Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Filip jeszcze dobrze nie zasnal a juz sie z placzem obudził 😞 ciezka noc mnie czeka a ja sama w domu z Malym 😞
Mysza duzo zdrowka dla Dzieciaczków!!

Narazie Filip spi wiec i ja koerzystam, ide spac, bo nie wiem jak dlugo to potrwa...
A! Filip zarazil sie od mojej kolezanki, tez byla wczoraj u lekarza z gardlem - jakis wirus, ale ona wczoraj dostala leki i dzis o niebo lepiej! Zobaczymy co nam nasza doktor powie jutro..

Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
W końcu w miarę wyspana, od razu lepiej się czuję i maluchy chyba też już lepiej, po pierwszej dawce leku.
Beti co do Twojego pytania, jestem z maluchami praktycznie cały dzień sama aż do wieczora i nocki też są moje, ale jak już mój P jest to nie ma problemu z pomocą ale bardzo mało go mamy w domu bo ciągle praca, praca, praca, ale ktoś musi niestety pracować 😞
Dzięki za info o bucikach w ccc muszę się przejść zobaczyć, może uda Ci się gdzieś w necie znaleźć fotkę, jestem ciekawa tych wyprofilowań, żeby wiedzieć czego szukać.
Ależ był meczyk piękny.....
Miłego dnia dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc!
z tymi naszymi lekarzami jest tak, że maja zrobione dzienne limity pacjentow(na nfz) a to po to zeby moc przyjmowac pacjentow, ktorzy ida na wizyty prywatne.
u nas trzeba czekac na wizyte np do okulisty pol roku-kolege umowila mama i sie z nia nie dogadal i poszedl calkiem do innej przychodni-kobieta mowi ze go nie ma na liscie a on byl pewien ze ma miec wizyte(tylko nie wiedzial ze nie w tej przychodni) tak sie upieral ze lekarz go normalnie przyjal!!!!!
mozna-mozna-TYLKO TRZEBA CHCIEC a nasza sluzba zdrowia to ch....!
Magda walcz jak lwica i sie nie poddawaj! problem tylko zeby znalezc jakiegos lekarza ktory sie zna na rzeczy bo przeciez zdrowie jest jedno 😞

troche was podczytalam-w miare mozliwosci bo mam teraz sesje i mnie obowiazki pochlaniaja 😞 nawet na spacery nie mam czasu 😞
moja mala ma podbite oko 😞 wczoraj tak wyrznela glowa o krawedz lawy ze az jej uspokoic nie moglam 😞

MILEGO DNIA WAM ZYCZE I DUZO ZDROWKA DLA WAS I DZIECIACZKOW!

p.s. Magda a do jakiego konkretnie lekarza potrzebujesz wizyte, konsultacje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I my sie witamy!! Noc z płaczem ale takim tylko stekajacym. Po prostu czekałam pod drzwiami i po chwili cichla. Tak od 4 rano. Wstala przed 8.
Ja za to nie mogłam spać ale w ciazy to normalne :-(


Magda ja bym powiedziała teściowej ze fajny prezent i w ogóle ale następnym razem jeśli będzie chciała coś kupić to największym prezentem dla Marysi jest wizyta u lekarza.
Wiem ze nie wypada, ale nie dbamy tu o kasę dla siebie tylko dla dzieci. Magda i nie na misia czy ubranka tylko na poważna wizytę u lekarza. Chodzi o jej zdrowie.
Może ja jestem za bezczelna ale mnie teściowa juz trochę zna i wcale by sie nie zdziwiła.
Jak kupuje drugiej wnuczkę sukienkę taka kościelna i pyta co ja na to ja jej mówię ze ja bym Niki w to nie ubrala ;-)
Przecież to ja decyduje. Jak ostatnio przyniosła z odpustu lalke ze straganu tez jej powiedziałam zeby jej nie przynosiła takich badziewi ci wszystko odpada. I śmierdzi gumą. Lalki ładna ale nie dla Niki.
Potrafię jej jeszcze powiedzieć ze jest taka mądra inteligentna kobieta, z doświadczeniem a takie rzeczy niemowlakowi przynosi. Dziecko piszczy do lalki i to ja jej muszę zabierać.
Ona sie zawsze mądrzy nawet sztucce w zmywarce po mnie poprawia bo ona wie lepiej gdzie co włożyć. Teściowa dobra rada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Mamusie!!

U nas noc o dziwo w miare spokojne, plakal kilka razy co jakis czas kwilil, ale juz chyba po tej pierwszej dawce jest o niebo lepiej!!
Zarazil sie od mojej kolezanki, ktora byla w weekend, nie wiedziala jeszcze ze jest chora, w poniedzialek ja gardlo rozłożyło. A jak byla u nas to juz zarażała.. Przepraszala jak sie dowiedziala ze Filip chory, ale coż..
No i dr powiedziala ze ona mialaa tylko gardlo, a Filip z racji osłabienia przez zeby dostał gratis katar i gorączkę...
Na szczescie dzis juz ok, tylko gile do pasa są straszne, ale juz sie tak nie meczy 😁
no i dostałam opieke na Filipa do soboty, ale pewnie pojde do pracy...

Fajnie Mysza, ze i u Was juz przechodzi!!
Ja tam się wymądrzać w sprawie Magdy nie bede. Kiedys byłam pyskata bardzo, życie mnie mauczyło pewne sprawy jednak przemilczeć. Magda, zrobisz jak uważasz, to Ty na codzien mieszkasz z tesciowa i Ty wiesz co mozesz a czego nie jej powiedziec. Zycie jest okrutne jak nie ma sie kasy, wiem z domu rodzinnego, u mnie jeszcze nie było źle, ale u Meza było krucho. I dlatego tak zalezy mi na pracy, jakby mnie wywalili to ciezko bedzie cos znaleźć innego. A bez kasy ani rusz dzisiaj! Nie powinno to tylko dotykac biednych dzieciatek, i nie tym ile zaplacic za lekarza czy za leki zaplacic musza i skad na to wziac kase powinni sie rodzice martwic..

Miłego dnia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
EW sumie masz racje Basia, wszystko zależy od stosunków z teściowa. Moja o 7 rano albo o 23 w nocy potrafi wparowac do naszej sypialni bez pukania jakby nigdy nic. Najgorzej ze nie ma nic sensownego do powiedzenia... Ma okropny charakter. Wszystko wie lepiej i koniecznie stara sie pouczac na każdym kroku.
Na początku to zlewalam ale przekraczała wszystkie granice. Potrafi wpaść rano 7-8 bez pukania oczywiście, opowiadać co tam ma w planie albo inne pierdoly w stylu: coś chciałam dziś zrobić ale nie pamietam i w KOLKO to samo!!! Przy tym sie PRZEBIeRA!!! Przy mnie!!! Raz było tak ze nam weszła do łazienki jak kapalam sie na golasa z Niki... Zero krepacji.
Dlatego choć ja potrafię sie zachować w tym przypadku odpuscilam.
Czuje sie po prostu przez nią napastowana. Wtrąca sie nawet w nasze rozmowy. Ona Musi wiedzieć o czym rozmawiamy!! Mówię wam masakra.
Mam nadzieje ze juz niedługo skonczymy parter i sie odseparujemy.

Może Magda masz normalniejsza teściowa ;-)) tego ci życzę ;-)
Ale z drugiej strony chyba większość z nas powiedziała by swojej własnej matce.
Więc zawsze pozostaje na misje wysłać swojego m.
U nas jest troszkę inaczej bo mama, siostra, brat Zawsze!! Dzwonią i pytają czy dla Niki mogą kupić prezent zabawkę, ciuszek czy wole pieniądze bo potrzebuje coś kupić. Może dlatego ten temat dla mnie jest oczywisty.
Mam nadzieje Madziu ze nie chlapnelam czegoś ;-) Będzie tylko lepiej R ma prace, maszyna ruszyła. W tych czasach pieniądze są niestety najważniejsze, bo bez nich widzicie nawet dziecku pomoc nie można.
Ja pracuje na etacie od 19r.z. Wiem co znaczy mieć i nie mieć kasy.
Najgorzej mnie wkurwia to ze przez ich brak mogą cierpiec Małe dzieci!!
Wiem jak to jest błagam lekarzy prywatnie!!! zeby przyspieszył wizytę z czasu oczekiwania 2 mcy choć na 1 mc. Bo dziecku trzeba zbadać serce!! Musiałam jechać z Warszawy do Rzeszowa prywatnie zeby to zrobić!!
Masakra.
Madziu ale nie można sie łamać.
Pamiętaj ze te szkraby maja tylko nas ;-)

Spadam bo teściowa zagląda mi przez ramię ;-))
Kawyyy!! Głowa pęka od jej gadania a tu dopiero 11!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak sobie czytam Iza Twoją wypowiedź o pracy od 19 r.ż. i przypomniał mi się chłopak, który przyszedł do mnie do pracy parę dni temu pytać o pracę... Chcial w czasie wakacji zarobić na studia z dziewczyną i wyjechać za granicę. Początkowo z nim rozmawiałam chętnie, choć u nas nie ma tego typu ofert pracy. Powiedziałam mu, jaką pracę u nas można dostać (a sa to głównie wykwalifikowane zawody techniczne typu operatorzy CNC, spawacze, cieśle itd. z językami niemieckim i francuskim- bardzo deficytowy "towar"). Oprócz tego wysokie stanowiska z niemożliwym doświadczeniem, wyłapywanie perełek na rynku pracy... A on do mnie z tekstem "a dla wykwalifikowanych po maturze nie ma nic? Tylko dla roboli?". Myślałam, że spadnę z krzesła! O tych "roboli"jesteśmy w stanie się dac pociąć, zarabiają majątki, a on powiedział toz takim obrzydzeniem, że mi sie włączył mój wewnętrzny doradca zawodowy i go zaczęłam uświadamiac, co on może sobie zrobić ze swoimi kwalifikacjami po maturze... Nie, żebym miała coś do kogos po średniej szkole, ale po prostu rozwala mi konstrukcję, że takich młodych ludzi nikt nie uświadamia, że to, że kończą LO z bardzo dobrymi wynikami to naprawde jest wielkie NIC, biorąc pod uwagę, ze nawet studia teraz to jest NIC. Strzeliłam mu taki wykład, że miał łzy w oczach... może brutalnie, ale dosłownie zagotował mnie na maksa tą pogardą dla innych. Opowiedziałam mu o ich zarobkach, o certyfikatach jakie posiadają itd., a on patrzył jak osłupiały.

A z rzeczy "w temacie" to dzisiaj mój Marcin wyjeżdża na Ukrainę na tydzień i się wyprowadzam do rodziców 🙂 Ojjjj, jak fajnie. Tylko z dojazdem do pracy kicha, ale to zaledwie kilka dni. Najchętniej już bym jechała, ale Marcin prosił, żebym go jeszcze "wyprawiła" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny !
ale dałyście czadu, później postaram się nadrobić ...
Mam nadzieję, że się wyjaśniło dlaczego Mary miała takie wyniki i że odrzucono wersję dr google ...

dziewczyny - kupiłam po długiej przerwie pieluchy DADA nr 4 (7-18 kg). Ostatni raz mialyśmy je w nr 2. Mam pytanie : czy wam czwórki też tak przeciekają bokiem ?
Używamy ich 2 gi dzień i co pielucha to zmiana spodni to wyciek bokiem -MASAKRA JAKAŚ !!!
na nieszczęście kupiłyśmy 2 paki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu nic dziwnego jak koleś nie rozumie ze w tym kraju prawdziwi fachowcy są na miarę złota!!
I ze człowiek nawet z najlepszymi ocenami na maturze jak studiuje zaocznie i chce pracować to bierze co dają. Bo liceum to nic jedno wielkie G.
Juz wiecej pewnie człowiek zrobi po szkole z zawodem. Bo ma fach.
Po co nam te studia ?! Wygrani są tylko ci którzy studiowali prawo medycynę itp.
Cała reszta to jeden worek. Mój m jest geodetą, skończył Akademie w Krk. I co?! A nico. Musisz mieć plecy zeby dostać końcowe papiery i pracować sam na siebie. Aktualnie jego praca nie ma nic wspólnego z wykształceniem.

W sobotę kumpel m, wykształcony i inteligentny, włada biegle oj naprawdę biegle 5 językami, studia etc. Odszedł z pracy bo go robili w konia. Uniosl sie honorem. W naszej małej miejscowości szukał pracy rok!! Żona, dwójka dzieci. Żona wróciła do pracy od razu po macierzyńskim. Dobrze ze było gdzie. Nie chciał iść byle gdzie.
W koncu poszedł. Tylko do Norwegii, sprzątać na budowie!!! Za ile!?? 10.000 pln miesięcznie.
Rodzina mu załatwiła. A tu pensje są na poziomie 2.000pln.

Okropne są teraz czasy :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Myślicie, że może być taka opcja, że DADA 4 jest za duża dla nas ? 😮 😮 i dlatego cieknie ?
chyba pojadę oddać tę 2 gą pakę ... szkoda kasy ... dziś już 3 pary spodni do prania !!!
ale mi oszczędnosć !!! 😠 😠 😠 😠 😠
Z pampersa to już miayśmy 2 razy 4+ ale wróciłam jeszcze do czwórek ...

ale coś kojarzę, że Beti pisała, że dady 5 używa ... więc nie mogą być za duże ... nr 3 przecież do 9 kg jest ...


dziewczyny - macie rację z tą pracą !!! masakra jest na rynku pracy !!! mój m. dziś pojechał na rozmowę , trzymam kciuki ... choć to nie jest nic specjalnego ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak bym wiedziała, że tak ciężko będzieo pracę to bym wolała żeby mój m. poszedł zamiast na studia to na jakiś kurs linuxa czy programowania czy coś w tym stylu bo te studia to g. dają, no chyba, że takie jak czerwcówka pisała : medycayna, prawo ...chociaż po prawie to też nie ma lekko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...