Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Beti u nas to samo z mokrymi oknami. M zawsze rano lata i wyciera wszystkie. Mamy nowe okna, ocieplenie budynku i sama nie wiem dlaczego tak jest. Ale wczoraj powiedział ze jak sie wytrze wieczorem to rano jest dużo mniej.

B
Nam w marcu przeciekalo nad oknem w salonie. I zrobiliśmy od nowa taras(nad tym oknem jest teściowej taras), u sąsiadów z dwóch stron i ocieplenie. Do tego dalszej nad tarasem teściowej zeby tam śnieg czy woda nie stały. Konstrukcja stoi jeszcze czekamy na ten materiał do umocowania.

Jak teraz mi coś przeciętnie to sie wsciekne.
Beti my mieszkaliśmy na górze i dzieci nie chorowaly. Jak tylko przenieslismy sie do siebie jest non stop jedna wielka choroba u Bo czasem dopada Niki.
A pleśń czy grzyb pamietam ze był od tego okna potem na ścianie i kilku innych rzeczach..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
BEti wg tych porad z tej strony to problemem u Ciebie chyba jest ta zbyt duża wilgootnosc w mieszkaniu. Może jednak warto pomysleć o jakimś pochłaniaczu wilgoci?

Okna w sezonie zimowym bardzo się pocą pomimo włączonej wentylacji. Ościeżnica również jest cała mokra. Po otworzeniu skrzydła okiennego w jednej sekundzie szyba jest zaparowana. Pojawia się niezbyt ładny ciemny nalot w miejscach gdzie najczęściej spływają krople wody z szyby i nie udaje się tego usunąć detergentem. Należy sprawdzić poprawność działania wentylacji grawitacyjnej oraz zapewnić dopływ świeżego powietrza poprzez intensywne lecz krótkie wietrzenie pomieszczenia lub zastosować nawiewniki. Najczęstszą przyczyną wyraszania się pary wodnej na szybie jest zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach.

Wietrzysz, masz nawiewniki... nic innego chyba nie pozostaje. NO i jeszcze co to ta poprawność grawitacyjna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
oblukam jak pozycze higrometr. gosc miał profesjonalny, ale ktoz wie jaki był pomiar skoro sie nie spytałam wtedy. a moze był w górnych granicach?kolezanka ma domowy ale poczekam jak wyzdrowieja bo teraz tam na antybiotykach to wole nie wchodzic na teren 🙂


wiesz jak to był gość ze spółdzielni to mógłmieć tak ustawiony, by dla nich wyszło dobrze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,

a ja dalej siedzę na bombie 🙂
brzuch boli, przeżynają mnie takie bóle jak przy miesiączce, ale trudno to nazwać skurczami, brzuch się stawia, no ale póki co zero akcji.. ech

Co do okien u nas ten sam problem,. ale myślałam że wynika to z tego że w takim kraju zyję gdzie wilgotność powietrza jest bardzo wysoka.. a tu proszę w PL też takie problemy.. Uciążliwe to jest bo co rano muszę wycierać okna, bo jak 2-3 dni tego nie zrobię to robią się czarne plamki pleśni, a z tego już do grzyba bardzo blisko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o kurde Dortoka dobrze że żyjecie!!! niezła historia!

u mnie jest tak samo jak u BEti, przychodzą gaziarze i kominiarze 2 razy w roku, wszystko sprawdzają, nie dostają ani grosza, dopiero później jest rzut że chodzą kominiarze z kalendarzami, w piątek u nas był właśnie, i tym sie coś tam daje... siara jak nie wiem co, bo przeważnie jak płacę kartą to nie mam żadnej gotówki, znalazłam tylko 2 zł i to takimi drobniakami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...