Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Wiecie co? ja podaję i manne w zupce, i biszkopta do owoców, i skórę czasami dam, wszystko w jeden dzień... Małej nic nie jest... przyzwyczaiła się do jedzenia stałego... dostaje rano cycka ile chce, o 10 coś na przekąskę, najczęściej z biszkopcikiem, koło 13 zupkę-nieraz 300ml zje 😮, później jak chce to cycuś i o 18-19 jakiś deserek (muszę wcześniej jej jakoś dawać niż o 19 bo później nie chce kaszki całej zjeść) i kaszka na dobranoc z mm i cyc... Jak potrzebuje ją szybko uśpić w dzień to cycka jej dam i jest spokój...mleka mam dużo, ale pomału je pierś coraz rzadziej... usamodzielnia się 🙂 Jak wcześniej miała problem z kupką tak teraz robi 2-3 dziennie, nie ma żadnych wysypek po nowych produktach... a już wiele jej wprowadziłam, bo jadła nawet pora w zupce... albo twarożek w deserku... ostatnio uwielbia ziemniaki z masełkiem 😮 potrafi zjeść dwa duże pyrki 🙂 no i czuję, że cięższa się robi haha... powiem Wam szczerze, że widać że zdrowsza jakaś jest, bo nawet nabrała rumieńców i ma pucki fajniutkie 🙂 no i drzemki nam się wyregulowały... są trzy w ciągu dnia... o 11, później koło 14 na spacerku... i ostatnia tak koło 17 🙂 kąpiel o 20 i śpi do rana (tak do 9) 🤪

Choć ostatnio dwa dni takie miałam, że nie wiem jakim cudem Marysia spała obok jak się budziłam... a nie pamiętałam nawet że wstawałam do niej... 😮 😮



No i super jak chce i lubi jeść stałe posiłki 🙂
U Nas moja fantazja co do stałych posiłków została zgaszona przez niechęć mojego dziecka... Deserki są beeeee, kaszka jest beeee, zupki zje tylko mały słoiczek (chociaż ostatnio za jarzynkami z królikiem to otwierała buźkę 🙂 ).
Są dzieci, które jedzą wszystko i w każdej ilości i są dzieci, które jedzą umiarkowanie (i chyba do nich należy Lenka) a są też dzieciaki niejadki, które NIC nie chcą jeść! Moja koleżanka ma problem z córka, która jest pomiędzy 10 a 25 centylem i wyobraźcie sobie, że waży mniej od Lenki a ma 2 miesiące więcej 😞 I jak koleżanka do mnie wpadła o 15:00 to jej dziecko od rana zjadło 60ml MM i pół słoiczka 🤪 I taką katorgę ma od samego początku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
u mnie dalej cycuś jest najważniejszy....jak sam sobie juz radzi przy nim, tak sie sam obsługuje w ogóle jakoś 🙂


a u nas oprocz ugniatania lapkami dochodzi kopanie mamusi prawa nozka!rytmicznie w takt polykania 😁
i ma nowa rozrywke,nauczyla sie wolac MAMA!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
z innego jedzenia-sloiczkowa zupka z cielecinka lub krolikiem jest AMMMM,deserki tez,najwieksza frajda,jak szuramy lyzeczka po pustym sloiku,bo zaraz bedzie bicie brawa,wtedy sie cieszy.

no i w koncu zamowilismy fotelik do auta i krzeselko do karmienia!!!
fotelik roan my way q cos tam,a krzeselko caretero.podobne do tych arti,ale nie ma na nie skarg.rozmawialam ze sprzedawca,z arti sie wycofal ze wzgl na duza ilosc reklamacji!a kolor zupelnie nie dziewczynski-czekoladowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tez myslam o tym caretero 🙂 gratulujemy słowa MAMA!
dziewczyny pobudka co godzine z wrzaskiem jak zawsze ostatnio ...hm nie zapowiada sie na cos lepszego... i od północy juz w naszym łózku bo nie idzie uspac, ani uciszyc. a i tak pobudki są ale szybciej zasypia...byleby sie nie przyzwyczaił... 😞
u nas też cycus na pierwszym miejscu, Filip potrafi czasem zjesc 300 ml zupki gęstej i po godzinie woła cyca i je duzo tego cyca.on je mnóstwo mleka.normalnie jadł na dobe 7-8 razy mleko i dwa posiłki dodatkowe czyli 9-10 razy na dobę ( w nocy 2-3 karmienia) plus czasem cycus jeszcze ze 1-2 razy samo picku po minucie.a teraz to je w nocy tyle na uspokojenie ze w dzien musze sciagac bo mi sie produkcja sie zwiekszyła za bardzo i czuje że pękną.. kaszke mleczno-ryzową je 160 ml zageszczoną mocno kleikiem i tylko po tym jest 2 godziny syty.max 2,5.wiecej nie zje jednorazowo, wiec nie moge mu dac wiecej. ale zupki to dla niego nic. czasem zageszczałam mu kleikiem.teraz miecho wejdzie ciekawe jak długo bedzie syty. takto to przewaznie zupki je 200ml bo zadko mu wejdzie 300 na raz. a wage ma na 25 centylu, tylko ze on wcale nie wyglada na chudego!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
andzia0304 napisał(a):
Malgorzatta napisał(a):
u mnie dalej cycuś jest najważniejszy....jak sam sobie juz radzi przy nim, tak sie sam obsługuje w ogóle jakoś 🙂


a u nas oprocz ugniatania lapkami dochodzi kopanie mamusi prawa nozka!rytmicznie w takt polykania 😁
i ma nowa rozrywke,nauczyla sie wolac MAMA!!!!!


GRATULUJĘ pierwszego MAMA 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rozpoczął się mój drugi dzień w pracy. Ehh

Ania, życzę powodzenia w kwestii oglądania mieszkania. Oby to było to. Ja również czekam z ciekawością na foty z Waszych przebrań.

No i oczywiście dla Boryska buziaki z okazji 6 m-cy. Zuzia też robi postępy.Pięknie.

Czytałam Was wczoraj ale padłam i teraz nie bardzo pamiętam co u kogo. Ale wiem, że sporo dzieciaczków ma jakieś akcje w nocy. Beti współczuję Tobie, bo widzę, że Twój maluch cały czas daje popalić w nocy. Ale myśl sobie, że z każdym dniem będzie lepiej bo co raz to starszy.

U nas zero zębów. ładnie je, śpi, tylko ten katar nadal ją męczy.

Ja w pracy ok, choć tęsknię bardzo za małą. Przesunęłam godzinę zasypiania nocnego tak abym mogła się nią nacieszyć po pracy :-).

Miłęgo dnia dziewczyny.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny! U nas nocka ok! Po poprzedniej to po prostu balsam! Wstał tylko o 5 żeby poczuć cycusia i dalej zasnął. A potem 8:30. Mam nadzieję, ze to, co działo się wczoraj to było chwilowe, bo nie wyrobię...
Ja tez ostatnio usłyszałam MAMA, ale pewnie przypadkowo, choć sytuacja była niesamowita: mieliśmy iść na tego Sylwestra, więc jechaliśmy najpierw do teściowej, żeby zostawić Pawełka, a ten krzyczał i płakał. I jak już zaczęłam się ubierać, a Marcin trzymał go na rękach, to ten zaczął strasznie płakać, patrzył na mnie i zawołał MAMAMAMA. Marcin aż się wzruszył i przez chwilę stanęło pod znakiem zapytania nasze wyjście..
U nas z jedzeniem jest tak jak sobie to rozplanowałam,wiec nie ma problemu. Gluten podaje raczej codziennie,chyba,ze zapomnę,ale to sie rzadko zdarza. Od jutra dojdzie nam przekąska w postaci jogurciku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka laski!
My dalej w PL, choć już nie mogę się doczekać czwartku i powrotu do IRL, tam mały ma zabawki, jumpero, huśtawkę więc się nie nudzi jak tutaj... tu cały czas na raczkach... masakra.

Ivi my podajemy gluten codziennie, a to w zupce manne (już podwojoną porcję, bo drugi miesiąc już dostaje gluten), jak robię gruszkę i jabłko na ciepło to dodaję mannę zo BoboVity owocową, jak surowe jabłko to biszkopcika, codziennie coś doatje. Wczoraj kupiłam kaszkę z BoboVity po 6 miesiącu ze zbożami, też czasami do mleka mu podam.
Co do apetytu ja nie narzekam , mały wcina. Wszystko sama mu robię, ale od kiedy wprowadziłam mięsko (królik, cielęcina) nie zjada tyle zupki co wcześniej... pewnie szybciej się najada.
Co do MM2 - my już wprowadzilismy, ale stopniowo, mieszałam mleko 1 z drugim, codziennie z przewagą mleka nr2, tak podobno jest najbezpieczniej dla brzuszka 🙂

Wczoraj musiałam małe kupić suszone śliwk - słoiczek, bo miał zaparcie, robił bobki jak królik, a ile stękania... po śliwce kupsztal taki że szok! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do tego glutenu to ja też przez ostatnie 2 miechy mniej więcej podawałam codziennie, chociaż czasem zdarzyło mi się zapomnieć. Dodawałam do wszystkiego, czy to deserek, czy zupka, czy samo jabłko...
u nas żadnej złej reakcji, wiec chyba wszystko ok! chyba możemy zacząć działać z tym glutenem już bez ograniczeń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...