Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agata to witaj w klubie - syn mojej siostry to samo a ma już 3 lata... Masakra!!! Byliśmy z nimi nad morzem wrrr...
Borysek rzeczywiście jest ogromny ale to oznaka zdrowia u takiego dzieciaczka. W ogóle masz super chlopczyka - grzeczny jak mało które. Podnosisz wiecej kilo ale nie wiesz przynajmniej co to za problemy z kupą, dokarmianie, kolki, pomyśli w nocy ehh

My dziś już w wawie i zaczęły się hałasy zza okna :-(
Nikola jak nigdy wstala jeść w nocy i do tego od 5 dusila :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siemka, zaraz się biorę za nadrabianie zaległości weekendowych.

Dziewczyny, które bierzecie Azalię - powiedzcie mi bo niewiem :
jak rozpoczęłam brać tabletki w czwartek (4 tabletka w górnym rzędzie) i jak zjadłam już wszystkie po strzałkach to czy potem biorę znowu te z pierwszego rzędu (3 sztuki) tzn. oznaczone pon, wt, śr ?
Niewiem czy rozumiecie o co mi chodzi ... Pytam bo niewiem bo tam już nie ma strzałek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie wróciłam z "porannego" spacerka, wysłałam paczkę do siostry z ciuszkami za małymi, ważyła 8kg!! hehe Ona ma na grudzień termin i urodzi się 5 wnuczka (Julia Oliwia) moich rodziców hehe ciekawe czy, któraś z nas będzie miała syna jeszcze 😁
Małogsia no powiem Ci, że fajna "dupeczka" z Ciebie haha w ogóle nie widać po tobie przebytej ciąży 🙂 tak trzymaj!! Borysek cudowny, duży "mężczyzna" 😉

Aniu no zacznę myśleć nad chrztem... póki co miałam sporo latania po lekarzach z Marysią... teraz już się powoli uspakaja sytuacja więc najwyższa pora coś w tym kierunku zacząć działać...

W ogóle postanowiłam, że muszę pojechać na dłużej do mojej rodziny... moja babcia jeszcze nie widziała Małej i dopadł mnie dół przez to... 6 grudnia mamy póki co ostatnią zarejestrowaną wizytę i później jadę na dolny śląsk nawet jak się będzie palić i walić... szczególnie że będą święta i moja siostra będzie rodziła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia i MArlena 🙂 ubranko SUPER! mały wyglądał prześlicznie, każdemu się podobał, a te irlandzkie kelnerki nadziwić się nie mogły i nachwalić 🙂 TYLKO - spodenki są lnianie - na jesień czy zimę może być dziecku za chłodno (ale tu też zimno, ja ubrałam pod spód białe geterki 🙂 )
Czerwcowka ja też używam wszystkiego z Tommee Tippee, smoczka też używamy Avent-u bo mały z Tomme Tippee odrzucił 🙂 więc podobnie jak u Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To super, nie ma sie co zastanawiac, trzeba zamowic tylko nadal zastanawiam sie nad rozmiarem. A pod spod mozna zawsze jakies geterki albo cos innego ubrac, to nie jest problem. Wrocimy do domu to i tak gangsterka w dresik przebiore 😁.
Kurde ale u nas kupki brzydkie. Dzis juz dwie byly 🙂. No ale nadal lecimy na syropku, z tym ze juz zmniejszamy dawke.
Wczoraj wieczorem Adi tak plakal, nie wiedzialam o co chodzi. Wzielam go z lozeczka, ja patrze a on ma taaaaak wzdety brzuch ze szok! No i podalam mu espumisan i pomasowalam z pol godziny, po tym byl spokoj i sobie spokojnie spal.

Czy waszym dzieciom tez sie coraz rzadziej odbija?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena, faktycznie troszkę rzadziej odbija sie Pawełkowi, a przynajmniej dłużej musimy czekać na cokolwiek, ale to podobno naturalna kolej rzeczy. Mnie "załamuje", że on zawsze tak łapczywie pije. Dosłownie jakby nie jadł cały dzień. I potem ma takie momenty, że się zachłyśnie aż, a ja prawie mdleje.Moja mama az się wystraszyła i boi sie dawać mu np. herbatkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka - miałam ten cyrk wczoraj, jadła,puszczała cyca i płakała, brała cyca, puszczała go i płakała... potem znów szukała i tak w kółko. czasami sprawia wrażenie, że tren płacz to dlatego, że jej mleczko nie leci ale to jet bankowo ból brzuszka bo i nóżkami wierzga przy tym.

Dziewczyny - gratuluje chrzcin i dzielnych dzieciaczków !
My też chcielimy zrobić póki ciepło ale mój mąż nie mógł się zdecydować czy chce skromniejsze dla najbliżeszj rodziny czy może "iść śladem" jego rodzinki i zrobić huczne. Mnie osobiście ta druga opcja wcale się nie podoba bo robi się z tego prawie drugie wesele a ja uważam chrzciny za uroczystość bardzo osobistą i ... jakby powiedzieć ... taką wyciszoną (?), no i jak już zdecydowaliśmy, że chcemy tylko 12 osób zaprosić to już zrobił się wrzesień i normalnie to nawet byłby spoko miesiąc, ale mówią, że już 15 ma zima nadejść 🤪 🤪 🤪 więc razczej poczekamy do wiosny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia - dziękuję za odpowiedź o Azalii. oklask for ju 🙃

Odważna jesteś z tym podróżowaniem z Boryskiem i z weselem !
My nawet na chciny do znajomych nie idziemy bo mała ma różne dni - raz jest jak aniołeczek ale nieraz jak ją ból brzuszka dopadnie to masakra, nigdy nie wiesz jaki humorek wylosujesz na takiej imprezce ....
no ale Borysek to złote dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂
U nas również po chrzcinach dobrze ze mamy je za sobą 🙂 Szymonek na wejściu do kościoła trochę marudził ale za to pózniej zasnął i przespał całą mszę aż ksiądz się śmiał nawet nie drgnął jak go polał wodą. 😉
Za to w domu tak ok 17 złapała go mega kolka akurat w takim dniu. 😞
głównie chrzciny się udały za to ja padłam na pysk wieczorem.
Jejku dziewczyny od wczoraj wieczora nasz synek jest taki marudny że hej nie wiem czy czasem nie ma skoku następnego ciężko go uspac marudzi przy tym i dziś w dzień krótko spał.
Na rękach nie,na brzuszku nie żadna pozycja mu nie pasuje dziś mam już dośc 😞
A ha ślini się za to ogromnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nikola usnęła jak zwykle po kolacji.. tylko jak niezwykle już dwa razy się obudziła z płaczem..
i bądź tu człowieku mądry.. zawsze usnęła i wstawała dopiero ok 4-5 na jedzonko a od trzech dni się budzi.. nie wiem co się dzieje, chyba brzuszek jej dokucza.. dlaczego nic nie można na to poradzić?! dziś miała kolkę 3 razy i już mi ręce opadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecko spało dzisiaj prawie cały dzień. Nie wiem czemu.. Myślałam, że może jest osłabiony, ale jak się budził to gadał jak zwykle i się uśmiechał. Chyba jakiś taki dzień... Ale jak założyłam swoje nowe okulary to mnie nie poznał, zupełnie inaczej się zachowywał, a jak ściągnęłam to nagle banan na całą twarz 🙂 Maluszek kochany!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Słuchajcie, mam doła... forma psychiczna mi spadła na podłogę i podnieść się nie potrafi... zaczął mnie wkurzać płacz Marysi... no wytrzymać nie mogę... takiego agresora po ćwiczeniach dostałam... ja nie wiem jak ja w domu z nią ćwiczyć będę... i dzisiaj padnięta jak nie wiem co... masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka, ja nie jestem pewna czy to jest kolka. Poobserwuj, bo moj Adrian ostatnio czesto placze bo ma wzdecia a jeszcze czesciej bo ma skurcze brzucha. Wiesz, kolka to jest masakra, dziecko sie drze jakby go ze skory obdzierano i nic nie pomaga.
Moj Adrian tez mocno wierzga nogami jak jest glodny.

Nequitia, wiem jak to jest. Ja tez mam czasem takie zalamki, bo caly dzien jestem z dzieckiem, tak wiec z jego placzem. Jak ide spac to jak mysz cichutko i w ogole zestresowana sie klade i modle zeby on jak najdluzej mi przespal.

Dzis znow cyrk, placz, brzuszek wzdety... no nic trzeba bedzie masowac, wczoraj pomoglo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i wspolczuje bo ja bym chyba zwariowala gdyby moje dziecko mialo kolki i darlo sie godzinami...

no i chyba jako jedyna nie bede chrzcila swojego dziecka

butterfly to pewnie taki dzien bo moja myszka tez caly przespala z malymi przerwami na karmienie(az zagladalam chy oddycha i czy nie ma goraczki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequita chyba każdą z nas czasami łapią takie dołki. Ja już mam sposoby. Najlepiej gdzieś skoczyć, zmienić miejsce ( z dzieciakiem rzecz jasna), nie wiem jakieś kino, krótki wyjazd gdzieś, wizyta u kosmetyczki). Najgorsze jest takie siedzenie w domu non stop. Oszaleć można.
No i własnie. Mamuśka ja również zaczełam się zastanawiać czy przypadkiem nie złapałam plemniczka na kolejne 9 m-cy. Nadal nie mam okresu. Azalii nie biorę, mimo, że kupiłam. A okresu ni widu ni słychu.
Nasza Oliwka nadal bezproblemowa. Od urodzenia obskoczyła trzy wesela, w tym jedno na wyjeździe w noclegiem w hotelu itd. Taki mały podróżnik z niej. We środę druga dawka szczepien.
Chrzciny, nie chce mi się myslec jakoś o tym. Dobrze jest jak jest. 😁
Mala również ma ślinotoki jak Wasze maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...