Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doris normalnie powiedziałam babce że nie mam żłobka, nie mam tu żadnej rodziny, nie mam co z dzieckiem zrobić, a poza tym chcę jeszcze karmić piersią - takie smuty jakieś, powiedziała że coś wymyślimy...
ja mam do piątku zwolnienie od gina, mogę przedłużyć pewnie z góra 2 tyg... ale wolałabym wyskoczyć teraz z tą opieką na miesiąc, jeszcze mam tydz zaległego urlopu, czyli pewnie tak jakoś w marcu idę do pracy.... no chyba że nie wiem co się stanie, to wezmę trochę wychowawczego


a co do karmienia, my będziemy powoli kończyć już, może jeszcze z góra miesiąc. Dziś kupiłam kaszki, mleko mm, będziemy działać p woli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buziaki również dla Oliwki 😁

Małgorzata ja myślę, że jakieś pory powinnaś narzucić. A co do ilości to Mój Filip nie zjada więcej niż 180ml na noc z kaszką. A w dzień je 150 ml max,,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fifek śliczny 🙂 my też mamy sesję zaplanowaną na koniec tego miesiąca albo początek lutego 🙂

BUZIAK RÓWNIEŻ DLA FIFKA! 😘

Co do machania rączkami, Milo macha całymi łapkami, jak motylek, który trzepocze skrzydłami, co do młynka to nie zaobserwowałam... muszę przyglądnąć się dobrze. Na pewno robi coś takiego jak dotyka jakiegoś przedmiotu że zaciska pięść i prostuje, zaciska i prostuje, tak bardzo szybko...

Gosia co do mm wydaje mi się że powinnaś narzucić pory karmienia, jeśli już tylko mm będzie jadł. Ja jak tylko dokarmiałam to była 1-2 butelki to jakoś nie patrzyłam na to, ale jak już przeszliśmy całkowicie na mieszankę, to dostaje według przepisu jedynie 4 butle na dobę. Mój mały zjada na 150ml wody 5 miarek plus 2 miarki kaszki, czasami na 180 ml wody 6 miarek i 2 miarki kaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Stówka dla Oliwki i Filipka!!! 😆

Duuuuużo zdrówka dla Pawełka:* ANiu, psikaj z 3-4 razy do noska sola fizjologiczną w sprayu lub woda morską, potem oklepuj ok dwie minutki plecki. Coprawda Pawełek ma zapalenie spojówek i przez to kanalik ma zatkany, a Wojtek do ok 5 miesięcy walczył z zatkanym kanalikiem poprostu a może prez jakieś bakterie? 🤔 I juz nas pediatra do okulisty wysyłała na przetkanie. Wtedy własnie dowiedzialam sie że tak polecił mojej koleżance jej włoski okulista. I u nas też pomogło. A już i antybiotyk na to dostawał i przemywałam i solą fizj, rumiankiem, herbatą, masowałam i nic. A tym psikaniem do noska przepchałam w końcu ten kanalik 🙂 A był okres że ciężko było mi oczyścić z tej ropy oczko, tyle jej było, ledwo przetarłam a juz wielka maź zalewała całe białko, że biedaczek nie widział nic...ale sie udało więc jestem happy 😉
Filipek śliczny chłopaczek!!!
U nas w ruch poszły chrupki i pierwsze ciasteczka z hippa 🤪 Mały sie zajada, chrupki uwielbia gnieść w rączkach a ciasteczkami trze dodatkowo dziąsełka. Zastanawiam sie tylko czy 3 takie ciasteczka to ok tyle samo glutenu co pól łyżeczki kaszki mannej? Bo zrobiłam sobie taki zamiennik zamiast mannej...Dodałam dzis do jogurtuz NEstle...Czy któraś dawała te ciasteczka?
Wojtek również kręci sie w kólko i czołga do tyłu 🙂 I zły jest bo chyba planuje do przodu a tak to sie oddala od celu hehe I też macha rączkami jak szalony 🤪 Ja mówię że on biegnie na leżaco hehe iczasem jeszcze tak szybko oddycha i robi duże oczy hihi Dodatkowo non stop puka nóżkami czy na brzuszku ,czy na pleckach 🙂
Huśtawka idzie do kartonu! Z pozycji pól leżącej potrafił sie posadzić, składając ją tak że gdyby nie pasy to buzią zarył by podłogę 🤢 Aż mi serce stanęło jak sie na moment odwróciłam i patrze a on wisi,zgięty i sam wystraszony! I niby jest do 15 kilo...ciekawa jestem bardzo jakim cudem...
nas idzie mleka 180 wody, 6 łyżeczek mm i dwie kaszki owocowej...ale może zaczne na noc dawać więcej na noc? Bo ostatnio zaczął mi marudzic jak skończy pić jakby mu było za mało 🤔
Dziwnie jak nie ma Beti.... 😉
Jutro moja mamusieńka do mnie przyjeżdża 🙂 Mam nadzieje ze troszke odpocznę od mojego kochanego marudy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
jak to jest dziewczyny, karmię Borysa na żądanie, załóżmy że chcę przejść na mm, mam narzucić jakieś godziny, czy dalej jemy na żądanie?

W dzień narzucasz godziny a w nocy na rządanie. Zazwyczaj na samym mm dzieciaczki nie piją w nocy mleczka...u nas Wojtek nie ma takiej potrzeby...a w dzień już teraz przeszłam na 4 karmienia 3 mleczne i zupka plus deserek jeszcze I jest to różnie. To mleko jest bardziej sycące więc ok co 4 godzinki je a zdarza sie czasem jak np jestem na spacerze, gdzies jedziemy że do 5 godzin bez marudzenia wytrzymuje! Gdzie kiedyś byłoby darcie jak nie wiem hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CzZeść dziewczyny.
Kolejny dzień pt. jak się nie rzucę na tory to będzie cud. odpadam na maxa. Z nerwów i stresu zanika mi pokarm o ile nie zanikł całkiem. dziecko na butle nie przestawione więc od 1 w nocy do 6 spała z cyckiem w buzi, ba spała, raczej czuwała kiedy coś poleci a ja razem z nią
Nestle, bebiko, bebilon, hipp i inne mleka powodują u niej żyganie. jedynie bebiko z kaszką ryżową zje. Zupełnie nie mam sił przestawiać ją na butlę, sama jestem z tym wszystkim w nocy.
zaczynam się poważnie zastanawiać czy nie zrezygnować zpracy a m. wysłać za granicę żeby tam jeździł ciężarówką i zarabiał na nas troje. Nie wiem już sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...