Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

aaa ktoś pytał o kisiel,
ja robię na soku klarowanym ale można na wszystkich.
z buteleczki 200ml odlewam ze 20ml dodaję do tego łyżeczkę mąki ziemniaczanej, resztę soku zagotowywuję. Później dodaję sok z mąką mieszam aż zgęstnieje i po wszystkiemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dorota552 napisał(a):
Danonki już podłam pierwszy kubeczek zjadła ze smakiem, teraz już marnie jej to idzie. Ale znów mamy problemy z jedzeniem śniadania i kolecje masakra ani słoiczek, ani nic gotowanego tylko płacz, nawet z obiadkami zaczeła wybrzydzać, aj


Moja Julka od dwóch dni nic nie je tylko pije , nawet cyca nie chce...
Dobrze, że chociaż pije ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Ale Oskarek jest duży, ło matko!
Byłam u gina. Wszystko jest ok. Krwawienie najprawdopodobniej wywołane Azalią- podobno jest niewielka grupa kobiet, na którą może to tak działać. Zalecenia: ODSTAWIĆ JAK NAJSZYBCIEJ PAWŁA OD CYCA, żebym mogła zmienić tabletki 😮


No to super, pewnie się nadenerwowałaś niepotrzebnie na zapas ...
Grunt, że wszystko jest dobrze.
Ja też kupiłam raz Azalię ale nwet jej nie brałam cały miesiąc bo jak poczytałam w necie opinie - m.in opinię Ivi (strasznie krwawiła po niej) to złapałam się za głowę i mi się odechciało. .. Pozatym jak sobie pomyślałam, że mogę zacząć krwawić podczas miziania to mi się słabo zrobiło ...i wolałam zrezygnować. A i jeszcze się nakręcałam, że mam po niej mniej pokarmu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie wróciłam z kina
Kobieta w czerni, dla mnie bajka i oparta na zabijaniu dzieci:-(
Ale 17 latkowi sie podobało...
Wracam a Niki spała dodatkowa godz więc teraz w porze snu lata po lozeczku i śpiewa...
Dałam jej viburcol zobaczymy jak będzie w nocy
Teraz nawet wyjeczala coś podobnego do mama ;-)

Kiedy padnie?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobra
po pierwsze najwazniejsze-odpowiedni czas, dzien. u nas nagle z pobudek co godzina, pół nastała lepsza nocka wiec przy kolejnej lepszej nocce stwierdziłąm ze pora na nauke.a nie wiem czy pamietacie u nas od 28 listopada oprocz dwóch tygodni łądnych to reszte spał włąsciwie ze mną pół nocy lub wiecej bo co chwila darcie wiec podwójny problem by spał u siebie.zaczełam w srodku nocy bo stwierdziłąm ze wtedy jest bardziej spiacy, i uwaga: moj Filip potrzebował zaswiecenia lampki by wiedział ze helllo jestem w bezpiecznym miesjcu podchodziłam buzi gasiłam lampke i zasnal.druga noc tak samo. przy trzeciej po kapieli spróbowalam usnał przy zaswiconej lampce i spiewanej kołysance.wiec i w dzien sprobowałam było trudniej ale zasnał. no i teraz jest ciezej bo płącze znowu cos mu zaczyna dolegac bo z pieknych dwóch pobudek jest juz 5. ale nadal umie sam zansac po kapili. dla mnie to juz sukces. robie tak -kłade małego i wychodze, zaczyna sie darcie to przychodze układam go buzi wychodze. drze sie to przychodze jescze raz poprawiam bo zawsze jest na czworakach i wychodze. jak znowu sie drze co jest oczywiste to wracam sie i spiewam kołysnanke i jest spokojny. pogramoli sie pogramoli i usypia. moge sobie lezec na kanapie obok i spiewac ale wtedy lampke musze właczyc by mnie widział. a przy zgaszonym to musze byc obok łozeczka. bez wyjmowania bez lulania.moze nie jest to sposob doskonały bo nie zasypia zupełnie sam ale i tak w przyszłosci chciałam mu spiewac lub opowiadac bajeczke.generalnie nie czytałam tej ksiazki wiem ze jest o wychodzeniu i tych minutach. ja reaguje na natezenie płaczu. jak jest zbyt duze to przychodze a jak jest łełę i cisza to siedze w kuchni.ja jedank powiem wam szczerze-wydaje mi sie ze Filip po prostu dorósł do tego. bo przeciez wczesniej tez próbowałam i było trudniej. i te przeklete zeby potem były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Byłam na shoppingu. Kupiłam sobie znowu sukienkę, spódniczkę i pasek. Pierwsza wypłata po powrocie do pracy musiała zostać uczczona 🙂 Jutro mam wychodne. Marcin zostaje z Małym. Właśnie zdałamsobie sprawę, że mogłabym już spokojnie pić alkohol, ale....jade autem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czerwcówka u nas tez aaa kotki dwa działa. najlepsze ze ja nie znam całosci i spiewam troche cos dodaje i w kółko to samo kilka linijek.
Buterfly no trzeba było uczcic chocby wyników dobrych jak doczytałam sama bym sie opiła jakby mi tu najpierw lekarz straszył a potem wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,

Witaj Beti !

U nas już 4 ząbki !!!
Dziś sukces bo dzień minął bez nurofenu i viburcolu 🙂
Mam nadzieję, że się w końcu uskokoi na trochę to szaleństwo zębowe ... no ale noc chyba zapowiada się nieciekawa bo już były 2 pobudki.
Dziewczyny - mam nadzieję, że u Was ząbkownie przebiga spokojnieh bo u nas jedna wielka masakra z tymi górnymi ...możliwe, że jest też ciężej przez to uszko, nosek ... a i może być skok przy tym - muszę sprawdzić w kalendarzu - dawno nie patrzyłam.

Ja też dziś wyskoczyłam na szoping - obkupiłam Julkę : 4 pary rajstopek, sukienka, śpiochy, bluzeczka, 2 bolerka, sweterek ... no i sobie kupiłam bluzeczkę ... i zegarek taki śmieczny ... gumowy w sklepie dziecięcym ☺️ ☺️ ☺️
Ale fajnie tak choćby na 2 godz. gdzieś wyskoczyć...
No i wywołałam kilka fotek do Julki ramki , mamy coś w tym stylu:
http://allegro.pl/piekna-dziecieca-ramka-pierwsze-12-miesiecy-i2163860773.html

Oskarek- duży chłopczyk, jaki luzak z niego !!!
Borys - ale szywno już stoi !! Gosia - obniżaj prędko łoże !
Oliwka - niezły z niej psotnik ! ale za to jaki śliczny !
Nikola - ślicznie jej z tą spineczką ! Dziś patrzyłam, że u mojej Julki też już można o tym pomyśleć, a może nawet mały kucyczek ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti - cieszę się, że znalazłaś sposób na Filipka. Każde dziecko ma inną wrażliwość więc uważam, że nie zawsze metoda z książki będzie dobrym rozwiązaniem ...
Nie ważne, że potrzebuje jakiegoś wspomagacza do usypiania, ważne, że tobie ta metoda odpowiada, jest lekka... Czasami jak myślałam o tej metodzie z książki to stwierdziłam, że chciałam nauczyć Julkę spać w ten sposób chyba bardziej z powodu własnej ambicji ("moje dziecko będzie samo usypiać ") niż dla wygody więc to nie ma sensu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...