Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny! Cały dzień nie miałam czasu napisać, bo jeszcze wczorajszy wieczór próbujemy "odrobić" wypoczywając, a tu kolega nas dziś zaprosił do siebie. Byliśmy na 2h, wypiłam drinka i szampana i szumi mi jak na plaży w Kołobrzegu 😉
Z tym odstawianiem...Pawełek tez jeszcze na cycu, a ja planowałam góra 3 miesiące karmić. I też sobie nie umiem ogarnąć odstawienia. I nawet o tym nie chcę myślec póki co!
Wczoraj jak poszliśmy na imprezę, to z Pawełkiem zostali moi rodzice. I wyobraźcie sobie: dzisiaj karmię Pawła cycem, najadl się, popatrzył na mojego męża i powiedział: "dziadek". Masakra! Nie "dada" jak dotchczas, tylko "DZIADEK"! Zdaję sobie sprawę, ze to zupełnie nieświadomie, ale szczęka nam opadła!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No właśnie nie wiem...gdyby nie było obok Marcina to bym pomyślała, ze mi wali, ale oboje popatrzyliśmy na siebie i zdębieliśmy! I w ogóle mu się teraz buzia nie zamyka.. "baba" i "dada" to jest non stop. Czasami wyjdzie "papa" i "tata". Wcześniej było cały czas "mama", a teraz w ogóle! Normalnie szok...już go nie zostawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek!
Moja niunia od 6:30 mi tu śpiewa ;-) teraz już tańczy ufff głowa pęka od jej repertuaru ;-)

Co do cyca, im dłużej karmicie tym bardziej sie do tego przywiazujecie. Na pewno większość z was bardziej to będzie przeżywała niż dzieciaczki.
To tak jak z kłamstwem im dalej sie zabrnie tym ciężej sie przyznać i odkręcić wszystko, rozumiemy to dopiero po fakcie.
Mam tu "spacerowa" koleżankę , znamy sie ok 3 mcy, tez chciała odstawić już jakiś czas temu a teraz ma 18 miesięczna Oliwke co sama jej wyciąga cyca jak np pijemy kawę i mi już sie robi niedobrze
Nie pije już z nią kawy bo nie daje rady, tez karmiłam ale w pewnym momencie to już nie wyglada estetycznie
Widzę ze chce ale jest jej cieżko bo Oliwka już dużo rozumie i sama sobie bierze ;-)

Ja cierpialam bardzo, tez wylam i byłam załamana, ale cieszę sie ze mam to za sobą

Życzę dużo siły i wytrwałości wszystkim odstawiajacym cyca!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka Dzieki Czerwcówka za pocieszenie 🙂
i wam dziewczyny. Nikolka jak zawsze piękna, i skromna żadnego ząbka nie pokaże!
co do odstawienia cyca oj niewyobrażam sobie takiej sytuacji jak piszesz Czerwcówka masakra trzeba do takiej niedopuscic, ale ja mam zamiar długo karmic do 1,5 roku, tylko ze chce do roku w ciagu dnia równiez a potem tylko na wieczor w nocy ewentualnie rano ale to raczej nie. i wiem że musze byc konsekwentna zero cyca w dzen wtedy. sadze że dam rade z tym.
Doris a czy lekarka mówiła Ci dokąd najpóźniej mozna nie podawac picia? ja mam ten problem że moj czasem po pół godzinie lub godzinie chce sie napic, wiec cyc na minute dwie. jakby co 3 godzinki tego cyca chciał to mi by to nie przeszkadzało ale kurcze musze go picica nauczyc w takiej sytuacji.ostatnio nie wchodza zadne ustniki smoczki itd wg mnie ze względu na te zabki bo wczesniej z kubeczkiem nie było problemów.ale wczoraj juz po prostu dałąm mu na koniec butelkę jak szklanke bez smoczka, bo z butli ze smokiem próbowałam przy okazji, łyzeczką nie chciał a tak ala ze szklanki wypił w koncu soczek swoj kochany.no masakra.nakombinowałąm sie a on po prostu walnął jak ze szklany co sie bedzie rozdrabniał haha.
okres mi sie cały czas spóźnia ale chyba te hormony jeszcze nie wrociły do normy? cyz znów sprawa pco...a lekarz mówił że po ciazy mi sie na jakis czas unormuje...buuuuu
Doris odkad wiedziałąs ze sa zabki (swoją droga gratulacje) do momentu wyczucia takiego konkretnego to ile minęło? bo u mnie najpierw były dwa doły teraz widze jako tako dwie kreski białe ale nic nie czuje palcem 😮
ja tez paliłam te cienkie mentolowe hihi 🙂 czasem mnie ciągnie jak jestem fast zmęczona i albo zła.
NEquitia nie wyobrażam sobie tylu cwiczen!!! ja sobie olałam tą vojte jak pamiętasz bo stwierdziłąm ze sie dobrze wszystko cacy ukłąda to po co, zwłąszcza ze nie reagował juz na to jedno cwiczonko.ale niestety z nogami jest na poziomie 3 miesiecy. nie spręzynuje postawiony na nogi ani nie ma stóp odpowiednio ustawionych, nogi są napiete i na palcach, nie da sie zgiąc, (jeszcze jakies dwa miechy temu tak nie było) i te palce tak obciagniete ma w wiekszoci. podpór na poziomie 4 miesiaca 😞 ale juz widze poprawe, tylko te piesci niepotrzebne jeszcze.
kurcze dzis dopiero sie skapowałąm ze źle dawałąm kaszki.sprawdziłam sobie wagowo 45 gram tyle ile pisze na opakowaniu to wychodzi mi 10 miarek! a ja podawałąm 5 ( bo pisze 4-5 łyzek stołowych) i 3 kleiku na 160 ml wody.w sumie wychodziło gdzies 200 ml kaszki. no ale mało wartosciowej wychodzi na to bo kleik to gówno ma a nie witaminy. dzis mu podałąm juz tak jak w przepisie moze w koncu zacznie tyc!a swoją drogą to jakby sie tego przepisu trzymac to opakowanie straczy na 5 porcji..dziadostwo.
Buterfly zapomniałam Ci napisac co do zdjątka..że bardzo słuzy Ci macierzyństwo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti - u nas z tymi ząblkami to było tak, że moja mama co drugi dzień wkładała jej łyżkę i słychała i nic, raz jak pukała to coś jakby usłyszała ale nie do końca była pewna. Za 2 dni od tego momentu mieliśmy szczepienie i lekarka zajrzała jej w pyszczek i powiedziała, że 2 się już przebiły. Ja tam ich nie widziałam tylko usłyszałam przy pukaniu łyzką jak wrociliśmy od lekarki (czwartek) i czułam pod palcem, a dziś już widzę jednego - taki maciupki biały 🙂 ale naprawdę ciupeńki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aa, i już nie wkłada palca do dzioba (wcześniej to non stop) i nie robi już miny STAREJ BABY BEZZĘBNEJ... Od momentu kiedy zaczęła robić tę minę to musiał wychodzić ...

Niewiem niestety do kiedy może pić jedynie cyca. Ja będę usiłowała dawać w dzień często a jak załapie w dzień to w nocy. Tylko, że chciała bym wodę ją nuczyć pić ale niewiem jak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek!
U nas noc koszmarna co 30min pobudka dwa razy spał po 2 godz i dalej co 30min pobudka i tak do rana wstał 6.30 i koniec spania 😞 😞
A ja na rzęsach chodzę od nie wyspania bo moj M spał smacznie bo miał wcięte bo moja mama miała urodziny wczoraj i troche popił a ja latałam do małego 😠 😠 😠

Doris ja zobaczyłam dwie kreski na dziąśle w czwartek i pukam ale nic nie słychac jutro mamy szczepienie więc może będzie tak jak u was he he

Mój m właśnie usypia małego męczy się z nim już od 40min jest śpiący ale zasnąc nie chce buuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia -na pocieszenie powiem Ci, że ja też ostatnio miałam taką noc: Julka miała bezsenną noc a mój małżonek ukochany w najlepsze kimał wcięty a ja sama walczyłam i myślałam, że skoczę przez okno, już miałam z nią iść na jej "plac zabaw" o 03:00 ale stwierdziłam, że go obudzę żeby mi pomógł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris wiem ze nie powinnam dawać jej już cyca ale to był tylko raz. Nie daje a ona nie woła. Odzwyczaiła się. Uff. Z resztą co do spososbów na odstawianie to każda mama wiec co najlepsze dla jej dziecka i jaki sposób będzie najlepszy.. To tak jak z niekapkiem u Was sprawdzi się lovi a nasza lovi będzie pluć.
Czerwcówka ja też bardzo przeżyłam to odstawienie. Fakt 18-miesieczne dziecko wyciągające flaka 😁 ze stanika. Feeee. Ale różnie w życiu bywa, musimy być tolerancyjne. 😉
U nas nadal brak zębów.
A noc - niebo. Jedna pobudka, 40ml soczku wypiła z tego ustnika aventu i poszła dalej spać. Wstałam o 8:30, nie wiedziałam, tylko ją usłyszałam, wchodzę a ta siedzi w łóżeczku i klepie się po udach. Potem 1,5h w kojcu sama się bawiła a mama śniadankowała, kawkowała hm. Takie dziecko mogę mieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris no ja też mojego M obudziłam o 3 hi hi mały się darł a ja udawałam że się w końcu mój M tyłek ruszył i potem on latał ale krótko bo zasnął kamiennym snem i ja znów latałam ale za to dziś się nim zajmuje he he
Szymek też śpi ale krótko 30min jak na razie 🙂
Doris a tak propo skoków ty miałaś takie tabelki czy coś jak się nie mylę masz może linka tego??
Tam była pokazana burza itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks napisał(a):
jakie zupy mogę robić poza:
kalafiorową, brokułową, buraczkową, jarzynową, łososiową, krupnikiem?


Kasia Ja ostatnio ugotowałam brukselkową podobnie się robi jak te kalafiorowe itd tylko zamiast kalafiora brukselkę dałam mój synek się zajadał 🙂
Albo z fasolką szparagową zieloną lub z kalarepką dziś robię z fasolką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks napisał(a):
ok wyślę mojego po brukselki, dzięki 😘


Kasia ja kupiłam mrożoną brukselkę ale świeżą też miałam ale zależy jak się trafi bo może byc gorzka więc ja kupuje mrożoną jest lepsza według mnie 🙂

A co do skoków to ja się nie znam nie pomogę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...