Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Doris25 ja tez wolalabym go nie dawac do zlobka, ale nie mam wyjscia. Juz tyle wolnego wzielam na Adriana choroby ze szok. Ja wiem ze tu chodzi o dobro dziecka, ale jak mnie w koncu wyrzuca z pracy i nie bedzie co jesc to tez nie bedzie wesolo. Ogolnie Adrian jest aktywny, szaleje jak zwykle, tylko marudny strasznie.
Zostawil 120ml wieczornego mleka, stwierdzilam ze nie ma co wmuszac, bo odruch ssania moze powoduje bol uszu. Skorke od chleba wciaga jak zwykle.
Spac nie chce bo zrobilismy sobie drzemke od 15.00 do 18.00 😮

agatka Miloszek ma teraz identyczne uzebienie jak Adrian 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej!


Tak, udało się jestem dwie godz lub jedna krocej w pracy. Ale widomo nie ma nic za darmo.. :/
niewazne 😜

ja zanim Tomek wroci chyba znikne.. Nie mam czasu rano zjesc, w pracy zjem jakas zupe jak sobie zamowie, po pracy nic, bo wiadomo nie mam czasu, a jak juz czuje glod to Filip spojohnie nie usiedzi zwbym cos zjadla. A jak juz spi to znow mi sie nie chce jesc... Bledne kolo, ale przez to nir mam sily i senna bardzo jestem... . 😞

kurde, dziewczyny ja juz apomniałam jak to byc samemu.. a tu jeszcze obowiązki ciagle przy Filipie.. Niech ten pieprzony miesiac sie konczy juz! 😞

duzo zdrówka dla Adiego!!!

Gratuluje dziewczyny udanego wypadu!!! Ja na ta chwile to moge sobie pomarzyc... 😜

padam spac. Dobrej nocy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamusie 🙂

Zdrówka dla Adiego.
Powiem Ci Marlena że mi przy ostatnim antybiotyku lekarka mówiła żeby posiedzieć z Małym w domu, a najlepiej to jeszcze później po kuracji przydałoby sie posiedzieć z tydzień w domu, no ale już na to to nie mogłam sobie pozwolić.
W poniedziałek jak byliśmy u lekarza, to lekarka sugerowała żeby chociaż raz w miesiącu odpocząć przez tydzień od żłobka, bo to taki Maluszek jeszcze...

Marlena a lekarz nie może dać Ci zwolnienia do pracy bo dziecko jest chore? przecież jakeiś ubezpieczenie chyba masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia u nas w pracy jest tak ze moge wziac 2 dni na caly rok w zwiazku z choroba dziecka i te 2 dni odrobic w dniach w ktorych nie pracuje. Reszta idzie normalnie z urlopu. No a ze pracuje na pol etatu to wiele urlopu nie mam.
Tutaj nie przysluguje zadne wolne z powodu choroby dziecka, normalnie bierze sie urlop 🤢.

Wiadomo ze lepiej jest posiedziec z maluchem w trakcie kuracji, bo organizm oslabiony, no ale niestety, tym razem musimy hardcorowo podejsc do sprawy, bo naprawde nie mam wyjscia.
Poprosze zeby dodatkowo na niego zwracaly uwage i jak cos niech dzwonia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Kurcze, czyli jednak to prawda że zagranicą tak kolorowo to nie ma :/ Trzymaj się Marlenka i ucałuj Adrianka!!

Gosia a Borys faktycznie to już "mały chłopiec" a nie niemowle... ja kręcę - nie wiem czy chce żeby FIlip był już małym chłopcem... 🤢

U nas z rańca było słoneczko i się spacerkowaliśmy, teraz Filip spi a niebo się zachmurzyło... 😞 Mam nadzieje że jak się obudzi to znów słoneczko wyjdzie i pójdziemy sobie pochodzić 😁

Dziewczyny a często dajecie przy ząbkowaniu dzieciom leki przeciwbólowe? (czy wogóle?) Bo ja np wczoraj FIlipowi dałam paracetamol w syropie i lepiej spał ( a druga jedynka na górze sie wyrzyna) wiec może o to chodzi? moze lek pomógł mu spać i sie nie meczył? A i mama się wyspała 😁

Miłego dnia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!
Basiu ja daje na noc - ostatnie dwie noce.
Dziś niestety nawet lek nie pomógł:-( płakała z bólu w nocy bidulka. Do czwartej jedynki doszły dwie dwójki przebijajace sie na raz :-( dziasla to jedna wielka rana :-(
Jeść nie chce :-( spać tez ale nie dziwie sie bo to musi boleć. Ja nie daje rady na to patrzeć :-(
Została mi tylko jedna dawka leku więc muszę przetrzymac ja do wieczora :-(
Jutro kupie.
Na szczęście m do pracy dopiero w poniedziałek więc nie jestem sama w tej całej sytuacji .

Niki była z babcia na procesji. Pochwaliła sie babcia swoją księżniczka a starzy odespali noc ;-)

Zaliczylysmy juz kawę ze znajomymi na tarasie.
Obiadek w piekarniku i troszkę można odsapnac;-)

Miłego Dnia wszystkim Życzymy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłam wczoraj na zakupach. Mam deprechę. Jestem gruba jak słoń. Jednak lustra nie kłamią.
Najgorsze jest to ze wszyscy dookoła tylko:" ale dobrze wygladasz, ale ładnie wygladasz, jak siedzisz to nawet nie widać ze jesteś w ciazy..itp, etc.."
To wszystko jest takie dolujace. A teściowa tylko znosi ciasta, kremowki itp do domu...
Nie wiedziałam ze będzie tak cieżko :-(
Nigdy nie czułam sie taka gruba, ochyda!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!

u nas pogoda do dupy.. leje 🤢

Basia u mnie to samo, dzisiaj w nocy dałam małemu paracetamol i też lepiej spał w stosunku do ostatnich nocy.. fakt dwa razy się obudził, ale na chwilę, raz bo smoczka nie mógł znaleźć a drugo raz na picie. Też wcześniej nic nie podawałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Byłam wczoraj na zakupach. Mam deprechę. Jestem gruba jak słoń. Jednak lustra nie kłamią.
Najgorsze jest to ze wszyscy dookoła tylko:" ale dobrze wygladasz, ale ładnie wygladasz, jak siedzisz to nawet nie widać ze jesteś w ciazy..itp, etc.."
To wszystko jest takie dolujace. A teściowa tylko znosi ciasta, kremowki itp do domu...
Nie wiedziałam ze będzie tak cieżko :-(
Nigdy nie czułam sie taka gruba, ochyda!!



Iza,normalne!ja lazilam jak opuchniety kaszalot 😞 waga +25 i ciut do tej pory nie zeszla!a z ciastek i innych slodyczy korzystaj,bo co jak znowu za tydz lub 2 krzywa cukrowa wyjdzie zle?(tfuuu odpukac oby nie!)a poza tym kiedy bez wyrzutow sumienia bedziesz wchlaniac taaaakie ilosci papu jak nie teraz 😉
no a poza tym!na fotel sie zmiescisz 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny,ja tylko pare razy dziasla smarowalam dentinox-em,innych lekow nie podaje!ale Lenka nie goraczkuje!
co do pasztetu-dobry z dziczyzny(bez podrobow)kosztuje ok 30 zl za kg.na temat pasztetopodobnych wyrobow mam takie samo zdanie jak Iza.


no i oczywiscie-niech juz te wszystkie wstretne choroby opuszcza i odpuszcza!!!biedne maluszki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do szczepionek to spokojnie mozna pozniej kazdą.my mielismy drugą dawkę chyba 3 tygodnie pozniej. lekzre mowia lepiej pozniej niz przed terminem.
mi lekarka po antybiotyku powiedziałą nawet zeby unikac sklepów, autobusów, przedszkolakó i tych złobkowych przez tydzien chociaz.organizm małego był bardzo osłabiony.swoją drogą u nas by nie pozwoliły na przyprowadzenie dziecka na antybiotyku.czyli jednak u was nie ma zadnego problemu nawet jak jest juz na antybiotyku a nie tylko katar?
NEquitia myslałąm ze na rota byliscie w szpitalu tuz przed Filipem. czyli jakies półtora miesiac temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
paracetamol na zeby podałąm raz jedną dawkę. dentinoxem smarowałam kilka razy ale u nas lipa niestety, paracetamol szału tez nie zrobił bo krótko działa. i nie daje wiecej bo juz sie obżarł leków ostatnio. starczy.
Basia współczuje sajgonu, plus ze waga na bank Ci spadnie, minus to ze mozesz fiknąc nic nie jedząc, wiec kup sobie np jogurty pitne,cos szybkiego do jedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Borys wczoraj pod pielucha miał wsypkę, tylko w obrębie pieluchy, myślałam że to uczulenie na pieluszkę może, bo szwagierka uraczyła mnie kilkoma opakowaniami Bella, bo jej mała jest uczulona. Teraz całe nogi obsypane. Czyli chyba nie uczulenie na pieluchę. Co to może być?

BAbki w żłobku wczoraj mi mówiły o jakimś wirusie bolońskim, że niby panuje, ale nic w necie nie mogę znaleźć na ten temat... może to to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka !!!

ledwo was nadrobiła bo jakaś śnięta jestem ... wypiłam w ciągu dnia 2 piwa i tak mnie na maxa zmuliło, że hej !!! ide zaraz pod prysznic i spać bo jutro trzeba mieć siłę na kibicowanie 😉 😁 😁 😁

czerwcówka - przy dwójce malców zbędne kilogramy zrzucisz szybciej niż ci się wydaje więc jedz na zdrowie i się nie przejmuj !!! kiedy jak nie teraz !!!


miałam coś jeszcze popisać i zapomniałam , qrwa ...
ciągle to samo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co?!
Jak pisałam poprzedniego posta m kapal Niki. Większość czasu spędza na dwóch nogach.
Poslizgnela sie w wanience, m nie zdążył jej złapać (siedzi zawsze przy wannie na krzeselku).
Walnela buzia w wanne... Krzyk... Lecę a tam m ja tuli na rękach a jej twarz cała we krwi!! ( cała to przesadzilam pól twarzy..).
Wystraszylam sie ze to luk brwiowy... Na szczęście "tylko" powieka. Skóra rozcieta prawie na całej powiece-po jakimś czasie krew przestała lecieć i ja wymylismy. Do tego wielki silnika pod okiem.
To było straszne. M siedział przy niej brakowało tylko zeby ja za rękę trzymał:-(
Wyglada jak po zejściu z ringu.
Nerwy powoli opadają.
Uważajcie na swoje maluszki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...