Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej kochane!

U Nas wczoraj padał śnieg, a dziś deszcz... jest taka chlapa, że szkoda słów 🤨
Mój mąż pojechał do Czech na szkolenie, prawie 1000km na letnich oponach 🤪 😮 Modlę się żeby tylko nie zastał go gdzieś śnieg 😞

Lenka jest strasznym wymuszaczem i co najgorsze, ja nie wiem czy to taki etap czy co... ale bardzo agresywna się stała 😞
Szczypie, bije po twarzy, jak się zezłości to rzuca wszystkim co wpadnie jej w ręce... Masakra!

Wczoraj byliśmy u lekarza !
Synek waży 2kg 🙂
Leży główką w dół jak netoperek 😁
Jego główka jest większa od korpusu więc ufffff nie ma tego typu przeciwwskazań do SN 🙂
Widzieliśmy OKAZAŁE jajeczka, które już zeszły do moszny 😁
A mój lekarz jak zwykle mnie rozbawił 😁
Zapytał jak terminowo wyglądał poród z Lenką?!
Mówię, że 2 dni po terminie po oddzieleniu pęcherza, ałaaaaaa !
A lekarz, że tym razem nie będzie trzeba oddzielać bo szyjka wieloródki jest jak plastelina i dlatego… kolejny poród jest BEZBOLESNY 😁 buhahahahahahahaha 😁 😁 😁
A druga rzecz, to fakt iż stwierdził że za 3 tyg mogę rodzić bo dziecko donoszone a wiadomo, mniejsze jeszcze mniej będzie bolało urodzić 😁 😁 😁
On jest niezły :P
A tak odnośnie mojej osoby, to wszystko w porządku 🙂

Myszko, ja wiem że to irytujące iż Maja nie je. Ale pamiętaj, że dziecko samo się nie zagłodzi, poza tym może dawaj jej częściej ale małe porcje jak dziewczyny piszą a może i nie dawaj nic aby zgłodniała i może nie jednego dnia ale drugiego zawoła?
Poza tym zęby potrafią zaburzyć apetyt i nic się niestety z tym nie zrobi 😞

U Nas Camillia nie pomagała na nocki, a przez to nie wiem czy była skuteczna jeśli chodzi o dolegliwości bo Lenka nie umie mi powiedzieć nic 😞

A ja wczoraj okazałam się beznadziejną matką 😞
Wokół Lenki wszystko robię sama, sprzątam, gotuję, muszę myśleć o zakupach, rachunkach, terminach itp itd
Mam wrażenie, że w ciąży jestem mniej skupiona i bardziej roztargniona, a nie mam nikogo kto by mnie odciążył albo chociaż wsparł... Mąż ciągle w pracy 😞
No i odkamieniałam czajnik kwaskiem cytrynowym... byłam na 100000% pewna, że wylałam wodę po odkamienianiu...
Wczoraj Lenka raptem przez cały dzień wypiła 40ml wody, i uciekała od butelki... W końcu wzięłam smoczek do ust i chciałam jej pokazać, że "tak się pije". Pociągnęłam a tam... KWAŚNA WODA!
Pobiegłam do dzbanka a tam kwaśna woda 😞
Kurde... jeden dzbanek był z kwaśna wodą a drugi już z normalną bo cały rozpuszczony kwasek był w pierwszym 😞
Masakra! Dobrze, że na tej wodzie Lenka wypiła tylko 150ml MM i te 40ml wody.
Co ze mnie za rodzic 😞 Teraz już będę sprawdzała po ugotowaniu...
A Lenka nadal pije wodę przegotowaną, bo panna nie chce innej 🤨

I jeszcze jakieś uczulenie mi na szyj wyskoczyło 😞 ehhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!

Ivi daj spokój i tak swietnie sobie radzisz!!
A dzieciaki maja taki okres, okropny ale niestety wpływu na to nie mamy...
Mi jest juz lżej bo jak sie strasznie opiera a np Bo sie drze aż zanosi na piętrze ona wtedy nie ma ochoty iść na piętro to po prostu biorę ja na ręce i niosę! A z brzuchem jest ciężej w tej kwestii..

Znowu 0,5kg mniej ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza znikniesz niebawem jak w takim tempie będziesz chudła 🤪
Ale Ci zazdroszczę!
Ja do wagi sprzed pierwszej ciąży mam 20kg... ehh
Szkoda, że w pierwszej tyle przytyłam 😞

Nieskromnie powiem, że dobrze sobie radzę...
Bo dom może nie błyszczy ale przynajmniej jest czysto, obiad zawsze jest, pranie... jedynie prasować nie mogę bo mam mega duszności od zapachu pary O_O

Na szczęście nic się Lence nie stało, a kwasek cytrynowy o nie chemiczny odkamieniacz więc UFFFFFF!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi poza tym ja jem 6posilkow dziennie tylko skromnych a nie 3 ogromne
Ostatni 21-22 w nocy;-)
Odstawilam nabial bo to mogło byc przyczyna tych kolek, na razie jest spokój

Z dwójka dzieci szybko stracisz na wadze ;-) i w drugiej ciazy mniej tyjesz a w ostatnim miesiacu jak nie będziesz szarzowac z jedzeniem to schudniesz wręcz, u mnie było 0,5kg na plusie ale to Bo
A ja wręcz zmizernialam, wszyscy sie za głowę lapali jak ja wyglądam i czy nie jestem chora..
Także kilogramami sie nie martw;-)
Mój m to juz ostatkiem sił odrywa ręce ode mnie;-) napatrzec sie na mnie nie może;-)
A przed chwila nawet puścił zarys ze może jeszcze jedno zmajstruje?! ;-)

U nas leje cała noc i od rana to samo
Jest okropnie
Dzieciaki śpią, kawa stygnie, m pomaga i jest git;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂
a ja czuję się wyśmienicie, 10 okrążeń.. mój mąż mówi że jedno okrążenie ma spokojnie 500m czyli 5km przetruptałam 🤪 i jeszcze rezerwę miałam 🙂 pogoda była cudna, fakt że po 8 było -1 ale biegało się wspaniale, nikogo w parku, słoneczko, szron na trawie 🙂 aż przyjemniej się dzień zaczyna 🙂

Iza zazdroszczę tych kg które tak szybko lecą 🙂 laska z Ciebie zapewne!! 🙂

Ivi a nie używasz Britty?? ja używam i w ogóle czajnika nie muszę odkamieniać. POLECAM!! raz przestałam używać i po 2 tygodniach całe dno czajnika było wręcz czarne.
My do odkamieniania używaliśmy wyciśnięty sok z cytryny 🙂 teraz mamy z tym spokój 🙂

Ivi nie przejmuj się, ja zrobiłam kiedyś gorszą wpadkę.. taka roztrzęsiona byłam, gdyby nie było Łukasza w domu to bym mieszkanie z dymem puściła...
była sobota, szliśmy na imprezę- roczek. Miłosz długo spał w związku z czym wszystko się opóźniło. Gotowałam ryż dla małego do obiadku. Musiałam podlać go wodą bo prawie cała wsiąkła.. w tym czasie z ognia zdjęłam jego gulasz, podlałam raz jeszcze ryż wodą, po czym czajnik (elektryczny) odstawiłam na palnik (na którym wcześniej był gulasz) myśląc że go wcześniej zgasiłam, a tego nie zrobiłam, był tam ogień na malutkim gazie. Mały się obudził, poszłam do niego żeby go na nocnik wysadzić... dobrze że w salonie był mój Ł.. bo czajnik zaczął się dymić.. masakra!!! gdybym była sama to pewnie już by ogień był w aneksie gdybym wróciła do salonu... cały dzień później chodziłam roztrzęsiona.. powtarzając sobie że jestem debilką...
tak to jest jak dużo na głowie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatko podziwiam za wytrwałość!
Ja kiedyś baaaardzo dużo trenowałam [7 treningów po 1,5h karate a wieczorami 5km biegałam] i tak tydzień w tydzień, a w szkole w międzyczasie trenowałam siatkówkę.
Ważyłam wtedy 42kg 🙂
I wspominam ten czas jako najlepszy w życiu, bo miałam mnóstwo energii!

Nie zazdroszczę "akcji" z czajnikiem...
Mój mąż jest taki roztrzepany, że czasem znajduję talerze w zamrażarce więc pocieszaj się tym iż byłaś w syt wyjątkowej, stresowej a mój robi tak na co dzień 😁

Używam Britty, ale u Nas Agatko jest tak twarda woda, że Btitta nie daje rady.
Myślę o zainstalowaniu filtra z AMWAYa ale nie wiem czy mi się opłaca, bo nie chcę tu mieszkać.

Właśnie załapałam doła.
Nie dość, że Lenka ma kiepskie noce, ja nie śpię bo jestem chyba na tym etapie ciąży... to jeszcze moja gwiazda urządziła sobie 20min drzemkę i teraz chodzi i beczy z niedospania 😞
To jest wręcz niesprawiedliwe, bo mam koleżanki których dzieci śpią po 11h w nocy a w dzień do 3h 😞
Biednemu zawsze wiatr w oczy 😞
Nie mam sił. Nawet nie zdążyłam się porządnie ubrać bo zanim się dokulałam do łazienki, umyłam to już było po drzemce Lenki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mały zasnął.. biorę się za łazienki..
dzisiaj postanowiłam zasunąć rolety 3/4, włączyć projektor, dać smoczek i wyjść.. tak zrobiłam.. 20min jęczał, już nie wrzeszczał ani nie zachodził się jak kilka miesięcy temu.. tylko marudził.. po tych 20 minutach poszłam do niego, położyłam, przykryłam i po 5 min zasnął.. choć taki malutki sukces, że siedziałam obok niego 5 min a nie 30 🙂 jutro postaram się dłużej przeczekać może w końcu sam zaśnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku dziewczynki jakie pozytywy dzisiaj, aż miło poczytać 🙂
My też używamy Brity i nie wyobrażam sobie inaczej, drogawe te filtry ale fajne promocje są na allegro 🙂
Byłam dziś w bibliotece w tą zawieje 🙂 ale dałam radę 🙂 Nowe książki są , a jak przyjemnie mi się weszło do cieplutkiego, czystego mieszkanka 🙂 Od razu pomyślałam o ciepłym kakao, muszę zrobić 🙂
Dziś wraca moja teściowa z Holandii, po dwóch miesiącach, tęskniła bardzo za maluchami, zaprosiła się jutro na obiad, więc mam co robić 😮 😮 😮
Pewnie jakiś POLSKI rosół a na drugie POLSKIE schaby 😁 😁 😁 no i jakieś ciacho muszę upiec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Poklaskałam 🙂

przenieśliśmy internet z tp (uwierzycie że tu na osiedlu nie ma innego dostawcy tylko tp?!) do tmobile na łączu tp..
załatwili nas bez mydła.. wysłali co prawda wczoraj sprzęt (tablecik 🙂 (p.s. a drugi za tydzień przyleci ze stanów 🙂)
ale wracam do meritum... internet odpięli w tp a możemy zacząć korzystać jak przyjdzie sprzęt z tmobile.. czyli zotaliśmy do poniedziałku bez neta.. od piątku..
teraz znalazłam usb i się podpięłam 🙂

jezuuuuuuuuu chwila spokoju! wreszcie śpią obydwoje.. a ja siedzę i nic nie robię 🙂
pyszną zupę dziś ugotowałam 🙂

pa! odmóżdżam się póki mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 napisał(a):
Gosiu zerknij sobie http://gruper.pl/x.php/1,29756/Cala-Polska-besting.eu-profesjonalna-prostownica-parowa-BaByliss-z-generatorem-jonow.html?utm_source=newsletter-polska-2012-10-27&utm_medium=e-mail&utm_term=polska&utm_campaign=cbd69eab0ee3bb5ea3a8bc2f8bf4c1d2&grid=23835054



thx dobra ta promocja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas leje cały dzień, Bo ma gorączkę, pewnie po szczepionce na ospę! akurat tak dziś mija 10 dni, lekarka mówiła że może tak być i żeby się nie martwić, więc się jeszcze nie martwię... a ja jadę na szmacie cały dzień bo zaraz do mnie wpada koleżanka, więc idę sie trochę zrobić 🙂 odezwę się wieczorem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cyrk na kółkach, małemu kupiłam taką pałkę zakończoną dynią (wersja na halloween), która jest wypełniona cukiereczkami, kupiłam mu to żeby siedział spokojnie w wózku na zakupach spożywczych, oczywiście nie zamierzam mu dawać tych cukierków, dla niego to taka mega grzechotka 🙂 i teraz gania nią psa.. pies szczeka, Milo się chichra, głośno na chacie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój Ł rozmawiał ze swoją "cudowną" mamunią przez tel. powiedział jej że chyba zaczniemy z końcem roku starania o dzidzie.. a ona to fajnie, na pewno będzie drugi chłopak 🤢 kurde mi sie marzy parka o czym ona wie i takie pierdoły gada. Wkurza mnie ten babsztyl... nie wiem czy to złośliwie powiedziała... bo wróżką to ona nie jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka, chyba każda chciała by mieć parkę 😉
U nas za okbem śnieg... I mieszane uczucia jana jak co roku... Cieszyć sie czy płakac? 😉 póki co nie musze w sumue wychodzić z domu, ale jutro na kontrole z ta dziurą bedziemy szly....
Marysia się przestawila na czas zimowy... Wstała o 7 nowego czasu 😉 tak jak wstawała o 7 starego 😉 zobaczymy jak z zasypianiem bedzie ...
Uciekam pić kawę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...