Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jestem!

Zła na gina bo nie powiedział:
"jutro Pani urodzi! Szybko i sprawnie!!"

Zamiast tego szyjka ok 0,5cm ale Zamknięta :-(
Brzuch sie opuścił ale w sumie może jeszcze niżej opasc..
Generalnie Pani jest juz gotowa teraz czekamy aż młody sie zdecyduje.

Usg: synek wazy juz 3063 i tak pewnie do 3150-3200 dociagnie do terminu (jak nie wyjdzie wcześniej) czyli tak jak Niki, wszystko sprawdził Borysek ok
Lozysko jeszcze pracuje. Generalnie z Dzidziusiem ok ;-)
A ja mam zacisnac zeby, przetrzymac skurcze, bóle itp i czekać aż młody sam sie zdecyduje.
Widział jak szaleje i powiedział ze po prostu taki ma temperament i muszę wytrzymać. Przez to i skurcze bo macica tak reaguje, bóle brzucha, krzyzowe i pachwin. Taki gratis.

Ale jak wróciłam to Niko tak słodko rzuciła mi sie na szyje ze odzyskalam humor;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Iza, mimo wszystko cieszę się, że z Tobą i Boryskiem wszystko w porządku!
Dobrze, że nie będzie gigantyczny! "Łatwiej" się będzie rodziło!
A szyjka to wiesz, szastu prastu i jej nie będzie 🙂
A macie z mężem zielone światełko na przytulanki? Czy Ty wolisz zaczekać aż samo się zacznie?
U Nas przytulanki pomogły 😜

A ja dziś mam takiego MEGA WKURWA, że chyba zaraz mnie rozniesie...
Darłam się tak na Lenkę, że chyba jutro zawita ktoś z opieki 🤪 😮
Tak wymuszała, udawała i marudziła jak chyba jeszcze nigdy... a poza tym wieczorem urządza sobie maratony biegowe po mieszkaniu...
Biega bez opamiętania i tak się skończyło, że z całej siły [z mega rozbiegu] walnęła głową w ścianę! Dobrze, że wcześniej troszkę [chyba] przystopowała bo wyrżnęła na kolana i dopiero wtedy usłyszałam jakby ściana się waliła...
A ja co?
A ja się zaczęłam drzeć 🤨 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Później płakałyśmy razem, Lenka z bólu i strachu a ja z bezsilności, strachu i złości 😞
Z resztą wszystko dziś doprowadzało mnie do łez... a najbardziej poszukiwania Nasivinu do nosa...
Jezu! 8 razy przeszukałam całe mieszkanie... aż w końcu wpadłam, że jedynym miejscem w jakim mogła "być" Lenka to łóżko... i dobrze myślałam! Jak chowałam pościel to Lenka weszła do środka i pewnie wtedy wrzuciła go/spadł a ja nie zauważyłam...
Masakra!
Jeszcze nigdy tak nie ryczałam przy Lence, a Ona biedna chodziła za mną i tuliła się przy każdej sposobności 😞
Matka wariatka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

IZa super że wszystko ok! teraz tylko czekać aż Maluch zechce wyjść!

IZa a co do tego rzucania się po łóżeczku Nikoli, może ona jest już głodna? Mój BO rano tak samo mniej więcej się zachowuje, dostaje wtedy butelkę z mlekiem, normalnie to potem zbieramy się do żłobka, a w weekend po niej zaśnie jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki za info co do torebek... znalazłam coś na allegro oczywiście, ale w weekend ide jeszcze raz na rajd po sklepach, może coś wyhaczę...

a podoba mi się ta:
http://allegro.pl/river-island-torebka-listonoszka-zara-new-2012-i2645227092.html

szkoda że w krk nie RI, bo lubię ten sklep..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza napisał(a):
Hejka
U nas też ładnie 🙂
Dzieciaki jeszcze śpią, poczytałam trochę teraz lecę zrobić kawkę.
Gosia co do torby nie pomogę, bo też nic nie mogę znaleźć .
Przeczytała Twój post o szukaniu domu i włączyło mi się myślenie...Mamy domek w samym środku lasu,z ogromną piękną działką, cisza, spokój, natura 🙂 a ja siedzę w małym mieszkanku w centrum zatłoczonego miasta. Tak się teraz zastanawiam...może warto się przenieść ??? Nie wiem czy bym nie tęskniła do cywilizacji...i skąd tyle kasy na remont??? Ehhh może za kilka lat...


może warto spróbować jakby to było???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w niedzielę jesteśmy zaproszeni na urodziny 7 latka i 4 latka... do Marcina siostry...oczywiście nie mam pojęcia co na prezent!! myślicie że po zestawie np. klocków lego to będzie ok? czy może bardziej sie wysilić?

w zeszłym roku na tych urodzinach było ponad 40 osób... nie wiem czy to zniosę znowu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!

Od końca ;-)

Gosiu 40osob i w tym większość dzieci?!?
Zachoruj!! W koncu to Marcina brat, to niech chłopaki idą sie bawić we dwóch ;-)

Ja wieczorem dostałam od m lampke domowego, słodkiego winka ;-)
Potem urycalam sie na filmie i kazalam go wyłączyć w trakcie.
Mój m ze to piękny film o miłości itepe ale zapomniał wspomnieć ze cierpi w nim dziecko a tego w tym stanie nie dam rady obejrzeć..

Niki wstala o 6, o 6:30 przyszli do mnie ;-) jest coraz ciemnej rano...
Wczoraj murarz postawił mi ścianę dzialowa w mojej sypialni ;-))
Fajnie to juz nabiera rumiencow ;-)
Tylko kuchnie muszę przerobić bo z wyspa będzie strasznie ciasne przejście do korytarza :-(
Kombinuje bardziej z takim barkiem raczej albo drewnianym stołem-wyspa
Oj nie wiem co ja wymysle


Beti to okropne co cię spotyka ale musisz znaleźć jakies wyjście z sytuacji!!
Dasz radę na pewno!!

Miłego Dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!! 🙂

Iza super, że wszystko z Borysiem w porządku! 🙂 🙂 🙂 może to i lepiej że na razie się nie szykuje na poród.. macie więcej czasu z remontem 🙂 i akurat będzie więcej zrobione jak będziecie mieli już wyjść ze szpitala 🙂

Beti jakaś masakra... czy Ci urzędasy serc nie mają??? nie mogą zrozumieć Twojej sytuacji?????? a żłobek ile kosztuje? może jakaś niania po rodzinie? no wiesz jakaś kuzynka która ma czas, siedzi w domu nic nie robi?? na prawdę współczuje Ci sytuacji... mam nadzieję, że jednak nie zabiorą Ci zasiłku.. Trzymaj się kobieto!! sama się zgłosiłaś o szukanie stażu w UP? czy oni byli tacy nadgorliwi?

Gosia ja tak jak Iza bym coś kombinowała, że grypa mnie łamie.. chyba też bym nie miała ochoty taką imprezę 😁 a jeśli chodzi o prezenty to pomysł ok, prosty, ale uniwersalny 🙂 ja pamiętam baaardzo lubiłam z braćmi się bawić LEGO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi nie przejmuj się.. ja nie jestem w ciąży, a co za tym idzie nie mam huśtawek nastrojów, a też czasem mi się zdarzy nakrzyczeć na Miłka 😞 po prostu człowiek czasem jest juz bezsilny i zmęczony.. też potem mam wyrzuty sumienia.. ale na szczęście dzieci są takie kochane i nie pamiętliwe... na razie.. później będzie lepiej, będą bardziej rozumieć, że jak mama mówi nie wolno to nie wolno.. mam nadzieję 🙂
Zdrówka dla Lenuszki! 😘 😘 spróbuj ten olejek do inhalacji olbas oil nakropić dwie kropelki na śliniak i niech tak z tym biega.. to też dużo pomaga w odtykaniu noska... wiadomo że tego nasivinu w nadmiarze używać nie można po przesusza śluzówkę nosa.. ja tylko na noc psikałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie zapomnialam:

Marlena!!! Co u Was?!? Odezwij sie raz na jakiś czas!!!
Pokaz Adiego!!'

Mi generalnie najbardziej pomaga (nie zasnelabym bez) ten olejek!!
Odtyka nos!! Krople to szit przy tym ale ja mam tylko nasivin soft więc nie ma co oczekiwać
Ale olejek jest rewelacyjny, w dzien na bluzkę na noc na poduszkę i daje radę

Dziś juz kaszle jak stary gruzlik ale dzięki temu juz wszystko (zielone) wylatuje na zewnątrz;-)) oczyszczam sie

Teraz marze o dotrzymaniu jeszcze tydzień;-)
Tak jak piszesz Agata remont teraz ruszył z kopyta, ja sie zdążę podleczyc i będzie mi łatwiej ;-)

W poniedz mamy kontrole w Owi u neurologa z Niki
Ma wydać opinie czy kontynujemy rehabilitację czy mi dziecko wyszło z tego samo
Pewnie pojedzie sam m ale w sumie ja tez chce, przy okazji na pewno poda mi nazwę szczepionki bo sama pracuje tu w szpitalu z noworodkami.

I zaczynam sie znowu ruszać bo te 0,5kg na plusie mnie denerwuje!!!
Dziś juz jest 0,3 ale to i tak mi nie pasuje
Gin powiedział ze przed dniem TYM powinno mi umyć 0,5-1kg więc powinnam sie zorientować ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza chyba trochę przesadzasz z tą wagą... przecież 0,5kg to- wybacz- ale może być chociażby to, że nie odwiedziłaś toalety... serio, ja zawsze mam poprawkę 1kg w tą czy w tą... bo żadna waga nie jest miarodajna na 100%, wystarczy że wypijesz szklankę wody, albo właśnie zrobisz siusiu, albo się spocisz... nie daj się zwariować!

u nas masakra... dzisiaj dopiero dostałam zgodę na drukowanie pracy i działanie... tak więc dom wygląda jak drukarnia bo R się męczy żeby było zgodnie ze standardami wszystkimi... jeszcze wycieczka z Mary na miasto na uczelnie mnie czeka.

Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda myśle ze przesadzasz z kupa albo siusiu wazacymi pól kilo ;-)
Aż taka dobra to nie jestem ;-)

Ja mam obowiązek pilnować wagi a przez 3 mce nie drgnela a teraz 0,5 kg na raz to mnie trochę zaniepokoiło. Zreszta Jakbyś głodowala tyle tygodni to zrozumialabys ze w zamian chce zeby ta waga przynajmniej sie odwdzieczyla ;-)
Zreszta wszystko mnie juz męczy i denerwuje więc to olac

Uspalam Niki (teraz śpi rano 2h-2,5h) a po 1h (zdążyłam ugotowac Niki zupę i ogarnąć sypialnie) i. Ot tak zadzwonił sobie dzwonek do drzwi... A jest okropnie głośny i wkurwiajacy..
I dziecko wstalo:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kobietki!

Na pewno kupię ten olejek.
Ja używam Lence Nasivin soft 0,01% [od 3go mc do 1 roku] i w specyfikacji pisze, że można używać go 2/3 razy na dobę.
Ja podaję w dzień po 1 kropli a na noc po 2 krople.
Dziękuję Ci za czujność 🙂

Iza, ja Cię strzelę po pośladku za tą wagę!
Tak jak dziewczyny piszą po pierwsze to marzenie każdej ciężarnej aby przytyć 6,5kg w całej ciąży a po drugie pewnie dzidziuś urósł nagle dlatego waga skoczyła, a może woda Ci się zbiera ? Przed porodem to przecież całkiem normalne!
A zdaniem lekarza [z całym szacunkiem] nie byłabym aż tak zaprzyjaźniona...
Moja koleżanka poszła do ginekologa, u którego dziewczyny tyją 12kg [książkowo]. Na pierwszej wizycie zapewnił ją, że z jego dietą i z jego zaleceniami na 10000% tej wagi nie przekroczy...
I co?
I jadła jak jej kazał, stosowała się do tego co mówił a przywaliła 27kg 😮
Więc wiesz...
Ja wiem, że Twój przypadek jest szczególny bo cukrzyca i dieta cukrzycowa to horror, ale nie ma stu procentowych przewidywań zwłaszcza w przypadku ciąży!
Za chwilę zrzucisz wszystkie te GIGA 😁 kilogramy i będziesz pomykać w sukienkach z RI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ehhh no i chciałam pospać/odpocząć z Lenką podczas jej drzemki...
Efekt taki, że Lenka zasnęła… ja się męczyłam GODZINĘ żeby zasnąć, a kiedy zasnęłam to Lenka się obudziła 🙂
Jestem tak padnięta jakbym nie pół a całą noc znów nie spała 😞
Kawka musi być !
Kto pije ze mną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jakoś to przeboleje;-)

Gorsze ze z brzucha chyba od 3-4 dni schodzi mi skóra
Ale normalnie odpada!!! Posmaruje (teraz Mustela) a za 10-15 min brzuch wyglada jak rybi.. Normalnie luszczy sie skóra i to cholernie swedzi...
Smakuje juz co godzine bo nie daje rady tak swedzi..

Ivi pewnie ze dieta diecie nierówna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza jak byłam na oddziale to była ze mną w sali dziewczyna do porodu, miała tragiczny brzuch, schodziła jej skóra, swędziało ją, miała jeszcze później taką pokrzywkę... kazali jej przestać używać czegokolwiek, bo się okazało, że dosłownie tydzień przed porodem tak się uczuliła nagle... i to na wszystko, proszek, płyn do płukania, oliwka, kremy na rozstepy no masakra... i fakt, była w sali 2 dni i poszła rodzić... jak dzwoniła do nas z dołu, to mówi, że wszystko zniknęło jak ręką odjął... może ty też powinnaś się przestać smarować, czy coś? A gin co mówił na tą przypadłość?
strasznie musi ci to doskwierać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...