Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ok dzięki a co oznaczają te czarne kropeczki na mapie?
Dziewczyny zupełnie poważnie szukam domu dla mojego Pieszczocha - Bichon Hawajski jeśli ktoś szuka psa wśród waszych znajomych to zapraszam. Tylko nie może być dzieci, chyba że zostanie wykastrowany, generalnie świetny pies, nie brudzi, nie niszczy. Powód oddania: żal nam go nie mamy zupełnie dla niego czasu. Nauczony jest przytulania, kochania, pieszczot. ja muszę zostawiać małą w nocy samą w domu żeby go wyprowadzić i to w pędzie. Więc pies się męczy a nam go żal. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Monia - twoje obawy całkowicie bez sensu...każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija ... moja siedzi ale jak ja ją posadzę, sama tylko siądzie jak jest oparta o fasolkę, nie sprężynuje, nie stoi - palce ma obciągnięte i nóżki sztywne. nie gada.
moja przemieszcza się turlając się, troszkę pełza.
no i siedzenie to może nastąpić z dnia na dzień więc może ... jutro ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o to moze ja sie niepotrzebnie martwie tymi nózkami.
Doris ja tez bym chciała by mały pił wode ale ciezko bedzie po mleczku słodkim nauczyc wody. mi sie to w ogole nie udaje. a co do bezzebnej u nas tak jest hahaha, tylko kiedys tez tak było chyba wtedy tez wychodziły bo bardzo tarł i staneły te zebiska. zobaczymy jak bedzie wydaje mi sie ze przebiły sie, no ale musze chyba jeszcze pare dni poczekac by sie przekonac. ciekawe jak u was Monia bedzie z zabkami.
Kasienka moj Filip przechodzi chyba skoki dłuzej niz na tabelce, bo w 3 miesiacu przechodził 3 tygodnie dłuzej i teraz tez 3 tygodnie dłuzej, bo skok trwał 7 tygodni!! wykonczyc sie szło.
mały teraz kima w pokoju w wozku przy otwartym balkonie. dzis mam wole od spaceru.odpoczywam...
ps.Kasienka mozesz cukinie rzucic, kabaczka,ja niedługo pomodora bede wprowadzac bo mam przeciery z lata zrobione. i włąsnie warzywa te letnie sądze że jak Monia bede kupowac mrozone bo sa z lata mniej pryskane i z Polski niz np cukinia teraz jest sklepach chyba z Hiszpanii sprowadzana a wiadomo co transportowane to bardziej pryskane by przetrwało transport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja Niki piła wodę ale tylko dopóki ssała cycka
jak poznała inne smaki to pije bardzo chętnie!!! ale soczki gerbera 50/50 z wodą
pije ok 200ml dziennie
używamy niekapka Dr Browns od 6mca, kolor różowy 🙂
zaraz poszukam w necie i puszcze linka, może się przyda
końcówka jest chyba silikonowa, giętka, czasem zanim się napije po prostu drapie sobie nią dziąsełka...

o taki
http://www.ceneo.pl/9696017
tylko my mamy cały różowy ofkors 🙂

M był z Niki na spacerku, ja siedzę, oglądam tv i się obijam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti co do siedzenia i innych umiejętności typowo fizycznych to ja byłam załamana
(naczytałam się i naoglądałam co potrafią inne dzieciaczki)
ale teraz wiem, że inne dzieci mają gorzej i są większe problemy (choroby)
a nasze maluszki i tak się kiedyś wyrównają 🙂
naprawdę jest łatwiej mniej się tym przejmować, rehabilitujemy maluszki, ćwczymy z nimi więc robimy co się da
będzie dobrze a to nie wyścigi 🙂
Jak usłyszałam że Kapi w wieku 3,5 roku wreszcie zaczął wypowiadać pierwsze słowa, naprawdę uspokoiłam się i po prostu daję jej czas, wszystko samo przyjdzie

Beti a próbowałaś dawać Sinlac? to jest dla chuderlaczków, Niki też kiedyś była szczuplutka a naszą zabawą po kąpieli (żeby dała się dotknąć - wiesz jak to jest z napięciem i wrażliwością) było "liczenie żeberek", dosłownie.
My jak byliśmy w przychodni np na kontroli czy szczepieniu to wszystkie pielęgniarki które widziały Niki bez ubranka gadały i to przy nas że jest wychudzona strasznie 😞

u nas pomogło odstawienie od cyca!! sic!!!
zupki no i po sinlacu nabrała ciałka 🙂 powiedziałabym z dnia na dzień i teraz jest już ok 50centyl!!! waga wzrost 100 centyl 🙂
a z sinlaciem zostałyśmy do kolacji bo nie toleruje Żadnej kaszki, nawet ryżowej
płacz, ból brzuszka i nieprzespane noce a po sinlacu jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jadł minime niedawno to to samo włąsciwie co sinlac.w sumie to tylko dwa razy przytył kiepsko,ale wolałabym by był grubszy. z cyca nie zreygnuje bo on i tak bardziej sie najada cycem niz posiłkami dodatkowymi. dłuzej jest syty. lekarka twierdzi ze nie sadzi by był kiedykolwiek grubiutki bo jest za ruchliwy.takie małe adhd.
co do stópek to sie martwie bo znam dziewczynke i chłopczyka co chodzą tak na paluszkach. dziewczynce udało sie to zwalczyc ale tak sztucznie troche bo załozyli jej jakies twarde ortopedyczne buty i cały czas w nich była i sie stopa ustawiła normalnie.a chłopczyk jeszcze chodzi tak, porazenia nie ma ale zmiany jakies są.mam nadzieje ze cwiczenia pomoga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti ja później jak zejdę do spiżarni po pranko to wezmę na górę tę Mimine czy jakoś tak bo kupiłam na spróbowanie a z kuchni sinlac i naskrobię co tam 🙂

no i suszę tam sobie drobiowe kabanosiki hehhee to zawinę pętko 🙂


moja w trakcie swojego rytualnego 3-godzinnego snu, po 1,5h zrobiła kupę... i co teraz?!?! cieszy miskę i ze spania nici..

ykh

nowy pics Fifiego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaki FIfirifi piękny chłopczyk, a Niki - dama .
Nasza dupa dzis była 30 min na spacerze bo tatusia tak wywiało że wrócił bordowo zielony na gębie.
Zjadła łososia i śpi smacznie. Kurde jak nie siedzę z Wami to mam tyle rzeczy w głowie do napisania, jak już siąde to dupa, nic nie pamiętam.
Nasza koślawo ale raczkuje, siedzi sama, siada pięknie po turecku z brzuszka, wspina się już na proste nogi, ale za to nie wydała z siebie żadnego konkretnego słowa, nawet zbliżonego, więc jedne są lepsze w tym a drugie w czymś innym.
Aha, spróbuję jeszcze tę cukinie/kabaczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia - mam to samo z tym pisaniem ...
Wczoraj wyjątkowo dużo popisałam bo nie było nic do nadrabiania, a zwykle to 10 stron do nadrobienia a jak już jestem na ostatniej i mogę coś napisać to gwiazda mnie wzywa albo się budzi ... a potem już nie pamiętam już co chciałam komu odpisać ...
No.. dziś ziiimno, ja dziś miałam małej zafundować otwarty balkon tylko ale Julka zasnęła przy cycu więc dupa z tego wyszła, nie chciałam jej już budzić i ubierać ...
Jutro tak zrobimy...
Moja gwiazda miała drugie podejście do brokułowej... i też pluła ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ZDJĘCIA
DWA Pierwsze ta Mimin coś tam a to trzecie to będzie sinlac, na oko kaloryczność podobna ale może nie o to chodzi..


1.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/267/88936242.jpg/][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/5033/88936242.jpg[/IMG][/URL]

2.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/192/76535282.jpg/][IMG]http://img192.imageshack.us/img192/8807/76535282.jpg[/IMG][/URL]

3.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/823/67950155.jpg/][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/4060/67950155.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fifi i Nikolka- cudowne dzieci 🙂 Śliczne!
My dzisiaj prawie cały dzień spędziliśmy u teściów- niech się nacieszą trochę Pawełkiem, a co tam. Ale i tak padam na twarz, ten weekend był dość silny pod względem wrażeń. Jutro muszę jechac do pracy i ustawić już konkretnie powrót i wymiar czasowy, aż mi niedobrze na samą myśl, że będę musiała się ładnie uśmiechac, żeby na wszystko sie zgodzili bez gadania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy
Noc fatalna, Nie ogarniam tej mojej córy, ale cóż. Jak się zbudziła o 1:30 tak walczyliśmy z nią do 5 rano a ja o 6:30 pobudka do pracy. a M. przeziębiony więc głównie ja ją utulałam.
Podsumowując, padam na ryj 😠.
Tak strasznie nie chciałam jej dawać czopka (Paracetamol) i tak się mordowałam z nią. Gdybym wiedziała, że to ją coś boli to bym dała a tak to na oko zapodawać przeciwbólowe, cykam się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu to współczuje, moja tez o 3,4,5 brała sie za gadanie i zabawę z mięsień ale koniec końców pospala do 8!!
O 22:30 obudziła sie z mega płaczem aż sie poważnie zakrztusila więc polozylam sie u niej w pokoju bo sie o nią bałam

Ja do tej pory podaje czopki, miałam kupić ten nurofen ale miałam jeszcze czopki więc nie zakupilam

Uczę ja zasypiania w lozeczku w dzien
Na razie zasnela, zobaczymy ile pospi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas noc z 2 pobudkami... jako tako, rano Rafał bawił się z Małą w naszym łóżku a ja jeszcze pospałam 🤪
Pierwsza pobudka koło 23... a że byłam po desperadosie, to dałam Małej butelkę z kaszką... zjadła całe 150ml i spała do 4:30 🙂 🙃

Teraz jem śniadanie, piję kawę, a R daje Małej śniadanie haha

Kurde szkła kontaktowe to cudowny wynalazek !!!

Pierwszy okres po ciąży... u mnie masakra... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka, masz jakiś patent na to usypianie w dzień w łózeczku? Chyba wypadałoby też Pawełka nauczyć, ale on się zaraz drze... A na noc kładę go do łóżka i zasypia, zupełnie nie lulamy go ani nic...ale w dzien to masakra.
U nas też dziś dwie pobudki..jedna na minutę, a druga na cyca. Ale przynajmniej znam powód, bo jak dawałam Pawłowi jogurcik to zauważyłam że go bolą górne dziąsełka. A przecież tam już 4 zęby idą! Tzn. jeden wylazł, drugi już prawie, a dwa kolejne widać, ale właśnie się przebijają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania ja mam tak samo jak TY... wieczorem Marysię kładę do łóżeczka i zasypia bez marudzenia... wystarczy ją włożyć do łóżeczka... ale w dzień to jest masakra... właśnie próbuję ją uśpić w łóżeczku, włączyłam karuzelę i leży i się drze co chwila... może zaśnie... a jak nie to kładę ją na kanapie, daję cyca i zasypia, wtedy ją przekładam do łóżeczka, że jak się budzi to może coś tam sobie zakoduje że w dzień też można w łóżeczku spać...

włączyłam jaj kołysanki na płycie.... ciekawe czy coś dadzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...