Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej Mamusie!!!

Ivi ja również trzymałam kciukasy cały czas!!! Dzielna z Ciebie Kobieta!!!!
DUŻO DUŻO ZDRÓWKA DLA ALANKA I DUŻO DUŻO SIŁ DLA MAMY!!!!!! :*

Wiem Dziewczyny co z moją pracą...
Dziś miałam rozmowę z bosem. Pracuję do końca stycznia, później miesiąc wolnego i wychowawczy. A jego cudowna propozycja to: UWAGA UWAGA! Ciąża!!! 🤪 🤪 😮
Powiedziałam mu że narazie dzidzia drugiego nie planuje i wole wychowawczy 😉
No więc poszukiwania pracy czas zacząć 😉

Magda fajnie że wróciłaś 😉

Moi panowie się usypiają a ja hm... chyba ide zrobić sobie ciepłą herbatę i pod koc i książka w dłoń!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia a to szef Cię zaskoczył na pewno! ale chyba nie z nim 😁
Wiem że to przemyślałaś pewnie na każdą stronę, ale może jednak???? , zwolnienie lekarskie 9 miesięcy, macierzyński roczny, potem jakiś urlop, zwolnienie lekarskie, dwa lata z czymś jeszcze byłaby wypłata....

ja jeszcze trochę odczekam i chyba się puszczę 🙂 chodzi o to że nie chcę chodzić w ciąży w lecie, czyli dobrze by było zacząć w lecie, żeby na wiosnę urodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Bo ostatnio takiego szaleju przed snem dostaje, że nie mogę go opanować...

Pamiętacie jak Wam pisałam, że Bo czasem walnie mnie smoczkiem w buzię, albo rączką? Marcin jeszcze wczoraj się śmiał że on go ani razu nie zdzielił... dziś rozpakowywałam zmywarkę, nawet nie wiem kiedy Bo mi wytargał łyżkę, Marcin polegiwał na kanapie, pewnie spał, no i dostało mu się tą łychą w twarz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia gadałam dziś z moją koleżanką, ma córeczkę trochę starszą od naszych maluchów, prawie 2 miesiące, była dziś na jakimś szczepieniu, i jej mała Amelka też ma niezrośnięte jeszcze ciemiączko... Lekarka kazała jej uważać na urazy główki, ale nic specjalnego nie kazała robić.

Przy okazji przypomniało mi się, że Martyna mojej szwagierki też bardzo długo nie miała zrośniętego, jak miała 1,5 roku to jeszcze miała bardzo duże...nie wiem jak teraz, ona już będzie kończyć 2 latka, dawno nie gadałam z moją szwagierką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia jak masz sprawdzony przepis to podrzuc link:-) będę robić pierwszy raz wiec wolę sprawdxony przepis:-)

Gosia ja to chyba niedługo się puszczę 😁 według chińskiego kalendarza w styczniu mam szansę na dziewczynkę:-)
Ja też kilka razy dostalam plaskacza od syna, on traktuje to jak zabawę, ja mowie nie wolno a ten się śmieje... Nie martwie sie tym bo nie robi tego w zlosci, przeważnie w trakcie zabaw, wyglupow. girzej by było gdyby sprzedawał mi liscia jakbym mu czegoś zabraniała.
Co do usypiania u nas ok godziny zasypia, co mnie irytuje strasznie.. bo muszę obok siedzieć, jak wyjde jest histeria... A dla mnie godzina to kupa czasu..

Basia a to Cię szef pewnie zaskoczył... Ja tak jak Gosia zapytam moze jednak warto tym bardziej mając takie przyzwolenie,.zawsze to stała kasa co miesiąc . A kiedyś wspominalas, ze w sumie niedlugo byś chciala dzidzia:-)

Ciekawe jak nasza Ivi i Alanek:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JA dziś tez Borysa usypiałam godzinę... tak się rozbrykał przed snem, dostał jakiegoś szaleju normalnie, biegał, wpadał specjalnie na drzwi, przewracał się, wstawał, i tak w koło ... wszystko jeszcze z takim przerażającym śmiechem... (taki podobny do tego jak ten mały robi w tym serialu rodzinka.pl)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Ivi sie niestety nie odzywa ale nie ma sie co dziwić. Jak oddanie trochę pewnie da znać ;-)

Gosiu to musisz coś pomyśleć bo tak nie może byc ze dostajesz akurat w takich sytuacjach.
Moja Niki jeszcze tego nie wymyśliła. Za to znowu mówi coś nowego. Juz sie boje jak wyrwie mi sie w nerwie brzydkie słowo. Wczoraj cały dzien: Moje/Moja Twoje Chodź Tu/ Tam
Tego co ja uczę nie powtarza tylko to co usłyszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj przed snem Bo dostał ostatni luminal!! Yupi!
Jest to niby lek na uspokojenie a Bo bardzo zle po nim spał, budził sie czasem cała noc co 2h.. Tak jak dziś.. Dałam go m o 5 bo juz skapitulowalam. I spali sobie smacznie ;-)
Od rana sie Niki Tuli do Bo a ten sie w zamian do niej uśmiecha i gaworzy ;-) fajnie jak go nic nie boli i jest wyspany. Inne dziecko.

Martyna zrobiłam wczoraj pierniczki ;-) super!! Dziś lukier i gotowe;-)
Trochę cieżko było bo zawsze jak sie za coś biorę to przynajmniej jedno sie obudzi..

Niki kapie z brody ślina. Kapie jak z rynny;-) na dole dwie trójki juz jej idą ce albo lepiej. Wydaje mi sie ze wczoraj widziałam juz zarys zęba pod bloną... Ale mogło mi sie wydawać..
Co do zasypiania to u nas tez było kiepsko pare dni. Do czasu aż rozszyfrowalismy o co chodzi. Przymocowalismy jej karuzelke z fp taka z projektorem i muzyczkami. Bo dostał więc i jej trzeba było dać.. Doszło do tego ze przy zasypianiu było cacy, potem zaczynała sama pstrykac guzikami.. A wtedy to juz piski nerwy i płacz.. Coś sie nie włączyło, nie ta muzyczka itp i zamiast słodko spać zaczynał sie szał!!! Zabraliśmy w koncu i juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale słodko spi i ile ma włosów!
Gosia a od kiedy ma wejsc ten macierzynski roczny? jak sie kiedy urodzi?
moj Filip przedmiotami tez potrafi walnac i to np drewniana ciuchcią jak sie nie patrzy. on nie rozumie. ale staramy sie miec dookoła oczy by nie dostac heheh.mały terrorysta. zadko sie juz takie rzeczy zdazają. było czesciej.
a młody gadac nie gada ale kolejne rzeczy uczy sie z łątwoscia 🙂 dzis nauczyłam pokazywac mniam mniam czyli masowanie po brzuszku 🙂
i od zabaw przy spiewankach pokazywankach nauczył sie skakac jak zabka 🙂
pobudek tylko jedna w nocy wiec jest nadal lepiej choc znowu czekam na bezpobudkowe noce juz z wiarą ze takie rzeczy mogą sie zdarzyc skoro sie zdarzyły 🙂 nocnikowanie musiało na to wpłynac bo od tamtej pory jest lepiej. sika tylko raz własnie wtedy gdy sie zbudzi, poznaje po pampku.
nocnikowanie hm.. nie kapuje narazie jednak ,ale wstrzymuje siku juz dłuzej .wysadzam go co 40-60 minut.a wczesniej lał co chwile.gorzej z kupa bo mi sie np dzis jednej nie udało mi sie ząłpac,druga juz tak. to sa szybkie akcje a trzeba juz zaczac normalnie funkcjonowac w domu a nie tylko siedziec i patrzec na niego. ogólnie nie jest żle.około 2 majtek dziennie zabrudzi.i drzemke tez ma bez pampka, w połowie sie budzi sika do nocnika i idzie spac.
moj Filip tez pampera do kosza zanosił.ale ja go nauczyłąm nie sam z siebie. do kosza to na podwórku uwielbia wrzucac wszystko. w domu mam od szafki gdzie jest kosz poodkrecane uchwyty bo by mi kosz wywalił na srodku kuchni.wiec jak chce cos wyrzucic to mu otwieram.
Basia no to taki szef zadko sie zdarza. ja bym skorzystałą.Twoj Filip miałby prawie 2,5 roku po porodzie, pół roku przemordowac sie z dwójka a potem Filipka do przedszkola i luz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia też tak mam dziś nasz niby miał drzemke aż 30min bo sąsiad z dołu remontuje i wiercił wrrr...no i Sz już marudzi normalnie mam dośc 😞
Od 8 buszuje dziś ok12 chciał drzemke za nim go uspałam to pospał może 30min lub mniej wiesz jakiego miałam nerwa jak go obudził 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia też tak mam dziś nasz niby miał drzemke aż 30min bo sąsiad z dołu remontuje i wiercił wrrr...no i Sz już marudzi normalnie mam dośc 😞
Od 8 buszuje dziś ok12 chciał drzemke za nim go uspałam to pospał może 30min lub mniej wiesz jakiego miałam nerwa jak go obudził 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia też tak mam dziś nasz niby miał drzemke aż 30min bo sąsiad z dołu remontuje i wiercił wrrr...no i Sz już marudzi normalnie mam dośc 😞
Od 8 buszuje dziś ok12 chciał drzemke za nim go uspałam to pospał może 30min lub mniej wiesz jakiego miałam nerwa jak go obudził 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...