Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Wczoraj przy stole siedziała ze mną taka babka, ma dziecko 2 letnie, które karmi piersią jeszcze... mówi że bardzo to jest fajne dla niej, ale ma już troszeczkę z tym problem... ostatnio jak była na pogrzebie, dziecko na cmentarzu zaczęło jej ściągać bluzkę krzyczeć na głos "mama- cyc, mama - cyc"! nie wie jak to zakończyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Buziaki dla Majki!!

Basiu a Filip nie próbuje sam wchodzić po schodach?!
Pozwól mu spróbować na czworakach ;-)) ja wnosze Niki tylko 2-3 razy w górę a nie kilkanaście -dziesiat.. Nie dałabym rady juz!! Tylko na dół raczej znoszę choć ostatnio tylko za rączki wymusza ;-))
Wczoraj na spacerze chodziła z m wokół szeregowek sama i przytrzymywala sie bramek ;-))
Śmieszne te małe kroczki ;-))

Jak sobie rano leże z Niki i ta sie przytula do brzuszka to Mały zaczyna kopać ;-)) śmieje sie ze juz sie z Siostrzyczką bawi ;-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buziaki dla MAjeczki 😘 😘

Gosia a gdzie fotka w ognistej czerwieni?? 🙂

Czerwcowka to chyba świetne uczucie 🙂 jak Nikolka przytula się do braciszka 🙂 jeszcze po tamtej stronie brzuszka 🙂

Beti a ja wczoraj kupiłam balonika i to z Myszką Miki 😁 mały ma radochę! 🙂

a na Dzień Dziecka byliśmy na kulkach 🙂 mały się wyszalał 🙂

co ja to miałam jeszcze pisać...

aaa Basia super, że Twój mąż będzie choć troszkę wcześniej w domu! 🤪 i trzymam kciuki, żeby przystali w pracy na Twoją prośbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti odnośnie Twojego pyt. Miłosz na śniadanko drugie (pierwsze to butla z kaszką) zjada 2 średniej wielkości kanapeczki oczywiście pokrojone w kostkę bez skórki, z szynką, pasztetką, twarożkiem... czasami jajecznice na maśle z 2 jaj 🤪, 2 małe cielęce albo drobiowe parówki... a czasami kaszkę na łyżkę z owocem na ok 150ml wody... albo owsiankę na mleku krowim też na ok 150-160ml mleka.
Na obiad ciężko mi powiedzieć ile.. całą miseczkę zupki, i drugie danie to np zje 1-1,5 ugotowanego ziemniaka (zaznaczam, że ziemniaki raczej małe), kawałek mięsa bądź rybki długości ok3cm 🙂 do tego np 2 brokuły. albo całego naleśnika... a podwieczorek to serek homogenizowany, albo banan z jakimś innym owocem, czasami budyń na 200ml mleka krowiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy łóżku mam podgrzewacz z wodą w kieliszku odmierzone 7 miarek, wiec w nocy tylko dwa ruchy ręką , przesypać z kieliszka do butli i już, po tym jedzonku ze dwie godziny mam spokój.



Dobre, odgapiam od Ciebie Mysza!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam i ja...
od początku, wczoraj poszłam wieczorem do znajomych i wypiłam pierwszy raz od 2 lat drinka... siekło mnie na maksa... wróciłam i błogo poszłam spać... ale Marysia miała inny plan na noc... tak się darła, że szok 😞 więc do szkoły poszłam półprzytomna... miałam egzamin (czuję że zaliczyłam) 🙂 porobiłam wpisy i tylko mi został ten egzamin właśnie, za tydzień w sobotę idę po niego...
30.06 mam obronę od 9 rano 🙂
W sumie to wróciłam koło 17, skoczyliśmy na 2 szybki spacerek... kupiłam po drodze do domu na wesołym miasteczku balonika na patyczku, takiego spongeboba... na dużego z helem kasy nie miałam 😞 Marysia olała balonika, nawet go dotknąć nie chciała 😮
ale na spacerku poszliśmy po pieluchy (sleep&play-testujemy) i kupiłam jej wiatraczek i ma wielką radochę 😁
kurde pełnia była, że dzieciaki tak szlały tej nocy?

MAJECZKO BUZIAKI 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia a bo sie pochwaliłąs na forum ze Ci spi hehe. ja to jak tylko napisałam ze mi wreszcie spi to d..pa była za chwile.choc moze to i pełnia jak tyle mamusiek tez nie spało hehe
Agatka dzieki za info a do tej jajecznicy dajesz jeszcze kanapke? widze ze Miłoszek ma apetyt.
Mysza moj tez spi ze mną aktualnie, choc byłą krótka przerwa.dobra taktyka z mm 🙂
hehe Gosia ale historia z tym cycem na cmentarzu...moj Filip puki co nie wyciaga sobie sam, on jest tak zajety ze zapomina w ogole o jedzeniu. moze nie bedzie takich histori...oby.
no to maluchy zaczynają chodzic fajnie!
ps. Gosia nie zapomnij napisac cos z menu żłobkowego! bo tez jestem ciekawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja sie dzis pozarłam z matką. o chrzestna sie zaczeło a skonczyło wiadomo dalej. moja mama widzi tylko jedną córke ukochaną moją siostre. a ja cokolwiek powiem zrobie-jest zle. moja siostra w ogole sie Filipem nie interesuje. ja do niej jak jej syn był mały to non stop dzwoniłam na skaypie by go zobaczyc, a ona ani razu od urodzenia Filipa!teraz nawet nie potrafi dac nam znac kiedy przyjezdza i co z tymi chrzcinami w koncu! bo przeciez tez mam chrzestnego poinformowac, a tamten ksiadz mowił by przyjsc w pierwszym tygodniu czerwca! a ona okazało sie ze nawet zaswiadczenia nie załatwiła a miała w holandi załatwic bo w pl w moim i jej kosciele jej nie wydadza. okazuje sie ze przyjedzie za tydzien o czym łaskawie mnie nie informuje a chrzciny maja byc 17 tego! ja wyciagnełam juz papierek Filipa z mojego koscioła gdzie wczesniej miał byc chrzest bo wszystko jest robione pod moją siostrę by mogła byc chrzestną i teraz jest ten chrzest w innym kosciele! a ona k..wa nawet nie zapyta co u Filipa słychac! ani nas nie poinformuje o niczym. wkurzyło mnie to. ja sie interesowałąm jej dzieckiem zanim byłąm chrzestną.bycie chrzestną to nie prezenty ale włąsnie zainteresowanie!
jeszcze bez zaswiadczenia to nei iem czy w ogole bedzie mogła byc chrzestną. i fajnie bede w tydzien szukac chrzestnej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia dawaj fotkę!!! Jak juz znajdziesz;-))

Beti to przykre co piszesz. Ja jakbym była na Twoim miejscu to niestety wybralabym inna matkę chrzestna. Nie ma co na sile. Tylko skrzywdzisz Filipa. Ja wiem jak to jest.
Mam takich obydwoje chrzestnych. Rodzeństwo taty. Jest mi przykro.
Przemysł to jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
cały czas WAS nadrabiam ...
Mysza - chyba każda z nas ma niekiedy takie myśli, że jest ignorowana ale jest nas sporo, każda codziennie coś pisze i wiem po sobie, że ciężko jest spamiętać co, która pisała ...
np. wczoraj wpadłam tylko na chwilkę bo miałam gości - miałam czas tylko na czytanie - nie zdążyłam już nic napisać. Miałam mnóstwo rzeczy do napisania a dziś niestety prawie nic nie pamietam ...
Jeszcze raz dzięki dziewczynki za pocieszenie odnośnie pracy mojego męża i za porady odośnie tej jego umowy na czas próbny ...

Gosia - dawaj fotę rudzielcu !!! czekamy z niecierpliwością !!!

Basia -napewno szybko zleci, masz mamę obok więc świetnie sobie poradzisz !! Pomyśl o Iwonce- ona musi dużo dłuzej dać sobie radę sama a rodziców ma daleko ... Będzie dobrze ! Wrazie załamki wpadaj i się wyżalaj - jesteśmy tu po to żeby się wspierać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spóźnione buziaki dla Majeczki !!! 😘 😘 😘 😘 😘

Beti - no to kiepsko masz z tą siostrą ... napewno to musi boleć, że rodzona siostra ma w nosie Filipcia ... może ona jakąś zazdrosna jest czy co ... 😮 😮 Jeśli nie uda jej się załatwić tego zaświadczenia to zapytaj księdza czy może być świadkiem chrztu .Mój brat jest po rozwodzie i był świadkiem chrztu ale normalnie jak chrzensy na chrzcie występował tylko w papierach ma, że świadek ... Wystaczy 1 chrzesny formalnie.

Magda- super, że już egzaminy za Tobą, obrona to formalność więc po 30.06 będziesz się mogła już całkowicie odstresować !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti - co do śniadanka to ja koło godz. 05:00 daję mm.
Około 08:00 ja jem śniadanie i Julka je ze mną . Daję jej chlebek/bułkę z masełkiem i serem żółtym/twarożkiem lub omlet bo jajecznicy nie lubi. Póki co nic innego jej nie dawałam ale zjada śladowe ilości więc około 10:00 dostaje jeszcze kaszkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Dziewczyny!!

Ja tylko na chwilkę, nadrobiłam Was i mykam spać.

Stresuje sie przed pracą jutrzejszą!! Trzymajcie kciuki aby było choć troszkę po mojemu 🙂

dobranoc!! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
Dziękuję za buziaki i życzenia dla Mai 🙂
Beti ja podobnie jak czerwcówka zmieniłabym chrzestną , Kubusia chrzestny (brat mojego P) tak mnie wkurza, już nie mówiąc o tym , że widzi dziecko dwa razy w roku ale nawet zwykłego lizaka mu nie przywiezie na urodziny a zawsze na imprezie jest, też nigdy o niego nie zapyta i bardzo żałuję , że wybrałam właśnie jego bo myślałam że to brat P więc by było miło wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Już sobie ciśnienie podniosłam.
Magda ekonomicznie z tym drinem 🙂 Ja wczoraj redsika wypiłam 😉
Dziewczyny ile porcji mm dajecie w ciągu dnia?Wiem , że już był nie raz poruszany ten temat ale nie pamiętam ...i ile posiłkow wychodzi Wam łącznie dziennie?
I jeszcze jedno z serii głupich pytań 😮 czy Wam też zasysają się smoczki w butelce? Używam Avent i mnie trafia jak w nocy mała je na śpika a smoczek sie wessie do środka i muszę jej wyciągać z buziuni, żeby znowu nabrał kształtu, tak się zastanawiam z czego to wynika ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...