Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
farsz na placki zrobiony 🙂 pyszny 🙂
placki będę smażyć później na świeżo 🙂

kwiaty poprzesadzałam bo juka już miała sam korzeń w doniczce, to samo dracena..
szukam teraz info o bonzai, bo przed narodzinami Miłosza kupiliśmy dwa takie większe drzewka w ikei i wydaje mi się, że przydałoby się je przesadzić i muszę zaczerpnąć informacji na ten temat, bo wiem że są to dość wrażliwe kwiatki 🙂 ale odpukać ładnie rosną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Basia fajnie , że wyniki ok, tak ostatnio właśnie myślałam co tam w tej sprawie u Ciebie 🙂
Magda zrobię tak jak mówisz, jak wracaliśmy ze spacerku to prawie przysypiała ale udało się dojechać do domu bez śpika 🙂
Gnałam 2 km po białą kaszankę na ryneczek, tak ją lubię mniami 🙂 a jak wróciłam, ledwie wlazłam do domu z tym wózkiem, takie ciężkie zakupy przytachałam , że wlokłam wózek za sobą po schodach bo nie było jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata a jakie placki smazysz?!

Nie uwierzycie.. Była dziś Polozna...
Zwazyla Bo i wazy 4800!!!!
A tydz temu 4230!!
Wazylysmy go 3razy bo nie mogła uwierzyć!!
Mówi ze muszę go faszerowac espumisanem 3xdzirnnie bo przy takiej ilości jedzenia kolka jest nieunikniona.. Mówi ze ma okropnie wzdety brzuszek
Klepala go po pupie i tyle gazów z niego wyszło ze byłam w szoku...

I teraz tez dobre ;-)
Dady nr 2 juz są na styk.. Jest jeszcze 10-15 sztuk i następna paczka to 3...
A dziecko nie ma jeszcze 3tygodni...
Beka..

Gosiu pamietam ze twój Bo tez ładnie przybieral na wadze ale nie miał kolek
Coś robilas w tym temacie?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym Ty Małego karmisz?? Nieźle Iza nieźle...
Ja staram się opanować nowego fona 😆 nie jest łatwo 😉

Dziewczyny jak zostanę w pracy to kupię sobie orbitreka. I teraz prośba do Was. Jakie macie albo jaki byscie polecaly? To co mogę za niego dac to max 1500 zł a chciałam się nawet w 1000 zmieścić...

To czas tj zainstalować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
IZa niezłe masz to mleczko!

Iza w temacie kolek, ja jadłam wszystko i nie robiłam nic kompletnie specjalnego. Piłam herbatkę koperkową jakiś duży kubek raz dziennie, tylko nie jakaś granulowaną tylko taką najzwyklejszą w torebkach do zaparzenia, no i wieczorem starałam sie pić codziennie siemię lniane mielone, robiłam tak na gęsto, z soczkiem, szklankę. W sumie ja to siemię to popijam tak nawet normalnie, bo ma dużo białka które łatwo się przyswaja, nie robiłam tego specjalnie, bo karmiłam, ale może to pomogło?

Mój Bo tez dużo jadł, dodatkowo na początku dostawał jeszcze mm, bo mi czasem mleka brakło, i jakoś kolek nie miał, ani żadnych wzdęć.... dziwne że tak Ci powiedziała ta położna... pamiętam że Bo robił mi czasem 8 - 10 kup dziennie, a u Twojego Bo jak to wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do drzemek, u nas są dwie, albo jedna, zależy o której wstaniemy... w weekendy pośpimy dłużej więc drzemka jest ok 12 i śpi ok. 2 godz, czasem trochę dłużej...
a w tyg, jak wstajemy o 6, to pierwsza już jest koło 9, potem druga po południu, koło 13...

19.30 kąpiel, butla i spanie, o 20 BO już nie ma! Czasem muszę to przesunąć i o 19.30 już śpi smacznie.

te nasze dzieciaki mają podobnie te drzemki, więc chyba tak ma być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 😉
Mysza 7 to jest dobra godzina 😉

jejku pamiętam jak w ciąży i przed ciążą potrafiłam spać do 13 😮 ech może jak Mary skończy 18 lat to sobie pośpię tak jeszcze 🤪

My dzisiaj wstalismy grubo po 7... ale to jakiś wyjątek... zresztą dobrze, bo R zaspał do pracy, obudziła go Marysia hehe

Ja się jakoś zwlokłam do kuchni zrobiłam mleko małej, i sobie kawę...

Wczoraj oglądaliśmy bardzo fajny film "Whisky dla aniołów" polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć kochane!
Podczytuję Was regularnie, ale nie mam weny do pisania 😞

Wczoraj robiłam badania krwi, mocz dziś bo zapomniałam zabrać wczoraj z domu 😮
Wyniki mam niemal identyczne jak 2 miesiące temu, HEMO 13,4 a 2 miesiące temu miałam 13,9 więc niewiele spadła.
Martwi mnie mocz, bo dość mało piję... Choć chyba organizm czuje, że idą mrozy bo zaczęłam odczuwać pragnienie i widzę ten sam efekt u Lenki.

Agatko, Madziu dziękuję za pamięć :*
Madziu, mam nadzieję, że nie wkurzyłaś się godziną smsa? 😁 ☺️
Izuś, Ty to mnie chyba chcesz w deprechę wpędzić 😁 Kurcze, CUDNIE wyglądasz! A ja never już tak nie będę wyglądała...
Ostatnio porozdawałam swoje ubrania... rozmiary 34-36-38 😞 😞 😞 😞 😞
Dziś zrobiłam też porządek w kosmetykach... muszę powyprzedawać bo sporo leży i się "zmarnuje" bo data przeminie a ja ich nawet nie użyłam bądź użyłam raz!

Cieszę się, że Wasze dzieciaczki zdrowe .... no może poza Mery, która ma ospę ale dzielnie ją znosi więc będzie dobrze! Przynajmniej jeden "ptaszek" można odhaczyć 🙂
Buziak w ranę po długopisie 😞 😘

Ostatnio robiłam ciasto wg Myszki 🙂 Pyszotkowy sernik ☺️

Jeju, nie wiem co jeszcze miałam napisać z zaległości 😞
Ale postaram się być na bieżąco!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!

Ivi ;-)
34 to ja chyba w podstawówce nosilam;-) albo może i nie!!
Dziś stanelam na wadze i jest juz poniżej kolejnego kilograma ;-)
Teraz to juz wszystkie cyferki w dol bedą magiczne ;-)
Dzieciaki śpią.. W nocy miałam cyrk z Bo ale po godzinie padl..
Kawka stygnie, ja ogarnieta i mam nadzieje na godzinke spokoju..
Najgorsze ze nie chce mi sie iść na spacer jak patrzę przez okno...

Uparlam wczoraj wszystkie "pierwsze" ciuszki Bo w Jelpie ale jak go zwazylysmy to mogę sobie podarować prasowanie bo 80% będzie za małe..
I zagadka kurczacych sie z dnia na dzien rekawow rozwiązana!!!

Miłego Dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi jak masz ochotę to pisz w dzień i w nocy 😉 ja twardo śpię, tel bez dźwięków i bez wibracji... więc jedyne co może się stać, to to, że odpiszę rano 😉
Co do ubrań to kochana, ja noszę 40-42... 42 płaszcz ostatnio kupiłam i się śmiałam, że wszyscy mówią że schudłam bardzo po ciąży i w ogóle a tu największy rozmiar jaki był dostepny w sklepie haha 😁 nie ma co się martwić, kochanego ciałka nigdy za wiele a jak chcesz się podbudować to polecam http://www.facebook.com/prawdziwekobiety?fref=ts 🙂 ja czasami czytam komentarze pod fotami i mi lepiej bo sama mam krągłości tu i ówdzie 🤪

Iza nie dziwię ci się, że nie chce ci się nosa z domu wystawiać... ja to czasami się cieszę, że Mała ma ospę bo wychodzić nie muszę hahah okrutne, ale prawdziwe 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Chyba dziś uwiąże te moje dzieci 😮 😮 😮 😮
Masakra jest dziś z nimi 😮 😮 😮 😮
Kawka wypita, trzeba by było zabrać się za obiad...
Smarujecie czymś buziaki maluchów w takie pogody ????
A jeszcze pytanie odnośnie zębów ...używacie jeszcze żeli przeciwbólowych. Agatka Ty chyba podawałaś Camille czy jakoś tak... zastanawiam się czy kupować kolejny dentinox czy już nie ma sensu jak zęby się poprzebijały wszystkie do piątek.Czy te żele działają tylko do przebicia się zęba czy później też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! 🙂
Ivi fajnie, że jesteś i wszystko dobrze 🙂

Martyna ja czasami podaje mu te krople Camila, i nas dopiero 10 zębów jest, więc druga połowa przed nami.. i wydaje mi się że lepiej śpi po nich.. takie odnoszę wrażenie, że jak mu dam na noc to mniej razy się budzi..czasami wcale, a jak nie dam to noc z kilkoma pobudkami murowana, jakoś dwa dni temu aż musiałam dać panadol... płakał przez sen, głaskanie nawet nie pomogło.. więc chyba zęby dokuczają.. Nie daję tych kropelek codziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata szacun!!

Ja dzisiaj jak zwykle się wrąbałam w kucharzenie... miałam zrobić jajo sadzone i ziemniaki, ale coś mnie tchnęło i będą kluski śląskie z sosikiem śmietanowym z pulpetami koperkowymi i dla Marysi buraczek zasmażany bo jeden się ostał 😁
A teraz kawka i ploty z ciocią Martyną 🙂

aaaa... dzisiaj wziełam się na sposób i o 12 włączyłam Małej biedronkę, dałam pieluszkę, smoczka i wyszłam z pokoju... spała po 5 minutach 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia ja mam tego orbitreka:
http://www.adverts.ie/exercise-equipment-weights/crosstrainer-treo-e903-xt/1531918
jestem zadowolona, codziennie godzinkę jadę, dzisiaj dla odmiany poszłam pobiegać i kurcze jednak kondycja dużo lepsza po tych ćwiczeniach na orbitreku 🙂
pamiętam jak Milo miał 4 miesiące i chciałam zacząć biegać, to ledwo 1,5 okrążenia w tym samym parku zrobiłam i zadyszka jak u starej baby, a tu dziś 8 na luzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja dzisiaj robię zupę z fasolką szparagową, mielone+ziemniaki z koperkiem+czerwona kapustka jako surówka 🙂

Magda ja już tak próbowałam z projektorem, ale nie działa, jak tylko wyjdę z pokoju jest wrzask... myślę żeby jutro spróbować tak, że całej rolety nie zasłonię tylko do połowy, dam mu książeczkę, smoczek i spróbuję wyjść z pokoju.. może zajmie się książeczką i w końcu zaśnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basiu ja swojego kupiłam w decathlonie
Dałam coś ok 1500zl
Nie wiem w sumie czym sie różni od takiego za 1000 pln
Kurzu sie na pewno tak samo ;-)
Chyba 3lata temu ostatnio go dosiadalam ;-)
Albo coś podobnego, w każdym razie przed ciąża z Niki tak regularnie
Z Wawy jak przyjechał to tu pare razy jak Niki miała ok 3-4 mcy
Potem został zastawiony pudlami jak zaczęło sie porządkowanie dołu
Wstawie go sobie pewnie do sypialni ;-)


Pomyślałam a nie napisałam:

Dziękujemy pięknie za gwiazdki na canpolbabies ;-))
Calujemy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysza napisał(a):
Tak sobię myślę, czy taki orbiterek nie spełnia podobnej funkcji jak stepper ????
a stepper jest tanszy i zajmuje mniej miejsca???
Nie stwierdzam tylko pytam bo się na tym nie znam 😉



Ciekawe co napisałaś Mysza .. Polukam wieczorem na necie co i jak 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...