Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ktos pytal o slinienie sie u dzieciaczkow. Adrianek tez sie slini coraz bardziej, ale tragedii nie ma. Czytalam gdzies ze wlasnie w tym wieku maluszki produkuja wiecej sliny.
Ja zauwazylam tez ze on czesto bawi sie jezykiem no i od razu oczywiscie sprawdzilam czy tam zadna plesniawka sie nie wdala, ale czysta ma buzke, to zapewne jest ok.
Dzis w nocy skurcze brzuszka, ale pozniej mamusia przytulila i pospal do 4, pozniej butelka i nie chcial zasnac, wzielo go na smiechy, no ale w koncu padl do 8. Teraz po jedzeniu lezy i sie znow smieje 😁, no i oczywiscie probuje zrobic kupke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Moja Maryś dzisiaj nad ranem zafundowałam mi kupną rewolucję... tak się ofajdała, że prześcieradło zmieniać musiałam w łóżeczku 😮 armagedon jakiś... no ale spoko 🙂 teraz leży i krzyczy na karuzelę... muszę iść coś zjeść, kawę wypić... nic mi się nie chce dzisiaj... haha
nosek coś ma zatkany Marysia... muszę do pediatry pójść i ją skontrolować całą...
Dzisiaj idziemy do lekarza ale do ośrodka rehabilitacyjnego... ech biedne to moje dziecko tyle lekarzy musi odwiedzać zamiast sobie na spacerki z mamą łazić i leniuchować w łóżku 😞 co chwila ćwiczenia, płacz, krzyk... a ja muszę na to wszystko patrzeć... jak ją badają, uciskają, wyginają, uginają, ciągną.... 😞

Moja Mała też się ślini... i wszystko w około i pcha łapcie do buzi jak szalona... najbardziej mnie wkurza jak ją przystawiam do cyca na siedząco, a ona zamiast kapturka to sruuu łapkę do buzi tą co ma bliżej mnie... i gimnastyka żeby ją wyciągnąć... wtedy macha 2 ręką, kapturek spada, wszystko jest w mleku, ona się drze bo głodna, ja jej rękę pod swoją pachę prawie wkładam, przytrzymuję, drugą ręką kapturka szukam- nakładam i jak dobrze pójdzie to ją przystawiam i załapuje... a jak źle pójdzie to jest nieraz 15 razy taka akcja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny ja wlasnie zamowilam nawilzacz powietrza, zobaczymy czy pomoze na przeziebienie, jesli nie.... no to jestem pewna ze to jednak alergia i przejde na bebilon pepti i bede obserwowac czy jest poprawa. Oczywiscie nie od razu, nie bede mu frustrowala zoladka.
W dupie mam tutaj lekarzy, bo oni chyba czekaja az dziecko zostanie doprowadzone do takiego stanu ze od razu szpital. Ja juz nie moge patrzec jak on sie meczy z oddaniem stolca i bolem brzuszka. Dziecko spiace, oczy sie zamykaja a tu brzuszek meczy, no przeciez to nie jest normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczyny,
pozwoliłam sobie wejść na wasze forum bo macie starsze dzieciaczki i może któraś z was przechodziła to co ja z moją małą. Otóż mała gdzieś w 2 tygodniu życia dostała wysypki, lekarka stwierdziła, że to trądzik niemowlęcy. czy któreś z waszych dzieciaczków to przechodziło? ile to trwa, jestem załamana, nic nie przechodzi a to już chyba 4 tydzień. małą ma zaognioną twarz, krostki mają białe lub lekko (czasem) ropne czubeczki. Gdy jest ciepło to wygląda to gorzej.
Nie jest to skaza ani potówki. (
przepraszam że wam zakłócam forum, ale już nie wiem co mam robić. jutro jadę do dermatologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pediatra mi powiedzial ze wypryski hormonalne u dzidziusiow moga nawet wystepowac przy karmieniu sztucznym mlekiem bo hormony sa w mleku mamy ale takze w dzidziusiu i przez te wypryski wlasnie nasze pociechy sie ich pozbywaja. Niektore mamy maja szczescie i ich dzidzia nie ma wcale wypryskow tylko piekna dziecieca buzke. Moja kolezanka od urodzenia podaje sztuczne mleko i jej corcia ma taka slodka buzke ze chyba bym nie przestala jej calowac. Swojego tez non stop ciumkam, az czasem ma mnie dosc.
Dzis Adrian sie tak smial ze az mu powietrza braklo hehe, odglosy byly i otwarta, usmiechnieta buzia... no ale zaraz byl skurcz brzuszka i podkowa 🤢. Teraz w koncu zasnal, powinnam sie wziac za jego pazurki, no i tak zrobie, ale boje sie zeby sie nie obudzil bo jakis zmeczony dzis od rana, pewnie przez to cisniecie kupki, a kupki jak nie bylo tak nie ma. Herbatka pomogla troszke mu sie uspokoic ale nie wyproznil sie biedaczek. Jejku jakie ja mam cyrki z tym jego zalatwianiem sie, a jak walnie kupke to jestem taka szczesliwa i ciesze sie jak glupia i mu mowie ze jestem z niego dumna... haha.
Tak sobie pomyslalam ze jak tatus wroci to chyba zafunduje sobie tydzien solarium, zeby troche sie zrelaksowac.

Dziewczyny jak tam z waga u waszych pociech? Ja musze czekac do 29go, ale podejrzewam ze Adrian ok. 5kg juz wazy. No i ubranka odlozylam wczoraj, jakos pusto sie zrobilo w jego szafeczce. teraz mu zakladam rozmiar 56 i niektore ubranka 62.

A jak dzis u was z pogoda? U nas slonce, upal bedzie, wiec musze go przebrac bo jest cieplo ubrany i po kolejnym karmieniu smigamy do parku 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski! 🙂
u nas noc super 🙂 przebudził się o 23:30 zjadł moje ściągnięte mleczko...i potem dopiero o 4 cyc... potem 7 i od 8 spać nie chciał. Niedawno zrobił mega kupę 🙂 pielucha wypełniona na maxa 😜
Marlena ja Ci na prawdę współczuję z tym brakiem kupki u Adrianka... wiem jak mój czasami pół dnia nie zrobi, to już tak dusi... na szczęście u nas dzień w dzień jest co najmniej 2 kupki.

monia321 te wypryski to naturalne, tak jak dziewczyny piszą trwają kilka tygodni, chociaż u nas dość szybko zniknęły. Możesz przemywać maleństwu buźkę ciepłym naparem z rumianku albo nadmanganianem potasu, ja tak robiłam dwa razy dziennie i dość szybko zeszły 🙂

Nequitia u nas też paznokcie szybko rosną i też nie lubię ich obcinać, bo mały nigdy sobie nie da, zaciska piąstki 🙂 ja próbuję obcinać wieczorem jak tata daje modyfikowane na noc, a mama z boku atakuje z nożyczkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do wagi mojego szkraba... jak miał 6 tygodni to ważył 4900g - to było prawie dwa tygodnie temu... ale kurna czuć już go na rękach, podejrzewam, że już piątka pękła 🙂
Ciuszki w większości ubieram na 62cm, bo Miłosz tak szybko urósł, urodził się 50,5cm, a dwa tygodnie temu na kontroli miał już 58,5 🙂 także rozmiar 56 już raczej nie używamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małgorzata odważna jesteś. Moja Nikolka była grzeczna podczas szczepionki ale potem dostała gorączki i marudzila. Wam życzę bezobjawowej szczepionki. A taki malutki organizm musi jakoś zareagować na taki zastrzyk, oby Borysek wybrał formę snu :-)
U nas ciąg dalszy cyrkow przy cycku, to tak jakbym dziecko podczas kolki chciała karmić cycem.. Serce się kraja i nerwy puszczają, dziś wzięłam ja na sposób, 30 min się prezyla i wyla jak podczas kolki, w końcu przytulilam i ze zmęczenia padła a ja ją na spiocha przystawilam i pięknie ciągnęła tak jak w nocy i śpi już 3 h a mama w międzyczasie skoczyła na plaże się poopalac :-))
Teraz czekam aż się obudzi jak na wyrok :-(
Podobno niektóre dzieci tak maja miedzy 7-9 tyg życia.. A u nas 2 dzień i ja już poddam z sił i nerwów ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...