Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Butterfly: chcemy Śnieżynkę!!!


Kochana, ja jestem lekko nie teges, ale nie aż tak 🙂 Idiotkę robię z siebie tylko wśród najbliższych czasami 😉 Ale poważnie to Marcin miał kompletny strój Mikołaja, a ja robiłam za Śniezynkę w świecącej czapce tylko, więc szału nie ma 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlenka, ale Adi nie gorączkuje tak? Meningokoki to na bank wysoka temp. a zakażenia też daja temperature, bo organizm sie broni...tak ja bym to sobie tłumaczyła...no i mimo wszystko zbadałabym kał, oraz wizyta u lekarza. Jak ma biegunke to dawaj mu dużo pić,żeby sie nie odwodnił. Mierz temp. i słyszałam że jagody sa dobre na takie dolegliwości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poza tym ameby nie złąpie w naszym klimacie...czerwonka bierze sie z ogromnego syfu...więc moim zdaniem też odpada a salmonella....ja miałam jak byłam jeszcze w podstawówce....to jest bolące...jelita bola jakby tam same siniaki były, wymiotuje sie nic nie je i gorączkuje...więc nie myśl o takich chorobach...nie denerwuje sie na zapas...obserwuj jak nie będzie chciał jeść,pić,gorczkował wysoko to działaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
W dodatku czytalam o meningokokach.
Drobna wysypka, grudki na powiekach + biegunka, ja pierdziele on to wszystko ma, procz goraczki i dziwnego zachowania, bo zachowuje sie normalnie.
W srode mialam zamiar isc do lekarza, ale jak cos to pojde juz we wtorek, jutro trzeba go poobserwowac, szczegolnie ta biegunke 😮

nie chce sie wymadrzac,ale kazda utrzymujaca sie biegunka ,zwlaszcza ze sluzem lub podbarwiona krwia wymaga konsultacji!lepiej zeby jakis madry pediatra Cie uspokoil, ze to nic takiego lub nasadzil leczenie,niz zebys miala sie zadreczac i wyszukiwac choroby w dr google!mozliwe,ze to tylko reakcja na nietolerancje jakiegos pokarmu,moze wpakowal do buzi na raczkach jakas bakterie-ale dla swietego spokoju zapytaj pediatre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie !
U nas nocka z wynikiem : 5 pobudek, w tym 2 przed naszym pójściem spać ! 🤪 🤪 🤪
Niewiem co się dzieje... No niby jest jeszcze trochę chora ale żeby aż tyle razy się budzić ? U nas narazie zębów nie widać więc na nie zwalić nie można.

Marlena - idź z Adim lepiej do lekarza, Julka miała kiedyś śluz w kupce i czerwoną kropkę - jakby krew więc i strasznie się wystraszyłam, tak jak Ty zaczęłam czytać w necie i jeszcze gorzej się wystraszyłam a jak poszłam do lekarza to lekarka mnie uspokoiła, że to przez to, że zjadłam coś co małej ni posłużyło, kazała obserwować dziecko i w razie powtórzenia się takej sytuacji przyjść koniecznie z kupką. Może dali mu coś w żłobku ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlenka oby nie złapał czegos ze złobka.ale napewno pojdiesz do lekarza jak nie przejdzie i sie dowiemy o co chodzi.dobrze ze wymiotów nie ma bo wtedy to by było raczej rota.a takto to nie wiadomo, moze jednak jakis produkt..śluz biały nie jest tylko przezroczysty a w kupce to moze miec zabarwienie kupki, u nas było pare razy mnóstwo to sie przyjrzałam.wiec jak masz biały ten sluz to masz sluz plus białą czesc kupki.tylko fragmenty były białe?zresztą nie ma co gdybac bo sie tylko nakrecimy albo uspokoimy.a uspokojenie nie zawsze jest dobre jak cos dolega np. tak samo nakrecenie gdy nic nei dolega. a prawde tylko lekarz powie.albo samo zniknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas kiepskawo.mały wczoraj głownie jadł łyzeczka, sciagałąm mleko i zageszczałam kleikiem i herbatke dawałam. ssac nie chciał ani cyca ani butli bo mu nosek przeszkadzał zapchany.possał troche głodny jak wilk i nie mogł przełknac wypluwał i płakał... bidulek 😞 jutro do lekarza bo jakos nie widze poprawy, no kaszle mniej ale zalegania sie zwiekszyły 😞 oby nie poszło dalej 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Babeczki 🙂
Marlenka i jak tam dzisiaj?
Beti a co Filipek brał teraz za leki? Bidulek kochany...
Ja wczoraj byłam skłonna nawetjechać na wizyte prywatną ale mojej pediatry nie było. Dziś Paweł miał Wojtka zarejestrować ale ona przyjmuje tylko na dzieciach zdrowych a drugi dobry pediatra jak na złość dziś nie przyjmuje 😠 I dopiero jutro możemy iść.Gorzej nie jest ale wciaz zastanawiam sie czy może wziaśc wizytę prywatną potem? Doktor sie pytała czy mały gorączkuje. No nie naszczęczście.Kazała robić inhalacje ,oklepywać i witaminka c...
Dori a jak u Was? Julka zdrowa już?
Jeny ta pogoda mie dobija...głowa mnie jeszcze zaczyna boleć...ide kawe sobie szybko zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. U nas na szczęście zero pobudek. Pawełek wstał o 7- strażnik snu z żyrafy się włączył, ale Mały był tak głodny, że podziałało tylko na chwilę 🙂 Tymczasem już jesteśmy po porannej drzemce, krótkich odwiedzinach dziadka, prysznicu i kawie..Ale w taką pogode to chyba niebawem zrobię sobie kolejną, bo to jakaś masakra co się dzieje za oknem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co, babcia Marcina wczoraj przyniosła bardzo fajną zabawkę Pawełkowi...Niby nic,ale dziecko zafascynowane, bo wszystko gra i brzęczy i się obraca: http://allegro.pl/fisher-price-muzyczne-kluczyki-grzechotki-melodie-i1919670632.html Bardzo to fajne- jakbyście chciały coś kupować swoim dzieciom albo komuś tam- napisane jest, ze to od 3 do 36 miesięcy... Myślę, że 3 to za mało, a 36 to zdecydowanie za dużo, ale tak dla naszych dzieci i nieco starszych naprawdę super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co? Mama mi powiedziała że dobrze by mi zrobiło drugie dziecko bo przy Wojtku przesadzam,panikuje i za dużo myślę. A tak czas na dwoje maluchów i ponoć inna dojrzałośc...A ja bym chciała jeszcze jednego brzdąca ale to nie takie proste bo przede mną dopiero ślub kościelny, może na jesień, wtedy dopiero możemy popróbować 😁 Z drugiej strony jakbyśmy sie postrali po ślubie to wychodzi na to że rodziłabym na lato a po wspomnieniu końcówki ciąży przy 30 stopniach a nawet więcej to mi sie nie widzi 🤪 Więc najlepiej zajśc w sierpniu hehehe Ale też tak sobie planuje a wiadomo jak to z planami jest 🙂 Poza tym najpierw pewnie będę musiała znów prolaktyne obniżyć. Bo przed Wojtkiem przez prolaktyne nie miałam owulacji i sie leczyłam...fakt że zaszłam w pierwszym miesiacu po odstawieniu dostinexu ale nie jest powiedziane że znów sie uda tak szybko hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jak działa ten strażnik snu w praktyce?

Ile u Was trzymała sie wysypka po trzydniowce?! Bo u nas od wczoraj wieczora Niki zsypana :-( bidulka a na 13:30 rehabilitacja.. Gorączki już nie ma ale dalej marudzi a w nocy chyba 10 razy budziła sie z płaczem :-(
Do tego chyba zeby bo pcha raczke i szoruje jak szczoteczka do zębów..
Padła dziś już drugi raz.. I piszczy od 6:30..

Taki Mikołaj to pewnie super prezenty były ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...