Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

Butterfly napisał(a):
Ja sobie po prostu nie wyobrażam, jak on te nóżki będzie tam trzymał mając np.4 latka...W opiniach piszą, że jest ok, ale mnie się to w głowie po prostu nie mieści 🙂 🙂


Mój Fifi dużo waży jak na swój wiek, więc wcześniej przytyje i mu wcześniej wymienie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Basia no jazda tyłem zdecydowanie najbezpieczniejsza bo tak nie szarpie. tylko ja sie zastanawiam bo nie mam autka w sumie mnie ten problem nie dotyczy co do fotelikow ale jak dziewczyny same prowadzicie to macie tam jakie lusterko by widziec maluszka jak jest tak tyłem z tyłu samochodu? bo z tego co sie orientuje to na przednim nie mozna fotelika przez poduszki i gorsze bezpieczenstwo( kierowca w ruchu samoochrony zawsze skreca by ochronic siebie czyli albo na pasazera obok albo na tył za siebie, tak mówili za kursie 🙂 ) bo kurcze jak sie nie jedzie samemu to ok ale jak samemu i małego nie widziec to byłoby mi dziwnie.no chyba ze nie spi droge całą i go słychac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiar12 napisał(a):
Wszystkiego naj na 2012 dziewczyny 🙂

Nasza Zuzia zrobila nam wczoraj niespodzianke i pierwszy raz powiedziala "mama" 🙂 moje sloneczko , pozniej powiedziala drugi raz 🙂

Milego dnia 🙂


Gratulacje pewnie fajnie usłyszec pierwsze słowo MAMA 🙂

Wpadłam Wam Życzyc Szczęśliwego Nowego Roku Dużo Zdrówka dla Wszystkich mamusiów i ich dzieciaczków 🙂

A tak z innej beczki dziewczyny proszę napiszcie czy to normalne a mianowicie Szymek od Świąt jak siedzi czy to na kolanach u kogoś czy na kanapie(sam jeszcze nie siedzi) i jest obłożony poduszkami przechyla głowę na bok w prawą stronę i to dośc mocno wcześniej tego nie robił a teraz cały czas tak ma główke na bok.
Podobnie jak w awatarze u Nequity jej Marysia też ma tak główkę pochyloną.
Jak leży to jest ok czasami leciutko przekrzywi ale mu ją koryguję ale co jakiś czas tak robi a jak siedzi to mnie martwi.Co ja mam robic bo zaniepokoiło mnie to????
Co myślicie minie mu jak będzie już sztywniej sam siedział??
Wasze dzieciaczki też tak może mają?
17stycznia mamy szczepienie więc jak mu nie minie to pokaże pediatrze że tak trzyma główkę. 😞
Szukam w necie coś na ten temat ale nie mogę nic znalezc piszą o napięciu ale u noworodków lub 2-3miesięcznych dzieciaczkach a o takich co zaraz siadac będą nic nie ma 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia moim zdaniem... to nie powinnaś go sadzać i obkładać... może to być zwiększone napięcie z jednej strony bo sadzając go obciąża się mu kręgosłup, który jest jeszcze nie przyzwyczajony do pionizowania... mogło być to malutkie napięcie, które sienasiliło przez sadzanie... moja reh. mi mówiła, że wokół kręgosłupa są bardzo krótkie mięśnie, które uaktywniają się tylko przy pozycji pionowej, u takiego Malucha te mięśnie dopiero zapamiętują ułożenie kręgosłupa jak się je sadza lub nisi w pionie, jeśli kręgosłup jest leciutko krzywy (co u dzieci małych jest normalne, póki same się nie spionizują-nie usiądą stabilnie) to te mięśnie zapamiętają złą pozycję i utrwalą krzywiznę...
Dlatego na moim przykładzie mam nosić Marysie w poziomie i jej nie sadzac na siłę... z tym, że ona sama zaczeła siadać, co dziwniejsze nie z brzucha jak powinno być, a z pozycji leżącej... u nas to jest inaczej przez to, że była unieruchomiona przez 2 miesiące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
monia moim zdaniem... to nie powinnaś go sadzać i obkładać... może to być zwiększone napięcie z jednej strony bo sadzając go obciąża się mu kręgosłup, który jest jeszcze nie przyzwyczajony do pionizowania... mogło być to malutkie napięcie, które sienasiliło przez sadzanie... moja reh. mi mówiła, że wokół kręgosłupa są bardzo krótkie mięśnie, które uaktywniają się tylko przy pozycji pionowej, u takiego Malucha te mięśnie dopiero zapamiętują ułożenie kręgosłupa jak się je sadza lub nisi w pionie, jeśli kręgosłup jest leciutko krzywy (co u dzieci małych jest normalne, póki same się nie spionizują-nie usiądą stabilnie) to te mięśnie zapamiętają złą pozycję i utrwalą krzywiznę...
Dlatego na moim przykładzie mam nosić Marysie w poziomie i jej nie sadzac na siłę... z tym, że ona sama zaczeła siadać, co dziwniejsze nie z brzucha jak powinno być, a z pozycji leżącej... u nas to jest inaczej przez to, że była unieruchomiona przez 2 miesiące...

Dzięki Nequita to sadzac go nie będę a w pionie można go trzymac???Myślisz że mu to minie czy jakaś rehabilitacja nas czeka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU DLA WAS, WASZYCH MALUCHÓW!!! 🙂

Co do fotelika, ja cały czas się rozglądam, ale nie mam pojęcia co kupimy.. jest ich tyle ile drzew w lesie 🙂

A jak tam po Sylwku?? Ania jak kreacja>? Zrobiła wrażenie??? Dawaj fotki 🙂 Ja poszlam spać o 3, a o 6 maluszek się obudził, zjadł i wstał już na dobre o 7:30, coś ostatnio wcześnie wstaje..

Kasiar gratulujemy pierwszego słówka 🙂
Gosia a Wam ząbka nr 2 🙂 u nas na razie tylko jeden., ale mały marudzi więc może i ten drugi się pokaże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia myślę, że to samo się rozejdzie u Twojego Malucha, bo nie miał żadnych problemów wcześniej...
dziecko, które samo zaczyna siadać, robi to z pozycji leżącej na brzuszku... zaczyna prostować rączki i podnosić klatkę piersiową...i tak jakby na boczku leżąc- siada...
nie umiem tego wyjaśnić obrazowo...
Moja Marysia siada tak jak ta dziewczynka, ale jeszcze nie trzyma się tak sztywno http://www.youtube.com/watch?v=UG_miFJUghI ale to nie jest prawidłowa postawa...
tutaj dziewczynka dobrze kombinuje 😉 http://www.youtube.com/watch?v=Q6AMmstCslQ pierwsza część filmiku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny! Mamy Nowy Rok! Wszystkiego dobrego dla Was i Waszych rodzin!!
Mam nadzieję, że Wasze imprezy były tak udane jak moja, bo było po prostu idealnie! Już nie pamiętam, kiedy się tak wyszalałam! Zdjęcia załączę, ale musze najpierw je dostac od znajomych, a wszyscy dogorywają 😁 Jako jedyna w pełni świadoma mogę powiedzieć, że ten Sylwester długo zapadnie w pamięci moich znajomych!O ile pamięć im wróci...
A moja teściowa powiedziała mi dzisiaj, że jestem bardzo dobrą matką i że bardzo fajnie zajmuję się synkiem. No...dobry początek roku! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dziewczyny !!
Borysio buziaczki półroczny szkrabie!

U nas Sylwester super, siedzielismy ze znajomymi do 5 rano. Adrian jak zasnal o 21.30 tak sie obudzil o 8 rano, nic go nie obudzilo, a glosno bylo szeczegolnie na dworze. Dzis go wykapalam, patrze a tam druga jedyneczka wyszla, nawet nie wiem kiedy 🤢.
Przeszlismy na mleko standardowe 2, bardzo dobrze przyjal. Kupka ok i dziecko caly czas wesole i najedzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spóźnione, ale szczere buziaki dla Borysia!!! :*:*:*
U nas dzisiejsza noc to była największa masakra odkąd Pawełek jest na świecie... Od 1 pobudka co 20min...kompletnie nie wiem, co mu się stało, nie widzę żeby znowu jakieś ząbki szły...Rano miał troszkę katarku, więc może to coś ma wspólnego...Jestem jak zombie dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...