Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Mysza mój Milo budzi się między 7-8 i jest już tak kawał czasu, a pamiętam okres jak przed 6 się budził pełen werwy i gotowy do zabawy 🙂
fajne że udało Ci się wygrać te bilety, brzmi to całkiem fajnie 🙂 a byliście już z Kubusiem w kinie czy to pierwszy raz?? ciekawa jestem jego reakcji. Mój Milo jest taki strachliwy więc myślę że pierwsza wizyta w kinie to będzie szok i krzyk 🙂

aaa idziemy dzisiaj po razu drugi do fryza z małym 🙂 chciałabym mu zrobić delikatnego irokeza, ale myślę że ten mój robak nie wysiedzi na tyle spokojnie żeby coś takiego mu zrobić 🙂 no nic zobaczymy, miejmy nadzieję, że będzie już lepiej niż pierwszym razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agatka w kinie jeszcze nie byłam z Kubą ale mam obawy bo nawet w domu jak za głośno leci bajka to zatyka uszy...no nic zobaczymy najwyżej wyjdziemy...
U nas w dzień ślubu też było zamieszanie a ja tak się zestresowałam, ze nic nie pamiętam 🤪 Kubuś miał wtedy rok i trzy miesiące ( jego chrzciny też były w tym dniu ) i tańczył rojber do 1 w nocy i dopiero po oczepinach poszedł spać... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Skoro o ślubie mowa , Wiecie może jakiego programu mogę użyć aby powycinać jakieś kawałki z płyty którą nagrało nam "profesjonalne" studio i coś po swojemu zmątować. Profesjonalne w cudzysłowie gdyż taką lipę nam zrobili , że szok a kasy wzięli full. A do tego już na czołówce filmu zamiast pokazać imię mojego męża Przemek wpisali Tomasz 😮 wyobraźcie sobie nasze zdziwienie jak oglądaliśmy i nasze wnerwienie bo tak czekaliśmy na płytę. Kilka rzeczy poprawili ale miałam ich dość i sporo odpuściłam. Chciałabym zgrać to po swojemu tylko nie wiem jakim programem i jak ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Borysiątko moje to wielki wymuszacz! Masakra, tydzień u dziadków gdzie wszyscy nad nim piali i klaskali zrobił swoje! NIe możemy go z MArcinem okiełznać, rzuca sie na podłogę, sztywnieje i wali rękami i nogami... W ogóle jest taki za Marcinem, że nawet na mnie nie spojrzy, jak tylko Marin podchodzi do drzwi, to już jest ryk! Podchodzi do niego i się przytula, do mnie wcale a wcale! Dziś już trochę było lepiej, ale jestem normalnie w odstawce.


Gosia, na pewno mu przejdzie niedługo. Przyzwyczaił się do Twojego męża, ale daj mu chwilę i pewnie znów nie bedzie chciał odstąpić Cię na krok 🙂 Swoją drogą...mogłabym się na chwilę zamienić- żeby to mojemu Marcinowi Pawełek wieszał się na nogach jak idzie 😉

Okazało się, że jednak moja kuzynka ze swoją rodzinką jedzie z nami na Węgry.A le się cieszę! Razem to raźniej, a jej synek jest rok straszy od Pawełka to będą mieli co ze sobą robić. A i nam się nie bedzie nudziło 🙂 No i będzie można gdzies wyjść wieczorem jak się podzielimy obowiązkami! Super! I juz znalazłam wstępnie dom w winnicy nad samym Balatonem z wielkim tarasem i basenem za 1700zł za 7 noclegów- neizależnie od ilości osób!A jest dwupiętrowy z salonem, dwoma sypialniami, kuchnią i dwoma łazienkami. Ogromny ogród i winnica własciciela 🙂 Panowie urzeczeni są tym rozwiązaniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza napisał(a):
w tym roku urlop na działce w lesie ale dobre i to nie marudzę 😉

Zazdroszcze takiego miejsca! Co prawda moi rodzice też mają ogromny ogród tuż pod lasem niemal na wsi, ale to nei to samo co osobna działeczka! Marzy mi się!

Czerwcówka jak to 2 miesiące?! Już?!?!?!?!? A kiedy to wszystko zleciało? OMG!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
My już z Marysia po spacerku... nie jest jeszcze mega gorąco ale już słońce przypieka...

teraz zbunkrujemy się w domu aż do wieczora pewno... co ja mam robić z Marysią... dziewczyny czy z takim maluchem można już jakieś kreatywne zabawy uskuteczniać? plastelina? farbki?

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Upał okropny ;-)) wypije kawke i idę sie zamoczyc przed obiadkiem a co!
Niki lubi mazac kredkami ;-)
Nic innego jeszcze nie próbowałam. Pewnie po powrocie będę testować. Ale raczej nie farby bo na to jeszcze dla Niki za wcześnie ;-) głownie ze względu na matkę która będzie od środy juz w 8 mcu ciazy. Nie dam rady latać ze szmatą;-) ale pomysl fajny ;-)
Niki ma tu taki plastikowy domek do zabawy, przy piaskownicy. Super sprawa. Może w nim siedzieć godzine i kamyczki przenosić ;-)
Muszę znaleźć u nas, kupić i wstawić do cienia w ogrodku. Będzie chwila spokoju ;-)

Dziewczyny kurde juz nie funkcjonuje bez porannej nospy. Dziś mi wyszła i skurcze tylko sie rusze "bardziej" np schody.. Ciekawe co gin na to? On nawet mnie nie bada na samolocie, ostatnio chyba 2-3 mce temu!! Tylko maca brzuch.. Ale podobno jak jest ok to sie nie "grzebie" ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Iza uważaj na siebie i na brzusio, idź koniecznie do gina co on powie a te skurcze... bo to raczej jeszcze nie przepowiadające.. chyba nie??

Beti u mnie to samo... po prostu mama się kojarzy z obcianniem paznokci (Milo nie lubi tego), karmieniem itd... a tata się kojarzy głównie z zabawą... ehhh i u mnie to samo wie kto to tata, a mama czasami mu się wypsnie... chociaż raz świadomie się zdarzyło. Jak spacrowałam z koleżanką i nagle przejechał bus z megafonem coś tam gadał facet... Milo był na nóżkach i się wystraszył, moja koleżanka chciała go wziąć na ręce, a on się odwrócił, powiedział MAMA i wyciągnął rączki do mnie 🙂 ale fajnie się wtedy poczułam 🙂

Milo właśnie zwalił kupala na panele 😁 a siedział na nocniku... ehhh 🙂

dobra ogarnęłam...

Co do farb i plasteliny też mnie kusi... ale nie wiem czy z tym nie za wcześnie w moim wypadku, bo coś mi się wydaje że Milo by kosztował nowych rzeczy 🙂 ale muszę mu kupić mazaki albo kredki..

Co do jedzenie samodzielnego.. od pewnego czasu Milo sam się domaga łyżeczki i chce jeść sam, więc karmię go z dwoma łyżeczkami, jedną mam ja, drugą on i też udaje mu się czasami nabrać serek albo jogurt i trafić do buzi, kanapeczki je sam, ale to już od dawna. Od niedawna domaga się łyżki i chce jeść sam, w ogóle zauważyłam że Milo zrobił się takim obserwatorem i chce mnie naśladować.

Magda to poszalałaś 🙂 a co czasami się należy takie oderwanie, sama bym się wybrała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest za .... gorąco...
Po obiadku wyladowalismy w strojach ale w pokoju...
Na zewnątrz sie po prostu nie da :-)
A na plazy dziecko nie da rady spać bo tak sie dra ci ludzie ze po prostu szok.
Dziecko sie drze a za chwile rodzic jeszcze głośniej.. I tak dookoła a do tego sprzedawcy popcornu itp
Niestety w tym kraju ludzie na plaże zamiast odpocząć przyjeżdżają robić hałas i zamieszanie (i śmietnik!!!)

W sumie mam juz dosyć tylko wiem ze niestety wracam do jeszcze gorszych upałów..

Agata ten brzuch to sama nie wiem, na pewno B-H skurcze ale bardzo mocne i długie.
Jedyny efekt to mogłoby być wcześniejsze rozwarcie ale na to nie liczę... Ja podczas porodu nie miałam rozwarcia ;-) tego właśnie w nim brakowało ;-)
Boryś jest bardzo ruchliwy i pewnie macica szybko sie męczy
Wystarczy ze poleze tak 20 min i jest ok
Tylko w domu to nie będzie realne :-(

10-08 mam gina to zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
My juz wracamy, pogoda sie zepsuła więc nie żal !
Niki słodko śpi, ja czuje sie fatalnie bo siedzę z nią z tylu auta.
Nabylam jakaś chorobę lokomocyjna tylnego siedzenia od czasu zapłodnienia...
Pierwszy raz to odczuwam jak wracalismy z Wapowca (Andzia;-)) tylko jeszcze nie wiedziałam ze jestem double;-)

Życzymy miłego dzionka, wy nam szczęśliwej podróży ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti a co sie dzieje ze Fifi tak na tobie wisi?
Moja tylko jak coś sie dzieje, zawstydzi sie, coś zaboli, przestraszy, etc to mama i na ręce.

Dziewczyny Niki po 16dniach poznała dom, babcie etc
Biegala po domu jak poparzona!!
I tu tez wchodzi po schodach sama na dwóch nogach ;-) mama tylko asekuruje ;-)
Gorzej ze nie znudziło jej sie uciekanie na schody :-(

Rozpakowani w 80% w tym 15% m
Od 30min leże jak zwłoki na wyrku (oglądam tv!!! Wreszcie dziecko w innym pokoju!!!)

Nasza reprezentacja na olimpiadzie mnie powala..
Gratki dla Adiego!!!
Dzięki Bogu za taki wynalazek jak krzeselko do karmienia!!!
To był jedyny horror na wakacjach, karmienie na kolanach Niki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Czerwcówka jak Niki przespała pierwszą noc po powrocie?
U nas jakieś piski w nocy od 2 dni, a jak już zacznie płakać to nie mogę jej uspokoić.Może zęby ?
Weekend nam minął bardzo przyjemnie a w prognozy pogody to już nie wierzę ( miało lać cały weekend , i o mało nie zostaliśmy w domu a było pięknie )
CZy Wasze dzieci piją jeszcze mleko w nocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!

Mysza co do nocy to jak zwykle po godz 5 krzyk i krótki płacz przez sen. Spała cały czas. Pobudka o 7... Siedziała w lozeczku i płakała :-(
Zgubiła misia aaaa spiocha, zaplatal sie w kolderke..

Niki nie dostaje mm w nocy juz od dawna, miała jakies 7 mcy jak ja oduczylam.
Potem jeszcze ok 3-4 mce budziła sie na chwile o porze jedzenia ale tylko zeby dać jej smoka.

U nas lalo cała noc!!
Uwaga biorę sie za swoja szafę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
TO TERAZ ZDJĘCIE Z BRZUSZKIEM..
Troszkę się wstydzę..

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/600/karwia2012lipiec5.jpg/][IMG]http://img600.imageshack.us/img600/6264/karwia2012lipiec5.jpg[/IMG][/URL]


a tu Niki w drodze powrotnej 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/171/29072012mcdonaldpock.jpg/][IMG]http://img171.imageshack.us/img171/2972/29072012mcdonaldpock.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
PIĘKNIE wyglądasz Iza 🙂
A brzusio masz mniejszy ode mnie 😁 hahahaha
Tylko, że jesteś ode mnie szczuplejsza więc wiesz ja mam fałd skórny 😮

A Niki taka kruchutka filigranowa dziewczynka 🙂
Śliczna!


A możesz mi podać namiar na miejsce gdzie byliście?
Jak z cenami i jak Wasze odczucia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...