Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
widze ze tradycyjnie w swieta w Polsce psuje sie atmosfera w domkach ...taka hm rodzinna atmosfera...dlatego nigdy nie znosiłam swiat żadnych.
Andzia buziaki dla Lenki. i dla Lenki Ivi tez. z okazji 9 miesiecy!!!!
kurcze ja tez kiedys zamówiłam pizze i obiady kilka razy...jak człowiek głodny nie ma jak zrobic przy dziecku ale u was mąż gotuje jego obowiazek ale bym sie wnerwiła......
Doris dobre hehe
Gosia czekam na zdjecie!
Nequitia a nie nawet jednego dnia wolnego??ja czesto gesto sprzatam w niedziele nawet bo tak wypada czasem akurat. zreszta we włoszech np to tradycja ze sie sprzata w niedziele i mam to gdzies ze w pl to niewypada.jak ma wolne to pół dnia powinien poswiecic na sprzatanie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moj Filip przebrał miarke kolejny raz. nie dało sie go uspac a jak w koncu usnał po 9ej to wstał w nocy kilka razy a juz definitywnie o 4ej!!!!!!!i miał w d... spanie.na zabawe go wzieło.juz chciał na podłoge i łazic.pusciłam mu bajke o 5ej bo juz mysl;ałam ze wykituje, chociaz polezałam sobie. a teraz miał za to nauke zasypiania come back. darcie na sto dwa, ale niezłomna byłam i usnął.wieczorem bedzie powtórka.koniec tego dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, ja Wam życzę przede wszystkim duuuużo spokoju! I sobie też 🙂

Nasz Paweł właśnie opanowuje konia na biegunach. Boi się na nim usiąść, więc robimy podchody- daje mu buzi, głaszcze, buja. Tylko usiąść nie chce. I klaszcze jak konik śpiewa (bo mamy takie opcje jak się pociągnie za uszy) i rusza ogonkiem lub swoim pyszczkiem 🙂
Dzisiaj przymusowa wizyta u babci Marcina i już przezywam to od rana. Ale byłam u spowiedzi, więc staram się walczyć sama ze sobą, jak ksiądz zalecił 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jednak mam chwilkę żeby wpaść .

My już po święceniu ... Aktualnie Julka ucina drugą drzemkę ...
Pogoda nie nastraja na święta ...
Wogóle nie czuję klimatu tych świąt, dopiero dziś wyciągnęłam różne duperelki do wystroju domu ... Co roku oglądam drogę krzyżową z Watykanu a wczoraj ... zapomniałam ☺️ ...

Przyszła wczoraj sukienka do chrztu z tą wstążeczką, na pierwszy rzut oka wydała mi się cieniutka i licha ale jak ubrałam Julkę to wyglądała jak milion dolarów ... tylko opaseczka za duża ... kurde ... muszę dać cioci - krawcowej do poprawki ... to po co pytali o obwód główki ...


Co do spotkań rodzinnych to też mi się nie chce iśc do teściowej choć nie jest zła. Nie mam wyjścia bo mieszka 2 ulice dalej ... Nie chce mi się głównie ze względu na męża siostrę, która przyjeżdża ... Zawsze się musi wymądrzać na jakiś temat ... Wiele razy starałam się ją polubić ale zwykle dochodzę do jednego i tego samego wniosku, że lepiej z nią nie dyskutować tylko przytakiwać (choć czasem ciężko) bo polemizować się zbytnio nie da bo jak ona ma swoje zdanie a ja swoje to I TAK JA ZAWSZE NIE MAM RACJi ...

Julka przedwczoraj powiedziała pierwszy raz MAMA , chyba świadomie !! 🤪 MAM TAKĄ NADZIEJĘ. A wczoraj to powtórzyła przy mężu (on mi nie wierzył i się śmiał) a jak usłyszał to mu kopara opadła . Wogóle się ostatnio rozgadała - mówi "ABAB" - śmiałam się, że może chodzi o KEBAB ... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Dzisiaj przymusowa wizyta u babci Marcina i już przezywam to od rana. Ale byłam u spowiedzi, więc staram się walczyć sama ze sobą, jak ksiądz zalecił 😉


No to POWODZENIA !! Myślę, że lepiej olewać wszystkie uwagi dotyczące Twojej osoby - bardziej ją to wnerwi niż jak dasz się wyprowadzić z równowagi - wtedy osiągnie cel ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny!

Nie wiem czy pisałam już (zaczynam posta i nie wysyłam bo coś tam lub ktoś mi przerywa i go trafia... Znaczy tego posta 😉) CIESZĘ SIĘ OGROMNIE ŻE MARYSIA W DOMKU JUŻ JEST!! Bardzo się o nią martwiłam. Współczuję Ci Magda problemów z Twoim Facetem, ale pamiętaj,że nie musisz liczyć na jego łaskę i niełaskę! Obroń się, albo i odłóż to na później i wyjedz do rodziców! Odpoczniecie od siebie i zobaczysz czy coś się zmieni.. Bo jak nie to naprawde szkoda Twoich nerwów i zdrowia! Nieodpowiedzialnie się zachoowuje, jak dziecko! Nie musisz tego znosić!! Bądź silna, postanów coś co uważasz za słuszne i zacznij realizować.. Poźniej bedzie już tylko lepiej! Trzymam kciuki za Was!!

BUZIAKI GORĄCE DLA LENUSZEK!!!!!!

Gosia czekam na foto ja też o rudym myśle już jakiś czas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butów: czytałam artykuł, ze dziecko powinno uczyć się chodzić na bosaka! Ja tam ekspertem nie jestem ale coś w tym jest. Jak dziecko jest zdrowe to najlepiej nauczy się stawiać stopę, wyczuwać podłoże wlasnie na boso.
Co prawda sama kupiłam buty Filipowi w h&m, ale nie wiem czy bede je zakładac..
Za to moja mama kupiła mu takie skarpetko-buty z bajką autka i super są! W tym artykule byyło też napisane ze podeszwa w buciku dziecka powinna dać się wykręcić. Te autka takie właśnie są..

Tomek właśnie montuje zmywarkę. Siedze pilnuje spiącego Filipa i mam chwilę wiec napisze co u nas..
To tak: mamy dwa ząbki, Filip nauczył się w tym tygodniu raczkować do przodu 🙂 zapirza tak,że ledwo na zakrętach wyrabia! Śmieszie to wygląda bardzo! Musze nagrać te jego początki. Zwłaszcza jak chce szybko do przodu to mu się nóżki plączą.. 🙂 próbuje wstawać ale jeszcze ma za mało sily zeby się podniesc. Sam siada, kladzie sie no i raczkuje. Jak go trzymamy pod paszki to chodzi i to bardzo ladnie i szybko. Ale Pani neurolog nie pozwoliła wiec tek raczej nie robie. Tv nie ogląda wogóle. Neurolog powiedziała ze to przez to dzieci sa nerwowe. Uspokoil sie od kiedy nie ogląda!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka.

Wiecie co ? Ja już wypadłam z obiegu z tymi wszystkimi gratulacjami z okacji 9,10miesięcy ... przez to, że rzadziej tu zaglądam bo nie mam tyle czasu więc PRZEPRASZAM wszystkich jubilatów !!! ☺️ ☺️ ofkors WSZYSTKIM MILUSIŃSKIM [color=red] Z A W S Z E[/color] będziemy z Juleczką ŻYCZYĆ Z CAŁEGO SERDUCHA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti - kurcze, aż tak źle jest u Ciebie, że nie możesz zjeść przy Filipku ?
Nie daje Ci zjeść nawet jak go posadzisz w krzesełko przy stole i "częstujesz" ze swojego talerza ?
Ja wsadzam Julkę do krzesełka, zakładam tackę - na nią mnóstwo pudełeczek plastikowych, pierdół i wtedy jem a jak się zaczyna kręcić to daję jej małe kawałeczki chlebka z masełkiem albo sera białego, wtedy wcina i jesr cicho ... 😆

Ja ostatnio nie mogę na Julkę narzekać - jest ( tfu tfu odpukać ) grzeczna.
Potrafi się sama bawić w kojcu, jak jej się zaczyna nudzić to sobie wstaje, chodzi wokoło.
Nawet daje mi ostatnio siąść do kompa - postawiłam go na dużym stole i nieraz mogę skicnąć a ona wtedy siedzi w kojcu i sobie na mnie patrzy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...