Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wam też kazali przyjść z bioderkami na kontrole jeszcze za 3 miechy ? U nas z bioderkami o.k. tylko mamy przykazane podczas noszenia nóżki układać "na żabkę" i podczas snu też szeroko.

Czerwcówka - wypoczywajcie i udanej pogody życzę !

Moje dziecko dziś w bardzo dobrym humorze pomimo bezsennej nocki 😞 cały czas gaworzy i uśmiecha się do matki 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Dziewczyny, jak mam policzyć wymiar urlopu macierzyńskiego od 21 czerwca jak pracuję od pon do pt ? napiszcie bo ja jestem ciemna w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti ja Małą szeroko pieluchuje od miesiąca 🙂 a od 3 tygodni jak nie więcej dwie pieluchy wkładam... wiem co to za ból bo też musiałam większość ciuszków odłożyć od razu...

No właśnie z tymi rotawirusami jest tak jak beti mówi dwie dawki doustnie... w temacie jestem własnie obłożona siedzę gazetkami i poradnikami i próbuje się rozeznać w temacie bo za tydzień i nas czekają szczepienia a neurolog zaleciła szczepionki bezkomórkowe... 😮 i ja już całkiem nie wiem o co chodzi bo pediatra mi wypisała recepty ale zanim u neurologa byłyśmy... jutro idę do przychodni z moim R i się dokładnie dowiemy co i jak... bo ja głupieję powoli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuśki, macie tu kalkulator alkoholowy jakby, ktoraś chciała wypić okazjonalnie piwko lub lampkę winka i nie wiedziała kiedy może już karmić. Fajne.
http://www.kazdypromil.pl/

Ja właśnie świętuję 9 rocznicę z moim ukochanym i piję żywca 🙂 🙂 🙂
Butla dla niuni już naszykowana, woda w termosie również ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka mamuśki 🙂
Ja od 2 tygodni podaje mojemu małemu bebilon comfort i nienarzekałam aż do dziś 😞
I byłam zadowolona bo ma mniej kolek i co drugi dzień robił 2-3 kupki jak w zegarku dopiero od niedzieli coś się stało bo ostatnią w niedzielę robił i dopiero dziś i na dodatek zrobił taką zbitą zieloną nie wiem od czego taki kolor??Nic mu nie podaje innego jedynie wypija trochę herbatki koperkowej lub samą wodę przegotowaną i nie wiem czy to herbatka zrobiła że ta kupa jest zielona co wy myślicie doradzcie proszę!!!
Do pediatry idę dopiero 23.08 bo jest na urlopie niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia - nie martw się - to się często zdarza. U nas w tym tyg. też była - po kolce.
Generalnie są różne powody:
- nietolerancja tego co zjadłaś,
- reakcja po kolce,
- przeziębione piersi (jeśli karmisz cycem) - teaoria mojej mamy, więc nie koniecznie na czasie 😉
- utleniona kupka (zajrzałaś do pieluszki długo po jej zrobieniu przez bobo),
- na forach podają też taki czynnik jak podanie herbatki koperkowej choć ja podaję i tylko raz miała zieloną 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Monia - nie martw się - to się często zdarza. U nas w tym tyg. też była - po kolce.
Generalnie są różne powody:
- nietolerancja tego co zjadłaś,
- reakcja po kolce,
- przeziębione piersi (jeśli karmisz cycem) - teaoria mojej mamy, więc nie koniecznie na czasie 😉
- utleniona kupka (zajrzałaś do pieluszki długo po jej zrobieniu przez bobo),


Doris tylko ja karmię sztucznie a nie piersią niestety 😞
No jedynie fakt że w poniedziałek miał kolkę dosyc mocną.hmmm
A pieluszkę zaraz mu przebrałam więc chyba się nie utleniła od razu bo na kupkę czekałam jak na zbawienie nie myślałam że będę się cieszyc z jego kupki 🙂he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris, to Ty nie bierzesz skojarzonej szczepionki? My mamywojnę w domu, bo ja chcę skojarzoną, a mój mąż standardową. A ja nie chcę kłuć dziecka... tylko ta przyjemność w sumie kosztuje 600zł. A Marcin twierdzi, że to jest nabijanie kieszeni lekarzom- bo dostają z tego sporą część. Nasz znajomy pediatra odradził nam zdecydowanie szczepionki na rotawirusy i pneumokoki. Też powoli z tym głupieję, a termin się zbliża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Okresy skokow:

5 tygodni (wrazenia),
7-9 tygodni (wzory),
11-12 tygodni (niuanse),
14-19 tygodni (wydarzenia),
22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny),
33-37 tygodni (kategorie),
41-46 tygodni (sekwencje)

Jakie sa symptomy kolejnego skoku?

Przewaznie dziecko "chce z powrotem do mamy", zaczyna byc marudne, wymaga ciaglej uwagi, gorzej je, gorzej spi lub nagle przestaje robic to czego sie juz nauczylo tak jakby cofalo sie w swoim rozwoju. Taki kryzys jest dla mamy i dziecka bardzo stresujący bo z punktu widzenia dzidzi nagle wszystko się w jego światku zmienia i jest przestraszone, stąd to wiszenie na mamie i cycku- bo tam czuje się najbezpieczniej. Mamy czują się sfrustrowane ciągle płaczącym dzieckiem, i nie rozumieją co się z nim dzieje.

Skok w wieku 5 tygodni

Dziecko zaczyna byc bardziej uwazne i ”obudzone”, wszystkie zmysly sa wrazliwsze niz wczesniej. Od tej pory dziecko slyszy, widzi czuje zapach i smak zupelnie inaczej niz dotad i to moze sie mu wydawac niezrozumiale i przerazajace. Jedynym sposobem wyrazenia tego strachu jest krzyk i placz oraz szukanie bezpieczenstwa w ramionach rodziców.

Nowe umiejetnosci:

- Patrzy slucha uwazniej i dluzej
- Jest bardziej swiadome dotyku, zapachów
- Usmiecha sie po raz pierwszy lub czesciej niz przedtem
- Uklad pokarmowy moze funkcjonowac lepiej np dzecku odbija sie rzadziej,
rzadziej wymiotuje
- Moze plakac prawdziwymi lzami po raz pierwszy


8 tydzień

Dziecko zaczyna rozróżniać wzory w dźwiękach, zapachach i smaku, zauważa, ze jego dłonie należą do niego i jakie to uczucie gdy trzyma sie rece ponad glowa czy przed sobą. Dziecko zaczyna mieć kontrolę nad swoimi ruchami ale nadal są one nieskoordynowane.

Nowe umiejetnosci:

- Podnosi glowe
- Przekreca sie ze strony na brzuch i plecy
- Kopie nózkami i macha raczkami
- Chce siedziec na Twoich kolanach
- Dotyka przedmiotów
- Próbuje złapac przedmiot
- Trzyma przedmiot
- Patrzy na ludzi wokół
- Patrzy na wyraz twarzy
- Patrzy na przedmioty, które sie świecą
- Wydaje krótkie dźwieki i słucha siebie samego
- Lubi słuchać piosenek

Nie wszystkie dzieci umieja robic to wszystko – rózne dzieci preferuja rózne czynnosci i róznie intensywnie je cwiczą.


12 tydzień

Jak wcześniej możesz zauważyc, że dziecko jest bardziej krzykliwe, marudne, spi i je gorzej lub jest cichsze niz przedtem. W wieku 12 tygodni dziecko wkracza w swiat zniuansowany: dziecko uczy sie rozumiec delikatne różnice i zachowywac sie zróżnicowanie. Może np. słyszec róznice w tonie głosu, zauważac jak zmienia sie światlo w pokoju, kiedy slonce skryje sie za chmure. Zauważysz, że ruchy dziecka są bardziej miękkie kiedy wyciaga rączki, by coś schwycić lub gdy odwraca głowe śledzac jakis ruch.


Nowe umiejętnosci:

- Potrafi skoordynowac ruchy oczu i glowy sledzac ruch
- Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni
- Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu
- Łapie przedmioty obiema raczkami
- Wklada wszystko do buzi
- Oglada i bawi sie rączkami
- Zauważa, że może piszczeć i zmienia ton glosu
- Robi bąble ze śliny
- Wyraźnie daje do zrozumienia, że jest znudzone gdy np - zbyt dlugo patrzy na
ta sama zabawke


19 tydzień

Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zacząć sie juz w 14-tym tygodniu.

Dziecko zaczyna rozumieć zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzących z jednego w inny wzór. Innymi słowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata.

Nowe umiejetnosci:

- Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie
- Próbuje raczkowac
- Podpiera się na rękach i podnosi tulów
- Lubi ruszać ustami, wypina jezyk
- Może wziąć przedmiot do jednej reki i przelożyc go do drugiej
- Wkłada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc
- Próbuje uderzać zabawkami o stól
- Zrzuca swiadomie zabawki na podloge
- Szuka rodziców
- Reaguje na własne odbicie w lustrze radością lub strachem
- Reaguje na wlasne imie
- Rozumie słowa
- Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd
- Używa spółgłosek
- Wyciąga rece, gdy chce by je podnieść
- Cmoka ustami, gdy jest glodne
- Odpycha butelke/piers gdy sie naje
- Moze przesadnie reagować np zakasłac jeszcze raz gdy rodzice zareagowali na
poprzednie zakasłanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia, ja podaje comfort od wczoraj i sie ucieszylam bo dzis rano byla kupka. Tez zielona, ale moze to jak ktos wczesniej wspomnial po kolce, bo maly wczoraj mial taka kolke przez 1,5 godziny ze ja kuzwa juz na pogotowie chcialam jechac bo nie moglam dziecka uspokoic. Suszarka ok, ale tylko jak wylaczylam to znow byl wrzask, az sie zaczal dusic od tego placzu. Dzis wyglada jak dracula, oczy czerwone, zapuchniety. Tak mi go wczoraj szkoda bylo. Czy wasze dzieci tez maja takie ataki wieczorne czasem???
Ja wczoraj caly dzien nie podawalam kropelek, bo stwierdzilam ze sprobujemy bez, nie bede go non stop faszerowac.
Jutro ide z nim do lekarza zapytac o alergie na mleko krowie, bo z twarzy mu nic nie schodzi, a wrecz przeciwnie, ogolnie jest marudny, no i wiecznie jakis problem z brzuszkiem. Caly dzien sie napina, gazy smierdzace puszcza, kupa tez przeokropnie smierdzi... masakra.

Takze jak narazie to z comfortu tez jestem zadowolona bo chociaz kupke zrobil, z tym ze je o 40ml mniej przy kazdym karmieniu no i niezbyt chetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta ja też taki zestaw szczepionek bym preferowała... ale kur** te pneumokoki u nas to kwestia 3x260 plus 1 po roku... i niestety tyle nie mamy... a becikowe dopiero po 21 😞 dzisiaj idziemy do przychodni żeby ktoś nam wytłumaczył raz jeszcze wszystko...

dzisiaj mieliśmy noc tragiczną... masakra jakaś... pierwszy raz od wyjścia ze szpitala jestem niewyspana... nie wiem o co Małej chodziło... to że o 24, 3 i 6 był ryk to spoko ma prawo być głodna... ale jak ją dostawiałam to za cholere jeść nie chciała, myślałam, że się wścieknę... coś mi się porobiło z kapturkiem, nie chce się trzymać cycka... Mała łapami machała jak jakiś głupek 😮 moje piersi wyglądają jakby się na mnie tygrys rzucił bo całe podrapała.... no umęczyłam się jak nie wiem... ale po godzinie walki, załapywała w końcu... teraz te dopiero zasnęła... a ja piję kawę...
Pogoda do du** 😞 wieje jak durne...

Dziewczyny karmiące piersią, w jakich pozycjach karmicie?? na leżąco, siedząco?? bo ja już nie wiem jakie są inne możliwości... a położna mi nie pokazywała jak ją przystawiać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Objawy
Typowy napad kolki przebiega z podkurczaniem nóżek, napinaniem brzucha i prężeniem ciała. Kolka przebiega często z poszerzeniem obwodu brzucha, ale zwiększona ilość gazów jelitowych nie jest przyczyną, a raczej następstwem płaczu i związanej z nią aerofagii.

Płacz pojawia się cyklicznie, przy czym nasila się wieczorem i w nocy (kolka wieczorna). Objawy kolki występują najczęściej pomiędzy 2 a 16 tygodniem życia (kolka trzymiesięczna, 100 dni płaczu), przy czym szczyt osiągają około 6 tygodnia.Kolka nie jest przyczyną zaburzeń wzrostu i rozwoju dziecka. Zwykle samoistnie ustępuje w ciągu pierwszych czterech miesięcy życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...