Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Moja Mary spała dzisiaj łącznie 1h i 20 minut 😮 i to na raty 🤢 ja nie wiem o co jej chodzi...

Gosia ja zagęszczam kaszką z bobovity smakową i jeszcze dodatkowo kleikiem ryżowym...
Szukałam manny z bobovity ale u mnie w sklepie chyba ją wycofali z regularnej sprzedaży... aaaa i dodaję to do mleka bebiko R (które ma zagęstnik jakiś ponoć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Buziaczki dla Ptysi Marysi, Adiego i Borysiątka 😘

Tak Was ostatnio zaniedbałam ale ostatnio dużo nerwów straciłam i musiałam sie jakos pozbierac...dobrze ze sa te gry na fejsie to w nie uciekłam i nie myślałam heh...

Moi rodzice mieli wypadek samochodowy....Dzięki Bogu wyszli z niego cało! Samochód do kasacji...technik policyjny stwierdził że z taka prędkością ok120 km/h z jaka walną ich inny samochód nie przeżyliby gdyby tata nie zachował zimnej krwi i nie przyśpieszył(zazwyczaj kierowcy w panice hamuja, lub cofają 🤢 Całe uderzenie dostał tył samochodu...A! Samochód nowy, własnie go rodzice odebrali...Ale ja im mówie że samochód rzecz nabyta a ich zdrowie i zycie nie...

Druga sprawa to mój m ma b złe wyniki cholesterolu...i surowice lipemiczna! Nie wiem o co chodzi bo ja mam idealne wyniki, nie gotuje tłusto...Kazałam mu powtórzyc bo jadł po 22-ej a dowiedzieliśmy sie własnie ze jak sie bada cholesterol to nie je sie juz po 18-ej...
No i za miesiąc niecały wypływa w morze na minimum 5 miesiecy! 😞 Moze byc nawet 7!!! Boje sie jak damy rade....no i Wojtka nie bedzie widział tyle...
Mówie Wam do dupy wszystko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Dziewczyny a czym zagęszczacie mleko na noc? tzn. jaką kaszką, smakową, czy kupujecie to mleko już dodatkiem kleiku? czy jeszcze jakieś inne pomysły???


Gosia ja gotuje kasze manną i dodaje ja do mm. Takie mleko pije rano i wieczorkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia ja kaszke owocowa daje po poludniu na noc i z rana zwykle mleko zageszczone kleikiem ryzowym. Adi kaszki lubi tak srednio, a mleko z kleikiem uwielbia. Najbardziej lubie jak zasypia mi wieczorem przy mleku, co niestety rzadko sie zdarza, ale przy kaszce tym bardziej nie zasnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 na szczescie nic powaznego sie nie stalo Twoim rodzicom !
W zeszlym roku moj Wojtek mial wypadek na autostradzie, obrucilo go i jechaly na niego samochody, uderzyl w barierke na wiadukcie, jakby wylecial to na dole byly tory. Auto tez masakra, ale najwazniejsze ze jemu nic powaznego sie nie stalo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia mozliwe.... mowie, akurat dla Adriana najlepsze jest mleczko a zeby nie bylo za malo to zageszczam kleikiem bo to i tak nie ma smaku i on to uwielbia. Kaszki mial juz chyba wszystkie....ciasteczkowa, jablkowa i inne owocowe. W poludnie dostaje zamiast mleka, ale z rana albo wieczorem nie mam zamiaru sie gimnastykowac, i tak musze wstawac o 5.45 jak ide do pracy, wiec dokonuje pewnych wyborow 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivonka najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło...
Tak od dłuższego czasu zastanawiałam się czy nie Kupić Mai kurtki zamiast tego kombinezonu, bo zimy już raczej nie będzie a wygodniej by jej się jeździło na spacerki i mogłaby swobodnie sobie siedzieć w takiej kurteczce i dziś spotkałam taką słodką, śliczną z odpinanym kapturem z futerkiem, oczywiście różową oj słodycz mówię Wam a była w realu i kosztowała tylko 30 zł 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Mysza Twoja Majeczka sie urodzila w dniu na ktory my mielismy termin 😁

🙂 Jakoś tak punktualnie zawitała a pewnie dlatego , że następnego dnia miałam iść do szpitala i bardzo przeżywałam rozstanie z Kubą i pewnie to też się przyczyniło do punktualności mojej córci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki dziewczynki...

No z tym marynarzem to Wam powiem że sie zarzekałam że nigdy nigdy 😉 Mój tata jest...no ale nigdy nie mów nigdy...ehh tylko ja sie zgodziłam na taki system jak ma mój tata czyli pływanie nie dłużej niz 6-8 tygodni ...niestety zeby tak pracowac trzeba podkulic ogon i złapac jakikolwiek kontrakt...ciężko zacząc... 😞 Oj bede Wam tu hlipac cos mi się zdaje często...

Mój Wojtek pije takie naprawde fest gęste kaszki manne z mleczkiem m i raz dziennie kaszkę mleczno-ryżową z 8 kopiastych miarek na 220 ml wody...Dopiero to go najada i jak pije takie gęste to i nie ulewa tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co!! Zrobiłam test 🤪
Wojtek mój uwielbia piosenke na zakończenie takiego serialu na tvn Julia 🤪 Raz jak leciała to zaczął piszczec a byl w kojcu i nie widział telewizora, i tak zaczełam właczać zeby sprawdzić czy to przypadek. I nie! On sie śmieje w głos i piszczy z uciechy! Hehe jeszcze reaguje tak na piosenke Ai Se Eu Te Pego 🤪 Tylko ta mógł zapamiętac bo zawsze jak leciała to brałam go do tańca haha
właśnie! Mysza powiem Ci ze super sprawa z ta zumba! Ja dawno dawno temu zaczęlam tanczyc salse solo( to taki areobik bardziej) Dzieki temu schudłam 10 kilo! I dzieki tej salsie solo przeszłam na pary i był taki kawał fajnego czasu gdzie ostro i serio zaczęłam tańczyć...ehh stare dzieje hehe ale nic sie nie liczyło tylko taniec ☺️ Z resztą kręciłam z instuktorem hihi Wyjazdy na kongresy salsy, miałam brac udział w pokazach....ale wspomniany instruktor mozna powiedziec "złamał mi serce" i co zrobiłam? Wyjechałam do UK 🙂 I dobrze! Bo tam poznałam Pawla i mam Wojtusia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivona całe szczęście ze z rodzicami ok
Moi teściowie z m tez mieli kiedyś poważny wypadek tylko dodatkowo wypadli do rzeki z autem
Po czołówce :-( ale tez przeżyli na szczęście

Marynarz oj oj oj ja bym nie dała rady :-(

Test negatywny?!

Ja miałam dziś kupić ale tak przed wekeendem to lipa
Przespalam sie w dzien i jakoś poszło

Na kolacje do mm dodaje 2 łyżki minimy albo sinlacu

Ale mi sie Niki rozgladala
Papuga normalnie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny. Nadrobić Was to nie lada wyczyn! U mnie te ostatnie dwa dni wariackie. Zawzięłam się, żeby oduczyć cyca w nocy Pawełka, bo miał regularną pobudke o 2:42. Uwierzycie? Co noc o dokładnie tej samej porze! No i poierwszej nocy męczyłam sie z nim 1,5h i w końcu skapitulowałam. Wiedziałam, że nie jest głodny, tylko chce po prostu pocycać, bo ostatnio go tak sama chyba nauczyłam.. Kolejnej nocy męczyliśmy się godzinę i usnął w końcu bez cyca. Od tej nocy minęły dwie i Pawełek już sie nei budzi. Tzn. raz się przebudzi żeby się napić wody. Mam nadzieję, że już tak zostanie!
Poza tym byłam na USG. Lekarz nic mi nie powiedział, zrozumiałam tylko z tego co dyktował pielęgniarce cos o torbielach i skumulowanym płynie za macicą 🤢 Powiedział, że wszystko omówi ze mną na wizycie (bo USG miałam gdzie indziej, bo on u siebie nie ma). Nie chciał nic mi powiedzieć. W przyszłym tygodniu pójdę. W tym już nie mam kiedy....
Sto lat dla wszystkich ośmimiesięczniaków! Nie jestem na bieżąco z tym, ale się staram.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
monia29 wszystkie nasze dzieciaczki to slodziaki 😁 !!
Mialam sie Ciebie pytac, bo pisalas ze podajesz probiotyk codziennie. Ja sie nie znam kompletnie na tym, ale tak sie zastanawiam czy to dobrze tak wspomagac budowie flory bakteryjnej? Czy nie lepiej jak organizm sam produkuje? Nie wiem czy czeste podawanie ma jakis zwiazek, dlatego pytam. Ja nadal nie podalam, kurcze boje sie ze wystapia zaparcia, poza tym wszystko jest ok, wiec sama nie wiem....

GosiaDo Ciebie tez mialam napisac, ze krzywde to sie dziecku robi wlasnie jak sie go nosi, bardzo dobrze robisz ze nie nosisz Boryska i az Ci zazdroszcze. Mi kregoslup peka, ja juz nie mam sily go nosic a on wciaz sie domaga. Strasznie zaluje ze go tak przyzwyczailam. Wazy juz ponad 9kg i ja wysiadam normalnie 🤢

Moje dziecko dzis normalnie jak Aniolek, wesoly, w ogole nie marudzil, drzemki ok, jedzenie ok... az sama jestem o niebo szczesliwsza 🙂.


Marlena ja muszę podawac bo mały ma zaparcia i mam takie zalecenia pediatryczne i neurologiczne i probiotyk nie powoduje zaparc tak mi ci lekarze mówili i ja muszę mu podawac raz dziennie.Każde dziecko jest inne zrobisz jak uważasz ja na pewno mu nie szkodzę tym 😮Jedynie co to nie znam tego twojego probiotyku ja mu inne podaje a od dłuższego czasu jeden Acidolac Baby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka,
Ania - dziwne, że ten lekarz nic Ci nie powiedział ...
A ja jestem dobra, jak Julka miała 2 miechy to zrobiłam cytologię i ... jej nie odebrałam ☺️ ...
Kurcze może by do mnie zadzwonili jak bym miała raka ... 🤢

Dziewczyny, czy dbacie już o uzębienie ? Ja od kilku dni daję na noc butelkę mm i Julka przy niej usypia (wcześniej przy cycu) i nie zabardzo wiem jak to mycie ząbalków "zorganizować" . Zawsze było tak, że Julka usypiała przy cycu, przy lampeczce, karmiłam ją u niej w pokoju, a potem myk do łóżeczka, a teraz to niewem ... 😮

Dziś zrobiłam sobie brewki u kosmetyczki a jutro mykam do FRYZJERA 🤪, zmiana koloru i ... decyzja zapadła ... obcinam ... wezmę zdjęcie, które wrzuciła Agatka, może coś podobnego zrobię ...

Iwona - dobrze, że rodzice cali i zdrowi ! Ja to się właśnie boję najbardziej wypadków samochodowych bo mój teść , którego niestety ni zdążyłam poznać zginął właśnie w wypadku samoch ... 😞 😞 😞 najgorsze, że TY możesz niewiadomo jak uważać na drodze a ktoś ma dupie i zapier..ala .... 🤢 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena - probiotyk jest właśnie dobry na lepsze trawienie, ja jak kiedyś miałam zaparcia to bralam probiotyk i mi pomagał także możesz Adiemu spokojnie dać, nie zaszkodzi mu a jak nie dawałaś go przy antybiotyku to myślę, że nawet teraz jest warto dać by odbudować florę bakteryjną .
Jak Julka miała kiedyś akcję z zieloną kupką to lekarka kazała dawać przez 10 dni .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Marlena - probiotyk jest właśnie dobry na lepsze trawienie, ja jak kiedyś miałam zaparcia to bralam probiotyk i mi pomagał także możesz Adiemu spokojnie dać, nie zaszkodzi mu a jak nie dawałaś go przy antybiotyku to myślę, że nawet teraz jest warto dać by odbudować florę bakteryjną .
Jak Julka miała kiedyś akcję z zieloną kupką to lekarka kazała dawać przez 10 dni .


U nas jest podobnie jak Doris napisała ale każdy ma swoje zdanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...