Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Marlena, ja własnie zamówiłam ten fotelik. Widziałam o na żywo i jest świetny.
Znalazłam promocyjną ofertę na ceneo, niby jasny ale my lubimy jasne rzeczy.
Będzie chociaż widać, ze czas uprać bo się zakurzy :-)
http://www.tosia.pl/sklep/product/p/31/maxi,cosi,priori,xp.html# o ten sttel grey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki za słowa otuchy..

Co do fotelika, mi też tu w sklepach mówią, że to jeszcze za wcześnie sadzać do takiego fotelika, że od 9 miesiąca, a ja odpowiadam, że moje dziecko już prawie się nie mieści w nosidełku... ja na dniach chyba kupię i będę już sadzać. Mój Miłosz już bardzo dobrze sam siedzi. Na macie już potrafi siedzieć długo, nawet jak się gibnie na którąś stronę to podeprze się rączką i wraca do pionu. Także mi się wydaje,że dla mojego szkraba to nie będzie za wcześnie przejść na taki siedzący fotelik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My nie wychodzimy na spacer od niedzieli.
Lekarze wypowiadają się że od -10 lepiej nie wychodzić. Było -14 i wyszłyśmy ale zrobiły jej się takie krostki pod noskiem bo sobie nachuchała w szalik. 😮
Magda ja też się już chyba przyzwyczaiłam do 2 pobudek w nocy i czuje się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ANdzia a musze kupic a to recznik bo jednak 3 to za mało dla małego, myjke,ochraniacz,sliniak gumowy bo mam dosyc juz tych zwykłych,szczoteczke gumową,i byc moze ten gryzak.zabawki licytuje uzywane ostatnio, ale tylko te które mały nie włozy do buzi, bo bedzie sie bawił ze mną akurat takimi.ja juz nie kupuje na wyrost zabawek i odradzam to bo kazde dziecko jest inne i mozna nie trafic. jedne lubia zabawki drugie wolą domowe rzeczy.ja kupuje juz z dnia na dzien jak widze z emały bardzo lubi muzyke to cos muzycznego i teraz mamy po siostrze taki stolik ktory moge rozłozyc bez nózek tak na płasko i sie tym bawi bo tam pianinko jest.uwielbia je. uwielbia tez walic ręką we wszystko wiec z drugiej strony ma rólika podskakujacego jak sie uderzy.uwielbia ksiązeczki kazdego formatu a zwąłszcza jak sa tam jakies dodatki.a takto ma same grzechotki i zwierzatka gumowe takie z firmy AM poslkie które uwielbia gryzc i są to najlepsze gryzaki dla niego.mały zaczał przyjmowac pozycje na czworakach 🙂 jeszcze rozjechane ma łąpki i czesciowo w piastki, ale fajnie udaje sie.
Agatka przeciez to nie była Twoja wina, nie obwiniaj sie!!!
Marlena ale Ty masz ten gryzak? przyz ebach mozna go uzywac w sensie czy ta siateczka sie nie uszkodzi? bo chodzi mi o to ze on połyka a nie gryzie. przy jego wierzganiu przy jedzeniu to jest niebezpieczne. a takich wielkich kawałków jakie bym dała w tym gryzaku to ja mu i tak nie podam.dodatkowe korzysci to masaz dziaseł 🙂 bo takto to daje takie miskowane z drobinkami, ale gniecionym narazie mówie nie.
Doris to rzeczywiscie ciepło u was w domku i lipa w takim razie z takim spaniem przy balkonie.a szkoda bo jest to dobre rozwiazanie. i ma sie tez troche czasu dla siebie.
Nequitia jestes odwazna z tymi spacerami. u mnie nikt z wózkami nie chodzi na spacery na alejce.
MArysia ,Adrianek i Miłoszek super fotki! ps. MArysia chyba juz zgubiła asymetrie bynajmniej na zdjeciu głowka prosciutko 🙂
trzymam kciuki za wyniki,a mówiłas Monia ze jest po szczepieniu?bo takto mozna znów źle ocenic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wy tu o fotelikach... a ja nawet o tym jeszcze nie myślałam 😮

Asymetria z barków faktycznie Marysi już zniknęła, ale został bardzo krzywy dolny odcinek kręgosłupa i nad tym pracujemy od początku a najmniej efektów jest...

Wczoraj Marysia stanęła na nóżki sama 🥴 a usiąść nie usiądzie... jakoś się przeturlała na łóżku tak, że mogła złapać oparcie łóżka, klękneła na kolanka i hop do góry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks napisał(a):
A no właśnie. Czym to jest ten isofix. Przewija mi się to hasło tysięczny raz i nigdy nie mam czasu wygooglować o co kaman.

tak najbardziej "łopatologicznie"jak mi powiedzial sprzedawca.isofix to system bezpieczenstwa,fotelik nie jest montowany za pomoca pasow,tylko takich klamer do konstrukcji karoserii(w kazdym aucie po 2001 r .prod. takie zaczepy pod fotelik sa)uchylnosc oparcia fotelika w zaleznosci od mozliwosci odchylenia oparcia tylnego siedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja jeszcze o ogrzewaniu.jak Lenka byla w brzuchu zdecydowalismy sie postawic kominek.jest zdrowe,przyjemne ciepelko,nie wysusza powietrza.nie mowiac juz o zaoszczedzonych pieniadzach na ogrzewaniu!wiem,ze w bloku to nierealne,ale w starym budownictwie,czy prywatnym domu to naprawde super rozwiazanie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzia no u nas to nie dobrze, że już stanęła 😞 oby się więcej nie powtórzyło... wiem, że dziwnie to brzmi, ale z tak krzywym kręgosłupem Marysia nie ma możliwości normalnie chodzić... i dlatego dobrze jakby szła wszystkim etapami po kolei.... no i żeby kręgosłup się jak najbardziej wyprostował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Andzia no u nas to nie dobrze, że już stanęła 😞 oby się więcej nie powtórzyło... wiem, że dziwnie to brzmi, ale z tak krzywym kręgosłupem Marysia nie ma możliwości normalnie chodzić... i dlatego dobrze jakby szła wszystkim etapami po kolei.... no i żeby kręgosłup się jak najbardziej wyprostował...


nawet nie watpie w to,ze bedzie dobrze!kibicujemy Wam od poczatku i taka sama radosc mi sprawia obserwowanie postepow Marysi,jak naszej malej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny, u nas 2 pobudki na cyca, a wstałyśmy o 06:30.
Wczoraj moja Julka pierwszy raz przyjęła pozycję "na czworaka' i tak smiesznie się bujała w tej pozycji.
Co do używanych zabawek to ja też nie mam nic przeciwko. Ja kupuję Julce też używane ciuszki pomimo, że stać mnie na nowe. Dzieci tak szybko rosną, że niektóre rzeczy zakładam jej 2 razy i odkładam bo już z małe. W dodatku mam niedaleko taki jako to Andzia powiedziała PEWEX i jest w nim dużo fjnych ciuchów - często firmowych, dobrych gatunkowo, dużo lepszych od polskich.

My nie chodzimy na spcerki jak jest poniżej -10 bo dzieci mają mniejszą tkanke tłuszową i szybciej się wychładzają, bałabym się. Zresztą chyba wszędzie przestrzegają przed wychodzeniem z maluszkami przy niższej temp.
Beti u mnie właśnie jest bardzo ciepło w domu i nawet otwarty balkon mało daje ale uważam, że ogólnie jest to dobry sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Andzia prawdę mówisz 🙂 u nas jest kominek to cały dół domu ogrzewa, takie przyjemne, pachnące ciepło... ale ja jakoś rzadko siedzę na dole... nie wiem czemu ale zaczynam się wycofywać z życia rodzinnego... wszyscy mnie wkurzają w tym domu 😞


Hehehe to ja mam to samo :-)
Teściowa już ku .. Zaczął sie 4 mc jak "choruje" w domu
Tez zapomnialam o kominku bo jest w ogólnym salonie..
Tez pragnę ciszy i spokoju
I jak najzadszego widoku tesciowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja was zskocze....moja tesciowa jest niekonfliktowa.przychodzi do Lenki ja pobawic i uspac jak jestem w pracy,nie miesza sie do niczego,nie ustawia ani mnie ani syna,od czasu do czasu przyniesie gołąbki lub pierogi...nie wiem,moze to kwestia wieku?a moze to spowodowane jest tym,ze my jestesmy od nikogo niezalezni i ona o tym wie?jak jeszcze mieszkalam z matka,to na kazdym kroku mialam wypominane ze jestem u niej mam sie dostosowac i byc wdzieczna...takze ogolnie rzecz biorac z tesciowa mam kontakt bardzo dobry,z matka jeszcze lepszy-bo zadnego 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza to możemy sobie piątkę przybić... mnie wku**ia już od rana teściowa dzisiaj... wolne ma bo robiła nadgodziny na koniec miesiąca... Przyszła i na siłę Marysie na czworaka zaczęła ustawiać na podłodze... jak jej uwagę zwróciłam to strzeliła focha i wyszła z pokoju, nawet drzwi zamknęła... masakra!

PYTANIE!! CZY KTÓRAŚ MA SPRZEDAĆ MONITOR ODDECHU??- bo siostry Julka ma bezdechy, nawet jak śpi... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Iza to możemy sobie piątkę przybić... mnie wku**ia już od rana teściowa dzisiaj... wolne ma bo robiła nadgodziny na koniec miesiąca... Przyszła i na siłę Marysie na czworaka zaczęła ustawiać na podłodze... jak jej uwagę zwróciłam to strzeliła focha i wyszła z pokoju, nawet drzwi zamknęła... masakra!

PYTANIE!! CZY KTÓRAŚ MA SPRZEDAĆ MONITOR ODDECHU??- bo siostry Julka ma bezdechy, nawet jak śpi... 😞

Co do monitoru to lepszy jest taki szpitalny niż te Angle care
Cena chyba identyczna
Jak bylysmy w szpitalu kiedy Niki miała jakieś dwa tyg to na sali był chłopczyk co miał Bezdech i miał taki
Był rewelacyjny i personel właśnie sie wypowiadał nt tych komercyjnych
Zaraz poszukam na Allegro biała śpi ale teściowa tak kure**ko głośno gada przez tel ze zaraz pewnie ja obudzi

Buuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...