Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
tu zdjęcie z kromką i bez 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/849/p1100022.jpg/][IMG]http://img849.imageshack.us/img849/2990/p1100022.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/853/p1100023.jpg/][IMG]http://img853.imageshack.us/img853/5620/p1100023.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Już ogłupiałam…
Ja się nie patyczkuję, jak widzę że dziecko cierpi od gazów albo zaparcia to termometr i heja…(w sumie to 4 razy dostała czopa i 4 razy miała termometr w dupce, przez całe swoje życie!). Dziś ją odgazowałam, zrobiła małą kupę ale dalej był ryk… Więc to raczej nie zatwardzenie. Poza tym rozbeczała się i chyba ze zmęczenia nie mogła zasnąć… Tomek mówił, że zasypiała i darła się, zasypiała i darła się aż padła! Zobaczymy na jak długo.
Myślę, że te pieprzone zęby albo skok… w sumie jedno z dwóch 😁 fifty fifty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
haha, fajny Borysio. Adrian to zaczal tak sie drzec jakby go ktos ze skory obdzieral 😮, az sie boje mu dac drugi raz 😜

A Gabryś jest zajebisty z ta czupryna!!! Grzeczny, bezproblemowy i fajna ma ciemna skorke, zero jakies plamki, pryszczyka....nic.
Pediatra powiedziala ze dzieci z ciemna karnacja rzadko maja wysypki i innego typu kropeczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 cos na pewno ja bolalo, Adriana ostatnio chyba glowa bo tez sie lapal, ale nigdy sie nie dowiesz o co chodzi, dlatego jak sie dlugo meczy to daje panadol bo nie moge patrzec jak tak sie drze.
U nas juz od dawna zero problemow z kupa, robi minimalnie jedna a maksymalnie 4 dziennie. Jablko nadal stymuluje, bo widac po konsystencji. Dlatego tez przeszlismy na mleko standardowe, bo comfort juz niepotrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj Adrian dobrze zareagowal, spokojniejszy jest i jakby bardziej syty, a mial 2 zmiany bo z 1 na 2 i z comfort na standard 🙂. Ja gluten podalam nieswiadomie, jablko w sloiczku i jakies zboza, wiec mamy juz za soba. Od srody podam na sniadanie kaszke z jablkiem i zbozami, zobaczymy. Moim zdaniem nie ma sie co zastanawiac nad glutenem, skorke od chleba albo co innego podac i juz. Manny dalej nie podawalam, lezy w szafce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia u Ciebie to od przeziebienia, Adrian prawie tydzien nie przespal nocy. NIe wiem czy Borys ma katar ale Adrian mial tak zawalony nos ze nie dal rady spac. Bralam go do siebie i kladlam na bok, pomagal sobie oddychajac buzia, ale u mnie byl spokojnejszy i mogl bardziej sie skoncentrowac na opanowaniem oddechu, bo jak ryczy to jeszcze gorzej, wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
ivi1984 cos na pewno ja bolalo, Adriana ostatnio chyba glowa bo tez sie lapal, ale nigdy sie nie dowiesz o co chodzi, dlatego jak sie dlugo meczy to daje panadol bo nie moge patrzec jak tak sie drze.
U nas juz od dawna zero problemow z kupa, robi minimalnie jedna a maksymalnie 4 dziennie. Jablko nadal stymuluje, bo widac po konsystencji. Dlatego tez przeszlismy na mleko standardowe, bo comfort juz niepotrzebny.


U Nas nigdy nie było problemów z kupą. Czasem nawet pytałam lekarza czy to normalne, że Mała robi 5 kup a inne dzieci w jej wieku 1 na dzień albo na dwa dni 🤪
Ale może brzusio do Hipp Bio Combiotic 2 musi się przyzwyczaić ? Bo Hipp Bio Combiotic 1 wprost uwielbiała!
Z resztą ja mam problem z podawaniem Lence kaszek, bo Ona jak tylko poczuje ich smak to pluje i się otrzepuje jak szalona! Słoiczki, moje zupki to tak sobie... z bólem ale zje. Natomiast kaszki są beeeee 🤪
Ja ostatnio musiałam dołożyć jeden posiłek, nocny 😮 Może dlatego potrzebuje jeść w nocy bo spala mnóstwo energii na to raczkowanie, siedzenie itp ? Lekarz mi powiedział, że dziecko do 10 miesiąca życia karmi się na żądanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Moj Adrian dobrze zareagowal, spokojniejszy jest i jakby bardziej syty, a mial 2 zmiany bo z 1 na 2 i z comfort na standard 🙂. Ja gluten podalam nieswiadomie, jablko w sloiczku i jakies zboza, wiec mamy juz za soba. Od srody podam na sniadanie kaszke z jablkiem i zbozami, zobaczymy. Moim zdaniem nie ma sie co zastanawiac nad glutenem, skorke od chleba albo co innego podac i juz. Manny dalej nie podawalam, lezy w szafce.


U mnie też manna leży w szafce 😁
A już w zupełności nie wiem czy gluten podaje się codziennie czy jak się poda to jest a jak nie to nie 😮 Bo moja koleżanka też podała nieświadomie i nie podaje codziennie, tylko jak daje córce kaszkę zbożową czy coś... ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 Z tym karmieniem na rzadanie to sie nie zgodze, z mlekiem modyfikowanym trzeba uwazac nie tylko ze wzgledu na wage dziecka, ale przede wszystkim na brzuszek, nie powinno sie zapychac dziecka. Co do mleka, nie sadze ze nr 2 wiele sie rozni od 1, wiec chyba nie dlatego placze. Zaobserwuj czy placze od razu po jedzeniu czy pozniej.
Co do kaszek, ja nadal nie podaje regularnie, raz tylko sprobowal malinowej. Mleko na rano i na noc nadal zageszczam kleikiem ryzowym bez smaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Ivi u mnie to samo, drze się i śpi, albo jeszcze sie nie obudzi a już sie drze...... dziś odkąd zasnął (ze 2 godz temu) już 3 razy się darł!


To jest przerąbane, prawda?
Moja Lenka jak się budzi w nocy na picie to też przez sen jęczy 😮
A od jakiegoś czasu budzi się o 2 i buszuje przez 30-40min a później znów pobudka o 3:30 na jedzenie 😮 A ja chodzę później jak neptyk i tylko mam problem, bo nie umiem spać w dzień a i zasypiać wcześnie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tylko w Wigilie i w 1szy dzien swiat dalam Adrianowi w nocy jesc, bo przez ten caly chaos sie budzil no i trudno bylo mu nie dac, a tak to nie dostaje, wole go w nocy wziac do siebie zeby dalej spal, chociaz wiem ze to nie dobrze. No ale na szczescie rzadko sie budzi w nocy, przewaznie przesypia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
ivi1984 Z tym karmieniem na rzadanie to sie nie zgodze, z mlekiem modyfikowanym trzeba uwazac nie tylko ze wzgledu na wage dziecka, ale przede wszystkim na brzuszek, nie powinno sie zapychac dziecka. Co do mleka, nie sadze ze nr 2 wiele sie rozni od 1, wiec chyba nie dlatego placze. Zaobserwuj czy placze od razu po jedzeniu czy pozniej.
Co do kaszek, ja nadal nie podaje regularnie, raz tylko sprobowal malinowej. Mleko na rano i na noc nadal zageszczam kleikiem ryzowym bez smaku.


No widzisz, ja mówiłam iż karmię MM a lekarz powiedział, że to nic nie szkodzi... Dziecko samo sobie reguluje kiedy i ile zje...
Ja i tak uważam, że Lenka je za dużo ostatnio bo 7 razy z czego 5 to butla 😮
Zamierzam jakoś ja oduczyć jednej porcji MM na rzecz hmmm.... kleiku? kaszki?
A ja ostatnio dopiero jak Was czytałam to sobie uświadomiłam, że ze mnie to głupie stworzenie 🤪
Czasem zagęszczałam małej MM kaszką. Ale nie zakumałam, że powinnam kupić bezmleczną 😞 A ja dosypywałam zamiast jednej miarki MM kaszkę ale na mleku modyfikowanym. Tylko, że ja podaję Hippa a kaszka mogła być na np Bebiku 😞 I się dziwiłam czemu Lenka budzi się w nocy i stęka... Pewnie ciężko się trawiło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
Ja tylko w Wigilie i w 1szy dzien swiat dalam Adrianowi w nocy jesc, bo przez ten caly chaos sie budzil no i trudno bylo mu nie dac, a tak to nie dostaje, wole go w nocy wziac do siebie zeby dalej spal, chociaz wiem ze to nie dobrze. No ale na szczescie rzadko sie budzi w nocy, przewaznie przesypia.


Moja jak się obudzi to nic ani spanie ze mną ani pićku ani noszenie NIC ostatnio nie pomaga... tylko butla i śpi 😮 więc chyba jest głodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co? ja podaję i manne w zupce, i biszkopta do owoców, i skórę czasami dam, wszystko w jeden dzień... Małej nic nie jest... przyzwyczaiła się do jedzenia stałego... dostaje rano cycka ile chce, o 10 coś na przekąskę, najczęściej z biszkopcikiem, koło 13 zupkę-nieraz 300ml zje 😮, później jak chce to cycuś i o 18-19 jakiś deserek (muszę wcześniej jej jakoś dawać niż o 19 bo później nie chce kaszki całej zjeść) i kaszka na dobranoc z mm i cyc... Jak potrzebuje ją szybko uśpić w dzień to cycka jej dam i jest spokój...mleka mam dużo, ale pomału je pierś coraz rzadziej... usamodzielnia się 🙂 Jak wcześniej miała problem z kupką tak teraz robi 2-3 dziennie, nie ma żadnych wysypek po nowych produktach... a już wiele jej wprowadziłam, bo jadła nawet pora w zupce... albo twarożek w deserku... ostatnio uwielbia ziemniaki z masełkiem 😮 potrafi zjeść dwa duże pyrki 🙂 no i czuję, że cięższa się robi haha... powiem Wam szczerze, że widać że zdrowsza jakaś jest, bo nawet nabrała rumieńców i ma pucki fajniutkie 🙂 no i drzemki nam się wyregulowały... są trzy w ciągu dnia... o 11, później koło 14 na spacerku... i ostatnia tak koło 17 🙂 kąpiel o 20 i śpi do rana (tak do 9) 🤪

Choć ostatnio dwa dni takie miałam, że nie wiem jakim cudem Marysia spała obok jak się budziłam... a nie pamiętałam nawet że wstawałam do niej... 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małgorzata oby na zdrowie 🙂 boję się, że je za dużo i będzie gruba haha ale nie ma nawet fałdek porządnych 🙂 póki co 😜

Marysia śmieszni mi ugniata pierś jak je... w obie ręce ją chwyci i "wyrabia ciasto" albo naciśnie otworzy buzie i się śmieje, a wszystko w koło mokre 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...