Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Andzia, Butterfly, Czerwcówka - WAM też dziękuję za odp odnośnie karmienia cycem !

Już jakiś ponad miesiąc czasu Julka bawi się cycem zamiast porządnie ssać. Usłyszy szelest i już głowa w przeciwnym kierunku ... Kręci się, podnosi, miałam wrażenie, że poprostu nie chce ... Kiedyś possała a potem zabawa ... paluszkiem 😁 hihi ...
Może to i dobrze ...

Andzia .. też mam ochotę kupić sobie jakiś suplement diety typu bio cla z zieloną herbatą czy coś ... pozatym zawsze fajnie na grilu wypiś sobie piwko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doris25 no wlasnie fotelik mi sie kolorem nie podoba, ale ma dodatkowe gadzety jesli chodzi o extra zabezpieczenie.

Dziewczyny napiszcie mi prosze jak wasze dzieciaczki zasypiaja i o ktorej godzinie. Ja juz nie mam sily normalnie z tym usypianiem 🤢 a najgorsze jest to ze w nocy pobudka i beze mnie juz nie zasnie a ja tak nie lubie z nim spac, bo nie dosc ze sie rozpycha to jeszcze ja musze byc czujna zeby mu krzywdy nie zrobic.... no i tata poszedl w odstawke 🤢, juz nie pamietam kiedy razem spalismy.

A takie jeszcze glupie pytanie. Czy wasze maluchy trzymaja sobie butelke/niekapki? Adrian rozklada rece i czeka az go nakarmie 😮. Zaczelam go zmuszac do trzymania butelki, bo juz jest duzy i to troche dziwnie wyglada ze rozklada rece 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena - wstyd się przyznać ale moja Julka w głównie przy butli usypia (czyli mycie ząbków zaniedbujemy ... muszę się wreszcie ogarnąć w tym temacie bo jak tak dalej pójdzie to ucierpią ząbki... ☺️ ) ale nie trzyma w buźce smoka jak zasypia tylko zjada leżąc na podusi u mnie na kolanach, zje i dopiero odpływa ... (nie przetrzymuje mleczka w buźce) , nieraz jak już zje i jeszcze nie śpi to jej śpiewam max. jedną piosnkę 🙂 i śpi ... a wnocy już teraz to tylko woda ...

nigdy z nią nie spałam u nas w wyrku ... poprostu bym nie dała rady .. ja się lubię krecić w wyrku ... i śpię twardo więc odpada ta opcja ...


Co do godziny to teraz kąpiel o 19:00, zasypia około 20:00...ale teraz jak dzień się wydłuża to rczej będziemy przesuwać usypianie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena, u nas Pawełek sam sobie trzyma butelkę. Niekapek się jednak na dłuższą metę nie sprawdził i powoli wprowadzam kubeczek z uchwytami, ale nie daję mu go do ręki, bo zaraz wylewa- najpierw chcę go nauczyć z tego pić w ogóle, potem przyjdzie czas na trzymanie (a mam taki z uszkami, jak niekapek, tylko po prostu kubeczek).
Co do zasypiania to u nas zaczynamy o 20 i zazwyczaj o 20:40 Paweł śpi. Do siebie biore go dopiero ok. 6 jak sie obudzi. Ja też nie lubię z nim spać, bo potem cała podrętwiała jestem.
Andzia,ja też mam do szczepionek podejście takie jak Ty i też na nic nie szczepiłam jak nie musiałam. Ale pewnie gdyby Pawełek coś złapał to potem plułabym sobie w twarz... Tzn. jakbym posyłała do żłobka to bym pewnie rozważała, ale przy "domowym chowie" 😉 nie brałam tego pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena Niki ma coś takiego:

http://www.babyono.mobi/produkty/karmienie/kubeczki/kubek-ze-slomka-280-ml,5904341209441

I trzyma i pije sama
Z niekapkiem sobie nie radziła bo dno trzeba było przychylić
Ten kubek należy trzymać w pionie i jest ok
Dla mnie rewelacja tylko czasem sie wylewa jak przewroci :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris nie ma za co 😉

Marlena ja też kupiłam tego Zappa, tylko Ty kupiłaś tą wersję xtra ? czy sam zapp??
Mój wózek powinien dojść jutro 🙂 my zamówiliśmy turkusowy 🙂
Jak Ci się widzi ten wózek??
Co do picia butli, u nas identycznie jak u Was, milo to mały leniuch - rozkłada raczki i czeka aż mama nakarmi... co do niekapka, wczoraj kupiłam chyba już szósty kubek niekapek, tym razem z nuby: http://alejka.pl/nuby-kubek-niekapek-w-dwupaku-2.html i dzisiaj chwycił sam i pił, ale był w pozycji leżącej, bo jak siedzi to jeszcze nie wie jak sobie przechylić żeby picie leciało... ale wszystko powoli, najważniejsze że pił!! 🤪 kubek jest ok, bo ustnik ma miękki, silikonowy.
Cieszę się, że Fifi przechodzi łagodniej te rota, oby szybko im zleciał czas w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MAmusie dziękujemy za życzenia 🙂 no i oczywiście wszystkim wielkie dzięki za życzenia na fb 🙂


Wiecie co, u nas przy tych upałach Borys normalnie je, ma apetyt, w żłobku babki też go chwalą, no i znowu zaczął porządnie spać w dzień! 2 drzemki po 2 - 2,5 godz!

a co do picia z niekapka, to pije, ale sam tez nie przechyla tego kubka tak jak trzeba, jak jest pełny to da radę coś pociągnąć. A na butlę tez rozkłada ręce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wrzucam Wam fotę w moim nowym kolorze włosów, tak jak obiecałam, z dziś, ale ten kolor dziś jest trochę "sprany", muszę iść na odnowę, bo zrobiłyśmy to z fryzjerka na próbę i nie farbą. Jak będę miała jakieś zdjęcia z wesela to Wam wrzucę, bo tam lepiej sie to prezentowało.

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images46.fotosik.pl/1498/44e357f2a0f5f326med.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/1531/cb1e9fdf1ac1dce5med.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wow Gosia, ale wam zazdroszcze tej pogody.
Agatka a co jest w wersji extra? Ja jeszcze nie odebralam tego wozka. Kolezanka chciala sprzedac za 20 euro wiec mowie do niej ze wezme, bo podoba mi sie ze tak ladnie sie sklada, a wiadomo bedziemy jechac do Polski to lozeczko trzeba wziac i wozek no i staram sie patrzec wlasnie na to zebysmy sie jakos zabrali.
Tego niekapka z Nuby tez mamy, Adrian sie bawi tym smoczkiem gryzak sobie z niego zrobil.
Od wczoraj konsekwentnie wsadzam mu butelke w raczki i musi sam pic, bo to dziwne moim zdaniem ze dziecko ponad 10 miesiecy nie trzyma butelki, bo przeciez wiem ze potrafi. Jeszcze tylko musi zalapac ze musi przechylac butelke. Jak narazie nauka idzie ok 🙂.
Ja juz o zebach nic nie pisalam. Mamy u gory 4 i na dole 2 ale u gory ida jeszcze kly i czworki. Masakra.

Z tym spaniem to kiedys bylo dobrze a teraz jest tragedia. Wczoraj chcialam spokojnie obejrzec "przepis na zycie" to na zlosc obudzil mi sie 3 razy i za cholere nie chce spac w lozeczku. Ze mna w lozku spi do rana i sie zastanawiam czy chodzi o mnie czy o lozko, ale chyba raczej to pierwsze. Sprobuje mu dac swoja koszulke na noc, moze jak bedzie czul zapach to bedzie spal. Sama juz nie wiem co robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kobitki

kurcze bylam wyrywac 8-ke i tak sie morduje juz tydzien ze hej jesc nie mozna bo troche boli i jedzenie sie pcha w ta dziure spac sie nie dalo bo natlok sliny z krwia ech na co mi bylo to rwanie...

czy ktoras z was rozmawiala w poradni preluksacyjnej na temat prowadzania dzieci za roczkai i chodzikow? bylam ostatnio na ostatniej kontroli i gosc sie na mnie wydarl ze dziecko przeze mnie bedzie miec krzywe nogi bo je prowadzam za raczki i ze rodzice ktorzy pozwalaja dziecku uzywac chodzikow sa niedoinformowani i krzywdza swoje dzieci-nadalam mu i sie z nim poklocilam i wyszalm nawet bez dowidzenia dobrzeze to byl nasz ostatni raz

kurcze wspolczuje wszystkim chorowitkom-duzo wytrwalosci i cierpliwosci zycze 😘

no i spoznione zyczenia dla wszystkich 10 miesiecznych dzidziusiów:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Igula ja pisałam ze na pierwszej rehabilitacji od razu miałam rozmowę na temat chodzikow ( ale takich co to dziecko jeszcze samo nie stoi chyba i tak podskakuje na paluszkach- ja tak zrozumialam) prowadzac za raczke tez raczej nie pozwalała za dużo. Rozmowa była kulturalna i wszystko mi tłumaczyła. Natomiast normalny pchacz - auto które pcha idąc normalnie nie sadze ze jest zakazane.

A kultura to zupełnie inna sprawa. Kretyn i dobrze zrobilas ze wyszlas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie .
Malena zapomniałam wczoraj napisać odnośnie trzymania butelki.
Julka bardzo ładnie trzyma butelkę z uchwytami (niekapka nie toleruje a mi się nie chce uczyć ☺️ ), butelkę bez uchwytów - nocną też sobie trzyma ale ona jest wielka i ciężka więc ona trochę sobie trzyma a potem ja jej pomagam ...
Jak ma mało picia w butli z uchwytami to już wie, że musi bardziej przechylić i głowę odgiąć do tyłu ... śmiesnie to wygląda ... ale daje radę ...
Adi też się nauczyraz dwa ... ja Julce cały czas kładłam rączki na tych uchwytach i zajarzyła dość szybko ...

Gosia - ładne zdjonka, kolorek włosków też ładny , pasuje CI. Ale ty chuda jesteś (nieobraź się 🤪 )

Prowadzenie za rączki prowadzI do krzywych nóg ?
O chodzikach to słyszałam, że są be ale myślę, że wszystko w granicach zdrowego rozsądku nie zaszkodzi...
wiadomo, że dziecko 7 miesięczne jest nie gotowe do chodzenia więc do chodzika też NIE wolno wsadzać ale jak dziecko już prawie chodzi samo to myślę, że jak 30 min dziennie pochodziw chodziku to nic nie będzie ... wszystko z umiarem ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja zocha jest mega leniwa-trzyma tylko jedna raczka i po chwili jej sie nudzi i olewa sprawe
jak jej daje niekapek to wielka afera 😞 a jak wkladam do buzi na sile to ja naciaga...ech to moje dziecko nawet jak lekarka jej wklada do buzi ten drewniany patyczek na kontroli to ja tez naciaga 🙂 po tacie to ma 🙂moj chlop nawet gardla nie moze plukac 🙂

ten lekarz od samego poczatku byl gburowaty i niedelikatny wcale sie nie odzywalam bo nawet na dzien dobry nie odpowidal
wiec teraz jak wyszlam to na caly glos tak zeby slyszal on i poczekalnia powiedzialam ze to gbur i ze jest beznadziejny i dobrze ze to byl ostatni raz

dajecie juz maluszkom wywar miesny z gotowanych zup???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iga ja daję od samego początku wywar z mięsa do zupy...
czytałam, że w schemacie żywieniowym w 10 miesiącu dzieci mają jeść dwa dania... dajecie dwa swoim Maluchom? bo nie wiem co ugotować dzisiaj...


Maryśka mnie wykończy... ciągle marudzi i ryczy.... masakra jakaś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nequitia ja myslalam wczoraj ze normalnie sprawie jej lanie bo caly dzien beczala ale okazalo sie ze to z glodu mala jadla rozno co poltorej godziny caly czas byla glodna a jak tylko pojadla to byl spokoj nawet na spacer jej nie moglam wziac bo w wozku siedziec nie chciala
i tylko nie wiedzialam czy ja cos boli czy zeby czy po prostu jest rozpuszczona przez nianie a nie moge sobie pozwolic zeby mi weszla na glowe

a jeszcze tak wariowala na lozku tak robila fikolki az przypierdylila glowa o krawedz lawy i az zamarlam bo myslalam ze przygwozdzila skronia ale naszczescie nawet siniaka nie bylo
musze popatrzec kiedy sa te skoki bo mozna z nia zwariowac ostatnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!

Marlena w zappie nie ma pozycji leżącej i jest tylko możliwa jazda przodem do kierunku, w zappie xtra możesz przekładać siedzisko przodem lub tyłem do Ciebie, no i są pozycja siedzaca, półleżąca i leżąco. popytaj bo wydaje mi się że to raczej ważne żeby wózek mógł się rozkładać jakby dzieciaczek zasnął.

Gosia faktycznie ten kolor nie taki żywy jak kiedyś pokazywałaś fotkę jaki kolor chcesz zrobić, zamieść jak będziesz miała już farbę 🙂 ścięcie mi się podoba, choć ja zbyt tchórzliwa jestem na takie kroki 🙂 zawsze długie miałam 🙂

Magda kurna felek dawno nie przeglądałam schematów żywieniowych i daleko w d... jestem. Kurcze teraz już dwa dania... trzeba będzie kombinować 🙂

Iga ja od jakiegoś czasu już na wywarze robię zupki. A co do tego doktorka.. mam nadzieję, że mu trochę w pięty poszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do marudzenia... u nas to samo, cały czas u nogi mi Miłosz wisi i tylko chce żeby go na ręce brać albo z nim chodzić... a mi już kręgosłup pęka.
Co do chodzenia za rączki ja nie widzę nic złego na tym etapie, kiedy czuję że mały sam chodzi i tylko się przytrzymuje moich palców, co innego jak na siłę się ciąga dzieciaki za rączki, kiedy dziecko jeszcze niestabilnie stawia stópki. Ale u nas jest tak, że ja czuję że on ładnie sam idzie, jedynie przytrzymuje się moich palców. ale to tylko moje zdanie.. może się mylę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...