Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
co do miodu, ja mojemu małemu już jakoś tak w zimie dawałam spróbować trochę, wiecie tak żeby polizał łyżeczkę, teraz z Mamą dajemy mu do ciepłej wody z paroma kropelkami cytryny, jak na razie nic nie zaobserwowałyśmy, co do alergii, więc chyba ok! ale u nas w rodzinie to nikt nie ma żadnych alergii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Magda - no to super, że Mary zrobiła postępy - ale nie jestem zaskoczona bo Marysia to zdolna dziewuszka ! Co do wymiotów to pewnie się strachu najadłaś - znam to uczucie ... Pewnie się przegrzała bidulka !!! Spacer jej dobrze zrobi !!! No i koniecznie daj jej dużo piciu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MIkaanka co do twojego pytania, to gin mnie ważył we wtorek i wyszło 45... ogólnie to ja szybko po porodzie wróciłam do wagi z przed porodu, chyba w jakieś 2 do 3 tygodni... a teraz to wyglądam jak skóra i kości... masakra trochę. Lekarz mówił że mogę mieć problem z okresem potem, żeby znowu był, bo ja jeszcze nie miałam. Za 3 miesiące spróbujemy zrobić żeby był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 napisał(a):
mikaanka napisał(a):
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/zdjcie0466.jpg/][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/1607/zdjcie0466.jpg[/IMG][/URL]
jak czekał na dziewczynę... (siostrę cioteczną) 🙂
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Mikaanka jaki on jest śliczny!!! Do kogo jest podobny?

najwięcej do listonosza! 🙃 jak byłam mała do wyglądałam całkiem podobnie, ale ma i Andrzejkowe spojrzenia, oczy.... i momentami cały tatuś z niego!! 😁
dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejoł 🙂
zasiadłam na rowerku 🙂 jedno kółko już mam przejechane 🙂

BUZIAKI DLA MIŁOSZA!!!

Jejku Madzia.. U mnie tez tak było ale w trasie,ale u nas nie z przegrzania napewno. A jak teraz Marysia się czuje? Ok?
No i gratuluje wyników konsultacji... Ale tego mozna się było spodziewać, Marysia dużo do przodu przed np. Filipem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buziaki dla Miłoszka na 9 miesiecy!!!
co do miodu: "Spożycie występującej naturalnie np. w miodzie bakterii Clostridium botulinum może w bardzo rzadkich przypadkach spowodować u niemowląt poniżej pierwszego roku życia ciężką chorobę zwaną botulizmem dziecięcym, dlatego nie należy podawać miodu dzieciom poniżej 12 miesiąca życia. W tym przypadku choroba rozwija się nie na skutek działania toksyny botulinowej, ale z powodu namnażania się bakterii w ustroju."
juz kiedys o tym pisałam, bo w szkole to miałam. ze do roku nie zaleca sie podanie miodu nie tylko ze wzgledu an alergie. ale.... powiem szczerze ze spotkałam sie ze kolezanki córeczce lekarz zalecił odrobinke miodu na poprawe trawienia. hm..bez efektu włąsciwie.
Iwonka ja bym na Twoim miejscu nie czekała te kilka miesiecy tylko sama przemeblowanie zrobiła. bo do tragedii mało nie trzeba a wtedy cofnąc czasu sie nie da.
mam ostatnio takie smjtne przemyslenia bo przez te cholerne niewyspanie mało mysle..zamykając brame, ktora nie chciałą sie zamknac i wziełam obiema rekoma zamknełami pusciłam wozek i nie zablokowałam go i wozek odjechał na ulice...złąpałam go ale miałam sczezscie ze nic nie jechało....zeby tylko raz tak zrobic głupio, tego samego dnia mimo z ecały czas nie mogłąm tego zapomniec to normalnie zrobiłam tak drugi raz...eh...i drugi raz mielismy farta...odkupie od kogos szare komórki.niestety jakiejs matce w ten sposob wozek z dzieckiem spadł na tory, a sasiadce spadł ze schodów...co robi z człowieka niewyspanie...
Nequitia pisałas o pokrywce do wozka to ja nie ubieram bo mi sie jakos ciezko zakłada. tylko kocyk. chyba ze wieje wiatr mocno to robie taki paseczek z tej pokrywki-zapinam na zatrzaski u gory i zwijam, nie zakladam całego.
z hm.. umiejetnosci??? nowych u Filipa to mały ma faze na pierdzioszki tzn nie ze my jemu bo to od zawsze tylko on robi nam i sie cieszy jak my sie smiejemy. niemozliwy jest 🙂
moje dziecko chyba mysli ze ma na imię ..łobuz.bo czesto tak do niego mowie....hhihih ty mały łobuzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hellow,
Nie mam czasu nadrobic 😞.
Kuzwa.... dziecko odebralam z zlobka i znow odparzony tylek ma 🤢, w dodatku jakas ostra wysypka na brzuszku, posypalam pudrem zobaczymy jak jutro bedzie wygladalo. Poza tym ma mega odcisk na stopce bo ociera jak szalony i z paznokci stopki mu krew leciala, bo pewnie tak walil o podloge, a pazurkow nie ma najkrotszych 🤢. Masakra.... regeneracja weekendowa nas czeka hehe.
Za to dostalam sliczna laurke ktora zrobil w zlobku., oczywiscie stopki i raczki odcisniete 😁. Pierwszy byl z prezentem dla mamy 😁

Dla Miloszka i wszystkich 9 miesieczniaczkow ktorych pominelam buziaczki od nas

Oskarek slodki.... i jaki duzy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti no właśnie a jaki jogurt naturalny kupic regionalny jakiś i jakie owoce się daje i np miksuje ugotowane czy surowe??
I jeszcze jedno jaki wy biały ser dajecie chodzi o twarożek rozumiem a jakiej firmy???
Magda a ty jaki dawałaś???
Ty Magda jesteś najlepsza w te klocki 🙂Jak książka kucharska dla niemowląt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
wow MArlena fajnie atk dostawac laurki 🙂
Monia danonki to syf wiekszosc lekarzy Ci to powie, lepiej kupic cos regionalnego bez chemii jakis serek czy naturalny jogurt i dodac owoce w kawałkach lub miksowane.


a serek jaki homogenizowany???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia w trasie była śnięta, ale myślałam że napłakała się u lekarza to taka jest wymęczona, co chwila zasypiała... a ją mulić musiało już wtedy 😞 w domu ją rozebrałam, przemyłam pysia, w samym body posiedziała, jeść nic nie chciała ale zachowanie okey... w kąpieli też wszystko dobrze było, trochę temperaturę miała podwyższoną bo 37,5 a zawsze ma 36.6... podałam jej nurofen zapobiegawczo żeby odespała ładnie... a jeszcze spuchły jej górne dziąsła i już ma gulę, więc pewno niebawem wyjdzie górna jedynka...

Monia hmmm szczerze nie wiem jakiej to był firmy ser... po prostu biały ser na kilogramy taki 😁
serek homogenizowany dawałam z Łowicza... ale on jest taki "chemiczny" w smaku jak dla mnie...

czerwcówka ja dawałam Marysi mleko krowie łaciate, albo z mlekovity "świeże"... w schematach najwcześniej po 1 roku mleko krowie się wprowadza... ja jak daję to rozcieńczam je z wodą... nic się Marysi nie dzieje po nim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niby bakusie maja pozytywna opinie matki i dziekca ale... trzeba sprawzdac skłąd po prostu. Monia ja jeszcze nie daje w karmieniu piersia nabiał jest pozniej ze wzgledu na to by dziecko przyjmowało i wchłaniało wiecej witamin z mleka matki.wiec naraize nie orientuje sie ktory bym zapodała. sprawdzałam raz tylko naturalnych skłąd i widziałąm ze sie roznia. ale to i tak lepsze niz danonki. a owoce ja daje juz surowe. jabłka gruszki banany co dajesz malemu to mozesz dodac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałam dziś 19 km i jestem o 500 kcal szczuplejsza 😉
powiem Wam dziewczyny, ze miałam dzis takiego powera do pracy jak juz dawno.. Czuję się jak młody bóg 😜
wczoraj po cwiczonkach i kąpieli zrobiłam sobie masaż takim masażerem na celulitis, wysmarowałam się jakimś super specyfikiem i dużo lepsze samopoczucie przez to dziś miałam.. Taka "zadbana" się czułam 🙂
kupiłam sobie nowe szpilki i balerinki 🙂 a co! 😜

Agata jak zmiana fryzury? Proszę foto bo też się wybieram. Wstępnie chce tylko przeżedzić, ale kto wie co mi jeszcze do głowy wpadnie 😜

ja jutro planuje odgrzebać przepis Magdy na kaszkę z owockami, i chcę zrobić Filipkowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale się cieszę że już się ciepło robi... niedługo będzie dużo różnych, świeżych owocków i naszych warzywek, same pyszności 🤪

Dziewczyny pytanie odnośnie zmiany czasu, planujecie jakieś działania w tym kierunku? Przetrzymać godzinę dłużej żeby nie wstał dzidek godzinę wcześniej? Jak myślicie?

Monia ja jutro dam jogurt naturalny z pociapanym bananem i jabłkiem startym 🙂
Możesz też dać jogurcik-biszkopt pokruszony (2-3szt)- jabłko 🙂 powinno mu smakować... albo jak masz domowy dżem to wymieszać jogurt-biszkopt-pół łyżeczki dżemu, albo jogurt-biszkopty-trochę soku np. malinowego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia wow ale zapał!!! super!
jej oby Marysia chora nie była, oby to ząbek,albo podroz autem
Monia posprawdzaj sobie kilka jogurtów lub serków i kup ten co ma najmniej rzeczyw skąłdzie.zadnych E bo tez maja np biedronkowe serki maja E, syropu chyba tego glukozowo-fruktozoego ma nie byc tak??? jak najmniej skladu to najlepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia a jak tam u was te zmiany skórne znikły?
oj Nequitia przypomniałąs mi o zmianie czasu hahha na jakim ja swiecie zyje...moj podejrzewam ze by sie spoznił do pracy bo on to juz nigdy nie pamieta o zmianie.ja dopiero po zmianie zaczne kombinowac. a jak to bedzie bo zapomnialam jak teraz jest 21 to bedzie wtedy 20? sadze ze tak po 10 minut codziennie potrzymam i w koncu nam wyjdzie godzina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...