zarzygane 😉
Zaczęłam stosować maść, która mi przepisałam dermatolog na moje uczulenie- gówno daje jak na razie... Az się boję jak się zrobi upał i będę się znowu pocić.. chyba nie wyrobię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly liszka,to my z męzem wlasnie mowimy na nasza Blaneczke,bo zawijam ja w taki kokon pieluszka tetrowa tylko ze raczek nie moze wyciagnac i napawde to jej pasuje. 🙂I smiejemy sie z Niej bo naprawde komicznie to wyglada.Moja mala wczoraj tez miala rzyganie i to na dworku jak bylysmy...butterfly nie przejmuj sie tym ze karmic tez trzeba czasem w plenerze,ja w sumie juz przerobilam rozne miesjsca i karmilam a to dlatego ze malo w domku siedzimy.A w sumie tez mialam opory...by wystawiac tak cyca.Soreczek za ewetualne bledy ale pisze lea reka bo akurat karmie mala.A mam pytanko jeszcze,jezeli moja mala normalnie robi kupki to jaka jej herbatke kupic rumiankowa czy jaka inna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
takie pyt - nie wiem o co chodzi ale od kilku dni mojemu szkrabowi strasznie się ulewa mleczko, zarówno po cycu jak i po butelce, dodam, że zawsze czekam na beka, ładnie się odbije... a mimo wszystko ulewa się mleczko 🤢 nie wiem o co chodzi, bo wcześniej to się nie zdarzało... 😮


Agata - to chyba już tak musi być z tym ulewaniem pomimo beka. Moja czy beknie czy nie to i tak zdarza jej się ulewanie - dlatego zawsze jak leży w wózeczku np w rożku to ma pod główką pieluszkę bo bym co chwile musiała rożel prać. To ulewanie spowodowane jest niedojrzałością układu pokarmowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ramonka104 napisał(a):
.A mam pytanko jeszcze,jezeli moja mala normalnie robi kupki to jaka jej herbatke kupic rumiankowa czy jaka inna?


przejrzyj herbatki z hippa - oni mają wybór : uspokajająca, rumiankowa, koperkowa i siakaś tam chyba jeszcze była.
Ja kupiłam plantex - saszetki na kolki i wzdęcia - tam jest koperek, kminek, jakieś olejki z kopru chyba. Dałam małej i taką kupę walnęła, że szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequita - wszystko będzie dobrze z małą, zobaczysz. Poważnie podchodzić to tych rehabilitacji, dbasz o swoją kruszynkę - jesteś odpowiedzialną mamuśką więc nie może być inaczej. Dobrze, że Twoja mała jest aniołkiem , ciesz się tym i wypoczywaj jak najwiecej bo jak pojawi się ten skok to zapomnisz co to sen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ehhh jak u Was nocka kobitki?
bo u mnie co dwie godziny pobudka 😮 a przecież ostatnio ok 6 godzin przesypiał ciągiem w nocy... ciekawe czy to faktycznie ten skok... jak tak to mam nadzieję, że szybko minie. a ile w ogóle to trwa? Doris i Czerwcowka jak u Was nocka też tak ciężka jak wczorajszy dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie nocka jak kazda budzenie co 3-4h ale za to wieczorem jaka arie odstawil przez 2h darl sie w nieboglosy i dzisiaj ubralam mu spioszki z napisem " NAJUKOCHANSZY URWIS NA SWIECIE" MUSZE MU W TYM ZROBIC ZDJECIE

Zalamalam sie kupilam smoczka z canpol i maly nie chce ciagnac a z NUKa ciagnie tragedia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris dziekuje za rady dot,herbatek 🙂
Agata i u nas nocki bywaja podobne do siebie,czyli cycus i spanko.
Darka miło Cie widziec 🙂Wiesz jesli chodzi o smoczki to raczej powinny byc z tej samej firmy co mamy buteleczki,ja np mam buteleczki z Aventu a smoczki kupilam z Lovi bo to podobno dobra podróbka Aventu i wiesz ze małej bardzo pasuja te smoczki.Moze tez spróbuj kupic z lovi smoczki jak masz buteleczki z Aventu. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti to miałaś przygodę 😁 szacun za zachowanie zimnej krwi 🙂
ja jakoś tak się obawiam, jak będę gdzieś na mieście, małemu się zachce jeść... no i jak tu wyciągnąć cyca, w kraju gdzie normą jest karmienie butelką, a nie pierś. Irlandki nie karmią piersią w ogóle, mimo nacisku w szpitalach na karmienie cyckiem...są nawet specyfiki w aptekach na zaniknięcie pokarmu 😮 d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przełożyłam Małą w łóżeczku żeby patrzyła na 2 stronę a ona się tyłkiem obróciła i zasnęła haha zrobię chyba przemeblowanie małe dzisiaj bo wczoraj wymyśliłam inną opcję w tym pokoju... Jejku czy u Was też tak leje? masakra jakaś 😮 nie ma jak wyjść normalnie... miałam jechać na miasto do urzędów, kupić Małej jakieś półśpiochy bo wyrosła 😮, ogólnie wydać kasy trochę 😁 w ramach odstresowania... a tu dupa... nosa z domu nie wystawię w taką pogodę... mam nadzieję, że do 17 się uspokoi bo żeby było śmiesznie tak leje że zalało silnik w aucie i nie pojedzie, więc na rehabilitacje autobusem 🥴 Chyba wieczorem zostawię Małą z babcią i pojedziemy do supermarketu jakiegoś po pieluchy i chusteczki... Przynajmniej tyle załatwimy... Wiecie co, pieluchy jeszcze normalnie mi schodzą... do maksymalnie 10 sztuk dziennie (jak Małą przebieram po każdym kleksikowym bączku hihi) ale chusteczki mi starczają na 3 dni 🤢 Wam też tak schodzą? może ja przewrażliwiona jestem i za dużo ich zużywam przy zmianie pieluchy...
Kurde jeden cyc mnie boli... dziwnie tak... 😞 niemiłe to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata u nas też są takie specyfiki... na przepalenie pokarmu 🙂 można nawet o nie w szpitalu poprosić dzień po porodzie...
A miałam Wam napisać jak tam podróż moja do Wawy... teściowa się zlitowała i pojechałyśmy autem 🙂 Mała ślicznie spała, obudziła się dopiero koło 13, byliśmy akurat na kawie, zaczęła marudzić, więc do auta wróciłam i zatkałam ją cycem na parkingu... najadła sie i spała dalej, później lekarz ją męczył ponad godzinę, no to norma że jej nie pasowało, kwękała, popłakiwała, krzyczała, ale jeszcze w gabinecie się uspokoiła i zasnełą... jak wracalismy to dałam jej już butle z modyfikowanym, zjadła 100ml i poszła spać, pojechaliśmy do złotych tarasów na obiad... ona spała smacznie, obudziła się dopiero w płocku przed domem 🙂 ogólnie wyjechalismy o 10:30 a wróciliśmy koło 19... a ona większość przespała, w domu dałam jej cyca... troszeczkę z nami pogadała, pokłóciła się... po 20 siup do wanny, cyc i spanie 🙂 Także dumna z niej jestem strasznie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysia pod Pałacem Kultury 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/89/img3347ty.jpg/][IMG]http://img89.imageshack.us/img89/2869/img3347ty.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Marysia w oldscholowych bodziakach 🙂 nie mogłam się doczekać żeby ją w nie ubrać 🤪

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/691/img3364c.jpg/][IMG]http://img691.imageshack.us/img691/8393/img3364c.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia, zazdroszczę Ci takiego "pełnego" dnia. U nas leje od kilku dni i nie ma jak wyjść w ogóle z Małym. Jestem zła, bo nie był na porządnym spacerze już od tygodnia chyba! Tylko krótkie wyjazdy w foteliku samochodem 😞 Nawet jak na chwilę przestanie padać, to jak się wyszykuję, żeby go zabrac choć na pół godziny to zaczyna znów lać i tak w kółko! A tak bym chciała zabrać go na spacer!! Mam wrażenie, że odkąd nie wychodzimy to jest marudniejszy. A na spacerkach tak fajnie śpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu... powiem Ci, że pogoda to tylko chyba na tą podróż naszą się poprawiła bo tak to też ciągle pada... z Małą na spacerze długim byłam ostatnio w niedziele i to pojechaliśmy autobusem na miasto, obeszliśmy alejki wszystkie, starówkę a później nad wisłą wróciliśmy do domu... 3-4 godziny jak nic nam to zajęło... i całe szczęście, że nie przedłużaliśmy trasy bo tylko weszliśmy to lunął deszcz... masakra nie lipiec... tak myślałam, że będzie cieplutko, małą będę w samych bodziakach z krótkim rękawem wyprowadzać... a tu dupa 🥴 no ale jeszcze sierpień przed Nami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...