Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja sie na temat kontroli zadnych nie wypowiadam bo u nas nic takiego nie ma 😮.
29go idziemy zwazyc i zmierzyc Adriana. Nie bede sie nic pytac, ni dyskutowac, bo w tym biurze konsultacyjnym i tak gowno wiedza. Za 3,5 miesiaca jedziemy do Polski, juz nie moge sie doczekac...ponad 2 lata nie bylam 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ivi bidulko, właśnie przed chwilą się zastanawiałam jak sobie dajesz radę ...Będzie dobrze i tak jak Marlena mówi pierwsze dni są najgorsze..
Jesli chodzi o kaszki to jaglaną podaję już od dwna, z wszystkimi warzywami , potem blender idzie w ruch i już. Wszyscy często jemy tak tą kaszę bo jest bardzo zdrowa. A kukurydziana...jezuuuu dla mnie to jest nie do pojęcia, jak mam to robić? tak zwyczajnie wsypac do zupki ? Cała torba stoi bo nie wiem jak się do tego zabrać... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
Mysza napisał(a):
A kaszę jęczmienną dajecie już ?


ja już podałam 🙂 zrobiłam małemu krupnik 🙂

To chyba też już podam bo do tej pory robiłam krupnik ryżowy.
Zastanawiam się nad ogórkową ...ale chyba któraś mama gotowała już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kontrola usg bioderek powinna być dwa razy, podobno zmieniły się ustalenia, przynajmniej tak twierdzi nasza neurolog dziecięca.

ehhehehe ja nawet w życiu nie widziałam kaszy jaglanej czy jakiejś tam innej 🙂
kukurydzianą bobovity kupiłam kiedyś ale Niki nie chciała bo to bez smaku
wzięłam się za pity znajomych, następny będzie mój.

ja Niki jak skończy rok i będziemy na wakacjach zabiorę taki bidonik ze słomką żeby z tego piła mm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja gotowałam ogórkową 🙂 Marysia ją wcinała aż miło...
byłam u lekarza i wróciłam z trzema skierowaniami, do dermatologa, do chirurga i do endokrynologa ja się chyba powieszę... 😞
teraz się zbieram pomału na rehabilitację, w Marysię diabeł wstąpił... zmienili nam godzinę ćwiczeń, więc nie zjadła 2 śniadania tylko obiad... i drzemka nam wypadła... stoi w łóżeczku i się drze a ja już nie mam siły... oj jakiś dół mam.,..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena przez około 70-80% dnia jest czerwona.. czasem blednie..
My jutro rehabilitacja ale jak to choróbsko nie da sobie spokoju to nie wiem co z tego będzie..
Niki ma już katar 4 dzień i tylko krople pomagają, tzn jest w stanie oddychać przez nos i np się przekimać, wiem że nie powinnam podawać długo kropli, ale co mam zrobić!?! jest jakaś alternatywa?! (do fridy potrzeba dwojga ludzi i i tak jest ciężko..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zyje,ale nic mnie nie bawi,wiec co to za zycie...nie bede wam tu zali wylewac,bo i bez tego niektore z was maja zmartwien.
Lenka ok.

co do bioderek -zalecane sa 2 badania(chyba ze sa nieprawidlowosci-to sie powtarza usg)w 6 tyg zycia i po 4 miesiacu+dodatkowo kontrola chodzenia u ortopedy jak dzieciak skonczy 1,5 roku


kaszke jaglana podaje od dluzszego czasu -w gotowcu bobowity,bo ja z tych "sloiczkowych"mam jestem..
mialam cos jeszcze odpisac,ale mi wylecialo..NIKI slodka!w porownaniu z nasza Lenka jest drobniutenka!

Beti-nie przejmuj sie!jak znajde troche spokoju,skrobne Ci cos na pryw.
myszka w kompie mi sie scina w pracy,w domu laptop ledwo zipie,takze nawet w durne gry na fb nie pogram 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlena ale Ty żartowałaś z tymi polikami i zębami?!?!

ostatnio pisałyście o smarowaniu dupinek naszych maluchów i nie wiem czy ja dobrze zrozumiałam, że niektóre mamy smarują tylko po kupie albo jak coś wylezie?!?
bo ja za każdą zmianą pieluszki alantan i dawaaaj
może ja źle robię?!?!

i co byście robiły na moim miejscu????????? dziecko ma taki katar że jak je położę to nie może oddychać przez nos tylko buzia a smok MUSI być bo nie zaśnie..
a jak krople mus odstawić to ja nie wiem

Andzia, Niki drobna ?! waży PRAWIE 9KG chyba 8800 a ma za 4 dni 9 mcy!

dla mnie klocek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Marlena ale Ty żartowałaś z tymi polikami i zębami?!?!

ostatnio pisałyście o smarowaniu dupinek naszych maluchów i nie wiem czy ja dobrze zrozumiałam, że niektóre mamy smarują tylko po kupie albo jak coś wylezie?!?
bo ja za każdą zmianą pieluszki alantan i dawaaaj
może ja źle robię?!?!

i co byście robiły na moim miejscu????????? dziecko ma taki katar że jak je położę to nie może oddychać przez nos tylko buzia a smok MUSI być bo nie zaśnie..
a jak krople mus odstawić to ja nie wiem

Andzia, Niki drobna ?! waży PRAWIE 9KG chyba 8800 a ma za 4 dni 9 mcy!

dla mnie klocek..


😉bede sie upierac,ze drobniutka-ale pelna wdzieku i charakterna dziewuszka 😘

dupke smaruje tylko po kupie i po kapieli,przy zmianie osikanej pieluszki przecieram chusteczkami....AAA!i uzywamy pomaranczowych pampuchow-nam nic sie po nich nie dzieje,ani z pieluszki nie ucieka 🤔a mialam kilka huggisow na probe i odparzylo jej dupke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka ja wcale nie zartowalam. Dziecko ma czesto czerwone poliki jak jest zmeczone lub jak wychodza zabki. Dlatego pytalam czy non stop jest zaczerwieniona czy tez nie. Adrian ma bardzo czesto czerwone policzki, w szczegolnosci pod wieczor.
Ja smaruje tez przy kazdej zmianie pieluszki na zmiane sudocrem, bepanthen i puder.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sol fizjologiczna zawsze mozesz uzywac. Przede wszystkim podlozyc cos zeby glowka byla wyzej w czasie snu, a jak z nia spisz, to daj ja na boczek, tez lepiej sie oddycha. Ja patyczkami do uszu krece Adikowi w nosie przy brzegu, jak krece to gilki sie zawijaja i wyciagam (wsio delikatnie oczywiscie), cebulke pokroic.
Ja powiem szczerze ze u nas tez jest katar ale zauwazylam ze po tylu razach Adrian sie juz przyzwyczail i nauczyl sie obchodzic z katarkiem. Nawet przy jedzeniu nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...