Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka,
no proszę - Borysiątko urwis ... 🤪 no ale dobrze, że pomału zaczyna akceptować rozstania z mamusią . Cieszę się bardzo !

Beti - gratulacje z powodu ząbalka !! Ne pzejmuj się tym brakiem apetytu ... nam wczoraj wylazła piersza dwójeczka i też jest gorzej z obiadkami ... dziś ją karmiłam 30 minut, dzoba nie chciał otwierać a jak już otworzyła to na pół gwizdka, ledwie łyżkę wciskałam, a dotego łapała ją zębami i nie chciała wypuścić, popłakiwła przy jedzeniu, wysywała język jakby sobie "macała" ten "nowy" ząbek.

Ja dziś kolejny dzień kłócę się z moim lubym ... 😞 Coś nam ostatnio nie wychodzą rozmowy...

Moje dziecko kapuje, która zabwka to "KUBULEK " (KUBUŚ PUCHATEK) 😜
Ja do niej mówię : " Julcia, pokaż mamusi gdzie jest Kubulek ?" A ona odrazu d niego pędzi. 🙂
Dziś też już śmiało robiła PAPA bo wcześniej to ak bez przekonania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie!
Gratuluje ząbka Filipkowi 🙂
I Wam Doris postępów rownież!

Filip teraz ma akcje ucieczka przed mamą i tatą. Skubany ucieka i się chichra żeby go gonić 🙂 my go na mate a on dalej ucieka.. Mogłby tak cały dzień!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj tego papa zazdroszcze hehe dzieci tak fajnie je robią.
a co do jedzenia to martwie sie bo Filip nie ma z czego chudnąc..i niedobrze jak taki niejadek sie robi. nawet biszkopty wrzucane np do owoca nie pomogły...eh..robi sie taki jak ja!taka sama byłam!
Basia jak sie jest chorym zwłaszcza oskrzelowe sprawy to dobrze jest robic inhalacje, bo dzieki temu zalezy z czym te inhalacje, ale takei podstawowe to ułatwiają ewakuacje wydzieliny z dróg,jak z jakimis olejkami to pomagaja w oddychaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jej porobiłam troche zakupów na allegro. troche brakuje mi ciuchów. no i klocki kupiłam 🙂 jeszcze musze zastawe małemu kupic hehe
w ogóle to zapomniałąm napisac ze koszmarne problemy mam z chrzcinami.wczoraj odmówiła nam kolezanka T. najpierw sie zgodziła ja ją wpisałam a wczoraj sms ze wierzy w pzresady i z ejakis przesad jesc ze małzenstwa nie mogą byc chrzestnymi... bo chrzestnego mamy jej meza, a moja siostra jak narazie w dwóch kosciołach nie zgodzili sie by była chrzestną ani swiadkiem chrztu bo tego drugiego nie uznają.nie dosyc ze musiałam zmieniac termin bo jej nie pasowało. chrzescijanie a wierza w zabobony. a zabobon ze sie dziecku nie odmawia??? mam pare kolezanek bliskich ale jedna nie ma biezmowania, dwie są w ciązy a przeciez tez jest zabobon zeby nie byc chrzestną, kolejna ma malenkie dziecko to i moz eise rozchorowac wtedy znajac naszego pecha,wiec nawet nie pytam. a zrodziny jest taka sprawa ze jak poprosz esiostre cioteczną to bedzie głupio nie zaprosic reszty. a nas nie stac by robic chrzciny na 50 osób. u mnie taka rodzinka ze bedą wypominanki i głupio bedzie.T. z przyrodnia siostra nie utrzymuje kontaktu bo nawet smsa na swieta nie odpisze... moja siostra nei mzoe byc, facet mojej siostry odpada bo ona włąsciwie jest z nim juz tylko dla dziecka, nie nadaje sie na chrzestnego.eh..... normalnie problem.wkurzyłam sie. ludzie tacy zabobonni są...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mikaanka to oszczędzaj sie!!!
Nosić nie można czy ciąża ok czy nie
Ale jak to zrobić z takimi żmijkami?!?
U nas dziś znow Niki spadła centralnie na główkę z auta (auto na nią...) i to tak mocno!!! Obydwoje byliśmy w pokoju, m ja od 20 minut woził tym autem i na chwile odszedł po srubokret (był na stoliku jakieś 2 m od niej) zeby sprawdzić jakie szatan baterie bo wysiadaly... Już sie odwrócił i ruszył do niej.. Ale był huk!!! A ile płaczu!!! Nawet m płakał... I tak we dwoje ja upilnowalismy...
Masakra...

6-7 tydz to szybko sie zorientowalas!!!
U mnie 15.. Brzuszek już wieczorem wywala...


Dla mnie takie rzucanie sie przez sen nie jest normalne
Mam tu kilka koleżanek i żadnej z nich dziecko w nocy tak nie odstawia
Jak sie budzi to cyc/butla i śpi do rana
Moja siostra miała takie problemy z Kacprem (słaby sen albo brak) ale on ma zaburzenia snu przez autyzm więc sadze ze coś musi być przyczyna
Mi sie wydaje ból brzuszka spowodowany alergia
Ale znowu wysypki nie ma tylko czerwone poliki
Może z tego wyrośnie przed przyjściem na Swiat drugiego bobo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej..

Mikanka odpoczywaj jak najwięcej się da i już, a na pewno nie pomagaj teściówce, masz teraz usprawiedliwienie.. dzidzia najważniejsza 🙂

Iza mój Milo też ostatnio bardzo niespokojnie śpi... już dwa razy byłam u niego..

Beti gratulujemy ząbka! 🙂 no i trzymam kciuki żeby udało się znaleźć chrzestną 🙂

Doris i Wam papa i ogólnie postępów rozwojowych 🙂

Ivi Twoja LEnka to aparatka 🙂 taka zwinna że szok 🙂 🙂 🙂

Ania fajnie Ci że tak chudniesz 🙂 ja w sumie nie mam co narzekać, bo 6,5 kg schudłam 🙂

a mnie coś węzły pod pachami pobolewają... trochę mnie to martwi...

jakoś w ogóle kiepski dzień mam, sama cały dzień z Miłkiem i jeszcze to dziwne pobolewanie pod pachami i głupie myśli w głowie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!

poczytałam Was ale popiszę w weekend coś, bo dziś padam!

Czerwcówka mój BOrysio też się rzuca w nocy, z głodu!budzi się, zaczyna popłakiwać coś, biorę go do siebie, Marcin idzie zrobić butelkę i wtedy się zaczyna jazda! tak głową do tytułu, jakby to wytłumaczyć - jak delfin? MArcin wraca, dostaję butlę, zje i odpływa. Raz w nocy nam sie to zdarza ostatnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no ja tez wczoraj kupiłam w koncu nowy garnuszek klocuszek, ten co macie Nequitia, bo mam dwie zepsute rzeczy uzywane. ludzie pisza ze stan idealny a np kierownica w lewo nie skreca bo sie zacina...ten garnuszek i tak duzo tanszy niz w sklepie. a moj Filip tez lubi sorter wiec kupiłąm ten garnuszek bo ponoc bardzo sie dzieci cieszą na niego.i kupiłąm ten samochodzik z grzechotką bo mega promocja 97 zl a były od 112-150zl.stwierdziłam ze takie prezenciki na chrzest. bo takto troche drogawe te zabawki.
Nequitia miałam sie pytac: czy siadanie czeste na pietach albo bardziej hm te piety ma w rozkraku to źle? mam nadzieje ze nie skoślawi sobie nózek. bo on nie chce siadac normalnie.tak mu...wygodniej szybciej mu z raczkowania przejsc i z powrotem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry dziewczyny,
beti82 gratulujemy zebolka 😁, w koncu sie doczekalas 🙂, u nas nadal 4 zeby u gory widac ale nie chca sie przebic, tak smiesznie to wyglada. Co do jedzenia, wiem ze sie martwisz, ale kazdy maluch ma tymczasowe akcje z odrzucaniem jedzenia. Spokojnie poszukaj co zje i nie wmuszaj mu tego czego nie chce, nawet jesli by to oznaczalo ze z 2 dni bedzie tylko na mleku. Nie martw sie, na pewno przybierze na wadze, nie jest jeszcze tak zle!
czerwcowka wierze ze sie wystraszyliscie, ale sama widzisz, nie da sie upilnowac. To kwestia sekund, a nie wolno dziecka ograniczac, musi odkrywac swiat, uczyc sie. Adi taki lobuz, normalnie szuka sam guza ze tak powiem. Wszedzie sie pcha, podnosi... szok.
agatka Nie martw sie, juz jeden dzien za wami.... szybko zleci 🙂. Co do bolu pod pachami, pewnie jakies zapalenie cio? albo wiesz co? ja kiedys czesto mialam guzy i zapalenia od golenia sie.... takie gorace miejsca byly i az pieklo. Zimne oklady i jak nie przejdzie po 5 dniach to do lekarza.
mikaanka Oszczedzaj sie jak tylko mozesz. Wiem ze sie nie da calkowicie, bo jednak mamy nie da sie calkowicie wyeliminowac z zycia codziennego dziecka i sa rzeczy ktore zapewne TY wolisz robic przy maluszku. Postaraj sie tylko miec na uwadze zeby poprosic czasem o pomoc i sie nie przemeczac.

Co do tv, u nas nie da sie nie ogladac, tak mamy dziwnie skonstruowany duzy pokoj, a cos brzeczec musi. Powiem szczerze ze Adi rzadko gapi sie w tv, tylko reklamy i "na wspolnej" oglada.
Adi tez rzuca sie w nocy i jestem przekonana ze tak jak u Gosi z glodu, bo jak dostanie o 6 rano butelke to dalej spi. No ale bede okrutna i nie bede go na nowo uczyc w nocy jesc, bo to bez sensu. Moze to mleko nr 3 troche pomoze.
Poza tym jestem pewna ze dzieci intensywnie snia i przez to tez sie budza, bo Adrian czesto jeczy i cos tam mruczy przez sen.

Milego dzionka, lece do pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam...

no właśnie używane są tylko, a ja chcę nowy... no nic po sklepach poszukam 🙂
Noc koszmar, ale spoko chyba się przyzwyczaję, choć wczoraj płakałam z bezsilności już 😞 Marysia chora znowu... wyszła zakatarzona ze szpitala, ale na nic moje starania żeby się katar nie przeistoczył w coś większego... wczoraj dostała dreszczy, gorączki, pokaszluje 😞 niedługo do lekarza pójdę z nią.... 😞

Beti dziecko w ogóle nie powinno siadać na piętach o tak, http://www.google.pl/imgres?q=siad+na+pi%C4%99tach+dziecko&start=169&hl=pl&biw=1280&bih=709&tbm=isch&tbnid=ZTPUMI8gXnNhUM:&imgrefurl=http://forum.trojmiasto.pl/Jak-siadaja-Wasze-dzieci-t199132,1,16.html&docid=kFuBJAaVm9aNPM&imgurl=http://www.zabawydladzieci.com.pl/pliki/f11284551337.jpg&w=700&h=466&ei=_8eHT96MJ4_ysgaqiqnHCw&zoom=1&iact=rc&dur=416&sig=102645698532954320769&page=9&tbnh=158&tbnw=213&ndsp=20&ved=1t:429,r:14,s:169,i:233&tx=103&ty=81 to powoduje koślawienie nóg i wyrobienie tzw. ixów, lepiej od razu dziecko ustawiać inaczej jak się widzi, że tak siedzi... lepszą pozycją jest pozycja, gdzie jedna nóżka jest z tyłu a druga z przodu, wtedy jest okey...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny.
Powiedzcie mi, czy przewijacie dzieci w nocy?
I ile butelek MM piją Wasze dzieciaczki?


Dziś w nocy znów było MEGA rzucania... Kręcenie się na głowie i siadanie tacie na twarzy dupką... Siadanie i opadanie na poduszkę...
W końcu darcie na maxa!
Wzięłam ją i przewinęłam choć pielucha nie była jakaś mega zasikana, i..... zasnęła jak dziecko 😮
Ja już nie wiem czy to o to chodzi, czy tak jak u Gosi o jedzenie? Butli nie podawałam bo nie wiem czy powinnam...
Ostatnio Lenka zjada 240ml MM na noc [to wychodzi coś około 260ml, chyba?] i w nocy pije herbatkę.
Pije 3 butelki dziennie MM, rano o 6:30-7:00, 15:00 i 19:30-20:00. Poza tym o 8:30 jogurt/kaszka/deserek na jogurcie lub twarożku, 11:00 obiadek około 250ml, i o 18:00 owoc.
Lenka nie garnie się do BLW - http://babyledweaning.pl/ poza tym po ostatnim przypadku z parówką jedyneczką to nie wiem czy mogę jej "zaufać" i nie mam ochoty reanimować dziecka 🤔
Ja chyba źle ją karmię... Ale Ona sama nie chce jeść łyżeczką...
W sumie to tłumaczę sobie to tak, że nie każde dziecko musi robić wszystko książkowo. Poza tym fakt, że ma 4 zęby absolutnie jej nie ułatwia gryzienia stałych pokarmów. Bo jak nie miała zębów to miażdżyła sobie jedzenie dziąsłami, a teraz dziąsła się nie stykają tak dobrze bo zęby to blokują a przednimi jedynkami nie da się dobrze pogryźć... bo wszystko wypada z buzi 😁
ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Garnuszek klocuszek Lenka UWIELBIA! Dostała go jak miała chyba 4 miesiące 🙂
Poza tym uwielbia też Mimi, interaktywną maskotkę, która śpiewa, liczy do 3 i pokazuje 3 kolory i 3 kształty 🙂 - http://allegro.pl/interaktywna-myszka-minnie-uczy-bawi-mowi-pl-i2246979043.html Lenka łapie ja i się tuli...
Nauczyła się robić PAPA ale stereo 😁 obiema rękami!
No i nauczyła się "przytulać" do poduszki, do mamy i do taty...
Jak oblekałam pościel to niemal musiałam ją odrywać od kołdry czy poduszki bo ciągle się tylko przytulała 😁
A dziś jak się obudziła to T mówi do Niej "przytul się do mamusi i daj mamusi buzi" a Lenka złapała mnie za twarz, dała mokrego - języczkowgo buziaka i zaczęła się przytulać do cycusiów... Czasem jest taka pocieszna 🙂


A wczoraj stała, puszczała się przy ławie i oczywiście popisywała się przed dziadkami.
Obróciłam się żeby wziąć pieluchę tetrową a tu nagle JEB głową o ławę 😮 SEKUNDĘ, może DWIE jej nie widziałam a trzymałam ja za rękę!
Mój ojciec narobił paniki i się zaczął na mnie drzeć, że jej nie pilnuję...
Dodam, tylko kur***, że były w pokoju 4 dorosłe osoby i i tak dziecka nikt nie upilnował 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha, i kupiłam Lence za 30zł (wylicytowałam, cena obejmowała koszt wysyłki!) pchacz-stoliczek! (widziałyście go na zdjęciach) i jestem SZCZĘŚLIWA, że nie kupiłam pchacza oryginalnego albo używanego ale w wyższej cenie (a chciałam kupić ten http://allegro.pl/fisher-price-chodzik-pchacz-wozek-dla-lalek-i2242891505.html ) bo Lenka zakosztowała chodzenia za rączki i nie wie jak to jest pchać pchacz....
Na całe szczęście ten pchacz ma w sobie atrakcje w postaci grzechotek, grających żabek itp no i składa się w stoliczek czego nie ma w przypadku tego droższego, wyrzuciłabym pieniądze w błoto lub zamroziła na dłuższy czas.
Kupię później Lence wózeczek dla laleczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wow ale ekspresowo chudniesz, Ty chyba nic nie jesz.
Ivi moj tez nie chce jesc łyzeczką. chce ja złapac i nic wiecej a bardziej sie interesuje tym co w misce. myslałam ze jak mu dam tam wpakowac rece to bedzie rękami jadł ale lipa on sie bawi, mamle w rączkach i tyle.do buzi nie wezmie. i zawsze musi tam wepchac łapki.taką ma fazę.próbowałam go uczyc samego łyzeczką pare razy kiedys chciał ale teraz zamyka dzióbek na kazde jedzenie przed spróbowaniem. cycki mi wysiadaja ilez mozna cyca doic.co do jedzenia produktów takich stałych to ja daje od chyba trzech dni przez gryzak nuby aktualnie, i troche z mojej reki tak blokuje małemu by nie capnął za duzo, po tamtej akcji z zadławieniem został mi uraz.pietke daje do raczki tylko tez pilnuje.takze wiem co czujesz bo z produktami stałymi tez sie boje.Filip nie nalezy do grzecznych tylko jest nadpobudliwy wiec skupic sie nie potrafi na jedzeniu tu je tu wciaga powietrze tu pluje tu sie smieje. moze pół dnia nic nie jesc zgłodniec na maxa i po dwóch łyzeczkach jest to samo, wychodzi z krzesełka, wykreca sie by cerate zobaczyc...w takim przypadku ciezko o bezpieczne jedzenie...eh 😞 ale gryzak fajna sprawa bo mały w sposób bezpieczny uczy sie gryzc.mi sie podoba . choc myslałam na poczatku ze bez sensu prze siatke jesc, ze nie bedzie chciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NEquitia dzieki, no własnie tak siedzi.najpierw było na samych pietach a w koncu sie zrobiło tak jak an zdjeciu takie rozjechane. myslałam ze to taki etap....a tu długo juz trwa. i własnie o koslawieniu nózek pomyslałam 😞 czyli musze znowu cos eliminowac wrrr a miałam juz nie isc na rehabilitacje, bo znów myslałam ze juz jest ok.
Agatka zapomniałam napisac o tych guzkach. ja znowóz miałam tak raz przy przeziebieniu, nagrzewałam, przeziebienie minęło i znikło. ale moze jednak z tym mlekiem moze Ci nie zanikło jeszcze i przez to?
Gosia kiedy badania robisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć 🙂

Mój Milo te czasami tak siada jak Beti pisała, muszę go zatem korygować..

Magda dużo zdrówka dla Marysi, oby nie poszło na oskrzela.. Fajnie że udało się kupić tego dinusia 🙂

Ivi WOOOOOOOOW 9 kg w 5 tygodni, zdradź swój sekret 🙂

co do BLW, kurna felek ja jeszcze nie próbowałam dawać łyżeczki małemu... powinnam?? łapkami sam boerze jedzonko i do buzi wkłada, nieporadnie bo czasami wyleci po drodze, ale zawsze coś trafia 🙂 przeważnie robię mu kanapkę z masełkiem i pasztecikiem takim dla dzieci i kroję na małe kawałeczki i sobie tak sam wcina.
A dziś po raz pierwszy mieliśmy na śniadanko jajecznicę 🙂 wsunął aż uczy mu się trzęsły 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi to sporo mm Lenka pije, u nas wygląda to tak:
rano zaraz po przebudzeniu ok 6-7 180ml mleka modyfikowanego z kaszką ryżową.
ok 10 - 10:30 kaszka mleczno - ryżowa czasami trochę owocka dorzucam albo biszkopcik.
ok 13-14 zupka i tu 50ml czasami więcej 🙂
ok 17-18 deserek jogurcik jak np owoc był z kaszką, albo owoc, albo budyń na mleku krowim...
po kąpieli ok 21 wypija 250ml mm z kaszą manną.
u nas jedna butla mniej w ciągu dnia.. no ale milo jakoś za dnia nie chce pić mleka w butli.
i ostatnio sporo herbatki pije ok 300ml, to sukces bo jeszcze niedawno ok 30ml wypijał. Przegryza chrupki kukurydziane,.. to chyba a tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...